Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaInterwencje strażaków 12-14.05.2017

- opublikowano: 16-05-2017

12.05.2017 ok. godz. 21.30 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz skutera. Poszkodowana została jedna osoba. Strażacy z JRG Oława zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączyli zasilanie w pojazdach.

13 oraz 14.05.2017 zastępy z JRG Oława oraz OSP Siedlce z łodzią motorową prowadziły poszukiwania osoby na rzece Odrze na odcinku pomiędzy mariną w Ścinawie Polskiej oraz jazem Lipki. Działania prowadzone byłe we współpracy z jednostkami z terenu brzeskiego gdzie w nocy z 12 na 13 maja do wody wskoczył mężczyzna i nie wypłynął. Podczas akcji poszukiwawczej nie natrafiono na ciało topielca.

13.05.2017 zastępy z JRG Oława otwierały drzwi do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym na ul. Zwierzyniec Duży w Oławie. Po otwarciu mieszkania w środku stwierdzono obecność osoby poszkodowanej, u której lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Dalsze działania na miejscu zdarzenia prowadziła Policja.

14.05.2017 ok. godziny 5.00 doszło do pożaru samochodu osobowego na ul. Treski w Jelczu-Laskowicach. Strażacy z JRG Jelcz-laskowice ugasili pożar podając prąd piany ciężkiej, następnie odłączono akumulator i zakręcono zawór instalacji LPG w samochodzie. Pojazd został przekazany do zabezpieczenia właścicielowi.

14.05.2017 ok. godziny 10.30 na drodze wojewódzkiej nr 394 w miejscowości Wierzbno doszło do zdarzenia dwóch aut osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 4 osoby. Na miejscu w akcji ratowniczej udział brały jednostki z JRG Oława, OSP Wierzbno oraz OSP Domaniów. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz odłączyli zasilanie w pojazdach. Wszyscy poszkodowania w zdarzeniu zostali zabrani do szpitala.

14.05.2017 ok. godziny 21.30 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Kilińskiego w Oławie. Kierowca samochodu uderzył w słup oświetleniowy, w wyniku czego samochód przewrócił się do przydrożnego rowu. Samochodem podróżowało 5 osób. Dwie osoby zostały poszkodowane. Pomocy medycznej poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy z JRG Oława zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie w pojeździe. Na miejsce zadysponowano pogotowie energetyczne, które odłączyło zasilanie w słupie.

kpt. Bartłomiej Marcinów KP PSP w Oławie

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin