Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2020-02-09 ~ Chrobry ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
5 0

Lekceważenie znaków drogowych - apel do OSI o zaint. odp. słu


Lekceważenie znaków drogowych a szczególnie znaku "zakaz postoju" to zjawisko nagminne. Przykład: ul. Chrobrego od nr 35 do końca długiego bloku /tego za "kwadraciakiem"/ parkują samochody pomimo znaku "zakazu postoju". Co gorsze, samochody są ustawiane tak, że blokują dojście do klatek schodowych. W razie potrzeby wyniesienia chorego człowieka na noszach przez ratowników medycznych może być problematyczne. Drugi problem to kwestia pożarowa. Gdyby zaszła potrzeba dojazdu samochodu pożarniczo - ratowniczego np. z drabiną to już jest nie lada problem. Bezmyślność ludzi parkujących samochody na chodniku wzdłuż tego bloku jest porażająca. Jako mieszkaniec tego osiedla oskarżam Straż Miejską i Oławską Policję o nie egzekwowanie przestrzegania przepisów o ruchu drogowym. Uważam też, że również Komendant Oławskiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej również powinien przyjrzeć się temu problemowi. Jeżeli zdarzy się nieszczęście typu: pożar, wybuch gazu i będzie problem z ewakuacją, wtedy zacznie się szukać przyczyn, a przyczyna leży w lekceważeniu podstawowych przepisów bezpieczeństwa.
ilość ostatnich komentarzy: 17.
2020-03-06 ~ obserwator ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pytania: Czy w tym kraju jest przestrzegane prawo czy nie?. Czy Straż Miejska w Oławie to skuteczna formacja czy zbędny tylko balast dla budżetu Oławy?. Czy Policja to posiada jakiś autorytet, czy to jest tylko formacja która powinna strzec ładu i porządku na podległym terenie?.
Wątpliwości takie nasuwają się wtedy kiedy mieszkańcy parkują swoje samochody na chodniku dla pieszych w taki sposób, że zostaje tylko ok. 0,5 m wolnego chodnika. Dodać należy, że na całym odcinku obowiązuje zakaz postoju oznaczony stosownym oznakowaniem. Opisywana sytuacja dotyczy Osiedla B. Chrobrego od nr 35 do końca bloku. Najgorsze jest to,że zastawiany jest dostęp do klatek schodowych w porze nocnej.

2020-02-27 ~ miroslaf ( gość forum ) zgłoś naruszenie
właśnie o to idzie .że nie jest to jego teren prywatny w żadnym stopniu ... stawianie ogrodzenia na trawikach parkingu koszt parkingu inwestycja miasta Oława przekroczyła milion osiemset tysięcy złotych ... 1 800 000 zł za parking z krokusami na których postawiono ogrodzenie --- znaki postawione na drodze publicznej i wszyscy płacimy podatki za tą drogę ... jego to jest kilka metrów obok apteki i to od strony zaplecza reszta jest własnością miasta Oława

teraz pytanie kto zwróci koszty rewitalizacji trawnika z kwiatami na których stoją betonowe podpory utrzymujące płot ? trawnik i kostka kosztowały w zeszłym roku milion osiemset tysięcy -- na wjeździe stoi tablica informująca o tym

2020-02-26 ~ Wiesiek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To jest jego prywatny teren więc ma prawo ogrodzić sobie.
Jak teren prywatny to może sobie znakować jak chce, bo tam prawo drogowe nie obowiązuje.
Prawo drogowe obowiązuje na drogach publicznych, strefach ruchu i strefach zamieszkania. :*

2020-02-26 ~ wolny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Straż Miejska nie zrobi z tym porządku z własnej inicjatywy, więc trzeba to do nich zgłosić telefonicznie.

2020-02-25 ~ miroslaf ( gość forum ) zgłoś naruszenie
wjazd do byłej sp-inwalidów Oławianka obok sądu w Oławie graniczy z nowo wybudowanym parkingiem ( na ścianie obok wielka reklama pss społem obok lokal z napiseM adwokat)
więc gruby aptekarz apteki całodobowej . ogrodził teren stawiając ogrodzenia na trawniku z krokusami,które właśnie zakwitły natomiast na ścianie przykręcił dwa znaki zakaz wjazdu plus ... droga jednokierunkowa ... z naklejkami zakupy w allegro- można ? no można !znaki i i ogrodzenie stoją od zeszłego roku i gdzie ta sławetna oławska policja ? gdzie straż miejska?

2020-02-22 ~ wolny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Znaki drogowe to można sobie stawiać ale na planszy do zabawy dla dzieci. Ile wymaga zabiegów i papierologii zlecenie ustawienia znaku drogowego to wie tylko ten kto to załatwiał. Ja to już ćwiczyłem: rok czasu trwało ustawienie znaku drogowego.

2020-02-20 ~ Mietek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Znaki są chronione prawnie i na postawienie znaku trzeba sporo papierologii zrobić.
Policja za zniszczenie znaku ściga z urzędu, więc nie wiem czy warto ruszać znaki.


2020-02-20 ~ miroslaf ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kto zabroni zainstalować znak kupiony w sklepie internetowym ?? ?

2020-02-18 ~ obserwator ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Miroslaf - ale się wysiliłeś intelektualnie. To jest Twój szczyt inteligencji?

2020-02-18 ~ miroslaf ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a co to znak jest prawem ?? ? możesz jeden drugim na allegro dowolny znak drogowy kupić postawić i co dalej ?? wszyscy mają się do niego stosować ??


2020-02-17 ~ fenomen Chrobrego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nigdy nie rozumiałem problemu z parkowaniem przy tym bloku ... Za tym blokiem jest plac troszkę mniejszy od oławskiego Rynku , ciężko tam zostawić samochód ? Musi być pod samą klatką ?

2020-02-16 ~ wolny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zastawianie samochodami chodnika przy długim bloku na Chrobrego /za kwadraciakiem/ jest bardzo uciążliwe. Chodnikiem wózkiem inwalidzkim nie da się przejechać. W dodatku zastawiane są wejścia do klatek schodowych, również na noc. Służby ratunkowe nie mają dostępu do bloku. Straż Miejska i Policja mają w nosie bezpieczeństwo mieszkających tam ludzi.

2020-02-15 ~ mieszkaniec CHrobrego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wzdłuż długiego bloku za kwadraciakiem parkowanie na zakazie wzdłuż bloku jest rzeczą codzienną i trwającą całą noc.Policja w nocy jeżdzi,ale nie reagują.Teraz powstał tam punkt gier - samochodów nocnych znów przybyło.
Ale zaparkować na chwilę przed pocztą główną to od razu służby oławskie są na miejscu do wlepienia mandatu

2020-02-14 ~ rrrr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Może ci wielce oburzeni krzykacze,zapewne nie mający samochodów poszli by pokrzyczeć do odpowiedniego urzędu i załatwili nowe miejsca parkingowe. Nie sztuka wlepiać kierowcom mandaty,trzeba stworzyć im najpierw warunki żeby tych mandatów nie musieli dostawać.

2020-02-11 ~ mieszkaniec_1 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zastawianie chodników na osiedlach w sposób utrudniający przejście pieszym albo nawet uniemożliwienie przejazdu wózkiem inwalidzkim czy wózkiem z dzieckiem to nagminny problem. Rzeczywiście na Chrobrego wzdłuż bloku "za kwadraciakiem" stoją samochody na "zakazie postoju" całymi dniami, a szczególnie w nocy kiedy jest największe zagrożenie bezpieczeństwa ze względu na brak możliwości dojazdu służb ratowniczych. Przecież to my, podatnicy utrzymujemy służby porządkowe po to, żeby pilnowały porządku i bezpieczeństwa mieszkańców.

2020-02-10 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żółte kartki zróbcie i dajcie im za szybę, bo tylko taka kara czeka w Oławie kierowców.
Tylko wam pisanie pozostało bo znaki w tym mieście ludzie mają w nosie i mają poparcie służb mundurowych.

2020-02-10 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
to prawda ,,,kazdy interpretuje przepisy czy znaki po swojemy,na kasprowicza jest znak 7,5 tony ,,,tiry jada,autobusy jada bo tak chca,,, pod dlugim blokiem spoldzielni tez na kasprowicza jest znak o zakazie parkowania po za wyznaczonymi miejscami od wielu lat ale o kazdej porze ale szczegolnie wieczorem nie mozna przejsc chodnikiem bo samochody parokowane sa w taki sposob ze niema przejscia chyba ze po krzakach,,,ja wiem i rozumie ze kazdy chcialby miec swoj pojazd na oku pod oknem ale jest znak i rozsadne myslenie ze kiedys moze byc potrzebny przejazd np.strazy pozarnej i nie bedzie takiej mozliwosci bo stoja auta,a tez po cos ten znak postawili,,,jak tez mam samochod ale jak niema miejsca to czasami pakuje kolo starej biedronki czy na 3 maja,,,panie komendancie niech patrol podjedzie wieczorem i sprawdzi czy to co pisze jest prawda,,,,

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin