Pod naszym patronatem: XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaPrzejazd kolejowy na ul. Wiejskiej w Oławie – policja apeluje

opublikowano: 17-08-2018

OSI - OLAWA.INFO - Przejazd kolejowy na ul. Wiejskiej w Oławie – policja apeluje


powrót do artykułu
dodaj
komentarz
skomentuj jako zarejestrowany
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 7. )
20-08-2018 ~ BKK ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy za pośrednictwem portalu nie można zadać oficjalnie pytania komisarzowi Krystianowi Wiżgale, czy podinspektor Alicji Jędo i poznać ich opinię na temat poprawności funkcjonowania i ergonomii rozwiązania, jakie zastosowano na tym przejeździe? Czy nie widzą problemów, jakie tam występują? Czy jeśli zauważają te problemy, to nie mogą zainterweniować i wymóc poprawę? Czy nastawieni są jedynie na zarobek na kierowcach?
20-08-2018 ~ BKK ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ważne, czy tunel, czy wiadukt? Ważne jest to, że dramatycznie potrzebne jest tam rozwiązanie bezkontaktowe, gdzie drogi samochodów i pociągów nie będą na siebie wpływać. Byle szybciej. Ale linia kolejowa odnowiona, droga wyremontowana, przejazd nówka sztuka, to na modernizację poczekamy na Świętego Nigdy.
Żenujące jest też zachowanie policji, która przyczyn uszkodzeń rogatek i wjeżdżania na przejazd, kiedy nie wolno tego robić, upatruje tylko w zachowaniu kierowców. Natomiast całkowicie nie zauważają wad zastosowanego rozwiązania, które określić katastrofalnym jest bardzo delikatne. Czyli karać, karać, karać, ale zastanowić się, dlaczego tak się dzieje, to już za wiele. Ot, po prostu kolejny punkt do koszenia kasy z rozsierdzonych kierowców, którzy zmuszani się do kilkudziesięciominutowego czasem oczekiwania na możliwość przejazdu. Nie wiem, kto w mieście odpowiada za sprawy infrastruktury drogowej, ale jest to jakiś kretyn zatrudniony z wysokiego polecenia lub krewny kogoś wysoko postawionego. Bo po tym, co zaserwował w tym miejscu, gwałtownie powinien pożegnać z funkcją!
Miasto rozrasta się w stronę Strzelina, ruch na drodze wrasta, powstała galeria handlowa... A dróżka jedna, wąska, z ciągle zamkniętym przejazdem. Znowu myślenie biurwy nie ogarnęło rzeczywistości. Mam nadzieję, że oławianie już niedługo zbuntują się przeciw tej głupocie i zmuszaniu nas do upodlania przez skretyniałych urzędników i czynnie zaprotestują, choćby przez blokowanie ulic.
PS. Przecież gdyby ciąg pieszo - rowerowy puścić przez przejazd drugą stroną, to niemalże zlikwidowałoby to połowę problemu. Ewentualne przesunięcie ekranu z wykupieniem ziemi od właściciela domku, który się tam znajduje chyba nie byłoby droższe od dwóch dodatkowych zapór, oświetlenia i dalszej infrastruktury przejścia.
19-08-2018 ~ do sobieskiego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Poważna dyskusja. Powielasz chłopie to co już napisali inni. Co ma twoje pisanie o dróżniku do rzeczywistości skoro od przeszło 20 lat PKP sukcesywnie według standardów najnormalniej ich się pozbywa ? Nawalone pod kopułą to trzeba mieć aby pisać o wiadukcie. Wyobrażasz sobie wiadukt w tym miejscu ( wejdź łbie na google maps - Oława i zobacz ile miejsca zajmuje ten na Opolskiej, teraz pomyśl ile zajmie na Wiejskiej). Jeśli już jednozwojowy mózgu to w gę wchodzi tylko i wyłącznie tunel ( znajdź różnicę między wiaduktem a tunelem ).
19-08-2018 ~ sobieski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Epitety typu "baranie" w poważnej dyskusji , świadczą tylko ,że piszący nie ma mózgu a tylko kupę nawozu krowiego oraz to że ma na tej kupie jeden zwój, który kieruje jego chamstwem i głupotą. Na tym kończę dyskusję bo to nie moje towarzystwo.
18-08-2018 ~ do sobieskiego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jaki wiadukt baranie, tylko tunel pod torami.
18-08-2018 ~ sobieski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie ma co się czarować. Dawno temu ul. Wiejska była zwykłą dróżką do mieściny Strzelin a jednak był dróżnik PKP , miał domek, dyżury non stop a pojazdów 100 razy mniej. Obecnie pojazdów 100 razy więcej, prędkość pociągów zawrotna, droga prowadzi w kierunku autostrady A4, do drogi krajowej nr 8 a dróżnik zniknął, rogatki psują się, ludziom się spieszy , bo i inne czasy a tu taki problem . Apel do kierowców nic nie da. jedyne wyście to WIADUKT !! !! ! Nie ma co czekać .Pilnie rozpocząć projektowanie i budowę . Jeżeli nie będzie wiaduktu to tylko kwestia czasu... trup się będzie ścielił gęsto.
18-08-2018 ~ kierowca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Z tego wynika, że najnowocześniejszy przejazd w Polsce zrobiony z gruby, bardzo gruby hajs jet do (...)

OSI - OLAWA.INFO - Przejazd kolejowy na ul. Wiejskiej w Oławie – policja apeluje

najnowsze tematy:
Forum Obywatelskie
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin