Informator: Wybory Samorządowe 2018 Konkurs: Książka dla Czytelnika OSI
reklamaPolicja zatrzymała podejrzanych o kradzież paliwa

- opublikowano: 16-11-2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali 24-letnią mieszkankę Częstochowy i 30-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego, podejrzanych o kradzież paliwa. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia, więc za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu ponowna kara pozbawienia wolności, tym razem nawet do 15 lat. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

14. listopada br. ok. godz. 02.00 policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli zaparkowaną skodę na ul. Kutrowskiego w Oławie. Ich uwagę przykuły zaciemnione szyby w pojeździe, pozaklejane czarnymi workami. Policjanci zainteresowali się samochodem. Zauważyli, że pojazd nosi świeże ślady przemalowywania karoserii. Ten fakt zadecydował o dalszych czynnościach funkcjonariuszy. Postanowili dokładnie skontrolować samochód, w którym znajdowała się tylko śpiąca pasażerka. Kierowcy nie było w pojeździe. Przeczucie nie zawiodło stróżów prawa, w samochodzie ujawnili łomy, nożyce do cięcia stali, plastikowe kanistry, lejki i węże. Ponadto, okazało się, że pod tablicami rejestracyjnymi auta, znajdowały się drugie tablice, skradzione, a naklejka kontrolna na podszybiu, po prostu została zamalowana… białym korektorem. Policjanci powiadomili o ustaleniach dyżurnego, ten podesłał na miejsce dodatkowy patrol, który przeszukał pobliski teren. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali właściciela kontrolowanego pojazdu, 30-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego, który tej samej nocy włamał się do samochodu zaparkowanego niedaleko miejsca kontroli. Podejrzany przewiercił wiertarką zbiornik paliwa i ukradł z niego ok. 30 litrów oleju napędowego. Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani i doprowadzeni do KPP w Oławie. Osadzono ich w policyjnym areszcie. W wyniku przeprowadzonych z nimi czynności procesowych, podejrzanym przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem do samochodu, wspólnie i w porozumieniu. Mężczyzna za popełnienie przestępstwa odpowie przed sądem w warunkach recydywy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat. Kobiecie , za współudział w przestępstwie, grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Aktualnie policja sprawdza, czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Policja zatrzymała podejrzanych o kradzież paliwa
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin