Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | Letni Ultramaraton Na Raty | II Oławski Charytatywny Rajd Koguta
reklamaWeekend na Młyńskiej 25-26 sierpnia 2017

- opublikowano: 19-07-2017

25.08.2017(piątek)
Dzień ten rozpocznie młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie z projekcją filmu własnej produkcji opowiadającym historię o "Klubie Skrzydlatych" jaki mieścił się w piwnicach Ośrodka kultury w Oławie przy ul. 11-Listopada.
20:00 - Kino "pod chmurką" ul. Młyńska - projekcja filmu o "Klubie Skrzydlatych".

21:00 - Projekcja filmu niemego "Salome" - niemy film z 1923 roku z muzyką na żywo w wykonaniu Suna Path grający muzykę elektroniczną. Duet Waldemara Marka i Mieczysława Plonka, duet na co dzień mieszka w Szkocji. Film jest adaptacją sztuki Oscara Wilde'a.
Salome jest młodą pasierbicą Heroda, tetrarchy tyrana Judei, który zamordował swego brata, uzurpując sobie prawa nie tylko do jego tronu, ale i jego żony. Piękna Salome jest obiektem pożądania zarówno Heroda, jak i jego strażnika-kapitana. Salome jednak zainteresowana jest tylko Jokaananem, syryjskim prorokiem, którego Herod zamknął w więzieniu. Wbrew nakazowi króla, Salome doprowadza do wypuszczenia Jokaanana z celi i próbuje go uwieść, ale Jokaanan odrzuca jej zaloty i dobrowolnie wraca do celi. Gdy Herod prosi Salome, by zatańczyła dla niego, ona godzi się, ale pod jednym warunkiem...
(FILMWEB)

26.08.2017(sobota)
17:00 - PARADA ULICZNA
Parada Uliczna rozpocznie swój marsz 26 sierpnia około godziny 17:00 z Osiedla Sobieskiego. Punkt startowy pozostaje jeszcze wielką tajemnicą , poinformujemy Was, jak tylko ustalona zostanie najdogodniejsza lokalizacja. Przy akompaniamencie bębniarzy, którzy dadzą również wyjątkowy koncert. To młodzi muzycy, którzy sami komponują i tworzą niezapomniane rytmy. Brzeska grupa bębniarzy, których połączyła pasja do muzyki, gra muzykę afrykańsko-etniczną. Kilkuosobowy zespół „Black Drums Icon”, dawniej „One More Time Drums” wprowadzi nas w tajniki rytmu przy pomocy własnoręcznie wytwarzanych bębnów. Spotkanie z nimi gwarantuje niezapomniane wrażenia i świetną zabawę, o czym zresztą sami się przekonacie. Dodatkowo w Paradzie wezmą udział przedstawiciele wszystkich teatrów, które wystąpią na placu przy ulicy Młyńskiej. Zachęcamy również Was do wspólnego przemaszerowania kolorowym korowodem na plac przy ul. Młyńskiej gdzie odbędą się przedstawienia.

18:00 - AKROBATIKO
Jako pierwszy z programem „Akrobatiko” wystąpi teatr z Czech. Ich przedstawieniu towarzyszyć będzie klimatyczna muzyka, a artyści przebrani będą w piękne kostiumy. Cały występ poprowadzą dwa dowcipne klauny, a my będziemy mieć szansę, aby zobaczyć profesjonalnie wykonane sztuczki, takie jak taniec na jedwabiu, akrobatyka na kołach, akrobatyka handstandu, żonglerka czy spacery po linie. I to wszystko w jednym miejscu, na placu przy ulicy Młyńskiej! Zobaczcie zdjęcia z przedstawienia „Akrobatiko”.

19:00 - KRIMANCHULI – NARODOWY TEATR PANTOMIMY Z GRUZJI
Kolejnym zagranicznym gościem występującym na tegorocznej Karawanie Teatralnej będzie Narodowy Teatr Pantomimy z Gruzji, laureat wielu nagród krajowych i zagranicznych. Swój pokaz "Krimanchuli. Błazenada w kilku obrazach" rozpoczną około godziny 19:00. Spektakl, który reżyserował Amiran Shalikaschvili jest kolażem kilku groteskowych obrazów pantomimicznych stworzonych na podstawie baśni i komedii gruzińskich brawurowo odegranych przez zawodowych aktorów mimów. Dość oszczędna forma scenograficzna zrekompensowana widzowi zostaje w postaci zwartego rytmu, wyrazistych gestów, i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

20:00 - Wrocławski TEATR FORMY
Wielokrotnie występujący na Karawanie Teatralnej Teatr Formy (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) istnieje od 1996 roku. Założony i prowadzony jest przez Józefa Markockiego, który wyrósł z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Mistrza Henryka Tomaszewskiego. Wszyscy członkowie zespołu są zawodowymi aktorami, a formacja jaką tworzą wyrasta z tradycji polskiego mimu zbiorowego. Interesuje ich współczesność i człowiek teraźniejszy - z tym, co go spotyka, drażni, wzrusza czy przeraża. Aby opowiadać o doświadczeniach homo sapiens XXI wieku, ale i o odwiecznych zmaganiach ideałów z ludzką niedoskonałością, Józef Markocki sięga po inspiracje literackie, a także po wspólne wielu kulturom mity i legendy. Operując międzynarodowym językiem gestu nie wymagającym tłumacza, teatr z dużym powodzeniem gości na festiwalach w kraju i za granicą. W tym roku Teatr Formy zaprezentuje spektakl "Ulica Krokodyli".

Przedstawienie Teatru Formy zakończy Karawanę Teatralną i cały Weekend na Młyńskiej. Scenariusz tego spektaklu powstał w oparciu o opowiadania ze zbioru „Sklepy cynamonowe” i „Sanatorium pod klepsydrą” polskiego pisarza żydowskiego pochodzenia, Brunona Schulza, głównie zaś zainspirowany krótkim opowiadaniem „Ulica krokodyli”. Jest również kolarzem różnych motywów biograficznych samego Schulza, którego życie było nierozerwalnie związane z jego twórczością. Jak mówi Józef Markocki: „... Ulica krokodyli jest próbą pokazania człowieka z jego podświadomymi dążeniami, pragnieniami, lękami. Ukazanie jasnych i mrocznych stron jego osobowości sprawia, że spektakl jest zmysłowy i barwny w odbiorze.”
Poniżej link do fragmentu spektaklu:
https://www.youtube.com/watch?v=TBzRAlTcSd0

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Weekend na Młyńskiej 25-26 sierpnia 2017
OSI - OLAWA.INFO - Projekcja filmu z muzyką na żywo
OSI - OLAWA.INFO - Kino pod chmurką
OSI - OLAWA.INFO - Teatr Formy Józefa Markockiego

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin