Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaOławscy policjanci odzyskali trzy skradzione samochody

- opublikowano: 30-10-2017

Dwaj mieszkańcy Oławy usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów osobowych skradzionych na terenie Oławy i Wrocławia. Podejrzani, to 19 i 23-letni mężczyźni, młodszy z nich był wcześniej karany za przestępstwo przeciwko mieniu. Policja odzyskała skradzione auta. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Na przełomie 17 i 18 września br. w Oławie na ul. Chopina doszło do kradzieży z włamaniem do samochodu marki VW Golf. Zaraz po zgłoszeniu kradzieży policja podjęła działania wykrywcze, niestety auta nie znaleziono. Kilkanaście dni później, tj. 2 października br. oławscy stróże prawa ujawnili na poboczu drogi biegnącej przez las w Janikowie, samochód marki VW Transporter, jak się później okazało skradziony dzień wcześniej we Wrocławiu. Auto było otwarte. Policjanci zabezpieczyli pojazd i znajdujące się w nim przedmioty. Technicy policyjni zabezpieczyli wszelkie ślady znajdujące się w samochodzie i to one pomogły funkcjonariuszom na wytypowanie sprawców kradzieży VW Transportera. Typowania okazały się trafne, dwaj mieszkańcy Oławy w wieku 19 i 23 lata zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W trakcie czynności procesowych przeprowadzonych z ich udziałem, podejrzani przyznali się do kradzieży pojazdu pozostawionego w lesie i do dwóch innych kradzieży z włamaniem do samochodów marki VW Golf, skradzionych we wrześniu br. Oławie. Policjanci odzyskali auta i zwrócili je właścicielom. Prowadzone postępowanie wykazało, że zatrzymani dokonali jeszcze kilku kradzieży z włamaniem na terenie powiatu oleśnickiego. Aktualnie śledczy sprawdzają, czy sprawcy nie mają na koncie jeszcze innych przestępstw przeciwko mieniu.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Oficer prasowy KPP w Oławie , podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
30-10-2017 ~ stach ( gość OSI) zgłoś naruszenie
obciąć im łapy i niczego więcej nie ukradną, cholerne typki

OSI - OLAWA.INFO - Oławscy policjanci odzyskali trzy skradzione samochody

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin