Pod naszym patronatem: Oławska Majówka 2019 | Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaRemont mostu na Odrze w Oławie ruszy 25.10

- opublikowano: 17-10-2017

Aktualizacja - remont mostu na Odrze w Oławie ruszy w środę 25.10.2017.

Starostwo otrzymało zaktualizowaną informację od DSDiK we Wrocławiu, dotyczącą remontu mostu na rzece Odra w Oławie. Prace rozpoczną się dwa dni później od wcześniejszych założeń, bo w dniu 25 października br. Remont będzie polegał na wymianie urządzeń dylatacyjnych. Na czas robót na moście zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Prace potrwają do końca roku.

Zakres prac remontowych przewiduje m.in.: demontaż starych i montaż nowych urządzeń dylatacyjnych, odtworzenie betonu płyty pomostowej, odtworzenie izolacji płyty pomostowej, wbudowanie krawężników, odtworzenie drenów poprzecznych i podłużnych na izolacji płyty pomostowej, uszczelnienie nawierzchni taśmą bitumiczną, odtworzenie nawierzchni jezdni oraz chodników z asfaltu lanego.

Na zlecenie DSDiK we Wrocławiu wykonawca dostosuje cykl sygnalizacji świetlnej, aby utrudnienia podczas prac były jak najmniejsze.

Istniejący obiekt na rzece Odrze jest stalowym, nitowanym trzyprzęsłowym mostem kratownicowym. Konstrukcja nośna mostu oparta jest na masywnych betonowych przyczółkach i filarach - wykorzystano istniejące podpory po starej przeprawie. Długość mostu wynosi 150 m, a szerokość całkowita 12 m. Obiekt zaprojektowano z zachowaniem skrajni żeglugowej, a rozpiętość przęsła nurtowego wynosi 63 m.

- Zwracam się z prośbą do mieszkańców powiatu i osób przemieszczających się tym odcinkiem drogi o zrozumienie sytuacji, zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności oraz wzajemną pomoc przy pokonywaniu zaistniałych utrudnień komunikacyjnych – mówi starosta oławski Zdzisław Brezdeń.

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 4. )
24-10-2017 ~ sobieski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do "kierowcy" W nocy się śpi a nie pracuje. Może zamienić role- drogowcy pracują w dzień a pracujący naród z Oławy przestawia się na pracę w nocy.
PS. Pamiętam jak budowano tenże most w 1963-64 roku po zniszczeniu drewnianego mostu , do którego zniszczenia przyczynili się polscy saperzy, którym potężny ładunek trotylu eksplodował przy drewnianym filarze. Byłem świadkiem, miałem wtedy 13 lat i mieszkałem z rodziną obok mostu. Most ma już 53 lata, jest to przestarzała kratownicowa konstrukcja .Część mostu powstała z elementów poniemieckiego mostu, którego część do nurtu głównego Odry pozostała po bombardowaniu przez Armię Czerwoną w 1945r. Tu żaden remont nie pomoże. Trzeba budować nową przeprawę a nawet dwie. Druga wg. starych planów za oczyszczalnią. Pozdrawiam "starych" Oławian ze starej ulicy Chrobrego.Jeszcze paru żyje. :D
23-10-2017 ~ kierowca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego prac na drogach nie można prowadzić w miesiącach wakacyjnych lub nocą kiedy natężenie ruchu jest mniejsze?
23-10-2017 ~ reprox ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Starosto,
a czy ciężkie samochody , Tiry będą miały ograniczony ruch?
Bo, my mieszkańcy Zaodrza, będziemy mieli problem z włączeniem się do ruchu
ZR
17-10-2017 ~ kierowca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy będzie tak jak podczas remontu wiaduktu, że pracownicy będą kierowali ruchem na zasadzie ... no właśnie na jakiej zasadzie?

OSI - OLAWA.INFO - Remont mostu na Odrze w Oławie ruszy  25.10

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin