Informator: Wybory Samorządowe 2018 Konkurs: Książka dla Czytelnika OSI
reklamaWyniki akcji Prędkość - zero tolerancji

- opublikowano: 18-10-2017

Wczoraj, tj. 16 października br. policjanci ruchu drogowego z oławskiej komendy uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach Policji, „Prędkość-zero tolerancji”. Ta cykliczna akcja ukierunkowana była na poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach.

Analiza stanu bezpieczeństwa na polskich drogach wskazuje, że pomimo podejmowania wielu przedsięwzięć, stan ten nadal nie jest zadowalający. Ze statystyk policyjnych wynika, że to właśnie przekraczanie dopuszczalnej prędkości, jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też oławscy policjanci w swoich działaniach, szczególną uwagę zwrócili na „piratów drogowych”, przekraczających dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze ruchu drogowego pod tym kątem skontrolowali 70 pojazdów. 42 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość, za co nałożono na nich mandaty karne. Wśród ukaranych kierowców, 3 zabrano prawo jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h.

Na terenie gminy Jelcz-Laskowice policjanci zatrzymali 38-letniego kierującego samochodem osobowym, któremu decyzją starosty oławskiego cofnięto uprawnienia do prowadzenia pojazdu w kwietniu 2016r.

Przypominamy, że w myśl art. 180a kk - „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Teraz sąd zadecyduje, którą z powyższych kar zastosuje wobec mężczyzny.

Poprzez kolejne działania policjanci chcą zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego nie tylko podczas zorganizowanych akcji, ale przede wszystkim na co dzień, a także uświadomić wszystkim kierującym, że nie stosując się do przepisów Kodeksu drogowego, zagrażają nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego, czy też narażają swoich najbliższych.

oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

źródło: KPP Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
05-11-2017 ~ xyz ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jestem bardzo ciekawy, kiedy to Policja zajmie się drogowymi zawalidrogami jeżdżącymi 50 km/h poza terenem zabudowanym itd.


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin