Informator: Wybory Samorządowe 2018
reklamaEuropejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na drogach

- opublikowano: 20-09-2017

21 września br. podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach Europy prowadzona będzie druga edycja akcji pn. EDWARD „Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach”. W akcję zaangażowana będzie również polska Policja. 24 godzinne działania policji ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego, mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest utrata życia i zdrowia przez uczestników zdarzeń drogowych.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym do zera. Założenie to będzie niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak podkreślić, że akcja EDWARD, oprócz wzmożonej aktywności Policji na drogach europejskich, ma na celu zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

W 2016r. na drogach powiatu oławskiego doszło do 51 wypadków drogowych, w których zginęło 7 osób, a 67 zostało rannych. Główna przyczyna wypadków w naszym regionie to, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Policjanci z oławskiej drogówki podczas działań EDWARD będą kontrolować prędkość kierujących w miejscach szczególnych zagrożeń, celem skłonienia ich do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń prędkości . Będą także nadzorować zachowania kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych i rowerzystów), którzy stanowią grupę szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub doznania ciężkich obrażeń ciała w wypadkach drogowych. Funkcjonariusze przeprowadzą także działania profilaktyczne w szkołach o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

W trosce o własne bezpieczeństwo i innych uczestników ruchu drogowego , pamiętajmy o najważniejszych zasadach:
- kierowco, nie przeceniaj własnych umiejętności
- za kierownicę wsiadaj trzeźwy i wypoczęty
- jako pieszy uczestnik ruchu, zadbaj o to abyś był widoczny dla zmotoryzowanych
- zawsze kierujmy się rozsądkiem.

źródło: KPP Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin