Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-10-29 ~ fido ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
4 0

zakaz używania dmuchaw


Brawo Wrocław! Oławo, ucz się od mądrzejszych.

"Z początkiem listopada zaczyna się sezon grabienia w parkach i na zieleńcach. Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu wprowadza zmiany w porównaniu do lat poprzednich. W tym roku w umowach między ZZM a wykonawcami pojawił się zakaz używania dmuchaw.

- Powodują one hałas i spaliny, a także kurzą. Wszystkie te czynniki nie są korzystne dla naszego zdrowia i komfortu, dlatego chcieliśmy, by firmy zgrabiały liście ręcznie - wyjaśnia Jacek Mól, dyrektor ZZM. - Zachęcamy inne podmioty do niestosowania dmuchaw. Korzystanie z nich jest bardzo źle widziane przez samych mieszkańców."
ilość ostatnich komentarzy: 6.
2020-02-29 ~ ... ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak, z jednym się zgodzę. Hałas emitowany przez te maszyny może przeszkadzać ale chyba najbardziej to operatorowi. Mieszkam na codzień we Wrocławiu i dmuchawę jak słyszę to tylko podczas wakacji o 7 rano. Poza tym okresem, tętno miasta zagłusza wszystkie inne czynności. Swoją drogą, jak długo jest ona włączona? Chyba nie codziennie? Jeśli tak, to nie było pytania

2019-12-12 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na jesieni nie ma kurzu, jak wszystko jest wilgotne i mokre.
Może w lecie tak, ale późną jesienią?

2019-12-12 ~ alergik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hola, hola czegoś tutaj nie rozumiem ? Z jednej strona sraczka na temat smogu, jakie to paskudne powietrze i jak przez nie umieramy w mega szybkim nieodwracalnym tempie, z drugiej strony ogromny odsetek alergików uczulonych na jedno z najgorszych alergenów jakim jest kurz... Takie dmuchawy to jak cios z pięści w pysk dla alergika, ale to już nie problem wszystkich więc nie ma tematu , grabić się nie chce to jest przyzwolenie na " odkurzacze" ?

2019-12-11 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ekologia po naszemu... A swoją drogą, to u nas jest równie wesoło. Trwa właśnie kampania, żeby nie grabić wszystkich liści, bo te użyźniają glebę, są siedzibą dla zwierzątek, itd... A na ulicy Kutrowskiego naprzeciwko Weny zgrabione liście zostały upchane w plastikowe wory, które chyba z miesiąc leżały i czekały, aż je miłosiernie ktoś zabierze. Tyle się trąbi o ograniczeniu używania plastiku, a odpady zielone pakuje się w folie wszelkie.

2019-12-09 ~ miro ( gość forum ) zgłoś naruszenie
pełna zgoda z poprzednim wpisem jednak mieszkam w blokowisku ... Pani od spraw utrzymania czystości okrutnie hałasuje tym urządzeniem .... mnie ono mocno przeszkadza ---- argument ,że spaliny ... zapylenie jest bez sensu jednak hałas jest nie do zniesienia

2019-12-08 ~ .... ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oby jedbak nie. Wroclaw to debilne miasto gdzie doktryny mniejszosci, nic nie wnoszace do dobra ogolu, biora gore. Niestety.

Moze niech napisza jeazcze ze dmuchawy powoduja smog... teraz wszyscy sa eko fit i wege, szkoda ze przytlaczajaca wiekwsosc z tych "eko" nawet nie wie co je i w co sie ubiera. Kolejna moda

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin