Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-07-29 ~ Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
6 1

Koszmar działkowca


Kupujesz jesienią działkę z myślą o letnim wypoczynku . Obok, po sąsiedzku miła, młoda rodzina z gromadą pociech. Uroczy widok.
Latem okazuje się , że ten oczekiwany wypoczynek to marzenie nierealne do spełnienia . „ Miła rodzina „ na działce jest zawsze, o każdej porze dnia , zawsze w licznym towarzystwie znajomych . Myślisz, lubiani ...Swojski zapach grillowanej kiełbasy czujesz od wschodu do zachodu słońca, a wszystko okraszone polskimi przebojami disco polo z charczącego jamnika i przyśpiewkami gości. „Gromada pociech„ tak urocza jesienią latem okazuje się bachorami z piekła rodem, które muszą mieć jakąś zbiorową, poważną wadę słuchu, bo drą się ile płuca dały przez cały dzień.
Dajesz radę tak około godziny, łudząc się, że może cię nie widzą i wciąż myślą, że są sami. Dobra, po godzinie poddajesz się, idziesz do domu i wystawiasz działkę na sprzedaż.
ilość ostatnich komentarzy: 12.
2019-08-23 ~ Kasia ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W pełni się zgadzam z 5pnbqv0mlx. Ludzie nie mają już za grosz empatii. To że ktoś lubi głośne zabawy nie oznacza że musi nimi na siłę "uszczęśliwiać innych". Może Sebixy i Karyny mogłyby wysilić się na tyle aby na sekundę postawić się na miejscu innego człowieka. Ciekawe jak oni by się czuli dyby np. ktoś im non stop na pełny głośnik puszczał arie operowe.

2019-08-15 ~ działkowicz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Spędzanie czasu na działce jest przyjemne.Sąsiedzi na działce z dziecmi normalna rzecz .bo to wypoczynek a nie wspólczucie jak pisze iks.Jeśli się komuś nie podoba to niech kupi hektar ziemi i tam urzęduje.Bo myśli ze ma działkę 3a za która zapłaci 100 zł i może spać pić kawę nawet do prądu się nie dołoży,bo butlę gazową przywiezie;
słoików narobi.Dajcie pozyć ludziom z dziecmi starcy

2019-07-31 ~ Ja też do Jakuba ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Piszesz " macie się za lepszych" . Mieszkając w dzieciństwie w mieszkaniu administracyjnym byłam lepsza ? Miałam podwórko, bo każdy dom w Oławie ma jakieś podwórko, jak nie tuż pod oknem do kamienica lub blok dalej. Gdzieś ty się uchował ? Zgrywasz biednego ale na sobotnie balangi na działce Cię stać. Kiełbasa + węgiel + napoje + alkohol+ pieczywo + musztardy + przekąski i soki dla dzieci - liczyć ? To zwykłe lenistwo i brak pomysłu na fajne spędzenie czasu z dziećmi, najłatwiej uwalić się na działce a potem mówić jaki to był fajny weekend ( dla Ciebie a nie dzieci). Jak dla mnie to powinni zakazać robić z działek ogrodowych działki rekreacyjne, powinno się ustalić , że 80% to warzywa i owoce a nie sama trawa, basen z Tesco za 150 zł i trampolina za 80 zł z Castoramy. Jak nie pasuj to na łąkę lub prosić Burmistrza o pozwolenie grillowania w wyznaczonym miejscu w Parku lub nad rzeką.

2019-07-31 ~ Do Jakuba ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skoro masz tyle wolnego czasu , aby go spędzać na działce to równie dobrze możesz pofatygować się z dziećmi na plac zabaw , nawet odległy.

2019-07-31 ~ Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do Oławianki
Niestety , jak już wspomniałam nie da się spędzać czasu na działce , z powodów jakie wymieniłam.To nie jest kwesta naśmiewania się z kogokolwiek , bo totalny brak kultury mnie nie bawi . Uważasz , że super te dzieci spędzają czas , bo na działce a nie w domu . Rzeczywiście jest super cały dzień jeść grillowaną kiełbasę popijaną biedronkową kolą , a jako przekąska czipsy , koniecznie też z biedronki . Do tego kształtują gust muzyczny i wzbogacają język , bo dorośli po kilku browarach wyrażają się zgodnie z oczekiwaniami. Dodatkowo ciągle skazani są na swoje własne towarzystwo , więc co chwilę iskrzy . Trudno też im się dziwić.
Naprawdę uważasz , że tylko mając kasę można coś zorganizować ? To co wydają na zastawienie stołu płynami wystarczyło by na wejście na basen , a plac zabaw na wesołym miasteczku jest totalnie za nic. Tam spotkały by rówieśników i z pewnością o niebo lepiej bawiły się niż na działce .
Działeczka z grillem to nie atrakcja dla dzieci , tylko dla dorosłych , a one nie mają wyboru , bo ich nikt o zdanie nie pyta , gdy mama z tatem chcą się pointegrować .
Poza tym , nie chodzi mi o to jak ta czy inna rodzina spędza wolny czas . Chodzi o to , że brak jest szacunku do drugiego człowieka , zachowujemy się tak jakbyśmy byli sami na tej planecie. Nikt już nie zważa na drugiego , każdy zapatrzony w czubek własnego nosa.
Rozwiązanie jest szalenie proste . Kiedy widzisz , że przyszli sąsiedzi to po prostu ścisz muzykę i poproś dzieci o ton niżej i sam go zastosuj . Przestrzeń jest wspólna ,

2019-07-31 ~ Jakub ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie pod każdą kamienicą czy blokiem są podwórka odpowiednie do zabawy. Macie się za takich ważnych, takich lepszych, bo lepiej wam się powodzi. Fortuna kołem się toczy. Nie wiesz jeden z drugim nigdy jak skończysz.

2019-07-31 ~ do oławianki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kto nie miał podwórka ? No chyba, że ty mieszkałaś na działce w altance więc jest to jakieś usprawiedliwienie. Moda na grillowanie przyszła z zachodu początkiem lat 90 - tych , moda na działki REKREACYJNE to moda pokolenia " kredyt na 30 lat". Jako dziecko chodziłem na działki z przyjemnością bo tam nie szło się patrzeć się na pijących rodziców tylko bawić wodą podczas podlewania działki przez rodziców. Godzinny odpoczynek od podwórka połączony z " dalszą" wyprawą rowerkiem. Teraz dzieci są zmuszane do siedzenia na działce bo matka kupi taniej kiełbasy, ojciec czyli typowy Janusz grillowania udaje , że potrafi i dzieci jedzą osmolone kiełbaski bo tak niby jest fajnie. Swąd grilla czuć do późnych, niedzielnych godzin popołudniowych , nie tylko smród ciuchów w których tato zasnął ze zmęczenia w dużym pokoju, to też efekt metabolizmu mamy która sałatkę zagryzała spaloną kiełbasą.

2019-07-31 ~ ddd ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Biedę i niezaradność tak się właśnie tłumaczy , to że Nasi rodzice tak żyli nie znaczy że mamy to kontynuować , uważam że młody człowiek powinien uczyć dzieci tego ,iż są inne formy spędzania wolnego czasu nie koniecznie na działce ,która kojarzy mi się z Komuną i z tym że niczego nie było z obrzydliwymi pomidorami i ogórkami i sałatą koszmar dzieciństwa .

2019-07-31 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ty też widać każdy weekend na działeczce spędzasz, skoro wiesz, że oni tam co weekend balują. Wyśmiewasz innych, może nie każdy ma tyle kasy, co ty, by co weekend gdzieś dzieci zabrać. Uważam, że i tak o niebo lepiej, że te dzieci spędzają czas na tej działce, na świeżym powietrzy niż w domu przed telewizorem czy komputerem. Przypomnij sobie swoje dzieciństwo, gdzie ty siedziałaś. Dzieci przez lato bawiły się na podwórkach, na wsi u dziadków, a jak ktoś nie miał podwórka to właśnie na działkach. I co, te dzieci są teraz kimś gorszym, czegoś im brakuje? Miały chociaż wesołe dzieciństwo. Nie to, co teraz. Jakie te dzieciaki będą miały wspomnienia skoro ciągle siedzą w domach Żadne. Nie pozdrawiam

2019-07-30 ~ filozof ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kto nie umie się cieszyć z drobiazgów nie umie się cieszyć niczym, pamiętaj.

2019-07-30 ~ turystyka ogrodowa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Naprawdę szkoda mi tych dzieci które nie widzą nic poza działką rodziców. Mdli mnie i śmieszy zarazem jak widzę zdjęcia na FB z sobotnich posiedzeń na działce. Jak to mówią człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy, napawa mnie jednak optymizm widząc jak niewiele potrzeba polakowi do szczęścia. Kawałek działeczki która kiedyś była ogrodową, przyrdzewiały grill i tania kiełbasa z marketu. Zdrowia.

2019-07-29 ~ 5pnbqv0mlx ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szacunek dla wspólnej przestrzeni to niestety obce pojęcie dla niektórych ludzi. Zwłaszcza w grupie - wtedy myślenie się wyłącza. Może dlatego, że nikt nie chce być tym co się wyłamie i powie "ej a może ściszmy muzykę i powiedzmy dzieciom żeby były ciszej bo komuś może to przeszkadzać?". Ale na szczęście nie wszyscy tacy są. Tych po prostu najwyraźniej widać i słychać.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin