Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaWięcej połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku

- opublikowano: 06-11-2017

Samorząd województwa od kilku lat inwestuje w rozwój sieci połączeń kolejowych w regionie. W efekcie, na przestrzeni 3 ostatnich lat liczba pasażerów korzystających z kolei na Dolnym Śląsku podwoiła się i w 2017 roku przekroczy 22 mln.

Już za miesiąc wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Na prawie wszystkich liniach w regionie wzrośnie liczba połączeń. Samorząd Województwa konsekwentnie rozbudowuje Wrocławską Kolej Aglomeracyjną, która każdego dnia przewozi ok. 55 tys. pasażerów. Jeszcze w tym roku na każdej linii w aglomeracji wrocławskiej pociągi będą jeździły częściej.

Wrocław – Żmigród z 19 par do 20
Wrocław – Trzebnica z 15 do 16 par
Wrocław – Oleśnica z 19 do 20 par
Wrocław – Jelcz-Laskowice z 16 do 18 par
Wrocław – Oława z 19 do 21 par
Wrocław – Strzelin z 15 do 17 par
Wrocław – Jaworzyna Śl. z 22 do 24 par
Wrocław – Legnica z 26 do 27 par
Wrocław – Wołów z 19 do 20 par
Wrocław Główny – Wojnów z 13 do 14 par

Wrocławska Kolej Aglomeracyjna to dziś 394 połączeń kolejowych każdego dnia. W ciągu czterech lat liczba ta wzrosła z 272 połączeń. Dzięki systematycznej poprawie oferty przewozowej na Dolnym Śląsku notujemy zdecydowanie najszybszy wzrost liczby pasażerów kolei w skali całego kraju – zaznacza Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W tym roku ponad dwadzieścia podwrocławskich gmin oraz Gmina Wrocław zadeklarowało współpracę z władzami województwa dolnośląskiego przy tworzeniu i finansowaniu Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. Niektóre z nich już podjęły odpowiednie uchwały (na poziomie rad gmin) i będą finansowo partycypować w zwiększenie atrakcyjności naszej oferty kolejowej. Kolejne dołączą również w tym roku.

Warto również podkreślić, że na niektórych liniach w regionie od nowego rozkładu jazdy znacząco poprawi się standard podróżowania. Linie Wrocław-Żmigród, Wrocław-Jelenia Góra czy Wrocław-Kłodzko będą obsługiwane przez nowe, pięcioczłonowe pociągi elektryczne Kolei Dolnośląskich – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Dodatkowe połączenia w nowym rozkładzie jazdy dotyczą również pozostałej części województwa:
Oleśnica – Ostrów Wlkp. z 5 do 6 par
Jelcz Laskowice – Biskupice Oławskie z 1 do 2 par
Strzelin – Ziębice z 15 do 16 par
Ziębice – Kłodzko Gł. z 13 do 15 par
Bystrzyca Kłodzka – Międzylesie z 9 do 10 par
Dzierżoniów – Kamieniec Ząbkowicki z 5 do 6 par
Jaworzyna Śl. – Świdnica z 12 do 13 par
Węgliniec – Zgorzelec z 13 do 14 par
Węgliniec – Żary z 5 do 6 par
Legnica – Bolesławiec z 15 do 16 par
Legnica – Żary z 5 do 6 par
Wołów – Ścinawa z 12 do 13 par
Ścinawa – Głogów z 10 do 11 par

Do współpracy przy dalszym rozwoju i rozbudowie Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej dołączyła Gmina Wrocław. Oznacza to, że jeszcze w tym roku zwiększy się liczba połączeń kolei miejskiej.

Wrocław Główny − Sołtysowice 50 par pociągów (co 15 minut)
Wrocław Główny − Brochów 39 par pociągów
Wrocław Główny − Muchobór 47 par pociągów
Wrocław Główny – Wojnów 14 par pociągów

Dolnyslask.pl

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 31. )
15-11-2017 ~ Beata bojs ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Musiałbyś mieć 100procentową pewność od Pana Boga że spadnie śnieg na święta albo pracować w urzędzie jak Ziółkowska wtedy będziesz wiedział wszystko przed czasem.
15-11-2017 ~ Oławianin23 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oława nie jest stacją końcową by na wniosek radnych Oławy zwiększać ilość wagonów. linia kolejowa w Oławie to jedna z głównych arterii w Polsce z Wrocławia do Opola na Śląsk lub Warszawy. Ale sztuczka tym paniom udała by się gdyby nie artykuł pokazujący że na całym Dolnym Śląsku będzie polepsza komfort jazdy pasażerów.
Ziółkowska i Leszczyńska pewnie myślały że to one jedyne będą powiadomiły o tym mieszkańców a jeszcze artykuł na gazecie powiatowej o zwiększeniu liczby połączeń do Jelcza Laskowic pogrążył.
15-11-2017 ~ skuteczny społecznik ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wysyłam pismo do telewizyjnej chmurki ze na wigilie ma padać śnieg , bo chce większość - ciekawe czy spadnie?
15-11-2017 ~ Komentujący ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeśli przykładowo pracuję w generalnej dyrekcji dróg i autostrad i wiem że dyrekcja ma zamiar remontować wiadukt w Oławie to robię?
Napiszę pismo że trzeba zrobić wiadukt i też zebrałbym podpisy wśród mieszkańców którzy też są za remontem wiaduktu ale jeszcze nie wiedzą że taki remont jest planowany. Tylko ja wiem więc pokazuję wszystkim że zbieram podpisy że wysłałem pismo do marszałka mając pewność że wiadukt będzie remontowany.
15-11-2017 ~ Edek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Niezła ściema ha ha ha , pewnie jeszcze załatwiły zatrzymywanie się Pendolino w Brzegu ha ha ha
15-11-2017 ~ Komentujący ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Chodzi tylko że robiły niepotrzebny szum, skoro i tak by te wagony dostawali co dało ich chodzenie po prostu nic poza chodzeniem i poważaniem się
15-11-2017 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ludzie przecież wiadomo że 2 razy do roku ustala się plan jazdy pociągów, one zwróciły marszałkom uwagę na problemy z ich obładowaniem i przeciążeniem to chyba dobrze że to zrobiły, ja się tam ciesze, mi by się nie chciało łazić i zbierać podpisów od ludzi
14-11-2017 ~ Artur ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jest pismo ziółkowskiej które wysłała 26 października do marszałka. A marszałek przeczytał i wraz z marszałkiem opolskim w dwa tygodnie podjęli decyzję o zwiększeniu liczby wagonów.
Śmiech na sali jeśli ktoś jest naiwny i wierzy że w dwa tygodnie podjęto działania w dwóch województwach. Niestety hucpa polityczna tych dwu pań nic więcej
14-11-2017 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gazeta podała że zwiększono także połączenia do Jelcza Laskowic czy Leszczyńska i ziółkowska też zbierały tam podpisy? Nie zbierały? To jakim cudem zwiększono tam połączenia?
14-11-2017 ~ Justyna ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To wszystko podważa prawdę i szczerość pani leszczyńskiej i pani ziółkowskiej. Jeśli w tym przypadku kłamał to jak im wierzyć w inne działania.
14-11-2017 ~ Komentujący ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Drodzy państwo sprawa jest prosta i jasna. Zwiększono ilość wagonów na całym Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie i żadne leszczyńskie ani Ziółkowskie radne z Oławy nie mogły spowodować że zwiększono liczebność wagonów na całym na Dolnym Śląsku. A że obie radne próbują się podłapać pod to to już zupełnie inna sprawa, co świadczy tylko o tych paniach i powiem tak mit prysnął a gwiazdeczki i ich skuteczność są nagie.
14-11-2017 ~ Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Anka Leszczyńska (czy tam mieszkaniec czy Radek jak tam wolisz) wrzuć to pismo i zweryfikuje się u marszałka Przybylskiego. Zobaczymy i porównamy wiedząc od kiedy PKP i marszałek rozpoczęli działania w tej sprawie. Czekamy niecierpliwie.
14-11-2017 ~ Też oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak to się stało że PKP we Wrocławiu i marszałek Przybylski zapomniał powiedzieć że tu takie gwiazdy za tym stały. Ani ani ani Magdy a przecież ta druga pracuje chyba w urzędzie a tu marszałek ani o jednej ani o drugiej słowem nie wspomniał. Na fejsie możecie takie kity wciskać a widzę bo ma w kontaktach leszczyńską i drugą gwiazdeczkę ziółkowską. Wyślijcie sprostowanie tak nie może być haha zabawne obydwie jesteście naiwne naiwnością że ktoś w to uwierzy.
14-11-2017 ~ mirek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Widzę, że jak zwykle na forum "sami swoi". Ludzie czy wy naprawdę nie macie co robić w życiu tylko rywalizować o 1200zł diety?. Naprawdę, żal mi was wszystkich. A tak w ogóle to uważam, ze funkcja radnego powinna być funkcją społeczną, wykonywaną nieodpłatnie. Wówczas nie brnęli by tam wszelkiej maści nieudacznicy, ale Ci którzy faktycznie chcą poświęcać swój czas dla społeczności lokalnej.
W NASTĘPNYCH WYBORACH PROPONUJĘ ZAGŁOSOWAĆ TYLKO NA KOGOŚ KTO OŚWIADCZY NA PIŚMIE, ŻE ZRZEKNIE SIĘ DIETY BĄDŹ BĘDZIE W CAŁOSCI PRZEKAZYWAŁ JĄ NA CELE CHARYTATYWNE LUB DZIAŁANIA SPOŁECZNE (oczywiście w takim przypadku co miesiąc będzie przedstawiał rozliczenie)
14-11-2017 ~ XXX ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ha Ha Ha jest jeszcze jeden radny dzięki któremu: - zostały zrobione wały na naszej popularnej Oławce, plac zabaw i boisko załatwił w pewnej szkole ha ha dobre :) Uśmiałem się.....a teraz zapytam : gdzie obiecany budżet obywatelski, przecież PO to obiecało przed wyborami, gdzie ta obwodnica, o której też tyle PO w Oławie się chwaliło co to nie robią w tej kwestii ......ale jak podwyżki dla mieszkańców to już cisza.
14-11-2017 ~ Zenek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego przewodnicząca Rady Miasta nie zbierała podpisy wśród mieszkańców za podwyżką wody ? To jest właśnie obłudne podejście, jak podwyżki to już nasz głos nie jest ważny. Dzięujemy
14-11-2017 ~ Radek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To, że pasy powinny być odmalowane po zimie to każdy wie, nie trzeba mieć wglądu w żadne plany. Skoro odpowiednie służby zwlekaja do czerwca, lipca to bardzo dobrze że Radne interesują się tą sprawą i piszą pisma. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców. Inna sprawa że jak już pomaluja te pasy to widoczne są przez 2 miesiące.... Niestety mamy taką a nie inną praktyke służb..
14-11-2017 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
no nie wy chyba aż tak dokładnie nie śledzicie ich wpisów jak piszecie, bo ja śledzę i czytam i widzę że nikt inny ścieżkami się nie zajmował i pasami z radnych jak one. Artur one się wkręciły w te ścieżki i rowery bo jeżdżą rowerami dużo i widzą jak jest w mieście i jak w innych miastach. Zresztą ja tam się cieszę że piszą bo ja też jeżdżę z dzieckiem. A z pociągami też wiadomo że 2 razy w roku ustalają rozkład ale one do marszałka i pkp o godzinach na dworcu pisały już dużo wcześniej. Więc trzeba krytykować ale to co jest złe a nie starania.
13-11-2017 ~ Artur ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Niech piszą pisma ale realnie niech coś załatwiają a w tej sprawie pytam kolegi z PKP a ten że i tak wzrośnie liczba wagonów więc to co robiły te dwie dziewczyny to zwykły teatrzyk. Wcześniej burmistrz podał plan budowy ścieżek rowerowych to już dwie łaski spadły na rowery zdjęcia Facebook pokazać pisemko że to my a potem zobaczcie to dzięki nam. A (...) dzięki wam. Piszecie pisma i pokazujące jak już jesteście pewne że to zostanie zrobione w Oławie.
13-11-2017 ~ Dariusz ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Stary to samo co z pasami. Brezdeń lub burmistrz przedstawiają termin malowania pasów to Leszczyńska szybko wrzuca że ma pomysł i wysyła pismo w sprawie malowania pasów i co z tego że już jest w planach liczy się tylko ten kto lepiej się sprzeda? Oczywiście zobaczcie to dzięki mnie. Obserwuję te dwie dziewczyny a że mam wgląd do planów to wiem że kity mogą wciskać ale naiwnym. Ale dobry sposób by pokazać że to one.
13-11-2017 ~ Komentujący ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale co wy ludzie piszecie zawsze po miesiącu rozpoczęcia roku akademickiego około listopada zwiększa się ilość wagonów ja to wiem więc każdy normalny mieszkaniec wie że dodają wagony co roku a w tym roku przewozy regionalne kupiły nowe lokomotywy i wagony więc żadni radni nie mieli wpływu na to a jeśli tak mówią i twierdzą to kłamią i próbują zbić kapitał polityczny na kłamstwie.
13-11-2017 ~ Marek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak będą gwiazdy wiedziały o planach budowy obwodnicy to też napiszą pismo pokażą skan pisma na fejsie i powiedzą zobaczcie złożyliśmy pismo i zaczynają budowę obwodnicy.
13-11-2017 ~ Dariusz ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Stary to samo co z pasami. Brezdeń lub burmistrz przedstawiają termin malowania pasów to Leszczyńska szybko wrzuca że ma pomysł i wysyła pismo w sprawie malowania pasów i co z tego że już jest w planach liczy się tylko ten kto lepiej się sprzeda? Oczywiście zobaczcie to dzięki mnie. Obserwuję te dwie dziewczyny a że mam wgląd do planów to wiem że kity mogą wciskać ale naiwnym. Ale dobry sposób by pokazać że to one.
13-11-2017 ~ Artur ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Niech piszą pisma ale realnie niech coś załatwiają a w tej sprawie pytam kolegi z PKP a ten że i tak wzrośnie liczba wagonów więc to co robiły te dwie dziewczyny to zwykły teatrzyk. Wcześniej burmistrz podał plan budowy ścieżek rowerowych to już dwie łaski spadły na rowery zdjęcia Facebook pokazać pisemko że to my a potem zobaczcie to dzięki nam. A g.wno dzięki wam. Piszecie pisma i pokazujące jak już jesteście pewne że to zostanie zrobione w Oławie.
13-11-2017 ~ Aron ( gość OSI) zgłoś naruszenie
O widzę mieszkaniec się denerwuje :) obrońca koleżanek czy co ? Jest się radnym to słuszną krytykę w tej kwestii trzeba przyjąć na "klatę". Ty masz prawo bronić, a inni mają prawo krytykować.
13-11-2017 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu masz rację biorą diety i dlatego mają dyżury i na nich siedzą, więc wszystko się zgadza.
13-11-2017 ~ XXX ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Trzy lata, trzy lata nic nie robili tylko brali diety, a nagle jak wybory tuż tuż to się obudzili i pisma piszą. Oni już pisma pisali o obwodnice - i jej nie ma , obiecali budżet obywatelski i jego też nie ma......no i jako BBS/PO przegłosowali podwyżki za wodę i ścieki dla mieszkańców ...... teraz kolejne populizm i propaganda, chwalenie się że napisało się pismo ..... rozwala mnie to WY JESTEŚCIE W OŁAWIE PRZY WŁADZY I JEDYNIE PISMA PISAĆ POTRAFICIE ?
13-11-2017 ~ do mieszkańca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Idziesz, bo masz obowiązek jako radna siedzieć na dyżurze.
13-11-2017 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Autor ja tam popieram działania Ziółkowskiej, Leszczyńskiej, Markowskiego czy innych młodych, niech działają i coś z pożytkiem dla nas robią, w końcu za to biorą diety.
Gdybyś dokładniej prześledził profil fb Leszczyńskiej to byś zobaczył że ona w sprawie pkp pisała jeszcze w 2016 a Ziółkowska skutecznie interweniowała w sprawie dłuższych godzin otwarcia dworca pkp w Oławie w zeszłym roku.
I nigdzie nie słyszałem aby mówiły że to ich zasługa. Więc jak już piszesz to pisz prawdę, a nie dyrdymały, albo idź do nich na dyżur i się zapytaj co zrobiły w sprawie, ja idę bo sam jestem ciekaw co powiedzą. I żadne z nich gwiazdy, one to raczej takie dziewczyny z sąsiedztwa.
12-11-2017 ~ Forever Comeback ( gość OSI) zgłoś naruszenie
to tak jakby owe gwiazdy napisały pismo w sprawie budowy basenu i przed otwarciem będą trąbiły że to one sie przyczyniły . oczywiście wszystko udokumentowane na fejsie bo nie ma czegoś jeśli nie pokażą na fejsie tego
12-11-2017 ~ autor autor!!! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I nie udało się leszczyńskiej i ziółkowskiej zakłamać rzeczywistości. PKP już w sierpniu podjął decyzję o zwiększeniu ilości wagonów i pociągów. Tylko politycy pełni hipokryzji i kłamstwa w tym czasie będą mówili, że to dzięki nim. Ale nie udało się, gdyż gwiazdy nie zdążyły, mogły zacząć wcześniej, a tak jest niesmak o tym pociągi już będą a te dopiero kończą działać.
Kto naiwny teraz uwierzy że to dzięki gwiazdom? Raczej tylko łatwowierni.

OSI - OLAWA.INFO - Więcej połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin