Informator: Wybory Samorządowe 2018
reklamaPrawo jazdy zabrane za nadmiar pasażerów

- opublikowano: 05-10-2017

Policjanci z wrocławskiej „drogówki” w ramach wspólnych działań z oławskimi funkcjonariuszami, 2 października br. pełnili służbę na terenie powiatu oławskiego. W Radłowicach (gm. Domaniów) zatrzymali do kontroli drogowej kierującą, która przewoziła nadmiar pasażerów. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem karnym.

Kilka minut po godzinie 08.00 policjanci ruchu drogowego z Wrocławia, na terenie gminy Domaniów, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen Transporter, którym kierowała 49-letnia mieszkanka gminy Oława. Podczas kontroli okazało się, że samochodem podróżuje nadmierna liczba pasażerów. Pojazd był przystosowany do przewozu dziewięciu osób, kierująca wiozła ich siedemnaście. W związku z tym, policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Ponadto kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych i ośmioma punktami karnymi.

Przypominamy!

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015r. nowymi przepisami drogowymi, kierowca straci prawo jazdy, między innymi za zbyt dużą liczbę przewożonych pasażerów.

W praktyce, policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu naruszenia przepisów, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na trzy miesiące. Jeśli mimo to ,kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, musi się liczyć z tym, że w razie zatrzymania, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy.

Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pamiętać należy, że samo przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach.

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin