Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaPolicjanci zatrzymali podejrzanego o włamanie do altanek

- opublikowano: 30-11-2017

Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali 40-letniego podejrzanego o włamania do 10 altan działkowych. Mężczyzna popełnił przestępstwa w warunkach recydywy. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Pod koniec listopada br. właścicielka jednego z ogródków działkowych w Jelczu-Laskowicach zgłosiła włamanie do przyczepy kempingowej stojącej na ogrodzie. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli materiał dowodowy, który pozwolił wytypować, a następnie zatrzymać sprawcę zgłoszonego przestępstwa. Okazał się nim 40-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zameldowania i zatrudnienia, który w niedalekiej przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna przyznał się do włamania do przyczepy kempingowej, a także do dziewięciu innych kradzieży z włamaniem na terenie ogrodów działkowych w Jelczu-Laskowicach na przestrzeni października i listopada br. Łupem podejrzanego padały najczęściej przedmioty użytku codziennego i elektronarzędzia.

Za popełnione przestępstwa sąd skazał podejrzanego na rok i dwa miesiące pozbawienia wolności.

Drogi Działkowcu zabezpiecz swoje mienie!

Aby ustrzec się przed kradzieżą, włamaniem a także dewastacją naszych ogrodów działkowych warto zabezpieczyć swoje mienie. przedmioty i uchronić się od włamania.Korzystając z działki Pamiętaj:
- dokonuj częstych kontroli działki
- drzwi, okna altanki oraz furtkę wyposaż w dobre zamki, rygle i zasuwy
– nie zapominaj o ich używaniu!
- nie pozostawiaj na dłużej bez zabezpieczenia narzędzi i innych drobnych przedmiotów, bo to one są najczęściej celem kradzieży
- w miarę możliwości oznacz wszystkie przedmioty poprzez naniesienie trwałych, umownych znaków ułatwiających identyfikację
- w przypadku dłuższej nieobecności (np. wyjazdu z miejsca zamieszkania) na zasadzie wzajemności poproś zaufanego sąsiada – działkowca o opiekę nad Twoją działką; pozostaw mu swój numer telefonu
- do wszelkich prac na działce, których nie możesz wykonać sam dobieraj ludzi pewnych i sprawdzonych
- najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą lub włamaniem jest wzajemna pomoc działkowców
- po zakończeniu sezonu działkowego pamiętaj o zabraniu ze sobą możliwie wszystkich wartościowych przedmiotów
- widząc włamanie do altanki powiadom Policję, nie wchodź do wnętrza, staraj się nie dotykać żadnych przedmiotów, nie sprzątaj i nie naprawiaj uszkodzeń do czasu przybycia Policji.

Oficer prasowy KPP w Oławie, podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin