Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-10-11 ~ Ciekawy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
1 0

Bezdomny


Słyszeliście o tym bezdomnym co mu się zmarło w aucie.
Kurcze szkoda człowieka.
Ilu mieszka gdzieś na mieście, w różnych miejscach.?
Powinni im pomagać czy nie?
ilość ostatnich komentarzy: 6.
2019-10-18 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zwracam sie do Wszystkich wrażliwych , którym nie jest obojętny los drugiego człowieka o dzialania mające na celu wyegzekwowanie od władz miasta Oława ( Burmistrza ) realizacji Ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r.
Art. 17. Zadania własne gminy
3) udzielanie schronienia, zapewnienie posiłku oraz niezbędnego ubrania osobom tego pozbawionym;
Art. 48. Prawo do schronienia, posiłku i ubrania
Osoba lub rodzina ma prawo do schronienia, posiłku i niezbędnego ubrania, jeżeli jest tego pozbawiona.
Art. 48a. Udzielanie schronienia
4. Tymczasowe schronienie może być udzielone również w formie ogrzewalni, która umożliwia interwencyjny, bezpieczny pobyt w ogrzewanych pomieszczeniach wyposażonych co najmniej w miejsca siedzące.
To należy do zadań własnych gminy O CHARAKTERZE OBOWIĄZKOWYM ...
Skoro miasta Oławy nie stać na schronisko dla bezdomnych ,
( budżet miasta wynosi około 100 milionów ) to może wystarczy zorganizować OGRZEWALNIE z miejscem do mycia . BEZDOMNI NIE OCZEKUJĄ NA WIĘCEJ .

2019-10-18 ~ Andrzej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jedno mieszkanie komunalne za 300 zł .rozwiązało by problem przynajmniej tej czwórki bezdomnych . (Woda , miejsce do spania ) Mozna by wtedy uruchomic program tzw. wychodzenia z bezdomności. Sprawa jest postawiona na głowie . Próbuje sie wyprowadzic ludzi z bezdomności talonem na 20 zł. i rozmowa z psychologiem w sytuacji gdy bezdomny po takiej ” pomocy ” idzie dalej spać w trawie . ” Ktoś ” podjął decyzje aby tych ” śmierdzacych bezdomnych ” przeganiac z hali dworca autobusowego , zatrudniając w tym celu ochroniarza za około 3 000 zł . ( Trzy tysiące zł ) i placi za to PKS . Sprytnie ? Tym sposobem „Ktoś „pozbył się problemu !
Ustawa o pomocy społecznej w art. 17.1 . Do zadań własnych gminy o charakterze obowiazkowym należy:

punkt 3.udzielenie schronienia, zapewnienie posiłku oraz niezbednego ubrania osobom tego pozbawionym.

2019-10-18 ~ do ktośki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ambitnie ktośka,ambitnie ...

2019-10-11 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A mógł oddać auto Rydzykowi.... 😉

2019-10-11 ~ Ciekawy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zgadzam się z 5pnbqv0mlx


2019-10-11 ~ 5pnbqv0mlx ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moim zdaniem powinna być pomoc dla bezdomnych (pewnie jakaś jest ale nie mam wiedzy w tym temacie, nigdy nie miałem z tym styczności) i jestem za tym by szło na to z moich podatków.

Tylko najgorzej jak ludzie wrzucają do jednego worka bezdomnych którzy nie mają złych zamiarów i lumpów którzy śmiecą, hałasują, i dewastują publiczne mienie. Najnowszy przykład - objazdowa zbiórka odpadów. Ludzie powystawiali jakieś meble, sprzęt elektryczny itp. a te gnoje następnego dnia już wykręcają sprężarkę z lodówki. Wszystko porozwalane, porozrzucane, potłuczone szkło dookoła. Co się nie uda spieniężyć pewnie wyląduje w krzakach albo w rzece zamiast zostać zutylizowana. Nawet nie można śmieci normalnie wyrzucić w tym kraju. Potem siedzieli na ławce i walili browary, dumni ze swoich zdobyczy.

Ale ważne jest rozróżnienie lumpiarstwa od ludzi po prostu biednych. Nie wierzę, że wszyscy są tacy, że zatruwają życie mieszkańcom. Tylko takie mendy jak opisałem powyżej szkodą wszystkim, i to jest smutne.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin