Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018
reklamaSprawcy kradzieży europalet zatrzymani

- opublikowano: 27-08-2017

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oławie i aktywnej postawie mieszkańca miasta, w ciągu dwóch godzin od zgłoszenia zatrzymano trzech sprawców kradzieży europalet i innego sprzętu, należącego do jednego z supermarketów w Oławie. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 2200 złotych. Mienie prawie w całości powróciło do właściciela. Za kradzież, podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj, tj. 23 sierpnia br. po godz. 10.00 dyżurny oławskiej policji odebrał zgłoszenie o kradzieży europalet należących do jednego z oławskich marketów. Policjanci wysłani na miejsce zgłoszenia ustalili, że nieznane osoby , najprawdopodobniej na przestrzeni kilku dni wywiozły kilkadziesiąt sztuk palet, szafkę i wózek. Straty wyceniono na 2200 złotych. Policjanci po zebraniu najistotniejszych informacji na temat okoliczności kradzieży podjęli działania, w wyniku których wytypowali trzech sprawców. Funkcjonariusze dwie godziny po zgłoszeniu zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu oławskiego w wieku od 31 do 59 lat. W chwili zatrzymania wszyscy byli nietrzeźwi. Okazało się, że typowania funkcjonariuszy były trafne. Mężczyzn osadzono w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzuty kradzieży mienia, które prawie w całości odzyskano.

O losie sprawców zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 3. )
30-08-2017 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
do ~ aax .Przykro mi to nawet pisac ale ty pewnie jestes własnie jeb....ty od tego trzepania,,, Uwazam ze postapilem slusznie bo przez takich pijackich zuli z podworek,dzialek czy innych miejsc znika wszystko co tylko da sie spieniezyc w skupie czy lombardzie zeby tylko bylo za co wypic bo ludzie pod marketami kupia bulke i pasztet,,,
29-08-2017 ~ aax ( gość OSI) zgłoś naruszenie
no popatrz "mieszkaniec" urzekła mnie twoja historia to teraz idź się pomodlić i trzepnij konia za dobrze wykonaną robotę bo pewnie nie masz nic lepszego do roboty... :)
28-08-2017 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
22.08.2017 o godz. 8.37 dzwonilem na numer patrolu strazy miejskiej i informowalem ze dwuch panow znanych mi z pobytow pod lidlem i proszcych o kase wioza na marketowym wozku 3 euro palety w kierunku bazy GS-u i prawdopodobnie palety pochodza z Yumy , pan straznik z ktorym rozmawialem powiedzial ze nie widzi w tym nic dziwnego bo sam ma takie palety w domu i niema co z nimi zrobic i byc moze ktos im rowniez dal, ale zeby mnie uspokoic to podjada i zobacza bo moze ktos kiedys zglosi kradziez takich palet.Obserwowalem akcje z samochodu z pewnej odleglosci i rzeczywiscie zdarzyli podjechac zanim weszli do bram GS-u tylko bylem zdziwiony ze porozmawiali chyba sobie nie wysiadajac z busa ,ale moze to taka nowa metoda operacyjna prowadzenia rozpoznania ! po kilku minutach straznicy odjechali a zarosniety trol z kolega dresem spod lidla dalej powiezli palety do skupu !


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin