Oława - OLAWA.INFO - Zdjęcia: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie masztu
Pod naszym patronatem: V Międzynarodowy Festiwal Organowy | Karawana Teatralna 2018 | II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | III Oławski Bieg Kolorów | Dożynki gminy Jelcz-Laskowice
reklamaMieszkańcy protestują przeciwko budowie masztu

opublikowano: 09-08-2018

OSI - OLAWA.INFO - Mieszkańcy protestują przeciwko budowie masztu


powrót do artykułu
dodaj
komentarz
skomentuj jako zarejestrowany
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 21. )
21-08-2018 ~ wummbat ( gość OSI) zgłoś naruszenie
akurat między Bogiem a prawdą to pis się mieni prawicą chociaż ma bardziej lewicowy program niż SLD,
z resztą pis i jego przybudówki startują jako pis, więc o co chodzi? ja ich jak najbardziej popieram, w końcu jakaś prawdziwa prawica, a nie albo skrajni od narodowców, albo "prawica", która podnosi podatki i rozdaje zasiłki (pis)
21-08-2018 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie mają nic wspólnego z PiS-em, jedynie nazwę z Zjednoczonej Prawicy przypisali do siebie, zapewne licząc na przypadkowe głosy.
21-08-2018 ~ Mirek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Z tego co wiem to Ci z Inicjatywy i Kukiza, zresztą na stronach inicjatywy i kukiza jest też informacja. Czyli to Ci młodzi co poprzednio startowali. Wtedy im nie kibicowałem ale patrząc na tą bandę w miescie to trzymam kciuki.
21-08-2018 ~ wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bardzo dobrze, że nie mają nic wspólnego z oławskim pisem. Pan Rolf mówił, że ten oławski pis, to taka piąta kolumna, że pewnie dogadali by się za stołki i z Frischmanem i Kaczorem.
21-08-2018 ~ kandydat ( gość OSI) zgłoś naruszenie
KWW OŁAWSKA ZJEDNOCZONA PRAWICA nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek partią polityczną a już na pewno nie z PiS ani Peło!
21-08-2018 ~ aron ( gość OSI) zgłoś naruszenie
PiS to nie prawica
21-08-2018 ~ arek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
widziałem dzisaj na fecebooku że komitet zarejestrowała Oławska Zjednoczona Prawica, wiecie coś? to z PISu?
21-08-2018 ~ Todek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co z Burmistrzem ? Po prostu podstawić taczkę pod Ratusz i wywieść go do utylizacji do GAĆ ,bo tylko na to się naddaje !! !
19-08-2018 ~ Yanick ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ten obszar nie ma MPZP. Burmistrz będzie musiał rozstrzygać poprzez dwz. Zobaczymy?
18-08-2018 ~ sobieski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Już niedługo bo 21. października będzie można wyrazić swoje zdanie w sprawie budowy masztu telefonii komórkowej udając się do urn wyborczych z myślą kto nam zgotował taki los?
17-08-2018 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
a co z burmistrzem, nadaje sie do sprzedawania gwozdzi.
Film ze zdychajacymi kroami to SZOK !! !!
14-08-2018 ~ Do obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wszyscy radni są beznadziejny i z BBS i z PO i z PiS bo czym niby wyróżnił się wieczny radny od sklepu ? Tutaj trzeba nowych, młodszych ludzi, a nie pamiętających dobrze PZPR.
11-08-2018 ~ obiektywny wyborca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja. jak widzę naszych rajców szczególnie tych z BBS/PO ( dwoje rajców tych najstarszych wiekiem i zasiedzeniem stoi oczywiście murem za burmistrzem) którzy nagle po awanturze medialnej deklarują pełne wsparcie a nawet proponują jedność w obronie mieszkańców, to ręce opadają. Szczególnie radny Markowski który w tej kadencji nie błyszczący zbytnią aktywnością z wielkim przejęciem oferuje swoją pomoc bo kiedyś tam mieszkał ?
Szanowni rajcy, gdzie byliście, jak zapadały decyzje w sprawie tych anten , czyżby burmistrz nie informował radę o takim przedsięwzięciu, przecież co miesiąc na sesji spowiada się przed radą ze swej działalności ?? ?? :O
10-08-2018 ~ Walenty ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie komentujcie słów (...) nieznającego J. Polskiego , " cherbaciarza " .
10-08-2018 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Udowodniono, że promieniowanie masztów telefonii komórkowej powoduje raka

Opublikowany w tym tygodniu raport naukowców z Włoch przedstawia wyniki przeprowadzonych na wielką skalę badań nad szczurami laboratoryjnymi, wystawionymi na promieniowanie masztów telefonii komórkowej. Mówiąc w skrócie: infrastruktura telefonii komórkowej sprzyja chorobom nowotworowym.

Ramazzini Institute jest jedną z najbardziej znanych naukowych kooperatyw, która od dwudziestu lat zajmuje się badaniem przyczyn chorób nowotworowych, diagnostyką i poszukiwaniem skutecznych terapii. To właśnie badacze tego instytutu przedstawili w branżowym periodyku Enviromental Research wyniki badań na szczurach wystawionych na promieniowanie elektromagnetyczne charakterystyczne dla telefonii komórkowej.

W prowadzonych od 2005 roku badaniach wykorzystano 2448 szczurów ze szczepu Sprague-Dawley, które od okresu płodowego do naturalnej śmierci były wystawione na typowe, środowiskowe promieniowane masztów telefonii komórkowej przez 19 godzin na dobę – w paśmie 1800 MHz, w polach o natężeniu 5, 25 i 50 V/m. Naukowcy podkreślają, że wszystkie te dawki promieniowania, włącznie z 50 V/m, są sporo poniżej amerykańskich norm FCC, co oznacza, że ludzie mogą być na nie legalnie wystawieni.

Po 13 latach obserwacji można powiedzieć co następuje:
• Wśród samców szczurów wystawionych na najwyższy poziom promieniowania (50 V/m) zaobserwowano statystycznie znaczący wzrost zachorowalności na rzadki nowotwór Schwannoma (nerwiak osłonkowy), zlokalizowany najczęściej w sercu.
• Wśród samców i samic wystawionych na najwyższy poziom promieniowania zauważono wzrost częstotliwości występowania rozrostu (hiperplazji) komórek Schwanna (komórek glejowych układu nerwowego), choć nie było to statystycznie znaczące.
• Wśród samic wystawionych na najwyższy poziom promieniowania zauważono wzrost częstotliwości występowania złośliwych glejaków, choć też nie było to statystycznie znaczące.

Obserwacje naukowców z włoskiego instytutu potwierdzają nieco wcześniej przeprowadzone badania Amerykanów, w ramach Narodowego Programu Toksykologii (NTP). Tam też zauważono występowanie nerwiaka osłonkowego u samców szczurów narażonych na wysoki poziom promieniowania.

Profesor toksykologii Jose Domingo, redaktor naczelny Enviromental Research, podkreślił wagę opublikowanych badań. Stwierdził, że to liczący się wkład w literaturę, który uzasadnia obawy przed promieniowaniem elektromagnetycznym stacji bazowych i masztów telefonii komórkowych.

Jego opinię potwierdza wielu innych ekspertów: dr Lennart Hardell, epidemiolog i onkolog ze szpitala uniwersyteckiego w Oerebro w Szwecji mówi otwarcie: wyniki badań w ramach NTP, w połączeniu z badaniami Instytutu Ramazzini dostarczają mocnych dowodów na rzecz uznania promieniowania elektromagnetycznego jako czynnika rakotwórczego. Z kolei profesor Anthony B. Miller, wieloletni doradca Światowej Organizacji Zdrowia, stwierdził, że dowody wskazujące na to, że komunikacja bezprzewodowa jest rakotwórcza są coraz mocniejsze i nie mogą być dłużej ignorowane. Samo przebywanie w pobliżu masztów telefonii komórkowej stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

Sytuacja jest zdaniem naukowców szczególnie niepokojąca w świetle planów budowania sieci 5G, w których niewielkie stacje bazowe mają być rozmieszczone co 300 metrów na każdej ulicy, w każdym mieście. Za ich sprawą mieszkańcy będą stale wystawieni na promieniowanie, grożące im nowotworami i innymi chorobami, takimi jak nadwrażliwość na pola elektromagnetyczne.

Źródło: dobre programy.pl, wykol.pl

W sprawie wiatraków rząd PiS zaprowadził porządek, zabraniając ustawowo stawiania wiatraków bliżej niż 2 km od zabudowań. W powiecie oławskim trudno będzie o takie miejsce.
10-08-2018 ~ Do Olawiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie rób z siebie durnia, zanim coś napiszesz to zastanów się.....oczywiście, że badania potwierdziły o szkodliwości takowych masztów, ostatnie 13 letnie przedstawił Włoski Instytut.
10-08-2018 ~ do ciekawskiego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A jaki to problem MPZP zmienić?
10-08-2018 ~ ciekawski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pytanie do władz miasta; czy w planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu Zaodrza były przewidziane tego typu budowle?
10-08-2018 ~ Sumienie ( gość OSI) zgłoś naruszenie
,, ..... Zarówno radni jak i burmistrz ostatecznie zadeklarowali chęć pomocy mieszkańcom w rozwiązaniu tego problemu....."

To wstrzymajcie inwestycję i nie mydlijcie ludziom oczy.
..... za idiotów Ich macie?
09-08-2018 ~ do Olawiaka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak ci to lotto, to po co kadzisz na tym forum i nie mundruj się. Taki maszt spowoduje że te nieruchomości stracą na wartości , bo kto o zdrowych zmysłach zechce tam się osiedlić :-/
09-08-2018 ~ Olawiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przestańcie przesadzac z tym masztem co wam przeszkadza nic nigdzie nie jest udowodnione i potwierdzone a szum robicie jakby groziła nam kolejna reaktywacja redaktora w Czarnobylu.Bez jak a maszt prędzej czy później i tak powstanie,czy si e wam podoba czy nie zapozno na wasze żale .sam mieszkam niedaleko inwestycji mam male dzieci i szczerze wiem dużo na ten temat i jest po cherbacie.Szczerze mi to lotto.Dziwie się ze jesczje era średnio wieczna jest w Oławie

OSI - OLAWA.INFO - Mieszkańcy protestują przeciwko budowie masztu
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
Forum Obywatelskie
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin