Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2020-11-02 ~ ObjawieniaOlawskie.pl ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
1 0

Prośba o materiały związane z życiem Kazimierza Domańskiego


Szanowni Czytelnicy,
jak w tytule, na potrzeby strony o tych wydarzeniach zbierane są materiały. Poprosiłbym o popytanie zwłaszcza osób starszych, albo w ogóle mogących pamiętać te dni. Przecież na przykład 8 grudnia 1997r. odbyła się gigantyczna procesja w Oławie, co musi być pamiętane przez wiele osób. Bardzo poszukiwane są materiały filmowe związane z tym dniem. Gdyby to wiązało się z jakimiś kosztami, to proszę także dać znać. Chodzi mi raczej o zgrywanie materiałów do postaci cyfrowej, więc nic nie brałbym na stałe, nikt by nie tracił cennej pamiątki, wszystko zostanie szybko zwrócone.

To także praca na rzecz sławy miasta, jakby nie było, K. Domański, to najsławniejszy oławianin.
Podaję kontakt i zapraszam do zainteresowania się tą sprawą:
objawienia.olawskie@protonmail.com
ilość ostatnich komentarzy: 6.
2020-11-09 ~ ObjawieniaOlawskie.pl ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co Cię tak uraziło w mojej wypowiedzi, forumowiczu BKK? Przecież napisałem o fakcie, znanej rzeczywistości. Przecież krzyż z altanki trzy, czy cztery razy był ściągany a za piątym spadł sprawca z drabiny i się połamał. Prób podpalenia były też ze trzy jak nie więcej. A ten od ściągania krzyża działkę miał niedaleko. I nie był tam wyjątkiem w nienawiści do tych wydarzeń. To przecież historyczne fakty, nic więcej.

2020-11-09 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jaka typowa retoryka - każdy, komu się sprawa nie podoba lub ma negatywne wspomnienia, to komuch, były pezetpeerowiec, pewnie jeszcze esbek, kapuś i spekulant... Tylko prawi i sprawiedliwi mają licencję na bycie porządnymi ludźmi i jedynie słuszny ogląd sytuacji. Bieżącej, a szczególnie historycznej.. Żałosny jesteś.

2020-11-07 ~ ObjawieniaOlawskie.pl ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Była mowa tam i w innych miejscach, że wiele z tych działek było zajętych przez PZPRowców, rodziny milicyjne, ludzi powiązanych z PRLem. Zatem niechęć do wydarzeń oławskich będzie też częsta i oceny stosowne, tym się nie zniechęcam.

2020-11-06 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ależ pamiętam te święta, procesje i wizyty pielgrzymów na działkach. Bo to takim wydarzeniu działki były ogołocone ze wszystkiego i równo zasrane. Pamiętam też, jak "ochroniarz" od domańskiego nie chciał nas wpuścić na ogródki, bo nie przyszliśmy świętować, a chcieliśmy się udać na naszą działkę.
Domański najsłynniejszym oławianinem? Znam z historii miasta kilku zacniejszych i odnotowanych w podręcznikach.

2020-11-06 ~ do nienawidze ciemniaków ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Każdy ma swoje zainteresowanie, ty pół dnia pukasz w jajko przy odpowiednich do tego filmach i nikt ci jazdy nie robi.

2020-11-05 ~ nienawidze ciemniaków ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a ten (...) znowu....

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin