Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-10-21 ~ Przemek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
6 3

Osiedle Probus


Dzień dobry, planuje kupić mieszkanie na osiedlu Probus, prosił bym o opinię wzgeledem developera jak i mieszkań Pozdrawiam :P
ilość ostatnich komentarzy: 15.
2019-11-05 ~ do mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PSM mogła sobie bizantyjsko budować, bo za ziemię nie płaciła. Jeśli ktoś nie wierzy, niech pogoogluje.
To se ne vrati, pane Havranek.

2019-11-04 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na budowach pracują ukraińcy i Probus nie jest żadnym wyjątkiem a od nich żadnej jakości nie można wymagać. Poza tym projekty tych domów to porażka. Zrobili mało klatek schodowych za to na każdym piętrze długie korytarze jak w hotelu i po osiem mieszkań. Tylko PSM budował dobre mieszkania. Prawie wszystkie dwustronne i dwa, góra trzy na piętrze. Szkoda że burmistrz nie chce im sprzedać następnej działki budowlanej. Czeka w kolejce na mieszkanie w PSM mnóstwo ludzi.

2019-10-29 ~ do Tomasza ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No, żal fest, może to frankowicze zrobili na złość złotówkowiczom ?

2019-10-24 ~ Tomasz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale jednak chyba komuś żal d ściska, bo dzisiaj "starzy sąsiedzi" zagrodzili wjazd skracający drogę "nowym sąsiadom". Miłe powitanie, nie ma co!

2019-10-23 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Osiedlae jak kaze w Olawie ,wiesniaki z wioski kupili mieszkania,biale skarpety,obcisle bluzeczki i krotkie spodniczki disco polo,pan po 50!

2019-10-23 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co się dziwisz? Jak płacisz za fanpage, to złośliwych trolli wycinasz z automatu. Porządny prowadzący dodatkowo zabezpiecza wpisy, żeby mogły służyć za dowód w przypadku sporu. Ja już byłem ciągany na takie sprawy. W internecie nic nie ginie, a niektórzy zdają się o tym zapominać.

2019-10-23 ~ Jan ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie jestem mieszkańcem tego osiedla, ale śledzę ich Facebooka i jak w związku z żabką pojawił się negatywny komentarz jednego z mieszkańców to został usunięty a w to miejsce pojawiły się wpisy pracowników dewelopera, którzy zachwalali inwestycję. To też powinno dać wam do myślenia.

2019-10-23 ~ Do mieszkanki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Poczekaj aż zaczną zaopatrzenie do tej żabki przywozić o 4-5 rano.

2019-10-23 ~ do "do Marka" ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I co z tego, że 19 lat temu nie było? Nagle się oaza urwała teraz?
Sentymenty wsadź se w... kieszeń. To se ne wrati. Chcesz mieć oazę, to na Saharę zmykaj.

2019-10-22 ~ do Marka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Marku czytamy ze zrozumieniem. 8 lat temu nie było ani łącznika a ni nowej cześci ulicy Iwaszkiewicza.

2019-10-22 ~ Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Oaza spokoju" - dobre !! ! Zwłaszcza od Iwaszkiewicza (łącznik) i przy nocnych wyścigach.
Rykowisko... hehe. Jak baba nie potrafi chłopa w domu zatrzymać, to nie Żabce problem. ;-)

2019-10-22 ~ do "do mieszkanki" ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oj, jakieś czarnowidztwo uprawiasz. Nawet na Srzelnej i na 3 Maja jest już przed Żabkami spokojnie. Czasami się tam zaopatrujemy późną porą i największe zagrożenie upatruję w elemencie "obcokrajowym". Zresztą podobnie jest pod Tesco.
Co do klockowatości, hmm... też rozważaliśmy mieszkanie w sąsiednim klocu, ale różnica w cenie nie była duża i płatność odroczona. Nie żałujemy.
Z dziećmi, cóż. Niektórzy wolą ich nie mieć, bo kosztowne i trudne w obsłudze. Model 2+pies coraz częstszy. Nie oceniam.

2019-10-22 ~ do mieszkanki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mieszkanko Ty nie mieszkasz na topowym osiedlu więc nie wychylaj się z tą radością. Osiedle jak osiedle, czy komuś się podoba ta architektura czy nie to już kwestia gustu , jedno jest pewne nadal jest to blok a nie domek jednorodzinny czy szeregówka. Mieszkam od lat po sąsiedzku w klockowatym bloku i mi żadnej ujmy nie przynosi tak jak Tobie prestiżu.
Jeżeli myślisz, że na osiedlu będzie spokój to się grubo mylisz, niestety. Mieszkamy tutaj od 2010 roku ( pisząc tutaj mam na myśli osiedle które zaczyna się koło kościoła a kończy koło Mc Donalda bez podziału na Probusy które tak czy siak będą otoczone nie Probusowymi blokami) i powiem tak, że kiedyś to była oaza spokoju, teraz osiedle jak osiedle z tą przewagą, że prakatycznie nie ma młodzieży a najstarsze dzieci mają po +/- 14 lat ( za 3 lata będzie jak na każdym blokowisku, hałas i tłuczone szkło ). Żabka to nie tylko patologia w dosłownym tego słowa znaczeniu, to też sąsiedzi i szwagry latające po piwo i na piwo, ci którzy wolą postać pod żabką z dala od okna własnego bloku i własnej żony - czytaj rykowisko do 23 : 15 Jak dla mnie porażka na szczęście to nie moje zmartwienie w w moim mało prestiżowym , klockowatym bloku nie ma lokali usługowych. Ejmen.

2019-10-22 ~ mieszkanka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja się cieszę, że będzie Żabka. W sobotę byłam u koleżanki na topowym osiedlu we Wrocławiu (cena metra zaczyna się powyżej 10 tysięcy) i przekonałam się, jak wyglądają Żabki w najnowszej wersji. To nie ma nic wspólnego z patologią pierwszych starych Żabek, jakie znamy w Oławie (zresztą one też się zmieniają in plus). Nie wiem, skąd takie krytyczne podejście przedmówcy.
Co do dewelopera*, ja nie mam większych zastrzeżeń. Uważnie czytaliśmy umowy, normalna rzecz przy takim zakupie. Nic "na gębę". Osiedle Probusa to fajny koncept moim zdaniem. Nie zmuszono architektów do zaprojektowania pudełkowatych (takie są najtańsze w budowie) bloków, wykończono ze smakiem. Miło mi, że mieszkam na osiedlu, które wygląda lepiej niż jakiekolwiek inne w Oławie. Z utęsknieniem czekamy z mężem na finał prac budowlanych i pojawienie się zielonej wyspy pośrodku.

*To nie jest deweloper w sensie prawnym. Ten model bardzo nam odpowiadał - nie kupowaliśmy "dziury w ziemi", a bank też łaskawiej kredytował coś, co już zbudowano.

2019-10-22 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kupiłem, generalnie jak czegoś nie ma na papierze, to nie ma co w to wierzyć. Miały być lokale nieuciążliwe w drugim budynku, tak zapewniali deweloperzy, a niedawno z dumą ogłosili, że pierwszym lokalem będzie żabka. Przy pierwszym budynku w dalszym ciągu nie jest zrobiona część chodnika. Słyszałem plotki, że w tym drugim budynku gdzieś strzeliła rura i sporo wody poszło w ścianę. Deweloper ma swoją własną interpretację prawa i sam decyduje o tym, które przepisy go dotyczą a które nie. W moim mieszkaniu było dość dużo poprawek i mimo upływu znacznej części czasu deweloper z usunięcie niektórych z nich w dalszym ciągu się nie wywiązał.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin