Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaOdczepcie się od obwodnicy, tak mówią…

- opublikowano: 15-12-2017

Choć obwodnica Oławy posiada od dawna gotowe opracowanie koncepcji budowy (za 750 tys. zł.), była ujęta w Kontrakcie Terytorialnym dla Dolnego Śląska, poparto ją licznymi interpelacjami poselskimi, rozmowami samorządowców, listem burmistrza do Premier Szydło - budowa obwodnicy Oławy nie jest ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023, z perspektywą do 2025 roku. Dla sporej części mieszkańców sprawa jest zamknięta, obwodnicy nie będzie i nie ma o czym mówić.

Oławska .Nowoczesna powiedziała: Sprawdzam! Członkowie Koła w maju i czerwcu w czasie akcji „Powiedz Nam!” zapytali mieszkańców o najistotniejsze dla Oławy tematy. Jednym z najczęściej zgłaszanych była właśnie kwestia budowy obwodnicy, a raczej jej braku.

Pomimo wielu głosów przeciwnych rozdrapywaniu tematu obwodnicy w, dniu 18 października, Zarząd oławskiego Koła .Nowoczesna w trybie administracyjnym złożył zapytania do: Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Starosty Powiatu Oławskiego, Burmistrza Miasta Oława, Wójta Gminy Oława oraz wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nowoczesną interesowały efekty podjętych do tej pory działań, sprecyzowanie źródła finansowania obwodnicy oraz realny termin realizacji projektu.

Do 8 grudnia na adres Koła wpłynęło 5 pism, niestety Starosta Powiatu Oławskiego pozostawił mieszkańców bez odpowiedzi.

Zarzucono Kołu Nowoczesnej, że podejmuje temat, który nikogo już nie interesuje. Być może, ale dzięki .Nowoczesnym każdy oławianin może pod tym artykułem odczytać pisma z których dowie się jakie są przyczyny - „My jako Koło .Nowoczesna w Oławie, nie mając dotychczas wpływu na rządzenie miastem, tak jak obiecaliśmy w rozmowach z mieszkańcami, sprawdziliśmy dlaczego tak trudno jest obwodnicę wywalczyć i co zrobiono dotychczas. A co najważniejsze, czy wciąż jest szansa na realizacje” – mówi Arkadiusz Kwiatkowski, przewodniczący Koła.

Rozwiązanie problemu obwodnicy wymaga wspólnych, ponadpartyjnych działań w związku z czym oławscy Nowocześni zaznaczają, iż są otwarci na współpracę. I nie znaczy to, że obiecują jej budowę. Tak jak zasugerował w odpowiedzi burmistrz Oławy, należy wciąż próbować, wspólnymi siłami. A czy warto skoro może to potrwać jeszcze wiele lat? Wałbrzych starał się o obwodnicę przez lat 20. W tym roku Ministerstwo Rozwoju przyznało dotację na budowę zachodniej obwodnicy tego miasta. Środki zostały Wałbrzychowi przyznane min. z unijnego dofinansowania inwestycji drogowych w miastach na prawach powiatu.

Patrząc na pogarszające się warunki komunikacyjne w Oławie, obserwując sznury ciężarówek celowo omijających płatną A4, czytając w lokalnych mediach o kolejnych wypadkach bądź stojąc w korku w środku miasta nie można nie chcieć tego zmienić. Miasto może mieć wpływ na poprawę ruchu drogowego poprzez lepsze wykorzystanie kolei jako wiodącego środka komunikacji z- i do- Oławy, w tym dodatkowa stacja na osiedlu Sobieskiego oraz dzięki wykorzystaniu możliwości związanych z żeglugą na Odrze w odniesieniu do transportu ciężkiego.

Zapowiedziany jest parking "parkuj i jedź" przy oławskim Dworcu PKP oraz budowa drogi w Parku Miejskim, również w okolicy Dworca gdzie obecnie mieszkańcy parkują między drzewami – „Oławskie Koło .Nowoczesna zgadza się z tymi planami, jak najbardziej. Nie chcemy jednak, aby skończyło się wyłącznie na zapowiedziach i wystawieniu przepowiadających billboardów "Budujemy parking" czy „Budujemy ulicę” – twierdzi sekretarz Koła, Adam Szczeciński.

„Jako Koło .Nowoczesnej w Oławie jesteśmy również zwolennikami darmowej komunikacji miejskiej w Oławie – dodaje Beata Woźniaczek - co powinno przyczynić się do zamiany sposobu przemieszczania się, zamiast autem - miejskim autobusem w drodze do pracy i szkoły”.

Koło .Nowoczesna Oława
OSI - OLAWA.INFO - OSI - OLAWA.INFO - OSI - OLAWA.INFO - OSI - OLAWA.INFO - OSI - OLAWA.INFO -


dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 80. )
05-01-2018 ~ mam już dość ! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do Ludka sympatyka BBS , chyba z tą obserwacją sceny politycznej masz jakieś problemy i proponuję wizytę u lekarza - tego od oczu.
Osobiście do Kukiz 15 nic nie mam, szacun dla Pana Marcina i pana Łukasza za swoje poglądy, sugerować koalicje z BBS to równie abstrakcyjny pomysł co lot na Marsa na miotle. Miłośnik BBS Ludek posługuje się opinią pana Marcina , że cyt.,, takich radnych jak Pan Tomasz przydałoby się znacznie więcej" to chyba jakiś ponury żart, radny który przez 4 lata kadencji nigdy nie zabrał publicznie głosu w żadnej sprawie ,, ani be , ani me, ani kukuryku".Takich milczących radnych jest większość w radzie którzy dostają mandat przez kolejne kadencje tylko dlatego, że wiedzą pod jaki szyld partyjny się podpiąć. Pan Łukasz wykonał zestawienie aktywności radnych z poprzedniej kadencji - radni BBS są niewątpliwie liderem - milczenia .
05-01-2018 ~ do HEJA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zwłaszcza, że w Oławie tworzą go ludzie maks trzydziestokilkuletni. Przez te kilka lat swojego dzieciństwa pewnie przesiąknęli komuną bardziej niż jeden działacz PZPR co to komunę "rozwalał od środka" a teraz jest w BBSie, PiSie czy PO. Pewnie do dziś trzymają pokwitowania w IPN jak 5 letni Łukasz sprzedał kolegę z piaskownicy na SB za grabki, bo tamten źle wypowiadał się o zupie w państwowym przedszkolu. Komuna i ubecja pełną gębą.
05-01-2018 ~ HEJA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oławski Kukiz 15 tak jak w całej Polsce jest skażony Komuną i ubecją.
05-01-2018 ~ supra ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja myślę, że panowie i panie z K'15 są na tyle rozsądni, że sami wiedzą co mają robić. Z resztą prawda jest taka, że mają najszersze możliwości do współpracy i zapowiedzieli, że wszelkie rozsądne proobywatelskie pomysły innych ugrupowań będą popierać, a i sami mają kilka ciekawych pomysłów, które sprawdziły się już w innych miastach.
04-01-2018 ~ Marek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panowie z K'15, jeżeli są rozsądni to powinni wesprzeć obecnego burmistrza i BBS. Sami i tak nic nie zdziałają a razem przeciwstawią się PISowskiej fali, która niczego dobrego nie niesie.
04-01-2018 ~ Ludek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Hm, nie wiem tak tylko obserwuję tą oławską scenę ale wydawało mi się przy ostatnich wyborach, że Panu Marcinowi reprezentującemu wówczas komitet Inicjatywa Oława to najbliżej do BBSu, szczególnie, że podczas wywiadu pochwalił obecnego burmistrza stwierdzając, że takich radnych jak Pan Tomasz przydałoby się znacznie więcej. Moim zdaniem to byłaby ciekawa i rozsądna koalicja. Ludzie młodzi, wykształceni, prawnicy z już doświadczonymi samorządowcami mogliby stworzyć naprawdę ciekawy i dobry zespół. A to, że Pan Łukasz protestował przeciwko nepotyzmowi, to co w tym zlego, że jest człowiekiem dociekliwym. Świadczy to tylko o jego zaangażowaniu. Ja tam ich popieram i z pewnością zagłosuję na K 15 lub BBS. Żaden PIS ani PO bo to są dla mnie zwykłe szkodniki i karierowicze. Poza tym nie mają nawet nikogo ciekawego w swoich oławskich szeregach. PIS to same stare leśne dziadki a PO no cóż, jakość tzw. młodzieży nie robi zbytnio wrażenia.Jest chyba jeszcze Nowoczesna, ale dla mnie to jakiś dziwny twór.
Pozdrawiam. i bez spiny przecież to tylko wybory. Ludzie wybiorą kogo zechcą.
04-01-2018 ~ zniesmaczony wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie róbta jaj panowie, Kukiz tyle samo może w Oławie co w sejmie czyli NIC, a pomarzyć zawsze można!
Jeden z liderów Kukiz 15 w Oławie na sesji rady protestował przeciwko nepotyzmowi w zatrudnianiu swoich a teraz miałby wejść z BBS w koalicje , jak go znam nigdny na to nie pójdzie. :P
04-01-2018 ~ Do Ludek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ha ha ha ha to byłaby kompromitacja Kukiz 15 dogadywać się z BBS
04-01-2018 ~ BG K15 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeżeli Kukiz'15 uzyska mandat do decydowania w radzie to na pewno będzie popierał proobywatelskie projekty (obojętnie czyje one będą) i będzie sprzeciwiał się kolesiostwu, układom, nepotyzmowi. Nie ma mowy o "koalicji" polegającej na wiernym podnoszeniu ręki za kilka stołków.
04-01-2018 ~ Ludek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oławski Kukiz 15, to jedyny ratunek dla miasta, powinni dogadać się z burmistrzem i BBSem, żeby tylko do władzy nie doszli różnej maści PISowcy czy POwcy. Zarówno w Kukiz jak i BBS są ludzie mądrzy, wykształceni i kulturalni powinni stworzyć koalicję.
04-01-2018 ~ zniesmaczony wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu, choć i tu mam wątpliwości jak sie do ciebie zwracać, bo dla mnie jesteś zwykły klakier. Czas bardzo biednych samorządowców powinien się dawno skończyć, ta formuła już dawno się wypaliła, dość już kolesiostwa i nepotyzmu.
Nowy burmistrz , tylko nie z BBS -u musi przeprowadzić audyt w ratuszu i w spółkach samorządowych, warto przyjrzeć się kto tam dostał pracę w ostatnich latach.
04-01-2018 ~ Ola ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do osa
A co boli cie to tak bardzo? W końcu ktoś uczciwy zlikwiduje te kolesiowskie układy.
04-01-2018 ~ osa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I jeszcze ten Kukiz 15 Oławski po co się pcha w politykę.
04-01-2018 ~ do gościa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bierz połowę.
Gdzie jest obiecany wszystkim przed poprzednimi wyborami basen? Gdzie jest rewitalizacja rynku? Banda nieudaczników, którzy umieją płacić dwa razy za to samo, przepłacać i lansować się. Nic ponadto.
04-01-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Komuna została zlikwidowana 18 lat temu, to jest już historia. W Oławie nie było żadnych wydarzeń nawet i za komuny a przynajmniej ja o takich nic nie wiem. Członkami PiS-u w Oławie przecież są towarzysze, nawet sekretarz Podstawowej Organizacji PZPR, w PO tak samo. W partiach nie tylko na naszym terenie działają byli towarzysze i niech działają jak dobrze działają. Ale jakoś w tych
orłów nie widać. Najgorsze to, że w tam trafiają się osoby chore umysłowo i zabierają głos przed kamerą a to nie przynosi dobrej reklamy tym organizacjom.
Aktualnie należy patrzeć na teraźniejszość i przyszłość.
Myślę, że przychodzi czas żeby miastami i gminami zarządzali organizacje bezpartyjne a taką jest Bezpartyjny Blok Samorządowy (BBS. W tej organizacji chorych umysłowo nie ma, ani karierowiczów, nieudaczników, nierobów krzykaczy. Widać, że miasto jest dobrze zarządzane a mieszkańcy Oławy i powiatu są w większości ludźmi mądrymi i to widzą. Nie dajcie się ludzie manipulować tym pieniaczom partyjnym. W najbliższych wyborach samorządowych jakie będą jesienią 2018 roku, wszyscy zagłosujmy na BBS żeby naszym miastem i powiatem zarządzał bez koalicjanta. To będzie najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiam
03-01-2018 ~ ziomo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak działa sitwa towarzyszy BBS wystarczy spojrzeć na najświeższym przykładzie. Wśród opiniujących wnioski o przyznanie dotacji są niektórzy ci, którzy wnioski o te dotacje złożyli, oczywiście jakby było tego mało są to ludzie pośrednio powiązani z BBSem. Jakby tego mało to oczywiście opiniujący swoje wnioski zaopiniowali pozytywnie, a swoich rywali negatywnie.. Słuszną linię ma nasza partia towarzysze.
03-01-2018 ~ do do ICO ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A Październik nie był zastępcą naczelnika miasta za komuny? Pewnie tak samo walczył z tą komuną jak Piotrowicz
03-01-2018 ~ Do ICO ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Auror tekstu ICO nie ma nic wspólnego z kulturą ani inteligencją. Po słowach w teście wiadomo kto to jest i co sobą reprezentuje. Nie pierwszy raz swoje mądrości pokazywał. Komuna została rozwiązana czy zlikwidowana została 17 a może nawet 18 lat temu. Pan w tamtej komunie żył i funkcjonował. Natomiast Bezpartyjny Blok Samorządowy (BBS) jest Stowarzyszeniem, nie partia polityczną. W BBS są ludzie kulturalni, porządni, inteligentni i doświadczeni, nie ma chorych umysłowo. Pozdrawiam
03-01-2018 ~ PIS komuna BIS ( gość OSI) zgłoś naruszenie
No co drodzy PISowcy, ujadacie, ujadacie a sami masę towarzyszy w szeregach swoich macie ;)
03-01-2018 ~ Tonik ( gość OSI) zgłoś naruszenie
BBS to stara zapyziała Komuna !! !
03-01-2018 ~ ICO ( gość OSI) zgłoś naruszenie
BBS to nic innego jak stara nowa komuna Oławska tam są zomowcy ,ormowcy i towarzysze z ZSL i to się nazywa bezpartyjny blok samorządowy ,tylko samorządność ich polega na tym by się na chłapać, a Oława jest brudna i śmierdząca od smogu
03-01-2018 ~ nie z PiSu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Szanowny BBSowy pseudopropagandysto z tym PiSem to żeś trafił jak kulą w płot. Zmądrzeć jeszcze musicie towarzyszu, a dopiero później propagandę uprawiać, bo to już nie te czasy, że jak władza coś powiedziała to to była prawda objawiona.
03-01-2018 ~ nie z bbsu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oj to się trochę zapędziliście panowie PISowcy. Jeśli chcecie pogadać o podatkach to pogadajmy, tylko bilans dla Was będzie niezbyt korzystny. Prawda jest taka, że kupiliście sobie elektorat socjalem, który niczego konstruktywnego nie wnosi a kasę na ten socjal ściągacie od tych którzy ciężko zapieprzają. Piszecie ilu to waszych znajomych siedzi zagranicą. To dlaczego nie wracają skoro Polska jest teraz krajem miodem i mlekiem płynącym. Wreszcie narzekacie, że w Oławie tylu Ukraińców. Kto, jak nie władze PISowskie prowadzą proukraińską politykę i zamiast trzymać z państwami mocnymi gospodarczo, państwami z którymi wspólpraca gospodarcza dawała nam od lat wiele korzyści to włazimy w tyłek śmiesznej Ukrainie. Wy nie rozumiecie tego, że jedyną rozsądną alternatywą jest UE, zwarta i mocna gospodarczo. Wy wolicie wierzyć w jakieś śmieszne przymierza z państwami, których przywódcy przy najbliższej okazji odwrócą się do nas plecami (patrz. Wiktor Orban lawirujący pomiędzy Europą a Rosją). Wolicie wierzyć w wielki sojusz z USA największym oszustem świata i handlarzem bronią i śmiercią. Daliście się jak dzieci nabrać na patetyczne przemówienie Trumpa, a wizy jak były tak dalej są. Roztoczyliście w trakcie kampanii wyborczej wizję Polski w ruinie tylko, że ta ruina to niestety będzie prawdopodobnie waszym dziełem. Zarzucacie wreszcie, że BBS ma swoich szeregach "towarzyszy" a ilu Wy "towarzyszy" macie u siebie?. I co jakoś z towarzyszami wam po drodze, nie przeszkadza wam jeden czy drugi sekretarz, prokurator idt. Żałośni jesteście.
03-01-2018 ~ do POLAK ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To ja dziękuje za apolityczny BBS , to jeszcze gorsza klika niż partia, nie mają już żadnego bata nad sobą.
02-01-2018 ~ Jureczek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czyli do BBSu można się zgłosić z ulicy np: w kilkunastu znajomych i jak rozumiem będzie jakieś głosowanie na kandydata na burmistrza w którym wszyscy członkowie będą mogli wziąć udział?
02-01-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
gościu z daleka waniajet żeś kompan z BBS, więc takie peany zostaw na kampanie wyborczą swojemu burmistrzowi.
......BBS jest Stowarzyszeniem nie partią polityczną i nie bawi się w politykierstwo ani polityczne gierki, tylko realizuje swój program przyjazny dla miasta i jego mieszkańców, żeby Wszystkim żyło się tu lepiej.

Łooł, ale żeś pojechał po bandzie , ten twój tzw. BBS jest tylko z nazwy bezpartyjny a kogo tam macie wśród członków? Nie ma tam u was byłych członków partii z PRL, SLD czy PO?
BBS nie bawi się w politykierstwo(?) - koń by się uśmiał- a z kim rządziliście w ostatnich latach w kolacji? Jak nie z SLD, to z PiS jak nie z PiS to z PO - to nie politykierstwo?. Żeby zawiązać koalicje i mieć większość w radzie trzeba się podzielić stołkami - to nie gierki polityczne?
..żeby żyło się lepiej" - to dobre hasło propagandowe z czasów utopijnego socjalizmu, bo jak na razie dobrze się żyje tym co rządzą i tym co ich popierają.
gościu - dla mnie nie jesteś ,,drogim dyskutantem " tylko ,,cienkim bolkiem" do dyskusji, za słabo wykształcili ciebie na propagandzistę, ale niedługo wybory -rozliczymy ten wasz zabetonowany blok- podobno bezpartyjny. :*
02-01-2018 ~ do Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Goebbels byłby z ciebie dumny. Nowe osiedla powstają w całym kraju i nie wiem jaki ma to związek z tym czy rządzi ta czy inna opcja. Z resztą miasto nie wywiązuje się ze swojej części zobowiązań przy powstaniu tych osiedli. Brak jest dróg dojazdowych, których budowa jest w gestii samorządu. Tak samo brak jest budowy nowych szkół podstawowych czy przedszkoli. Znacznie bardziej racjonalnie jest to rozwiązane w Siechnicy, gdzie nowe osiedla powstają przy wybudowanych przez samorząd drogach (pomijając to, że powstaje ich tam znacznie więcej). Te statystyki migracji mają się nijak do rzeczywistości, prawie cała moja klasa z liceum zamieszkuje we Wrocławiu bądź poza granicami kraju, będąc dalej zameldowanymi w Oławie. Rzeczywisty bilans migracji jest dla Oławy ujemny, gdyby nie ukraińcy to miasto byłoby puste. Ci znajomi co otwierają biznesy, najczęściej rejestrują je w Czechach lub na Słowacji, a miasto co roku podnosząc te opłaty i podatki, które są w jego gestii jedynie utwierdza ich o słuszności tej decyzji. Lepiej żyje się głównie kolesiom BBSu i ich rodzinom, tworzy się etaty dla zasłużonych w kampanii wyborczej, albo przyznaje się im mieszkania komunalne. Ten cały "program" to jest realizowany jedynie w zakresie nabijania kasy kolesiom. Burmistrz stanął w obronie przestępcy, a dzisiaj ten przestępca prowadzi kancelarię razem z członkiem jego rodziny, mało tego świadczy usługi dla miasta. Taki na szybko przykład, jak miasto organizowało zumbę dla mieszkańców (nie wiem po co, bo jest mnóstwo takich zajęć w mieście), to kto to prowadził? Oczywiście córka radnej z BBSu. To nieudolność BBSu doprowadziła do tego, że za basen odkryty podatnicy zapłacili dwa razy i do tej pory nie słychać aby miasto odzyskało to pieniądze. Z resztą co do tego programu, to gdzie jest obiecywany basen? Gdzie jest zrewitalizowany rynek? Makiety były już przecież 4 lata temu. To jest właśnie działanie partyjniaków z BBS, zakłamywanie rzeczywistości, przypisywanie sobie sukcesów innych, kolesiostwo, nepotyzm i obrażenie innych tak jak w ostatnich zdaniach.
Ludzie nie dajcie sobą manipulować.
02-01-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Drodzy dyskutanci. Trzeba być całkowicie ślepym żeby nie widzieć zmian pozytywnych w Oławie. Oława zmienia swój wygląd, miasto pięknieje. Widać jak powstają nowe osiedla, ludzie ściągają tu niemal z całej Polski i kupują mieszkania bo widzą tu swoją przyszłość. Powstają nowe inwestycje i nowe miejsca pracy. Młodzi ludzie to doceniają, wracają z zagranicy i otwierają swoje biznesy. Miastem zarządza Bezpartyjny Blok Samorządowy (BBS) wraz z Burmistrzom z tego ugrupowania. BBS jest Stowarzyszeniem nie partią polityczną i nie bawi się w politykierstwo ani polityczne gierki, tylko realizuje swój program przyjazny dla miasta i jego mieszkańców, żeby Wszystkim żyło się tu lepiej.
To, że zawiązują się jakieś nowe partie, organizacje to odłamy z różnych partyjnych ugrupowań, bez żadnego powodzenia. Już byli jacyś dziwni pieniacze przejrzyści ale tylko w lustrach i nic więcej. Kto najczęściej krytykuje: nieudacznicy, nieroby, karierowicze, lewusy, gwiazdy o kurzym rozumku. Ludzie nie dajcie się manipulować. Pozdrawiam
02-01-2018 ~ TONI ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Jaka to Nowoczesna? To stara komuna BIS-ZDRADZIECKA !! !
02-01-2018 ~ POLAK ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wszystkie Samorządy w Polsce po winne być apolityczne wtedy je można nazywać Samorządami !! !
Natomiast jeżeli Samorządy będą upartyjnione to będą Samorządami klik partyjnych, taki Samorząd nie powinien istnieć , bo jest Samorządem tylko z nazwy i układów partyjnych.
01-01-2018 ~ jasiek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dokładnie, należy podziękować wiecznym samorządowcom. Ich formuła zarządzania miastem przestała działać już kilka lat temu.
01-01-2018 ~ ddd ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uważam że starych już dawno trzeba by było wywalić nigdy się nie zmieni bo starzy ludzie mają w dupie młodych stare dziadki won na emeryture nie jesteście wieczni nic nie może wiecznie trwać
01-01-2018 ~ eryk ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zdzisio, Tomcio,Romcio jedna wielka klika, wszystkich starych trzeba odsunąć na bok..zaczynając od Madzi przewodniczącej, kończąc na radnym ze sklepu z ul 3 Maja
31-12-2017 ~ do ambitnego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Amatorze, platforma i nowoczesna obiecają więcej. Ostatnio obiecywali "miliardy dla samorządu", więc te złote obwodnice przy tym to pikuś.
31-12-2017 ~ ambitny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Będę starował w wyborach samorządowych i będę obiecywał "złote obwodnice". Mam nadzieją, że lud Oławy zagłosuje na mnie bo nikt Wam więcej nie obieca niż ja. Będę obiecywał, obiecywał i jeszcze raz obiecywał cuda niewidy a Wy , mam nadzieję uwierzycie. :D
30-12-2017 ~ odp. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu, twój burmistrz tez obiecywał , że pozyska środki na obwodnice i co i NIC! Oni wszyscy są siebie warci. Nie głosujemy na tych co obiecują i nie realizują! :D
29-12-2017 ~ do wyborcy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brezdeń też obiecywał przed ostatnimi wyborami do Sejmu, mówił jak on to ma plan jak obwodnicę wybuduje związek gmin Więc kto ci do głosowania pozostaje? Bo ja generalnie zagłosuję na tych, którzy podejdą do tego tematu realnie, bo obiecywać można nawet metro i kolejkę wąskotorową.
29-12-2017 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja, tyż napisze zapytania do rożnych instytucji, organów państwa dlaczego nie ma jeszcze w Oławie obwodnicy i zapewne dostanę taką sama odpowiedź- ,,bo i gniady nie da rady" i co to zmieni?
Nowoczesna z PO i BBS są siebie warci- tylko dużo obiecują i na tym się kończy - na nich nie glosujemy! :-/ :s :* ;(
28-12-2017 ~ Mario ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja tam na siebie nie zagłosuje, jakoś sobie nie ufam. Ale oczywiście inni mogą na mnie głosować.
28-12-2017 ~ Miro ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A ja tam zagłosuje sam na siebie he he , jedyna zaufana mi osoba ha ha
27-12-2017 ~ Nizinki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja też zagłosuje na Nizinkiego on je Kukiz 15
27-12-2017 ~ Karol ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Racja PIS przesadza z rozdawaniem pieniędzy dla Rydzyka i dla księży, ale to nie znaczy że platforma była lepsza. Nie. Nikt tak przedtem nie wzmocnił kleru, jak za rządów platformy obywatelskiej, chcieli, pewnie oprócz Rydzyka, zjednać sobie księży.
Halicki tuż przed wyborami chętnie mówił o rozdawnictwie milionów z budżetu państwa dla księży. Należało ostrym cięciem zwalczać hydrę klerykalną, która i tak zagłosowała na PIS.

Inna sprawa, że skoro już o politykach, którzy chętnie Rydzykowi dają kasę, to nie można nie wspomnieć o Platformie którzy również chętnie mieszali się w w niejasne interesy. Chociażby sprawa Gawłowskiego albo Spotkania na cmentarzach, jacyś biznesmeni i ich działki w Karpaczu.

Nie można nie zapomnieć o uległości Platformy wobec Unii, chęci przyjęcia muzułmanów do Polski, a więc i problemów z tym związanych.

Wszystkie problemy z Gazociągiem Północnym wynikają z uległości wobec Unii Europejskiej i Niemiec. Unia Europejska wcale nie chce by Polska była silnym krajem. Chcą mieć rynek zbytu, tanią siłę roboczą dla swoich fabryk ulokowanych w Polsce, taniej siły roboczej u siebie dobrych autostrad które stanowią tranzyt między Unią Europejską a Rosją.

Niestety u nas jak nie złodzieje rządzą, szemrani biznesmeni to jak teraz oszołomstwo i kler.
Nie może być normalnie i stanowczych ale przyjaznych stosunków z Unią Europejską.
Mamy albo uległych platformersów albo kłótliwych o wszystko pisowców z Unią.
27-12-2017 ~ do TEŁOLOGA ( gość OSI) zgłoś naruszenie
75 baniek dla biznesmena z Torunia ,koszty powołania nowych ministrów w rządzie - minister od SMOGU ( W całej UE nie ma takiego ministra) no i nowy wicepremiera bez teki ds. społecznych.
Koszty powołania Komisji Smoleńskiej - zakładając, że wszyscy członkowie wraz z ekspertami zagranicznymi otrzymywać będą po 30 tys. brutto, oznaczać to będzie rocznie 9 mln zł. Z wyłączeniem stałych pensji dla ekspertów daje to ponad 7,5 mln zł. Przyjmując jednak, że zagraniczni doradcy zarabiać będą dwukrotnie więcej niż polscy członkowie podkomisji, da nam to już ponad 10 mln złotych.


Tełolog - masz poczucie humoru!
27-12-2017 ~ TEOLOG ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tylko PiS, PiS jeszcze nic nie ukradł.
27-12-2017 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ty TEŁOLOG , to która partia według ciebie nie kradnie i jest godna zaufania w najbliższych wyborach?
27-12-2017 ~ TEOLOG ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nowoczesna Platforma to komunistyczny PZPR BIS jedni kradli i niszczyli Polskę ,a drudzy kradli i tworzyli klany mafijne dla kolesi ,a teraz zdradzili Polskę i Polaków hańbiąc się donosami za granicą i sławetną Schetynowską i Patru ulicą
27-12-2017 ~ OKOLAK ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Jeżeli Platforma i Nowoczesna w Oławie stworzą koalicję wyborczą do samorządu to mieszkańcy Oławy powinni pokazać tym partiom słynny gest Kozakiewicza ,bo te partie tylko na to zasługują z uwagi na zdradę suwerennej RP wraz z grabieżą Polskiej Gospodarki Narodowej i służenie szwabom i sowietom
25-12-2017 ~ Maks ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak PO i Nowoczesna pójdą razem do wyborów to na pewno nie zagłosuję na Nowoczesną
24-12-2017 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Proponuje Nowoczesnej i PO , bo zapewne taka będzie koalicja wyborcza która szykuje się na wybory samorządowe, aby hitem wyborczym była budowa METRA w Oławie ,bo co tam obwodnica! :P :* :D
23-12-2017 ~ Mm. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja oddam glos na Pana Łukasza Nizynkiego.
21-12-2017 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
odczepcie się od pani Magdy to dobra osoba taka jak Karol
21-12-2017 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
dziwne że podejmowanie działania są po terminie działań platformy, ale na plus jest to że się starają
20-12-2017 ~ credo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Badanie takie mialo miejsce w 2013 cyt..Przeprowadzone ostatnio badania natężenia ruchu i hałasu na drodze nr 94 wykazały, że przez Oławę przejeżdża w ciągu doby średnio 13 tysięcy pojazdów, w tym 3.600 samochodów ciężarowych
20-12-2017 ~ do he,he co guzik wie! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nowoczesna to przystawka PO, bo kto tam jest w tych władzach , większość to byli działacze PO. Jak tu mówić o większości jak ich zaledwie tyle co mieszczą się w windzie. :D
20-12-2017 ~ Łukasz ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To prawda. Pani Magdalena odeszła z niesławnej oławskiej PO. To duży plus.
19-12-2017 ~ do lokalny patiota ( gość OSI) zgłoś naruszenie
he he he (...) nick, tylko jako ten niby patriota to najpierw trzeba coś zrobić, aby sobie przypisywać patriotyzm
19-12-2017 ~ lokalny patriota ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Śmiechu warte, jak nie mają co wymyślić przed wyborami to wraca problem obwodnicy albo bezpłatną komunikacje miejską- KABARET. Wy z tej Nowoczesnej ,PO, BBS i PiS zreorganizujcie debatę publiczną o obwodnicy byłoby ciekawie. :D
19-12-2017 ~ Bartek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Następny nowoczesny czy platfus się odzywa wy wszyscy karol jesteście zdrajcy narodu i naszej religii donosiciele unii
19-12-2017 ~ Karol ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Magdzie Przystawskiej dajcie spokój to krucha i delikatna istota, mając wszystko w PO miała odwagę postawić się i odejść. To dobrze o niej świadczy.
18-12-2017 ~ elo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
no ja również mam nadzieje że bedzie kandydat z Nowoczesnej, bo na platformersa głosowac nie bede
18-12-2017 ~ krysia ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy Nowoczesna wystawi swojego kandydata na urząd burmistrza Oławy? Ja na pewno nie zagłosuję na nich jak poprą kandydata z PO.
17-12-2017 ~ - do mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ty to sobie lepiej w łeb "szczel", może chociaż polszczyzną w sposób poprawny zaczniesz władać. Swoją drogą, ciekaw jestem komu tutaj wstyd przynosisz? Z Nowośmiesznej Tyś czy Peło?
17-12-2017 ~ Marek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pani Beata Woźniaczek żyje w innym świecie. Autobusy miejskie nie są drogie, ale gdy się zsumuje przychody za bilety to jest na paliwo parę złotych. Niestety nie stać naszego PKS na darmową komunikację miejską.
Z takimi odrealnionymi pomysłami nie zagłosuję na Nowoczesną, która z natury powinna być liberalna, a pierwsza do rozdawania publicznych pieniędzy. Czysty populizm. Nie tego oczekiwałem od nowoczesnych. Straciliście mój głos przez głupie obietnice.
Chcecie zaistnieć jak zaczniecie rozdawać nieswoje pieniądze? Nie tędy droga.
17-12-2017 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uuuuu.... pisowcom się chyba grunt pali pod nogami jak na Kukizów najeżdżają. Wystawicie kogoś na burmistrza kto będzie miał szanse, czy znowu Brezdeń?
17-12-2017 ~ Mieszkaniec. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja z Kukiz będę pisał na forach ile dobrego zrobiłem dla Oławy i zaproszę posła z Brzegu żeby sobie fotkę szczelić żeby to piknię wyglądało.
17-12-2017 ~ KOSMODROM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie wiem dlaczego ale znów usunięto moją wiadomość. Napiszę jeszcze raz bo to dla Olawy bardzo istotne.
Ja osobiście wystąpiłem z wnioskiem do NASA o budowę w Oławie KOSMODROMU, więc Wy wszyscy tutaj jesteście cienkie bolki. Mam nadzieję, że wesprze mnie premier Morawiecki, który przecież chce rozwijać kosmiczne pomysły i technologie.
16-12-2017 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Może konkurs gdzie jeszcze mogłaby napisać nowośmieszna marnując drzewa?
16-12-2017 ~ Mirek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A ja napisałem, żeby Pendolino zatrzymywało się w Oławie......tylko się pomylili i zatrzymuje się w Brzegu...ale byłem blisko...zagłosujecie na mnie ?
16-12-2017 ~ krzysiek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja napiszę pismo o budowę lotniska. Da ludziom miejsce pracy, nie to co taka obwodnica. Proszę głosujcie na mnie.
16-12-2017 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Napisałem pismo do premiera o budowę lotniska w Oławie....głosujcie na mnie :)
16-12-2017 ~ Felek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zachowanie nowośmiesznych nie jest nawet śmieszne. Jak powiedział Łukasz N. Pan A .Kwiatkowski po latach w lokalnej polityce się obudził.Żenada
16-12-2017 ~ pismak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Janusz, ja wyślę jutro pisma ws budowy drugiego mostu. Zagłosujesz na mnie? Obiecuję, że jak mnie wybierzecie, będę pisał jedno pismo dziennie? ;)
16-12-2017 ~ Janusz ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brawo, przynajmniej coś robią a nie wrzucają fotki ze spotkań
15-12-2017 ~ Lolo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeżeli ktos kupi tak tandetne i tanie chwyty marketingowe to musiałby być skończonym idiotą. Drodzy NOWOŚMIESZNI to co robicie to nawet nie jest już żenadą. Oława obwodnicy nie ma i mieć nie będzie, bo jest wiele czynnikow, które na to nie pozwalają a odgrzewanie tamatu przed wyborami wzmaga w wielu odruch wymiotny. Czy naprawdę nie macie pomysłu na inne alternatywne rozwiązania. To nie jest takie trudne, wystarczy pomyśleć. Nie mylić z "ruszyć glową" bo dla niektórych to może nie być to samo.
15-12-2017 ~ XXX ( gość OSI) zgłoś naruszenie
PO i PO BIS pisma piszą, pisma piszą, pisma piszą, pisma piszą, pisma piszą........i to by było na tyle.
15-12-2017 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Temat obwodnica ciagnie się latami. Ci co rządzili nic nie zrobili w tej sprawie.
W innych miastach wybudowano i buduje się obwodnice bo walczyli i walczą wspólnie.
A u nas nie mogą dogadać się ani gminy, ani miasta, ani starostwo.
Każdy chce być lepszy i drugiemu wypomina.Każdy obiecuje przed wyborami a obwodnicy jak nie ma tak nie ma.
PiS też obiecywał,że jak dojdzie do władzy to powstanie oławska obwodnica i co na to PiS?-jest przy władzy i nic nie może dla powiatu oławskiego zrobić i jak kolejna wygrana władza tylko obiecywał.
Za rok wybory samorządowe, za 2 lata parlamentarne i tylko na obietnicach znowu wszystko się zakończy.
15-12-2017 ~ Łukasz N. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Arkadiusz Kwiatkowski. Radny Rady Miejskiej w kadencji 2010-2014 jako członek PO, klubu który wszedł w koalicję z BBS. Zawiązanie koalicji nastąpiło w połowie tej kadencji, a jednym z programów tejże koalicji było: "rozwiązanie problemów komunikacyjnych miasta i powiatu poprzez BUDOWĘ OBWODNIC WOKÓŁ MIASTA ( !! !) oraz budowy nowych i modernizację istniejących w mieście dróg". Mało tego pan Kwiatkowski osiem lat był sekretarzem powiatu oławskiego. I dziś pan Kwiatkowski twierdzi, że nie miał wpływu na rządzenie miastem? Pan Kwiatkowski sam sobie wystawił laurkę, jakim był radnym....
Łukasz Niżyński
Kukiz'15 Oława
15-12-2017 ~ Brawo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brawo dla starosty, jako jedyny odpowiednio potraktował tych, którzy będąc radnymi mówią, że nie mają na nic wpływu. Rozwiążcie tą nowośmieszną i przestańcie się ośmieszać.
15-12-2017 ~ leszeszek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak pan Kwiatkowski nie miał wpływu na rządzenie w mieście jak był radnym miejskim i sekretarzem w powiecie? Skoro tak twierdzi to chyba nie ma sensu na niego głosować, skoro jako radny nie miał na nic wpływu.
15-12-2017 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dziwne podejście mają niektóre osoby twierdząc, że nie ma sensu mówić o obwodnicy, bo i tak już nic nie zrobią. Jest jednak wprost przeciwnie, należy mówić o potrzebie obwodnicy jak najwięcej i komu się da, temat powinien być ciągle na topie do skutku, aż zbudują.
Życzę Nowoczesnej jak i pozostałym ugrupowaniom jednomyślności i uporu w dążeniu do celu jakim jest budowa obwodnicy.

ps. nie należę i nie jestem za żadną partią, natomiast chciałbym doczekać się w ciągu kilku lat obwodnicy.


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin