Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2020-04-24 ~ oławiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
3 2

Wybory 2020!!!!


Jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej i długoletni mieszkaniec miasta Oławy stawiam kategoryczny zakaz i NIE WYRAŻAM ZGODY na udostępnianie komunistycznemu molochowi Poczta Polska moich danych osobowo , adresowych kto za i przeciw ! Burmistrz Jelcza-Laskowic nie udostępni , nasz powinien postąpić identycznie . W razie odmiennego zdania sprawę z bardzo wielką rzeszą Oławian kierujemy do sądu! Mam nadzieje ,ze i tym razem mogę polegać na swoim włodarzu miasta! Jeszcze nigdy się na nim nie zawiodłem! Jak dotychczas jest najlepszym Burmistrzem jakiego pamiętam. Nie cukruję i tak w ogóle nie staram się być , lepszego sortu! Nie ma mojej i bardzo wielu mieszkanców zgody na wyłudzenie spisów mieszkańców i miast!
ilość ostatnich komentarzy: 24.
2020-05-02 ~ Hehehe ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kidawa - kodawa myli respirator z inspiratorem, plafTusk po raz 500 (chyba) pogroził paluszkiem i ostrzegł "idziemy po Was" (nie wiem tylko kto idzie). Nawet KE już zlewa te ataki "opozycji" i próbę wykorzystania unijnych instytucji jako oręża w walce o władzę.

"Kąstytucja! kąstytucja!" - darli ryje i tupali w barierki przed sejmem. Ale teraz Konstytucji przestrzegać nie chcą i namawiają do łąmania prawa i nie organizowania wyborów. Za to gazetkę Wybiórczą z rąk listonosza odbiorą i pójdą do galerii handlowych, bąbelka wyślą do przedszkola jak tylko je otworzą.

Tacy hipokryci

2020-05-02 ~ KOD Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
przypominam Polska jako jedyny kraj nie przeprowadziła dekomunizacji więc czego oczekujecie ? raz się udało oszukać to dla czego nagle oszustwo ma się nie opłacać ? to takie polskie :) o co wam chodzi ?

2020-05-01 ~ Bolo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja jestem dumny z tego że pozwolą mi raz na 5 lat wybrać kto mnie będzie okradał.

2020-04-30 ~ Jarek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olawiak!Ty taki madry jak twoja Kidawa.

2020-04-29 ~ nieotumaniony ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK poddaj się testom bo straciłeś kontakt ze współczesnym światem i zdezynfekuj okolicę będzie coś konkretnego oraz pożytecznego.

2020-04-28 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ realista, również dziękuję za rzeczową i merytoryczną dyskusję na poziomie, co niestety jest tutaj rzadkością. Pozdrawiam.
PS. Wrzuć tylko swoją reakcję na profesora Wolniewicza, bo jestem ciekaw. Polecam wysłuchać kilku jego wystąpień.

2020-04-28 ~ realista ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ BKK
No i OK. Można rozmawiać, przedstawiać w miarę logiczne argumenty, poszczypywać się nieco i dojść do w miarę wspólnych konkluzji. Mam nadzieję, że czytający to wyciągną podobne wnioski.
Kończę, życzę zdrowia i jak najszybszego powrotu do normalności ( w każdym tego słowa znaczeniu ).

2020-04-28 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ realista, w szkolnictwo trafiłeś! Już świętej pamięci profesor Wolniewicz (polecam, mimo jego radiomaryjnej historii). Na największym serwisie w filmikami na Y - com/watch?v=V59cyS-u35s Nie będę cytować, lepiej obejrzeć. Chyba lepiej się nie da podsumować.
Co do zasiłków i dodatków socjalnych, to trochę nas nie stać. Przynajmniej w dzisiejszej formie skali. I na pewno nie w tej formie. Choćby zmienić formę na bony lub ograniczyć, a nawet całkiem wstrzymać zasiłki dla rodzin, w których nikt nie pracuje. Bo to dziwne, żeby w kraju, w którym zatrudnia się dziesiątki tysięcy obcokrajowców nie było pracy dla jego obywateli. 500 + miało zwiększyć ilość rodzonych dzieci, bo faktycznie rodzi się ich coraz mniej. A tu, po krótkim boomie demograficznym ludzie okazali się tak niewdzięczni ;) A na poważnie, to program ten zatracił swoją pierwotną rolę, a spadek ilości narodzin można też tłumaczyć stale pogarszającą się się sytuacją. A jeżeli nie pogarszającą, to stagnacją. Co przy parciu do przodu na jedno wychodzi. Generalnie system rozdawnictwa darmowych pieniędzy należałoby ukrócić, bo dążymy do sytuacji, jak w Grecji.
Dalej nie ustaliliśmy, kim ta elita jest. Bo promować i rozwijać parasole ochronne należy nad klasą średnią - mikro, mini przedsiębiorstwami, firmami rodzinnymi, generalnie nad tymi wszystkimi, którzy wypracowują dochód sobie i innym ludziom. Te, tzw. elity, w domyśle finansowe, to zawsze mętne i szemrane powiązania ekonomiczno - polityczne i nie da się nad tym zapanować, bo wszędzie znajdzie się ktoś przekupny i pazerny, i ktoś, kto to będzie wykorzystywać.
Tylko, czy to, o czym, tutaj rozmawiamy, ma znaczenie w wyborach prezydenckich? Bo rola prezydenta jest trochę inna, niż stanowienie prawa.
~ KOD Oława, dyskusja przerosła cię merytorycznie i intelektualnie, nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to będziesz siedział w kącie i szczekał z wymierzonymi ad personam epitetami z nadzieją, że ktoś cię zauważy, a może i przyłączy. No żałosny jesteś i tyle.

2020-04-28 ~ KOD Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
rozmowa z tym BBK to nonsens on jest trockistą w czystej formie ... Stalinizm przy nim to prymitywny socjalizm na czele z bandziorami .... a ten ma w planach masowe ludobójstwo w imieniu własnie czyim | :) no zależy na jakim etapie trockiści prowadzą ofensywę -- i to nie są inwektywy to jasno wynika z tego co pisze ten BBK

2020-04-28 ~ realista ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ BKK
Zarzut do rządzących, że nie wspiera budowy klasy średniej a raczej uczyniła z niej sobie dojną krowę jak najbardziej słuszny.

500+, typowy zachodni dodatek socjalny na tym poziomie kraju. Skoro do tego zachodu pretendujemy to o co chodzi? O balcerowiczowskie, permanentne od 89 "nie stać nas"? Zauważ, że Ci co do tej pory żyli z zasiłków, nadal to robią tylko pieniądze nie idą już z różnych bezimiennych programów pomocowych wcześnie nie zauważanych tak jak obecnie 500+, to aż taka różnica? Dzietność to problem, skąd wiesz czy statystyki nie byłyby jeszcze niższe gdyby nie program? Brak chęci do wychowywania dzieci to domena wygodnie starzejących się bogatych państw zachodu...

Masz pretensje do chamskiego chłopa, a zauważasz schamienie "elity" która razem ze zmianą władzy straciła swoje łatwe źródło dochodu jakim były różnego rodzaju preferencje, subwencje, dofinansowania, zwolnienia z vat? Mam wrzucać tu "jej" wypowiedzi z mediów społecznościowych?

Szkolnictwo jest słabe i coraz słabsze od momentu gdy interesem stało się zakładanie prywatnych uczelni wyższych i masowa produkcja magistrów o wymaganiach odwrotnie proporcjonalnych do posiadanej wiedzy, tzw. wykształconych ponad własną inteligencję.
Dziś posiadanie komputera to nie problem, 300 zł.+ internet i można się łączyć, trzeba to umieć a po drugie mieć wspólną platformę do enauki, której potrzeby budowy jako priorytetu nie zauważał rząd ani z tego co pamiętam broniażowy strajk nauczycieli.

2020-04-27 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ realista jeśli jako taka świadomość działania świata, znajomość tego, co się dzieje trochę poza moją zagrodą, podstawy wiedzy z działania ekonomii, przeczytanie kilku książek w roku (na więcej nie ma czasu i siły, bo pracować trzeba) czyni ze mnie elitę... To kiepsko z tą elitą. Bo od prawdziwej wymagać należy dużo więcej. Jestem w pełni świadom istnienia grupy "podkarpackich chłopów" i wiem, że takowa trwać będzie. Niemniej jestem dość mocno zniesmaczony tym, że w tej chwili jest ona lansowana na przewodnią siłę narodu. To jej najniższe potrzeby są najsilniej eksponowane i promowane, jako najwyższa wartość. Przyszłość tworzy inteligencja, naukowcy, odkrywcy, a nie wyrobnicy. Więc wychwalani są biorcy 500+ i innych danin (choć poziom urodzeń od dłuższego czasu spada i w tej chwili jest na poziomie sprzed wprowadzenia programu, więc widać, że pieniądze nie są zachętą, równocześnie rośnie liczba zgonów, wyludniamy się), a nie promuje się przedsiębiorców, od tych najmniejszych po większych i największych z krajowym kapitałem. Nie promuje się nauki. Bo naukowcy nie przyjadą do stolicy tak, jak górnicy i nie zrobią rozpierduchy. Nie ma ich aż tylu, więc można ich zignorować. Nie twierdzę, że to domena aktualnej władzy, bo sytuacja z niedoinwestowaniem działalności "przyszłościowych" ciągnie się wiele lat, ale ostatnio bardzo widać, na co są wydawane (w moim mniemaniu marnotrawione) pieniądze. I co się dzieje z 500+, jak w tej chwili okazuje się, że całkiem spory odsetek dzieci nie posiada komputera, czy choćby tabletu, na którym mogłyby uczestniczyć w e-learningu? Na co są wydawane pieniądze, których celem jest finansowanie rozwoju dzieci?

2020-04-27 ~ realista ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ BKK
Dziś krótko.
Tak, Tusk bardzo szybko zadeklarował ( patrz załączony obrazek ).
Wiesz dlaczego PiS mimo tylu popełnianych błędów nadal ma większość w sondażach? Bo elita ( do której pewnie chcesz się zaliczać ) nie zauważyła, że nasze społeczeństwo w większości składa się z takich "podkarpackich" chłopów, a skoro tak prostej rzeczy nie rozumie Tusk, Janda, Wałęsa, Hołdys... to WHOj z taką "elitą".

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Wybory 2020!!!!

2020-04-27 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ KOD Oława, kończą się merytoryczne argumenty, to zaczyna się walenie po mordzie i obrażanie? Uch, ojć, ała... Ale odnosząc się do twojej wypowiedzi, to
1. Proponuję wreszcie nauczyć się posługiwania językiem polskim. Zapoznaj się z takimi pojęciami, jak zdanie, wielka litera, przecinek, czy ogólnie interpunkcja... I ty się zdziwisz, a i nam się będzie lepiej ten twój bełkot czytać.
2. Tak się składa, że ludzie starsi generalnie oglądają państwową telewizję, która to jest w rękach obecnej władzy i jest bezwstydną tubą rządową. Lepszą nawet, niż za socjalizmu. Do tego twoje wypowiedzi o tym, że za tym stoją Niemcy i Żydzi, którzy pewnie czyhają na nasz piękny kraj, czynią z ciebie paranoika i wyznawcę teorii spiskowych. Do tego zaczynasz śmierdzieć rasizmem, a pewnie też trochę i faszyzmem. Powiedz, z drugiej strony stoją ruscy, żeby na nas napaść?
3. W systemie demokratycznym nie zmieni się nic. Tyle tylko, że u nas z demokracji przechodzi się do anokracji (wiem, trudne słowo, rzadko stosowane, pewnie nie znasz, poszukaj sobie). Więc odsunięcie od władzy aktualnej siły, by nie rzec, komentując jej postawę, bandy bufonów, jest jak najbardziej wskazane.

~ realista Tusk bardzo szybko zadeklarował, że nie będzie brać udziału w wyborach. Nie udziela się też aktywnie w polskiej polityce. Ma swoje zajęcie i nie wraca. Czy byłby dobrym kandydatem? Obyty w świecie, doświadczony w piastowaniu wysokich stanowisk, znane nazwisko. Patrząc na funkcje reprezentacyjne, to całkiem całkiem...
Korwinowcy mają ciekawe pomysły gospodarcze (ich aktualne poglądy społeczne prezentowane przez ich kandydata na prezydenta wybitnie mi nie leżą) ale, jak już pisałem, są one utopijne, bo po prostu są za trudne do ogarnięcia przez większość społeczeństwa. Gdyby zgodnie z ich pomysłem znieść obowiązkowość składek, to spory procent obywateli przestałoby je płacić całkowicie. A później byłaby katastrofa, bo co z takimi robić na starość i w chorobie? Ludzie odzwyczaili się od myślenia o swoich sprawach, bo przez dziesiątki lat robiło to za nich państwo. A dziś aktualna władza stawia bardzo mocno na taki właśnie nieświadomy, nieobyty, niewykształcony elektorat. W tym kraju 20% ludzi nie jest świadoma tego, że pracując płacą podatki, a kilka procent jest przekonana, że pieniądze na 500+ daje sam pis. Więc o czym z takimi rozmawiać, skoro nie ogarniają podstaw? A w tej chwili wspomniana wajcha jest przełożona tak, by promować najmniej wykształconą, najmniej wymagającą intelektualnie, najprostszą do rządzenia grupę. Tych ludzi nie interesują sprawy międzynarodowe, sprawy ustrojowe, "wojenki na górze", ważne żeby micha była pełna, w telewizji kabarecik i Zenek i żeby wpadało co miesiąc pińcet, albo i jeszcze jakieś zapomogi. Tylko, czy to jest grupa mogąca rozwijać nasz kraj? Lumpenproletariat istniał zawsze, ale też zawsze był marginesem, a nie mainstreamem. Ale są oni też najbardziej pazerni, więc jeśli pieniądze na rozdawnictwo się skończą, a ku temu idzie, to bardzo szybko się oni odwrócą od dotychczasowego darczyńcy. Bo w tej chwili dorzyna się przedsiębiorców i robi wszystko, by nie przetrwali, a cały czas hołubi pieniądze biorących. Bo przecież 500+ jest podstawą dobrobytu... A o poziomie intelektualnym niech świadczą takie wypowiedzi suwerena (rolnik z Podkarpacia) - dobrze, że mamy prezesa i premiera Morawieckiego, bo rząd nam nie pomaga. Coś jeszcze dodać?

2020-04-27 ~ KOD Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
realnie w systemie demokratycznym nie zmieni sie nic tylko obsady w spółkach -- gigantach jak kopalnie ... huty ... należących nie do państwa a zawsze przejściowo do rządzących ..
media jako władza realna piorące mózgi milionom staruszków bo Ci nie mają alternatywnego źródła info ... należą w do Niemców po części do żydów i to ich interesy kształtują opinie milionów staruszków też po części młodym ... demokracja zawsze kroczy przed upadkiem niestety .. bo co gospodyni domowa wie o polityce ? a ma prawo wyborcze ...
realista taki przykładowo BBK ... czy jemu podobni to typowe mózgi socjalistyczne BKK to trockista w czystej postaci ... stalinista przy nim to nie groźna wersja socjalizmu ... z nimi dyskusja to jak z kodomitami ale przynajmniej co bardziej spostrzegawczy zauważą czytając dyskusje z nimi ... kom są

2020-04-26 ~ realista ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ BKK
Demokracja to taki ustrój gdzie trzeba sprzyjać gustom jak największej części społeczeństwa żeby wygrać, a tylko wygrany tak jak teraz PiS może realnie wprowadzać swoje pomysły. Czy PiS działa tak jacy my jako społeczeństwo jesteśmy czy nas kształtuje pod siebie ( z plusami i minusami tego określenia )? Ciężko powiedzieć.
Konfederacja ma fajne pomysły ale powiedz mi od ilu lat ci ludzie funkcjonują gdzieś na uboczu polityki nie mając realnego wpływu na nic?
Z tego co pamiętam, do 2015 PiS uchodził za obciach, teraz ktoś przełożył wajchę i obciachowa jest zmierzająca w niebyt Platforma. Pytasz o Tuska? Czy nie on miał być kandydatem który wjeżdżając na białym koniu pokona złego Dudę, wybrał zachodnie synekury i odszczekuje się na tt, wałęsyzuje się ( poczytaj jednego i drugiego zanim mnie zaatakujesz ).
Dla mnie osobiście najlepiej byłoby, żeby powstały dwa obozy, tak jak w Stanach, raz jedni raz drudzy biorą pełną odpowiedzialność, nie ma wojenek o stołki w rządzie, urzędach czy SSP, ale my raczej wolimy się dzielić ( lub nas dzielą, żeby im było łatwiej rządzić ).
Cóż, tacy widocznie jesteśmy skoro polityka to lustro w którym jako społeczeństwo się przeglądamy.

~ oławiak
Wiesz o tym, że dziś w kraju nakazane prawem, odbywają się wybory uzupełniające?
Skoro nie masz nic ciekawego do powiedzenia po cholerę wyżywasz się na klawiaturze? Oszczędź plastik = środowisko a ludziom inteligentnym czas.

2020-04-26 ~ oławiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
JEŻELI wybory jakiekolwiek w maju się odbędą , to już w piz....u, po PISIE i bardzo dobrze! Paranoja mandat za brak skrzynki , pocztowej jest tak samo do ściągnięcia jak mandat za brak maseczki , albo za wejście do lasu ! Opamietajcie się mochery i darmozjady pisowskie , wyborów nie da rady przeprowadzić już w żaden sposób w maju! Jeżeli już Sasin komisarz zdecyduje się na to to już po koalicji wpis...u!

2020-04-26 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nawet się podsumowanie postawy Dudy znalazło
demotywatory.pl/4993925/Jak-utrzymac-polska-gospodarke-Rzad-ma-juz-swoj-plan-

2020-04-26 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ realista wyjaśnij mi, co do wyborów ma Donald Tusk, którego mieszasz do sprawy? Z tego, co mi wiadomo, to ani nie kandyduje na prezydenta, ani nie bierze czynnego udziału w polskiej polityce. Więc dlaczego się na niego powołujesz? To argument z cyklu "you forgot Poland", czy ma jakiś głębszy sens?
Oczywiście, że duda jest marnym kandydatem. Po tym co zaprezentował przez poprzednie pięć lat mam pełne prawo tak sądzić. Jest uległy wobec swojego mocodawcy, nie ma żadnego kręgosłupa moralnego, o politycznym nie wspominając, nie ma własnego zdania, jest ignorantem. W jednym z jego ostatnich wystąpień usłyszeć można było, że "nie można podcinać korzeni materialnych bytu rodziny". I co miał na myśli? Niestety nie było to zapewnienie powrotu do pracy ludziom pracującym, czy propozycja pomocy dla padających obecnie mikroprzędsiębiorstw. Nie. Zadeklarował, że nie wyobraża sobie przerwania programu 500+! Wygląda na to, że głowa państwa upatruje źródło dobrobytu obywateli w zasiłku rozdawanym przez państwo. Argumentacja ta trafia do wielu obywateli, szczególnie tych niewykształconych i nierozumiejących zasad funkcjonowania państwa i podstaw ekonomii. Ale czego oczekiwać po społeczeństwie, w którym 21% społeczeństwa uważa, że nie płaci podatków, 3% uważa, że pieniądze na 500+ pochodzą z pisu, gdzie jako sztukę narodową promuje się disco polo. Pis i Duda stawiają na motłoch, którego nic nie obchodzi, obce jest im myślenie dalekosiężne i nieegoistyczne, a za pełną michę i obietnicę darmowych pieniędzy zagłosują na kogo trzeba. Dlatego uważam, że Duda prezentujący poglądy obecnie rządzącej partii jest kandydatem złym, a nawet szkodliwym, gdyż nadal swoją nikczemną postawą będzie legitymizował bezprawne poczynania inspirowane przez jednego szeregowego posła.
Z drugiej strony w tych wyborach ja osobiście nie mam na kogo głosować, gdyż żaden z kandydatów nie prezentuje moich poglądów. Z każdego mógłbym wybrać ich część, ale to niemożliwe. I jeśli w poglądach ekonomicznych najbliżej mi chyba do "Korwinów", którzy deklarują minimalizm państwowy w gospodarkę, brak obowiązkowych świadczeń poza minimalnymi daninami na rzecz obronności i bezpieczeństwa. Choć wiem, że to utopia, bo przez wszystkie te lata, kiedy to państwo o nas decydowało, ludzie są tak ogłupieni, że nie są w stanie sami o sobie decydować. Co do poglądów społecznych chyba bliżej mi Biedroniowi. Osobiście nie mam nic przeciwko związkom partnerskim, które nie oznaczają z automatu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, co usilnie wmawia nam pis i satelity, a na przykład wspólne rozliczanie się z podatków, dostęp do informacji w szpitalach, dziedziczenie... Po prostu uważam, że należy dać ludziom żyć, a nie rozliczać ich z ich orientacji. Kandydatka z PO jest po prostu marna. Po początkowym entuzjazmie okazało się, że nie w zasadzie nie reprezentuje ona sobą nic. Po prostu nic. PSL jest dla mnie ogólnie partią straconą, bo to jest partia władzy. Ułoży się z każdym, kto zagwarantuje jej dostęp do koryta. I to jest jej naczelnym programem - wyżywić się u władzy.
Choć w sumie chciałbym, żeby Duda wygrał. Bo bardzo mnie ciekawi, jak się potoczą sprawy, jeśli będą toczyć się dotychczasowymi torami. Bo najbardziej rozwijającą się rzeczą w tym kraju jest obecnie dług. Tylko ja, na szczęście, mam jak i dokąd wyjechać.

2020-04-26 ~ KOD Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dokładnie w tym i w tamtym świecie z resztą w każdym świecie nie ma nic za darmo !
dokładnie jak napisałeś realista wygra w 1 turze nie zmienia się koni w czasie przeprawy a właśnie taką mamy w postaci epidemii -- i naród podświadomie wie o tym
po za tym co on może tylko przeszkadzać rządowi po za tym co ?? nic ./.. kto wie jak nazywa się prezydent Niemiec ?? ma podobne uprawnienia jak nasz :)

2020-04-25 ~ realista ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~BKK
Nie chce mi się licytować kto jest większym hipokrytą, Tusk potrafi jednocześnie atakować Orbana za stan nadzwyczajny i Kaczyńskiego za jego brak... ot, każdy gra pod swój i swojego "patrona" interes.
Mówisz, że PiS ma marnego kandydata na prezydenta? To jak mi wytłumaczysz, że najlepsza z najlepszych do jego ogrania ma 4%? Jeżeli wybory będą teraz Duda wygra w I turze, jeżeli nie... będzie bajzel jakiego sobie nie potrafię wyobrazić...

Z ciekawości , z kim i na jakiej podstawie wiążesz nadzieję, że będzie inaczej?

Budka oponuje pandemię lepiej niż Szumowski? Niemcy zaproponują nam lepszą ochronę niż USA? Bądźmy poważni, w tym świecie nie ma nic za darmo...

2020-04-25 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ realista wystarczy posłuchać, co mówiła o wyborach korespondencyjnych kilka lat temu tuba pisu, czyli niejaka Pawłowicz Krystyna. A wtedy sprawa tyczyła małej grupy osób niemobilnych. Dziś nagle okazało się, że problemu nie ma. To jest dopiero hipokryzja. Do tego sposób wprowadzania w życie i realizacji tego pomysłu oraz organizacja systemu jest tak tragiczna, że rodzi podejrzenia możliwości totalnego fałszerstwa wyników. Już można pokusić się o stwierdzenie, że nasz kraj przechodzi z demokracji do anokracji. A co jest dalej, to wiadomo. A spisów wyborców nie przekazuje się poczcie, bo po prostu nie ma odpowiednich do tego przepisów. I jeśli dziś ktoś to zrobi, to podlega pod Kodeks Karny. Tak to wszystko jest sprawnie i poprawnie realizowane...

2020-04-25 ~ realista ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ BKK
hipokryzja polityki polega na tym, że taką sytuację już mieliśmy, wtedy przeciwko wyborom korespondencyjnym był PiS, za Tusk z PO... pamiętasz?
zakładanie dziś, że PiS będzie gorszy za kilka miesięcy od opozycji gdyby ta przejęła władzę to wróżenie z fusów

nie chcę wchodzić w dyskusję które kraje lepiej przejdą przez epidemię bo na dzień dzisiejszy nie ma ku temu pełnych danych, wystarczy, że jak w grypie hiszpance po letniej przerwie nastąpi nawrót a "zabawa" zacznie się od nowa

2020-04-25 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ realista, tu nie chodzi o to, czy pójdziemy, czy nie, tylko o to, jak organizacja tych wyborów ma się do polskiego prawa i konstytucji. A tutaj złamano wszelkie możliwe przepisy, wszelkie obowiązujące ustawy i co się jeszcze dano złamać. Do tego nagle stanowisko głównego Poczty Polskiej objął zaufany pisu człowiek od wojska. Wychodzi na to, że wybory te będą po prostu sfałszowane. Bo kontroli nad głosami i ich liczeniem nie będzie miał nikt, kto reprezentuje nieprzychylne aktualnej władzy poglądy. Do tego panuje taki burdel organizacyjny, wszystko jest upychane kolanem na ostatnią chwilę, nie są zachowane żadne okresy ustanowione prawem, etc... To będą wybory, jak w Korei Północnej, gdzie karty do głosowania są wydrukowane już z właściwym zakreśleniem i wystarczy je jedynie wrzucić.
Co z tego, że określone instytucje dysponują naszymi danym? Poczta do nich nie należy, a sposób przekazywania tych danych, czyni je bardzo łatwą zdobyczą dla wszelkich pozyskiwaczy tego typu informacji do niekoniecznie przyzwoitych celów. Kto będzie odpowiadał za ewentualny wzrost elektronicznej przestępczości finansowej? W tych wyborach nic nie jest gotowe, nic nie jest poprawne, złamano wielokrotnie prawo, w tym najwyższe w tym kraju. To jest hucpa.
Presja na przeprowadzenie tych wyborów wynika stąd, że obecny obóz rządzący ze swoim nędznym przedstawicielem na fotelu prezydenckim, ma poparcie. Jeszcze. Bo są świadomi tego, że już za niedługo je stracą, gdyż nie ma pieniędzy na takie prowadzenie kraju i tak wielkie rozdawnictwo. Fajnie się rządziło w ostatnim okresie prosperity, gdzie łatwo wpadały pieniądze. Niemniej, zamiast coś odłożyć, to były trwonione na wszystkie mniej i bardziej absurdalne programy z serii cośtam+. Dlatego też inne kraje stać na wspomaganie przedsiębiorców, którzy znaleźli się w kryzysie, a u nas wygląda to co najwyżej nędznie. Porównaj sobie z innymi krajami, sprawdź wymogi, ilość biurokracji, czas i kwoty. Choć w sumie ciekawie będzie, jak dotychczasowa tzw. głowa państwa wygra kolejną kadencję. Bo przyjdzie się mu i jego mocodawcom, a właściwie mocodawcy zmierzyć z na prawdę trudnym zadaniem. Ja nie wierzę, że temu podołają. On i cała reszta. Ciekawe jest tylko to, że to on wszystko legitymizuje swoim nazwiskiem. Bo jego wyrocznia, szeregowy poseł, za nic oficjalnie nie odpowiada, więc pozostanie bezkarny.

2020-04-25 ~ realista ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Policja ma, lekarz rodzinny, stomatolog prywatny, UM, US, bank też ma, UP, ubezpieczalnia... ale opozycja "broniąc swoich danych wrażliwych" czyt. "chcąc wymienić Kidawę na kogokolwiek" zrobi obstrukcję głosowania korespondencyjnego i dzięki temu zgodnie z obowiązującym prawem 10 lub 17 pomaszerujemy osobiście do urn.

Brawo.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin