Pod naszym patronatem: IV Międzynarodowy Festiwal Organowy
reklamaPrzyrzeczenie - pokaz specjalny filmu

- opublikowano: 12-06-2017

Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu, Rekreacji i Młodzieży Rady Miejskiej w Oławie, Witold Niemirowski oraz Centrum Sztuki zapraszają mieszkańców naszego powiatu na specjalny i jedyny pokaz filmu produkcji amerykańskiej „Przyrzeczenie”.

Projekcja filmu odbędzie się w niedzielę 25.06.2017 o godzinie 12:15 w Kinie „Odra”.

Impreza ta wpisuje się w obchody 650 rocznicy obecności Ormian w Polsce. Współorganizatorami pokazu filmu są: Towarzystwo Ormian Polskich we Wrocławiu i Biblioteka „Koronka” w Oławie.

Patronatem Honorowym przedsięwzięcie objęli: Ambasador Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan oraz Burmistrz Oławy Tomasz Frischmann. Przed filmem słowo wstępne wygłosi Prezes TOP dr Adam Domanasiewicz.

Serdecznie zapraszam na ten film, który ukazuje jedną z największych i najskrzętniej skrywanych zbrodni w historii ludzkości. „Przyrzeczenie” opowiada o rzezi Ormian podczas I wojny światowej w latach 1915–1917. W filmie występuje zdobywca Oscara, Christian Bale. Film ten, jak przystało na dobre amerykańskie kino, opowiada w sposób poruszający, nie tylko o rzezi Ormian, ale o prawdziwej miłości w czasach nienawiści. Fabuła filmu jest oparta na faktach. Występują wielcy aktorzy. Oszałamiający budżet (100 milionów USD). Ten film trzeba zobaczyć, a jest to jedyny pokaz w Oławie.

Radny Witold Niemirowski wspólnie z Towarzystwem Ormian Polskich i Biblioteką „Koronka” ufundowali 50 darmowych biletów. Bilety te można odebrać od dnia 19 czerwca w wypożyczalni książek biblioteki w Ratuszu, na II piętrze, w dni powszednie, w godzinach 8:00-18:00, po udzieleniu odpowiedzi na dwa łatwe pytania. Jedna osoba może otrzymać dwa bilety.
Natomiast „Centrum Sztuki” na ten jedyny seans wyznaczyło cenę biletu tylko 15 zł normalny.

W.N.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Przyrzeczenie - pokaz specjalny filmu

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2017 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin