Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-11-28 ~ ObjawieniaOlawskie.pl ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
5 1

Poszukiwane są oławskie taśmy z głosem Matki Bożej z 1985r.


Drodzy Oławianie,

poszukiwane są taśmy, które, jak się zdaje, kiedyś nie były wielką rzadkością – chodzi o nagrania głosu Matki Bożej, które zostały zarejestrowane w Oławie.
Pierwsze nagrano 1. listopada, a drugie 8. grudnia 1985r.
Mamy stenogramy tych taśm, ale samych taśm tylko malutki fragment pierwszej, dwa zdania.
Bardzo byłoby miło, można sprawdzić, popytać zwłaszcza starszych osób, może pamiętają, to nie było wczoraj, ale też nie sto lat temu. Nawet nie są w zasadzie potrzebne same taśmy, może być to od razu zgrany plik z nagraniami, jeśli ktoś potrafiłby to dobrze zrobić – byłoby wyśmienicie. Gdyby ktoś chciał się rozejrzeć i znalazł taki materiał, to na stronie internetowej ObjawieniaOlawskie.pl jest zakładka „kontakt”, gdzie można napisać taką wiadomość.
ilość ostatnich komentarzy: 10.
2019-12-08 ~ Oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie wierzę w zjawiska których nie można racjonalnie wytłumaczyć, nie wierzę w duchy , UFO, i inne takie tematy a z czasów Domańskiego pamiętam w głowie tylko jeden obraz, jak jechaliśmy z mamą do Wrocławia i na wysokości Jankowic lewym pasem szły na kolanach kobiety i trzymały w rękach obrazy( jakieś 15 km od działek). Nigdy nikt z mojej rodziny nie chodził w miejsce objawień.
Pamiętam też wydarzenie z mojego dzieciństwa a było to pod koniec lat 80 - tych , wydarzenie o którym nie chętnie się mówiło w moim domu a za czasem wogóle. Jak już napomniałem był jesienny lub zimowy poranek bo było bardzo szaro i nie było liści, ja wraz z siostrą leżałem na łóżku rodziców i oglądaliśmy telewizję . W pewnym momencie na drzewie za oknem ( już nie pamiętam czy to było na gałęzi czy w korze ujżeliśmy z siostrą jakby zarys twarzy lub głowy, pamiętam, że bardzo podnieconym głosem zawołaliśmy mamę, która przybiegła z kuchni ale " tego" już nie było. Pierwsza myśl i słowa mojej o 6 lat starszej siostry to, że była tam Matka Boska. Głupie, śmieszne, niemożliwe. Często zastanawialiśmy się czy wcześniej nie patrzyliśmy na obraz w domu, bo jest takie złudzenie, że jak się na coś długo patrzy to potem zarys można zobaczyć w zupełnie innym miejscu. Nie wiem. Siostra niechętnie wraca do tego tematu ale dobrze pamięta, mama szybko przestała o tym opowiadać na " imieninach cioci". Ciekawostką jest tylko, że na mojej ulicy mniej więcej w tych samych latach ( nie można mówić, że w tym samym czasie) sąsiedzi mieli podobne zdarzenie na strychu, uciekli w popłochu, jak twierdzili była to podobna postać w cegłach.

Można się śmiać , drwić, kompletnie mnie to nie rusza, piszę to wyłącznie jako ciekawostkę. Pozdrawiam.

2019-12-03 ~ ObjawieniaOlawskie.pl ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nic się nie przekonamy, i nie będziemy w stanie się o nich wypowiedzieć, jeśli nagrań nie będzie w internecie, zatem więcej wysiłku należy włożyć w odnalezienie taśm, popytanie zwłaszcza pewnie starszych osób o szpule, albo kasety, niż w jałowe spekulacje, które stają się udziałem wielu komentarzy.

2019-12-03 ~ Arek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Podobno to byla baba ze wsi Sielce 7 km od olawy

2019-12-03 ~ Winnica ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Napewno dla Rydzyka zeby datkow bylo wiecej

2019-11-30 ~ ObjawieniaOlawskie.pl ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ryknęły salwy brzydoty, ale nie poddajemy się, bo to znak, że właśnie trzeba drążyć temat. Oszustem? Zapraszam do obejrzenia filmu z pogrzebu, czy tak się żegna oszusta, czy też nie. Skoro temat jest oszukany, to można poszukać tych taśm, żeby właśnie uczciwie wykazać ich oszustwo – taka podpowiedź.

2019-11-30 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szczególnie poszukiwana jest ta, gdzie matka boska prosi o zmianę strony kasety :)
Mam nadzieję, że te poszukiwania, to w celach popełnienia jakiejś pracy naukowej, a nie próba wznowienia kultu człowieka, do którego rzeczona matka na pogaduszki i herbatkę wpadała.
Ja z tego wszystkiego pamiętam totalnie zaśmiecone, zapaskudzone, zasrane i ogołocone ze wszystkiego ogródki działkowe. Ale to na pewno był szatan, bo przecież nie bogobojni pielgrzymi.

2019-11-30 ~ maliniak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po co rozgrzebywać stare ranny... oławianie dobrze wiedzą że śp.Domański był sprytnym oszustem, i nieźle się dorobił na wierze ludzi , którzy pragnęli w coś wierzyć w dobie wszelkiego kryzysu. A teraz gościu szuka okruchów ze stołu pańskiego i za chwile będzie wciskał za jedyne 99,99 "Święte Płyty" z głosem Maryjii...... Oławianie chcieli by zapomnieć o wstydzie gdy okazało ze nabrali się na wielką mistyfikacje, oraz żeby nie kojarzono nazwy OŁAWA tylko z osobą malarza ZNTK po 3 klasach podstawówki....

2019-11-29 ~ ObjawieniaOlawskie.pl ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Trzeba mieć wyczucie oławskości, żeby zrozumieć to, co jest poszukiwane. Jeśli są Panowie z Oławy, a nie wiedzą, o jakie słynne nagrania chodzi, to warto rozpytać innych ludzi, może mają te taśmy, kto wie. Temat był niegdyś bardzo znany.

2019-11-29 ~ serio ? ( gość forum ) zgłoś naruszenie
to Matka Boska była Polką ?

2019-11-29 ~ buhehehe ( gość forum ) zgłoś naruszenie
heh śmiechłęm :D
może od razu taśma video z filmem Matki Boskiej?

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin