Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaPolicjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów

- opublikowano: 07-11-2017

W ciągu pół godziny oławscy policjanci ukarali mandatami karnymi w wysokości 300 złotych i sześciu punktów karnych, pięciu kierujących, którzy którzy włączali się do ruchu „na czerwonym świetle”.

Sytuacja dotyczy mostu na Odrze w Oławie, na którym trwają prace remontowe. W związku z nimi pojawiły się utrudnienia. Ruch na moście odbywa się wahadłowo i jest wspomagany sygnalizacją świetlną. Niestety, nie wszyscy kierowcy stosują się do niej. W ciągu półgodzinnej kontroli policjanci ogniwa ruchu drogowego z oławskiej komendy udokumentowali na videorejestratorze, pięciu kierujących popełniających wykroczenie drogowe, polegające na włączeniu się do ruchu, na czerwonym świetle. Takie zachowanie kierowców, ewidentnie dezorganizuje i tak już utrudnioną płynność ruchu. Ruch pojazdu na czerwonym świetle skraca cykl jazdy samochodów jadących z naprzeciwka, którym pojawiło się zielone światło. Bezmyślność kierowców łamiących przepisy może doprowadzić do tragedii, a póki co powoduje wydłużenie korków na jezdni.

Dlatego oławscy policjanci będą podejmowali działania represyjne w stosunku do kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Celem tych działań jest poprawienie płynności ruchu, a przede wszystkim niedopuszczenie do zdarzeń drogowych, których konsekwencje mogą zaważyć na zdrowiu uczestników ruchu drogowego.

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 9. )
10-11-2017 ~ Tyc. ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Straż miejska w Oławie powinna być dawno zlikwidowana ,bo darmozjadów ,którzy nic nie robią nie winno się utrzymywać z podatków oławian @@@
10-11-2017 ~ CCxx ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Policja zanim zacznie apelować o przestrzeganie przepisów drogowych niech zacznie od samych siebie ,bo nie kierowcy w Oławie łamią przepisy ruchu drogowego lecz to policja je łamie.
09-11-2017 ~ do Andrzeja ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jakiego sondażu?
Z resztą co do wiarygodności sondaży wszelkiej maści to najlepszym przykładem był sondaż dotyczący ostatnich wyborów prezydenckich, gdzie pan Komorowski miał gwarantowaną olbrzymią przewagę i murowaną wygraną w pierwszej turze, praktycznie, żeby przegrać musiałby pijany rozjechać zakonnicę w ciąży na przejściu dla pieszych. I co? Wypadku z zakonnicą nie było, ale reelekcji również, przegrana była olbrzymia, bo zdobył aż 0,5 miliona głosów mniej.
Z resztą co do sondażu. to nie 60% mieszkańców, a co najwyżej 60% zapytanych o to. Gdyż z racji tego, że nawet o owym sondażu nie słyszałem (nie mówiąc już o uczestnictwie w nim), powątpiewam, że był on przeprowadzony na jakiejś wiarygodnej próbie mieszkańców. Natomiast zabawnym byłaby sytuacja gdyby odpytanymi byli jedynie funkcjonariusze straży miejskiej i ich rodziny.
09-11-2017 ~ Robert ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Andrzej link do owego sondażu dawaj ...
09-11-2017 ~ Andrzej ( gość OSI) zgłoś naruszenie
sm jest potrzebna, ostatnie wyniki przeprowadzonego sondażu wykazały, że ponad 60 % mieszkańców oławy jest za utrzymaniem tej formacji jako niezbędnej dla ochrony porządku i prawa. oczywiście zawsze będą tacy co to w imieniu wszystkich się wypowiadają, zlikwidować straż, zmienić władze, a wyborcy co wybory robią im na przekór i głosują za tym. może wsłuchajmy się w głos demokracji i zróbmy tak jak chce większość, a nie jakieś dziwne wywrotowe pomysły dyktatu mniejszości
08-11-2017 ~ do kierowcy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tak, a wielki fan Nowośmiesznej podpisujący się na forum Jerzy pisze, że SM jest bardzo potrzebna i zapewnia mieszkańcom bezpieczeństwa i jeszcze krytykuje tych, którzy mówią, że należy przyjrzeć się działalności tej formacji i zastanowić nad jej dalszym funkcjonowaniem.
08-11-2017 ~ kierowca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy Straż Miejska nic nie może, a ok. 1,5 mln złotych rocznie idzie z podatków Oławian na utrzymanie tej formacji ?
08-11-2017 ~ mściwy Antoni ( gość OSI) zgłoś naruszenie
SM nie ma uprawnienia do zatrzymania pojazdu. Dlatego też uważam, że jest to zbędna formacja, która nie może dokonać kontroli nawet za tak proste wykroczenie drogowe.
07-11-2017 ~ BKK ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I bardzo dobrze! To samo się działo podczas remontu wiaduktu, kiedy to chamy pchały się na czerwonym, bo przecież im wolno... A potem się stało na zielonym, bo jeszcze zjeżdżali. W sumie w takich miejscach powinien być stały monitoring. Cudnej straży miejskiej nie da się zaprząc do organizacji ruchu i sprawdzania przejeżdżających?

OSI - OLAWA.INFO - Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin