Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2020-11-09 ~ Zmieńmy coś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
1 0

Rezerwat Dzikich Dzieci w Oławie


Place zabaw w Oławie są nudne. Dzieci się nudzą w tych budowlach zaprojektowanych przez dorosłych. Jest taki format placu zabaw który cieszy się zróżnicowaną opinią chodzi tu o rezerwaty dzikich dzieci ,,adventure playground”. Chodzi w nich o to że dzieci same budują plac zabaw z desek, starych mebli, beczek, opon lub śmieci za pomocą różnych narzędzi jak śrubokręty, gwoździe, młotki lub obcęgami. Najważniejsze trzy aspekty tych placów zabaw są : dzieci same budują płac zabaw przy czym rozwijają swoją kreatywność, dzieci mogą podejmować ryzyko przy czym poznają swoję bariery możliwości, dzieciom nikt nie mówi co maja robić ponieważ na tym placu zabaw dorośli na maja wstępu. Jeżeli już was częściowo zapoznałem z inicjatywą rezerwatu dla dzikich dzieci mam pytanie co państwo o tym myślą i czy chcielibyście aby taki powstał w Oławie.
Anglojęzyczny filmiki wyjaśniający bardziej ścisłe why safe playgroungs arent good for kids
Filmik o rezerwacie dzikich dzieci w Lublinie Rezerwat Dzikich Dzieci - Pojawiam się i znikam
ilość ostatnich komentarzy: 4.
2021-03-04 ~ Słodowy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No tak Sebixy i Dżesiki z napompowanymi warami nie mają prawa wiedzieć co to jest samemu coś zrobić z niczego ,uczą dzieci że muszą mieć wszystko najdrosze i najlepsze żeby mogły się chwalić ile to rodzice mają kasy . :*

2020-11-10 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pomysł fajny, jeśli chodzi o rozwijanie kreatywności dzieciaków. Tylko faktycznie zaraz pojawią się przepisy, normy, wytyczne, obostrzenia, wymagania i pomysł okaże się trudniejszy do zrealizowania, niż się to może wydawać. Teraz czasy są inne, główną rozrywką dzieci są komórki i wszelkiej maści komputery. W szkole nie ma już zajęć technicznych, znanych jako ZPT, które uczyły posługiwania się narzędziami, radzenia sobie z podstawowymi problemami technicznymi, wpajały jakieś prawidła pracy... Myślę, że już łatwiej byłoby zorganizować miejsce, gdzie dzieci pod nadzorem dorosłych będą tworzyć, nawet z przyniesionych starych gratów, jakieś pojazdy, roboty do wojen, choćby karmiki. Tylko, kto zapłaci za pracę osób nadzorujących i pilnujących, by nikt sobie krzywdy nie zrobił?

2020-11-10 ~ Autor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Głupszego pomysły ostatnio nie słyszałem. Dzieci mają same sprawdzać swoje możliwości? Np czy jedno drugiemu jest w stanie upi..dolić palca tymi obcęgami?

2020-11-10 ~ Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zapłacisz ubezpieczenie tego placu zabaw?
W Polsce zaraz sobie ktoś krzywdę zrobi i później będzie Cię szarpał o odszkodowanie.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin