Informator: Wybory Samorządowe 2018 Konkurs: Książka dla Czytelnika OSI
reklamaKoncert Ani Dąbrowskiej

- opublikowano: 19-10-2017

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na koncert Ani Dąbrowskiej.
10.12.2017, godz. 19:00, OWE Odra przy ul. Młyńskiej.
Bilety:
60zł - U,
85 zł - N.

Ania Dąbrowska, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Pierwszy raz szerszej publiczności pokazała się w 2002 roku w programie rozrywkowym „Idol”, ale zadebiutowała w 2004 roku albumem „Samotność po zmierzchu”, który zdobył wysokie uznanie krytyki i publiczności. Wydawnictwo „Kilka historii na ten sam temat” z 2006 roku było jej pierwszym albumem nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60. i 70. XX w., co podkreślała także stylizacja wizualna wokalistki. W czerwcu 2008 roku ukazała się trzecia płyta Ani Dąbrowskiej zatytułowana „W spodniach czy w sukience?”. Krążek kontynuował zapoczątkowaną na poprzednim wydawnictwie tematykę retro i styl lat 60., co na tym etapie kariery artystki stało się znakiem rozpoznawczym jej twórczości. W kwietniu 2010 odbyła się premiera czwartego albumu, zatytułowanego „Ania Movie”, na którym znalazły się się wyłącznie covery piosenek z klasycznych filmów i seriali. Album okazał się kolejnym dużym sukcesem wokalistki. Dwa lata później ukazała się kolejna płyta „Bawię się świetnie”, a po czterech latach, w 2016 „Dla naiwnych marzycieli”. Pod koniec września ubiegłego roku otrzymała nominację do nagród MTV Europe Music Awards 2016 w kategorii „Najlepszy polski wykonawca”.

Łącznie artystka sprzedała ponad 200.000 płyt, a każdy z wydanych dotąd albumów zyskał status Platynowej Płyty.

Jest laureatką wielu nagród branżowych i jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Na dzień dzisiejszy ma na swoim koncie 9 wygranych statuetek!

Ania Dąbrowska ma na koncie wiele dużych tras koncertowych, obejmujących swym zasięgiem największe miasta w Polsce. Już wkrótce 10 grudnia odwiedzi Oławę, a jej koncert to największe przeboje z przekroju całej kariery.

Serdecznie zapraszamy!

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Koncert Ani Dąbrowskiej

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin