Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-10-21 ~ Przemek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
7 6

Osiedle Probus


Dzień dobry, planuje kupić mieszkanie na osiedlu Probus, prosił bym o opinię wzgeledem developera jak i mieszkań Pozdrawiam :P
ilość ostatnich komentarzy: 43.
2021-02-21 ~ Zorient ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Probus ma swoją stronę www i żadnych mieszkań za wiaduktem tam nie widać.
Te na osiedlu za Majstrem koło McDonalda już praktycznie wszystkie sprzedane. W pobliżu mieszkania wolne ma jeszcze Margot.

2021-02-21 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To za wiaduktem to też prubus buduje ?

2021-02-19 ~ Do Andrzeja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie polecam, ja kupiłem i od czasu jak zapłaciłem to tylko i wyłącznie problemy i robienie pod górę. Trzeba było kupić u jakiegoś poważnego dewelopera.

2021-02-19 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jakiś blok budują też za wiaduktem.
Jest ktoś wstanie coś powiedzieć na ten temat.

2020-11-01 ~ Jeszcze inny prywaciarz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie chrzań, że by się pozabijali. Od wielu lat prawo tworzone jest celowo (?) tak niedoskonałe, by urzędnik mógł interpretować wg. swojego widzimisię. Słowem-kluczem jest interpretacja. Poza tym urzędnik nadal nie odpowiada materialnie za swoje decyzje. Ja odpowiadam całym moim majątkiem? Chcesz o tym pogadać? Załóż osobny wątek.

2020-10-28 ~ do królowej obornika ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Potrafiłaś za 20 zł pójść i ci wacek nie przeszkadzał, mało tego jak mi się nie chciało to pisałaś ,że możesz nawet za 10 zł.Przykro mi 😟

2020-10-27 ~ Do misia z małym siurkiem ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pisanie ci nie pomoże, tak jak wcześniej nie pomogły ci niebieskie tabletki i inne wynalazki. Musisz z tym żyć.

2020-10-27 ~ do królowej obornika ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciężko ci będzie znaleźć nowego gacha po dwójce dzieci z różnych związków. Poza tym spłacasz kredyt na 38 metrowe mieszkanie przypominające stołówkę w " ósemce ". Pozwól , że temat posłania dla psa zostawię bez komentarza, poziom dziecka z ostatniej grupy przedszkolnej.

2020-10-26 ~ Królowa do misia z Górnika ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moja chihuahua ma posłanie większe od twojej działki w Górniku.
Ale nie bój, wiosną przeprowadzam się z nowym gachem na większą chatę.

2020-10-26 ~ do tego od ścicków zwieraczy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niepudełka powiadasz ? Ścisk zwieraczy ? Przecież w tych stołówkach nawet nie ma jak mebli ustawic. Twój ból jest większy niż mój ? Mieszkam w domku na Górniku, mam większy garaż niz ty pokój gościnny :)

2020-10-03 ~ mieszkaniec niepudełka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hehe, dupościsk?
Jeśli po sąsiedzku mieszkasz, rozumiem, że twój ból jest większy niż mój.

2020-10-02 ~ mieszkam obok ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mi się kompletnie nie podoba. Idąć do lodziarni lub żabki widać ogromne okna które wyglądają jak okna w szkolnych stołówkach. Miało być elegancko a wyszło tandetnie.

2020-09-26 ~ Jeszcze inny prywaciarz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie chrzań, że by się pozabijali. Od wielu lat prawo tworzone jest celowo (?) tak niedoskonałe, by urzędnik mógł interpretować wg. swojego widzimisię. Słowem-kluczem jest interpretacja. Poza tym urzędnik nadal nie odpowiada materialnie za swoje decyzje. Ja odpowiadam całym moim majątkiem? Chcesz o tym pogadać? Załóż osobny wątek.

2020-09-25 ~ Adam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
rybka = cwana gapa, hmm?

2020-09-25 ~ rybka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pytając o opinię innych? To jak nie wolno pytać, to ja chyba podziękuję, a deweloper niech się zastanowi kogo zatrudnia.

2020-09-24 ~ akwarium ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A skąd mamy mieć pewność, że sam nie jesteś powiązany i specjalnie tu mącisz?

2020-09-24 ~ rybka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wracając do tematu. Może ktoś jeszcze poza osobami powiązanymi z deweloperem się wypowie?

2020-09-23 ~ inny Janusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A wśród urzędników sami święci? Taa...

2020-09-23 ~ urzędnik2 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
mnie najbardziej rozbawiło jak janusz biznesu od sześciu lat na stracie zatrudniający pracowników na umowie o dzieło powiedział, że moja wypłata jest z jego podatków
Są uczciwi przedsiębiorcy, ale jest też spore grono cwaniaczków i januszy, którzy tylko kombinują jak tu drugiego przekręcić

2020-09-23 ~ Jeszcze inny prywaciarz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie chrzań, że by się pozabijali. Od wielu lat prawo tworzone jest celowo (?) tak niedoskonałe, by urzędnik mógł interpretować wg. swojego widzimisię. Słowem-kluczem jest interpretacja. Poza tym urzędnik nadal nie odpowiada materialnie za swoje decyzje. Ja odpowiadam całym moim majątkiem? Chcesz o tym pogadać? Załóż osobny wątek.

2020-09-22 ~ Urzędnik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pamiętaj, że jakby nie urzędnicy to byście się pozabijali, a tak jest prawo które trzeba przestrzegać i ktoś jest od tego aby je pilnować.
Masz swoją działkę ale masz obwarowania i tak się buduj aby drugiemu nie przeszkadzać.
Przedsiębiorcy nie wydają swoich pieniędzy dla idei, łupią was z najwyższej półki, bo macie wilczy pęd do kupowania mieszkań, oby tylko ta nadmuchana bańka nigdy nie pękła i obyście nie dali się wrobić bankom tak jak frankowicze.


2020-09-22 ~ Inny prywaciarz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zapomniałeś o politykach. ;-)

2020-09-22 ~ Prywaciarz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak, tak - najwartościowszą tkanką narodu są urzędnicy. Tylko kto na nich zarabia i skąd biorą fundusze, którą rozdysponowują? Np. taka obwodnica czy basen... Skąd się wzięła kasa na nie?

2020-09-22 ~ synek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
wiadomo przecież, że w Polsce przedsiębiorcy to cud, miód i orzeszki, a negatywne komentarze to wyłącznie zazdrośni konkurenci....

2020-09-22 ~ Tomasz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Myśmy kupili nowe bezpośrednio od sprzedawców, ale parę ogłoszeń od "spekulantów" w necie już widziałem. Paczkomat mi nie wadzi. Sąsiedzi sympatyczni. Dość chicho. Hejt i reklama w sieci to codzienność, więc wpisami za bardzo się nie sugeruj. Zakup konkretny, więc warto przemyśleć wszystkie 'za i przeciw' przed dokonaniem wyboru.

2020-09-21 ~ rybka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Paczkomat pod oknem, to raczej mnie zniechęca, nie wyobrażam sobie trzaskania drzwiczkami 24 godz. na dobę, z resztą jak ludzie parkują pod paczkomatem to widziałem nie raz pod majstrem czy brico (na środku, w poprzek, blokując przejazd, bo on tylko po paczkę na chwilę). Jak nie sprzedaż deweloperska to co? Z rynku wtórnego? XD
Ale ta zazdrość i konkurencja to niby kto? Bo trochę to żenujące i zajeżdża pseudoreklamą?

2020-09-21 ~ Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nam się mieszka dobrze, ale czekamy na zakończenie budowy całości. Czwarty budynek jest na finiszu. Ostatni, piąty, właśnie zaczynają. Kiedy skończą się hałasy i zostanie urządzony teren na wewnętrznym "dziedzińcu" nie będzie chyba lepszej miejscówki w Oławie (mam na myśli budownictwo wielorodzinne) pod wzgl. lokalizacji i formy. Ważna sprawa formalna: to nie jest sprzedaż deweloperska. Tzn. nie kupuje się "dziury w ziemi", tylko gotowe mieszkanie, kiedy jest po odbiorach urzędowych. To też było dla nas ważne (minimalizacja ryzyka).

Przeczytałam cały wątek, bo wcześniej go nie zauważyłam. Sporo jadu się leje (zazdrość, konkurencja?). Nam usługi nie przeszkadzają. Żabka też jest OK (nie zbiera się pod nią żaden, nawet "obcy" element). Ostatnio pojawił się paczkomat i można odebrać/nadać przesyłkę w drodze do śmietnika.

2020-09-21 ~ rybka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak się Państwu mieszka na tym osiedlu, jak oceniają Państwo mieszkania? Zastanawiam się nad kupnem, ale słyszałem różne opinie.

2019-11-05 ~ do mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PSM mogła sobie bizantyjsko budować, bo za ziemię nie płaciła. Jeśli ktoś nie wierzy, niech pogoogluje.
To se ne vrati, pane Havranek.

2019-11-04 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na budowach pracują ukraińcy i Probus nie jest żadnym wyjątkiem a od nich żadnej jakości nie można wymagać. Poza tym projekty tych domów to porażka. Zrobili mało klatek schodowych za to na każdym piętrze długie korytarze jak w hotelu i po osiem mieszkań. Tylko PSM budował dobre mieszkania. Prawie wszystkie dwustronne i dwa, góra trzy na piętrze. Szkoda że burmistrz nie chce im sprzedać następnej działki budowlanej. Czeka w kolejce na mieszkanie w PSM mnóstwo ludzi.

2019-10-29 ~ do Tomasza ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No, żal fest, może to frankowicze zrobili na złość złotówkowiczom ?

2019-10-24 ~ Tomasz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale jednak chyba komuś żal d ściska, bo dzisiaj "starzy sąsiedzi" zagrodzili wjazd skracający drogę "nowym sąsiadom". Miłe powitanie, nie ma co!

2019-10-23 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Osiedlae jak kaze w Olawie ,wiesniaki z wioski kupili mieszkania,biale skarpety,obcisle bluzeczki i krotkie spodniczki disco polo,pan po 50!

2019-10-23 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co się dziwisz? Jak płacisz za fanpage, to złośliwych trolli wycinasz z automatu. Porządny prowadzący dodatkowo zabezpiecza wpisy, żeby mogły służyć za dowód w przypadku sporu. Ja już byłem ciągany na takie sprawy. W internecie nic nie ginie, a niektórzy zdają się o tym zapominać.

2019-10-23 ~ Jan ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie jestem mieszkańcem tego osiedla, ale śledzę ich Facebooka i jak w związku z żabką pojawił się negatywny komentarz jednego z mieszkańców to został usunięty a w to miejsce pojawiły się wpisy pracowników dewelopera, którzy zachwalali inwestycję. To też powinno dać wam do myślenia.

2019-10-23 ~ Do mieszkanki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Poczekaj aż zaczną zaopatrzenie do tej żabki przywozić o 4-5 rano.

2019-10-23 ~ do "do Marka" ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I co z tego, że 19 lat temu nie było? Nagle się oaza urwała teraz?
Sentymenty wsadź se w... kieszeń. To se ne wrati. Chcesz mieć oazę, to na Saharę zmykaj.

2019-10-22 ~ do Marka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Marku czytamy ze zrozumieniem. 8 lat temu nie było ani łącznika a ni nowej cześci ulicy Iwaszkiewicza.

2019-10-22 ~ Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Oaza spokoju" - dobre !! ! Zwłaszcza od Iwaszkiewicza (łącznik) i przy nocnych wyścigach.
Rykowisko... hehe. Jak baba nie potrafi chłopa w domu zatrzymać, to nie Żabce problem. ;-)

2019-10-22 ~ do "do mieszkanki" ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oj, jakieś czarnowidztwo uprawiasz. Nawet na Srzelnej i na 3 Maja jest już przed Żabkami spokojnie. Czasami się tam zaopatrujemy późną porą i największe zagrożenie upatruję w elemencie "obcokrajowym". Zresztą podobnie jest pod Tesco.
Co do klockowatości, hmm... też rozważaliśmy mieszkanie w sąsiednim klocu, ale różnica w cenie nie była duża i płatność odroczona. Nie żałujemy.
Z dziećmi, cóż. Niektórzy wolą ich nie mieć, bo kosztowne i trudne w obsłudze. Model 2+pies coraz częstszy. Nie oceniam.

2019-10-22 ~ do mieszkanki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mieszkanko Ty nie mieszkasz na topowym osiedlu więc nie wychylaj się z tą radością. Osiedle jak osiedle, czy komuś się podoba ta architektura czy nie to już kwestia gustu , jedno jest pewne nadal jest to blok a nie domek jednorodzinny czy szeregówka. Mieszkam od lat po sąsiedzku w klockowatym bloku i mi żadnej ujmy nie przynosi tak jak Tobie prestiżu.
Jeżeli myślisz, że na osiedlu będzie spokój to się grubo mylisz, niestety. Mieszkamy tutaj od 2010 roku ( pisząc tutaj mam na myśli osiedle które zaczyna się koło kościoła a kończy koło Mc Donalda bez podziału na Probusy które tak czy siak będą otoczone nie Probusowymi blokami) i powiem tak, że kiedyś to była oaza spokoju, teraz osiedle jak osiedle z tą przewagą, że prakatycznie nie ma młodzieży a najstarsze dzieci mają po +/- 14 lat ( za 3 lata będzie jak na każdym blokowisku, hałas i tłuczone szkło ). Żabka to nie tylko patologia w dosłownym tego słowa znaczeniu, to też sąsiedzi i szwagry latające po piwo i na piwo, ci którzy wolą postać pod żabką z dala od okna własnego bloku i własnej żony - czytaj rykowisko do 23 : 15 Jak dla mnie porażka na szczęście to nie moje zmartwienie w w moim mało prestiżowym , klockowatym bloku nie ma lokali usługowych. Ejmen.

2019-10-22 ~ mieszkanka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja się cieszę, że będzie Żabka. W sobotę byłam u koleżanki na topowym osiedlu we Wrocławiu (cena metra zaczyna się powyżej 10 tysięcy) i przekonałam się, jak wyglądają Żabki w najnowszej wersji. To nie ma nic wspólnego z patologią pierwszych starych Żabek, jakie znamy w Oławie (zresztą one też się zmieniają in plus). Nie wiem, skąd takie krytyczne podejście przedmówcy.
Co do dewelopera*, ja nie mam większych zastrzeżeń. Uważnie czytaliśmy umowy, normalna rzecz przy takim zakupie. Nic "na gębę". Osiedle Probusa to fajny koncept moim zdaniem. Nie zmuszono architektów do zaprojektowania pudełkowatych (takie są najtańsze w budowie) bloków, wykończono ze smakiem. Miło mi, że mieszkam na osiedlu, które wygląda lepiej niż jakiekolwiek inne w Oławie. Z utęsknieniem czekamy z mężem na finał prac budowlanych i pojawienie się zielonej wyspy pośrodku.

*To nie jest deweloper w sensie prawnym. Ten model bardzo nam odpowiadał - nie kupowaliśmy "dziury w ziemi", a bank też łaskawiej kredytował coś, co już zbudowano.

2019-10-22 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kupiłem, generalnie jak czegoś nie ma na papierze, to nie ma co w to wierzyć. Miały być lokale nieuciążliwe w drugim budynku, tak zapewniali deweloperzy, a niedawno z dumą ogłosili, że pierwszym lokalem będzie żabka. Przy pierwszym budynku w dalszym ciągu nie jest zrobiona część chodnika. Słyszałem plotki, że w tym drugim budynku gdzieś strzeliła rura i sporo wody poszło w ścianę. Deweloper ma swoją własną interpretację prawa i sam decyduje o tym, które przepisy go dotyczą a które nie. W moim mieszkaniu było dość dużo poprawek i mimo upływu znacznej części czasu deweloper z usunięcie niektórych z nich w dalszym ciągu się nie wywiązał.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin