Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2020-02-09 ~ Chrobry ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
4 0

Lekceważenie znaków drogowych - apel do OSI o zaint. odp. słu


Lekceważenie znaków drogowych a szczególnie znaku "zakaz postoju" to zjawisko nagminne. Przykład: ul. Chrobrego od nr 35 do końca długiego bloku /tego za "kwadraciakiem"/ parkują samochody pomimo znaku "zakazu postoju". Co gorsze, samochody są ustawiane tak, że blokują dojście do klatek schodowych. W razie potrzeby wyniesienia chorego człowieka na noszach przez ratowników medycznych może być problematyczne. Drugi problem to kwestia pożarowa. Gdyby zaszła potrzeba dojazdu samochodu pożarniczo - ratowniczego np. z drabiną to już jest nie lada problem. Bezmyślność ludzi parkujących samochody na chodniku wzdłuż tego bloku jest porażająca. Jako mieszkaniec tego osiedla oskarżam Straż Miejską i Oławską Policję o nie egzekwowanie przestrzegania przepisów o ruchu drogowym. Uważam też, że również Komendant Oławskiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej również powinien przyjrzeć się temu problemowi. Jeżeli zdarzy się nieszczęście typu: pożar, wybuch gazu i będzie problem z ewakuacją, wtedy zacznie się szukać przyczyn, a przyczyna leży w lekceważeniu podstawowych przepisów bezpieczeństwa.
ilość ostatnich komentarzy: 7.
2020-02-17 ~ fenomen Chrobrego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nigdy nie rozumiałem problemu z parkowaniem przy tym bloku ... Za tym blokiem jest plac troszkę mniejszy od oławskiego Rynku , ciężko tam zostawić samochód ? Musi być pod samą klatką ?

2020-02-16 ~ wolny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zastawianie samochodami chodnika przy długim bloku na Chrobrego /za kwadraciakiem/ jest bardzo uciążliwe. Chodnikiem wózkiem inwalidzkim nie da się przejechać. W dodatku zastawiane są wejścia do klatek schodowych, również na noc. Służby ratunkowe nie mają dostępu do bloku. Straż Miejska i Policja mają w nosie bezpieczeństwo mieszkających tam ludzi.

2020-02-15 ~ mieszkaniec CHrobrego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wzdłuż długiego bloku za kwadraciakiem parkowanie na zakazie wzdłuż bloku jest rzeczą codzienną i trwającą całą noc.Policja w nocy jeżdzi,ale nie reagują.Teraz powstał tam punkt gier - samochodów nocnych znów przybyło.
Ale zaparkować na chwilę przed pocztą główną to od razu służby oławskie są na miejscu do wlepienia mandatu

2020-02-14 ~ rrrr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Może ci wielce oburzeni krzykacze,zapewne nie mający samochodów poszli by pokrzyczeć do odpowiedniego urzędu i załatwili nowe miejsca parkingowe. Nie sztuka wlepiać kierowcom mandaty,trzeba stworzyć im najpierw warunki żeby tych mandatów nie musieli dostawać.

2020-02-11 ~ mieszkaniec_1 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zastawianie chodników na osiedlach w sposób utrudniający przejście pieszym albo nawet uniemożliwienie przejazdu wózkiem inwalidzkim czy wózkiem z dzieckiem to nagminny problem. Rzeczywiście na Chrobrego wzdłuż bloku "za kwadraciakiem" stoją samochody na "zakazie postoju" całymi dniami, a szczególnie w nocy kiedy jest największe zagrożenie bezpieczeństwa ze względu na brak możliwości dojazdu służb ratowniczych. Przecież to my, podatnicy utrzymujemy służby porządkowe po to, żeby pilnowały porządku i bezpieczeństwa mieszkańców.

2020-02-10 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żółte kartki zróbcie i dajcie im za szybę, bo tylko taka kara czeka w Oławie kierowców.
Tylko wam pisanie pozostało bo znaki w tym mieście ludzie mają w nosie i mają poparcie służb mundurowych.

2020-02-10 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
to prawda ,,,kazdy interpretuje przepisy czy znaki po swojemy,na kasprowicza jest znak 7,5 tony ,,,tiry jada,autobusy jada bo tak chca,,, pod dlugim blokiem spoldzielni tez na kasprowicza jest znak o zakazie parkowania po za wyznaczonymi miejscami od wielu lat ale o kazdej porze ale szczegolnie wieczorem nie mozna przejsc chodnikiem bo samochody parokowane sa w taki sposob ze niema przejscia chyba ze po krzakach,,,ja wiem i rozumie ze kazdy chcialby miec swoj pojazd na oku pod oknem ale jest znak i rozsadne myslenie ze kiedys moze byc potrzebny przejazd np.strazy pozarnej i nie bedzie takiej mozliwosci bo stoja auta,a tez po cos ten znak postawili,,,jak tez mam samochod ale jak niema miejsca to czasami pakuje kolo starej biedronki czy na 3 maja,,,panie komendancie niech patrol podjedzie wieczorem i sprawdzi czy to co pisze jest prawda,,,,

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin