Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018
reklamaRepertuar kina Odra 25-31.08.2017

- opublikowano: 24-08-2017

MAŁA WIELKA STOPA
Czas trwania: 92 min
Produkcja: [2017]
Gatunek: animowany, komedia
Reżyseria: Jeremy Degruson, Ben Stassen

Opis filmu:
Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje… włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy.

ANABELLE. NARODZINY ZŁA
Czas trwania: 109 min
Produkcja: [2017]
Gatunek: horror
Reżyseria: David Sandberg
Obsada: Stephanie Sigman, Alicia Vela-Bailey, Miranda Otto

Opis filmu:
Minęło kilka lat od tragicznej śmierci córki wytwórcy lalek i jego żony. Małżeństwo postanawia przyjąć pod swój dach grupę dziewczynek i zakonnicę z zamkniętego sierocińca. Wkrótce ich goście stają się celem opętanego tworu lalkarza, Annabelle.

WOJNA O PLANETĘ MAŁP
Czas trwania: 141 min
Produkcja: [2017]
Gatunek: akcja, sci-fi, thriller
Reżyseria: Matt Reeves
Obsada: Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn

Opis filmu:
W trzecim filmie z przebojowej serii, która cieszy się uznaniem zarówno widzów, jak i krytyków, Cezar i jego małpy uwikłane zostają w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik.

Centrum Sztuki w Oławie ma zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszą w historii wystawę na ekranie: „Michał Anioł. Miłość i śmierć”, która odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia o godz. 15:00 w OWE ODRA przy ul. Młyńskiej 3.

Nakręcony przy okazji znakomitej wystawy w National Gallery w Londynie film prezentuje opowiedzianą na nowo, pełną mało znanych faktów biografię Michała Anioła Buonarrotiego, który wraz z Leonardem da Vinci, jest uważany za jednego z największych artystów epoki renesansu – a może i wszech czasów. Z tej perspektywy Michał Anioł jawi się jako artysta nowoczesny, geniusz totalny, który z równą maestrią przejawiał się w dziedzinie malarstwa (rysunki i freski), rzeźby i architektury. Jego arcydzieła należą do najważniejszych obiektów światowego dziedzictwa: powszechnie uwielbiany posąg Dawida we Florencji, freski na sklepieniu i ścianie ołtarzowej w Kaplica Sykstyńskiej w Rzymie, oraz tzw. „Madonna Manchester”, czyli „Maria z Nazaretu”, znajdująca się obecnie w National Gallery.

Film Phila Grabsky’ego trafi z pewnością do serc tych, na których wyobraźnię działa gigantyczna twórczość Michała Anioła i jego namiętna natura oraz burzliwe dzieje życia i twórczości.

Centrum Sztuki w Oławie

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 25-31.08.2017

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin