Opowiedz swoją historię

- opublikowano: 15-07-2014

Paradoksalnie najbliższy nam, okres w dziejach Oławy, jest nie mniejszą historyczną tajemnicą, niż jej początki, gdyż materiały archiwalne z tych lat niemal całkowicie i – jak się zdaje – bezpowrotnie zaginęły. Można jedynie mieć nadzieję – my należymy do tych, którzy ją mają – że nie do końca, a w pamięci ludzkiej zachowało się niejedno wspomnienie o zdarzeniach, którymi przed laty żyło miasto.

To jest nade wszystko wiedza o ludziach, o charakterze i skutkach ich działania, o motywacjach, którymi się kierowali, o okolicznościach podejmowania decyzji. To również wiedza o wydarzeniach, tragicznych, jak powódź, wypadek drogowy czy nagłe zniknięcie dziecka. Budzących wesołość, jak czyjeś potknięcie, wybryk lub nie do końca przemyślane wystąpienie. Dramatycznych, jak pościg za przestępcą lub zawalenie się ściany domu.

Bardzo chcemy zebrać i utrwalić fakty, zdarzenia i sytuacje z życia szkół, przedszkoli, żłobków, zakładów pracy, instytucji publicznych i urzędów, a także wspomnienia o tym, co wydarzyło się na podwórku, na klatce schodowej, na zabawie tanecznej, na akademii, podczas pochodu, na uroczystości kościelnej.

Chcemy przywołać wszystko, co mieszkańcom Oławy wydawało się ważne, szczególne, ciekawe, godne zapamiętania. O czym rozmawiali, plotkowali, co ich niepokoiło, co budziło ich złość, sprzeciw, protest, płacz szczęścia i płacz rozpaczy.

Bylibyśmy wdzięczni za każdą informację o tych wydarzeniach, za każdą wzmiankę, która pozwoliłaby rozpocząć poszukiwania źródeł, a dzięki temu takie fakty przywołać i utrwalić pamięć o nich.

L.B.

Zadzwoń do nas: nr tel. 601 77 26 22 lub 666 377 827.

Historie mieszkańców Oławy

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Opowiedz swoją historię

podobne tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin