Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-04-08 ~ Ulka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
4 0

Czy w Oławie Komuszki Strajkują !!!


Pytanie do Burmistrza ZA 5 groszy bo tyle jest wart znawca wszystkiego co w trawie piszczy
ilość ostatnich komentarzy: 166.
2019-05-07 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widzę, że nikt z opozycji nie chce podjąć tematu w jaki to sposób KK zawładnąć chce naszym światopoglądem i dlaczego w związku z tym musimy podążać w kierunku wytyczanym przez lewicową inteligencję.

OK.

To może porozmawiamy o pieniądzach, ile to milionów "ukradł" nam ten "znienawidzony PiS"... w kontekście luki VATowskiej jaką to niedawno zaczęli odkrywać Francuzi na łamach gazety Libération.


Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Czy w Oławie Komuszki Strajkują !!!

2019-05-06 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
gdy jest taka potrzeba DT potrafi przed wyborami wziąć ślub kościelny i fotografować się z rodziną na tle na prędce skleconego ołtarzyka...

gdy obecnie trzeba powalczyć z Biedroniem o głosy wypuszcza przed sobą podczas konwencji na UW szkalujące KK wystąpienie Leszka Jażdżewskiego www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wystapienie-leszka-jazdzewskiego-politycy-komentuja,932908.html

to ma być opozycjo alternatywa dla tego "znienawidzonego PiS"?
tą drogą chcecie iść --> twitter.com/KlepackiUkasz/status/1124746705864417280

2019-05-05 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jak to Ci nauczyciele spiewaja.. 2 tys. na mym koncie to jak strzal z pioruna w pracie?

2019-05-05 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale nikt nie ma prawa załatwiać się na ścieżkach, które wybrali inni, a tym bardziej, na ścieżkach wybranych przez olbrzymią większość społeczeństwa.

2019-05-05 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kazdy ma prawo wybrac pod jakim znakiem przemierzal bedzie sciezki swojego zycia.

2019-05-05 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ci, którzy w chamski sposób atakują Kościół Katolicki, najwyraźniej nie zdają sobie sprawy z tego, że Kościół, to nie tylko kler i Watykan. Kościół Katolicki, to potężna wspólnota wszystkich katolików, nawet tych tzw. niepraktykujących.

Zatem atakując Kościół Katolicki, prymitywne, pochodzące od głupiej, złośliwej, darwinowskiej małpy komuszki, atakują przynajmniej trzy czwarte Polaków. Atakują to, co dla trzech czwartych Polaków najświętsze i nietykalne. Atakują całą naszą chrześcijańską kulturę. Pokwitowanie dostaną w wyborach.

2019-05-05 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Media opozycyjne donosza o kolejnych bohaterach ktorym po konwencji DT przybylo odwagi. Brawo!

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Czy w Oławie Komuszki Strajkują !!!

2019-05-05 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nic tobie BKK nie napiszę, bo nie będę dyskutować z kimś tak prymitywnym, wulgarnym i zakłamanym.

2019-05-05 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Gościu, jeszcze mi tylko napisz, że inwektyw, wyzwisk i obrażania rozmówców w tekstach pisanych przez rolfa nie zauważasz...

2019-05-05 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
MNIE misiu kolorowy to w pierscien mozesz cmoknac gdybym mial i zakladal...

a tak sam od siebie to umisz cos napisac, bez kopiowania?
z glowy to chyba nie za wiele.

buahaha. wykrzyknik, wykrzyknik i wykrzyknik.

2019-05-04 ~ do popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Taką mam alternatywę może CIEBIE , co Popcorn -taką mam alternatywę, buaha ha ha !! !- Z

2019-05-04 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
no to jak kochana opozycjo, Schetyna? Tusk? Biedron?

buuuaaaahhaaaha!


2019-05-03 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd kłamiąc, że nikt z PO nie trafił do aresztu, czy więzienia, za rządów PiS? Przecież to wierutne kłamstwo. Cała masa, przynajmniej kilkaset osób z PO, lub jej najbliższego otoczenia, siedzi w aresztach śledczych, albo już w więzieniach.

Siedzą już nawet niektórzy prokuratorzy, którzy chronili przestępców z PO. Wystarczy śledzić niezależne media, bo TVN czy Gazeta Wyborcza te aresztowania skrzętnie przemilczają. Jest też wielu, którzy wprawdzie zostali zwolnieni za kaucjami z aresztów, ale mają bardzo poważne zarzuty prokuratorskie i na pewno pójdą siedzieć. Zacząć można od najwyższych władz PO, jak np. od sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Lista nazwisk czołowych polityków PO i PSL z zarzutami prokuratorskimi jest bardzo długa.

Ja też bym chciał, żeby całe naczalstwo PO i PSL dawno już siedziało w pierdlu, ale rząd PiS nie jest żadnym reżimem i pilnuje, żeby najpierw prokuratura bardzo dokładnie zbadała przekręty POstkomunistów i zebrała niezbite dowody, zanim staną oni przed sądami. Sądy też trzeba najpierw wyczyścić z POstubeckiego pomiotu i „zupełnie nadzwyczajną kastę ludzi” zastąpić rzeczywiście niezależnymi i uczciwymi sędziami. To wszystko wymaga czasu, tym bardziej, że ilość afer i przekrętów z okresu rządów PO/PSL jest wręcz gigantyczna.

2019-05-03 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dlaczego w takim razie PIS nie zamknął przez 4 lata nikogo z PO?


2019-05-03 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Muszę stwierdzić, że post podpisany BKK bardzo źle świadczy zarówno o jego autorze jak i o „opcji”, którą on reprezentuje. To stek prostackich wyzwisk i wulgaryzmów bez żadnej treści, bez ładu i składu. To daje bardzo wyraźny obraz tego, kto rządził Polską przez dwadzieścia parę lat i chce do tej władzy koniecznie powrócić. Bardzo dobrze, że takie posty się pojawiają w przestrzeni publicznej, bo dają tak zwanym lemingom do myślenia i może zmotywują ich do pójścia na wybory.

2019-05-03 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
załącznik ;)

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Czy w Oławie Komuszki Strajkują !!!

2019-05-03 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
wiecie co kochana opozycjo ( BKK, Ktoska, OLAWIAK, do..., gosc, ... ) wystarczy dac Wam banana a tracicie kontakt z rzeczywistoscia... te banany tutaj rozdaje Rolf a Wy zaraz po spozyciu ujawniacie jak malo macie do zaproponowania w kwestii obalenia tego strasznego PiS... bo pokazcie mi gdzie wiarygodnie opisujecie alternatywe za ktora moznaby z Wami zaglosowac, no gdzie?

2019-05-03 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do ziejącego kulturą, tolerancją i merytoryką BKK (Bezrozumny Komunistyczny Kołek). Powinien do BKK dodać jeszcze „W” – wulgarny.

Nie będzie tolerancji ani szacunku dla ZŁODZIEI, OSZUSTÓW, ZDRAJCÓW i MORDERCÓW, obojętnie spod jakiego znaku, ale szczególnie spod znaku sierpa i młota. Czy to tak trudno pojąć?

Dzisiejsza „totalna opozycja” w czasie, kiedy sprawowała władzę w Polsce, ” udowodniła ponad wszelką wątpliwość, że jest bandą złodziei, oszustów, sprzedajnych zdrajców i morderców. Są na to tysiące niezbitych i publicznie znanych dowodów, więc nie trzeba ich tu wyliczać, bo musiałbym zapisać kilka tysięcy stron.

Złodziejstwo, oszustwo, zdrada i morderstwa, to nie są „odmienne zdania”, ani „inne poglądy”, z którymi się dyskutuje. Dlatego państwo musi działać tu z pozycji siły, co z chamstwem nie ma nic wspólnego. Czy policjant aresztujący bandytę złapanego na gorącym uczynku jest chamem i bucem, tylko dlatego, że złapał bandytę? Według pojęcia bandyty, najwyraźniej tak.

Walka państwa ze złodziejstwem, oszustwem, zdradą i morderstwami nie jest żadną ideologią, lecz zwykłą powinnością każdego uczciwego i praworządnego państwa. Również rozwój gospodarczy i społeczny nie jest żadną ideologią, lecz też powinnością każdego normalnego rządu. Ideologią i to chorą, jest propagowanie zboczeń seksualnych, zabijania dzieci w łonie matki, zabijania ludzi starych i chorych itp.

Walka państwa ze złodziejstwem, oszustwem, zdradą i morderstwami nie jest też „prostactwem, chamstwem i zarozumiałością”, jak uważa tu jakiś komunistyczny i do tego wulgarny pomiot (komuniści zawsze byli wulgarni i pozbawieni wszelkiej kultury).

Nie jest żadnym fanatykiem ideologicznym ktoś, kto tępi złodziejstwo, oszustwo, zdradę i morderstwa.

W kolejnej kadencji rząd PiS z pewnością bardziej radykalnie zabierze się nie tylko za takich BKKW, ale również za całą tą POstkomunistyczną bandę. Potrzeba jednak do tego prawdziwie niezależnych i uczciwych sędziów i prokuratorów, a nie walczącej dziś z demokratycznie wybranym rządem „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”. Dlatego takie BKKW jeszcze sobie hasają po „internetach”, szkalując dobry rząd i wszystkich uczciwych Polaków. Długo już nie pohasają.


2019-05-03 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oho... Znowu niejaki rolf pluje miłością bliźniego i aż kipi tolerancją i poszanowaniem innych! Człowieku! Ty jesteś z tych, którym jeśli dać pałę do ręki, czy inną maczetę i kazać iść rąbać niewygodnych systemowi, któremu służysz, to z uśmiechem na ustach i bez krzty wyrzutów sumienia będziesz rąbał! Jesteś jak wierny członek SS, czy inny przodownik komunizmu. Niczym się od takich nie różnisz! Do końca przesiąknięty jedynie słuszną ideologią, która nie dopuszcza do istnienia jakiegokolwiek odmiennego zdania. Jesteś fanatykiem, jak islamscy terroryści. Tylko ty jesteś pislamskim terrorystą. Uznajesz jedynie prawo siły i chamstwa. Dla ciebie rację ma ten, kto głośniej krzyczy. A ty jesteś wręcz katalogowym przykładem chama i buca. W życiu ci nie wyszło, że wylewasz swoje frustracyjne pomyje na innych? Impotencja od dłuższego czasu doskwiera? Inne powody? Już abstrahując od twoich poglądów politycznych, bo każdy je może i powinien mieć, to jesteś po prostu zadufanym w sobie prostakiem, tylko którego jest racja i jego racja jest najbardziej racją i racja tylko jego jest... I całkowicie nie potrafisz prowadzić merytorycznej dyskusji, bo na wszelkie niewygodne argumenty odpowiadasz mentalną sraczką i potokiem obelg dla interlokutora. A jeśli już podać ci niewygodne dla ciebie fakty, to są one nieistotne. Są nieistotne, bo są nieistotne według twojej argumentacji. Niestety ludzie twojego pokroju są charakterystyczni dla aktualnej władzy, która stawia na prostactwo, chamstwo i zarozumiałość. Dlatego w tej chwili tak dobrze się czujesz, bo jesteś przodownikiem partyjnym i doskonale się wpisujesz w format prawego i sprawiedliwego obywatela. I trochę mnie dziwi, że jeszcze ci nikt tak zwyczajnie w mordę nie dał lub chociaż w nią nie napluł. Widać, jak do tej pory trafiałeś na rozsądniejszych od siebie, którzy hołdują zasadzie, że gówna się nie tyka, bo się będzie później śmierdzieć, jak ono. Niemniej na policji i w kilku instytucjach w tym mieście na dźwięk twojego nazwiska z politowaniem się uśmiechają i wykonują charakterystyczny gest palcem przy głowie...

2019-05-03 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Gościu”, obrońco komunistów!

Naród Polski został podzielony przez bolszewicką hołotę, która do spółki z Hitlerem wymordowała prawie całą polską inteligencję. Ci, którzy poszli na kolaborację z sowieckim okupantem w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, nadal współpracują z agenturą Moskwy, a co najgorsze, wychowali w międzyczasie dwa kolejne pokolenia, które poszły w ich ślady.

Ci, dla których Bóg, Honor i Ojczyzna były ważniejsze od judaszowej kasy i którzy nie poszli na współpracę z komunistycznymi bandziorami, też wychowali dwa kolejne pokolenia, których przedstawiciele dziś sprawują władzę w Polsce.

Podział ten jest bardzo głęboki i trwały. Można go porównać obrazowo do do podziału pomiędzy przestępcami i policjantami. Oczywiście, zdarza się, że jakiś nawrócony przestępca staje się uczciwy, ale zdarza się też, że potomek uczciwych Polaków przechodzi na stronę przestępców. Jest też tak, że przestępcy przebierają się za owieczki i przenikają do szeregów uczciwych i prawych Polaków, żeby uprawiać dywersję od wewnątrz. Jest to zresztą typowa metoda komunistów stosowana w walce z uczciwą częścią społeczeństwa.

Zatem głupie kłamliwe pieprzenie, że rzekomo PiS dzieli społeczeństwo, jest obrzydliwym kłamstwem, szkalującym PiS i aktualny rząd.

Równie głupie i kłamliwe jest pieprzenie, iż ja rzekomo tępię jak chwasty wszystkich, którzy mają zdanie odmienne od mojego. Otóż to, co robią komuniści i ich kolejne pokolenia (POstkomuniści), czyli ZŁODZIEJSTWO, OSZUSTWO, ZDRADA I MORDERSTWA, NIE JEST ODMIENNYM ZDANIEM. To są bardzo szkodliwe przestępstwa, które trzeba tępić i wypalać gorącym żelazem !! !

Tępić jak chwasty trzeba też komunistycznych trolli i hejterów, którzy bronią komunistów/POstkomunistów i z zajadłą nienawiścią atakują uczciwych i prawych Polaków, posługując się przy tym kłamstwem, fałszem i manipulacją. KŁAMSTWO, FAŁSZ I MANIPULACJA, TO TEŻ NIE SĄ ODMIENNE ZDANIA !! !

Ten „Gość”, który mnie tak bardzo nienawidzi, że aż chce zakazać mi publicznie się wypowiadać, nie potrafi nawet poprawnie posługiwać się polskim językiem. To jakiś troll obcej agentury, który za judaszowe srebrniki gotów jest sprzedać własną matkę.

Każde słowo tego trolla jest bezczelnym kłamstwem. Np. „zero dowodów” w Komisji Macierewicza. Dowodów są już setki, jeśli nie tysiące i zostały przedstawione najpierw w raportach Zespołu Parlamentarnego, jeszcze za rządów PO/PSL, a ostatnio w Raporcie Technicznym i w Raporcie Etapowym, wydanymi przez Podkomisję MON.

Badanie katastrof lotniczych zajmuje całe lata, a w wypadku katastrofy smoleńskiej „Komisja Macierewicza”, żeby już pozostać prze nazewnictwie „gościa”, pracuje dopiero trzy lata, nie ma dostępu do wraku samolotu i najpierw musiała rozprawić się z fałszerstwami dokonanymi w parodii śledztwa prowadzonego przez rząd PO/PSL. Ale dla komunistycznego hejtera nie ma to żadnego znaczenia. Łże bezczelnie w żywe oczy, że z prac komisji rzekomo nic nie wynika i że nie ma w ogóle żadnych dowodów. I jak się po takim załganym komunistycznym ścierwie ostro nie przejechać?

Rydzyk mu się nie podoba, bo rozgłośnia radiowa i telewizja, kierowane przez Rydzyka, głoszą prawdę i ujawniają kłamstwa, fałsz i manipulacje mediów sterowanych i finansowanych z Berlina. Ponadto Rydzyk jest zaangażowany w uruchomienie w Polsce potężnych geotermalnych źródeł energii, co z kolei Moskwie bardzo się nie podoba. Rydzyk kształci też młodzież, wychowując ją na wartościowych, uczciwych i prawych obywateli, kierujących się wartościami chrześcijańskimi, a tego komuniści/POstkomuniści boją się, jak diabeł święconej wody. Ostatnie strajki pokazały aż nazbyt dobitnie, że bardzo duża grupa „uczytieli”, to zwykła komunistyczna swołocz.

I tak jest ze wszystkimi poruszonymi przez „gościa” wątkami. Kłamstwo, fałsz i manipulacja.

I takie komunistyczne ścierwo zarzuca rządowi PiS dyktaturę !! ! To tak, jakby Hitler, albo Stalin, zarzucili dyktaturę polskim zakonnikom, którzy chronili Żydów przed zagładą i głosili wartości chrześcijańskie.

2019-05-03 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ktoś kiedyś napisał na tym forum iż nijaki ROLF , ma cięty język. Tego nie da się delikatnie opisać kim jest tym człowiek jeżeli można go zaliczyć do człowieka bo do obywatela Polski na pewno nie. To tak wstępem na początek. Dziwie się jeszcze dlaczego administratorzy zezwalają na tego typu wypowiedzi .To jest obraz tego jak władza niby ale tylko niby ta lepsza nie przestała podziału POLAKÓW , na lepszy i gorszy sort. Wszyscy ci którzy mają odmienne zdanie niż ten cały Rolf to wróg , chwast , który trzeba wytępić . Moje pytanie brzmi a ile jeszcze jest w szeregach PIS starych zagrzybiałych emerytowanych komuchów ,pełniących funkcję posła mimo wieku emerytalnego , bez nazwisk bo nie o to chodzi . Bo co bo im sie należało. Dość już tego bajdurzenia , tumanienia ludzi i prania mózgu i tymi komisjami śledczymi Macierewicza z których nic nie wynika , zero dowodów i poszło na to grube pieniądze. Dość przekazywania środków na Rydzyka przez różne resorty , ile kosztują nowe helikoptery droższe niż caracale itd, itd . Stłuczki rządowe limuzyn , w tym niekończące się śledztwo SZYDŁO ! Zwrot premii rządowych , mimo iż prezes kazał dowody , który z posłów je przedstawił i ilu ich było? Nie zamydlicie oczu tym razem , nie uda się wam jeszcze bardziej podzielić narodu! Dość waszych rządów , dyktatury , to już jest koniec .Królik z kapelusza nie wystarczy , nie zamydliliście nikomu oczu żadnym waszym programem + i to sie wam wiecej nie uda

2019-05-02 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Ktośka”, załgany POstubecki pomiot, czepia się PiS za opóźnienie w budowie JEDNEGO statku, ale nie zająknie się nawet o tym, że POstkomuniści, pod wodzą TuSSka, całkowicie i świadomie ZRUJNOWALI CAŁY POLSKI PRZEMYSŁ STOCZNIOWY, który działał bardzo dobrze nawet za PRL !! ! W tym czasie niemieckie stocznie, dotowane przez państwo niemieckie, rozwinęły się i zawładnęły rynkiem.

Czy opóźnienie w budowie statku, mające zresztą swoje obiektywne uzasadnienie, może być kłamstwem? Przecież ta wredna fałszywa baba tak bezczelnie łże, że aż się belki wyginają !! !

Podobnie jest z podatkami. Rząd TuSSka i Kopaczki smoleńskiej przynajmniej na metr, generalnie PODNIÓSŁ PODATKI i to bardzo, a RZĄD PIS PODATKI OBNIŻYŁ i to też bardzo, ale ta załgana szczekaczka POstbolszewiczka „Ktośka” ogłosiła, że przebudowa systemu podatkowego, która w sumie doprowadziła do znacznego zmniejszenia podatków, ale opodatkowała tych, którzy dotychczas Polskę okradali, wyprowadzając setki miliardów z Polski bez żadnych podatków, jest rzekomo tylko wprowadzeniem nowych danin. To jest dopiero kłamstwo! Nawet Kopaczka smoleńska przynajmniej na metr nie potrafi tak bezczelnie łgać, jak ta „Ktośka”.

Mało tego, ta załgana POstkomunistyczna działaczka próbuje szkody wyrządzone frankowiczom zwalić na PiS. To jest dopiero bezczelność !! ! To rządy POstkomunistów pozwoliły niektórym bankom bezczelnie oszukiwać ludzi. Również to, że założenia programowe PiS w zakresie szybkiego rozprawienia się z banksterami, nie mogą być zrealizowane tak szybko, jak byśmy chcieli, jest ewidentną winą POstkomunistów, bo to oni pooddawali banki w obce ręce.

I tak jest ze wszystkim, co wypisuje tu ta załgana POstbolszewicka kanalia. Kłamstwo, które ona bezpodstawnie zarzuca rządowi PiS, jest wiodącym znakiem firmowym POstkomunistów i nikt ich w tym nie pobije. Oni bez kłamstwa, fałszu i manipulacji w ogóle nie potrafią funkcjonować.

Może jeszcze na koniec o Unii. Rząd PiS nigdy wypowiadał się negatywnie o Unii jako takiej i nigdy nie negował członkostwa Polski w Unii. Krytyka i to bardzo słuszna i potrzebna, dotyczyła i nadal dotyczy jedynie postępowania niektórych urzędników unijnych, a także rządów niektórych państw, które uzurpują sobie specjalne prawa w Unii, kosztem innych państw, w tym Polski.

To POstkomunistyczne szmaty, jak np. Schetynescu, wprowadziły do publicznej dyskusji pojęcie „Polexit” i nawet mówiły o referendum w tej sprawie. I co? Jak oni wyglądają teraz po ostatniej wypowiedzi Junckera? To dopiero są kłamcy!

Czasami, jak wszystkie ich kłamstwa zostaną zdemaskowane, wpadają w szał i wtedy mówią prawdę o swojej bezgranicznej nienawiści do PiS, jak tutaj „Oławiak”. To jest dokładnie taka sama nienawiść, jaką zieją przestępcy do policjantów, którzy ich złapali na gorącym uczynku i wsadzili do pierdla.

2019-05-02 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brawo ! KTOŚKA! , jak ja nienawidzę PISU !! !! w (...) miedzy innymi za to BRAWO KTOŚKA !! !

2019-05-02 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak samo jak są bumelanci wśród lekarzy, policjantów, strażaków, polityków, pielęgniarek, urzędników i innych... normalna sprawa. Nie wiem czemu ludzie nie garną się do pracy w szkole skoro taki miód mają nauczyciele.

2019-05-02 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Niektórzy nauczyciele nie są nauczeni pracy to fakt. Stanowczo za mało godzin pracują przy tablicy.
Prawda jest taka, że wielu z nich nie powinno pracować z dziećmi, a wśród nich są i tzw.
nauczycielki nie uczciwe. Przykra prawda o etyce zawodowej nauczyciela a szczególnie o niektórych nauczycielkach pseudo działaczkach.

2019-05-02 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf pochwal PiS za wprowadzenie ponad 40 nowych danin i podatków. Powiedz jak to było z tą stocznią co ją najpierw PiSowcy sprzedali Ukraińcom a potem triumfalnie odkupili. Jak to miało być z tym paliwem co to wystarczy obniżyć akcyzę i paliwo będzie tańsze, jak to miało być z pomocą dla frankowiczów, a jak z pakietem demokratycznym, a jak z milionem aut elektrycznych, a jak z polskim promem co to stępka pod niego już gnije? Kłamczuszki z PiS. Teraz to nagle Unię kochają a wcześniej chwali flagi unijne i nazywali je unijnymi szmatami. Adrianek o Unii mówił, że to wyimaginowana wspólnota z której nic nie wynika a teraz przed wyborami nagle Unię pokochał. Kłamczuszki

2019-05-02 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie będzie kolejne pokolenie UB już rządzić Polską. Żadne POstbolszewickie trolle, które nawet nie potrafią pisać po polsku, tego już nie zmienią. Polska jest od 4 lat w rękach Prawa, Sprawiedliwości i Solidarności, nie tylko z nazwy, lecz również w dosłownym znaczeniu i tak już zostanie na wiele, wiele lat. Już za kilka lat Polska będzie potęgą gospodarczą i militarną, a kolejne pokolenie UB albo weźmie się do uczciwej pracy i przestanie szkodzić Polsce, albo wyląduje w pierdlu i to na długie, długie lata.

2019-05-02 ~ Fakt ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Muszą PISIORY przegrać ,aby nie było podpisywania i przepychania ustaw o edukacji.To jest skandal aby coś takiego robić co pieniądzy brakuje francowatym rozdawnikom to co paliwa w górę podatki ,i co wont łapy od Polski.Nie będą nam tu Polaczki którzy zrzekli się obywatelstwa siać propagandy

2019-05-01 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
cymbały, które w 2015 przegrały prowadząc negatywną, uwłaczającą5 przeciwnemu elektoratowi kampanię "wyciągają" wnioski... PiS przegra bo my zrobimy "hokus pokus"... tak misie malinowe, tak będzie...

2019-05-01 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Raz sierpem , raz młotem PISOWSKĄ HOŁOTĘ !! !

2019-05-01 ~ Do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale ty człowieku nawiedzony jesteś aż piszczy .To ty razem z fanatykami PiSu przepadniesz razem z nimi i twoimi argumentami raz na zawsze.

2019-05-01 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do „do rolfa i krótko”

No proszę. Maska opadła zupełnie. Brak jest rzeczowych argumentów, kłamstwa i fałsz zostały obnażone, więc zostały już tylko chamskie inwektywy i naga nienawiść. Taka właśnie jest dzisiejsza „totalna opozycja”, czyli POstkomunistyczna mafia.

2019-05-01 ~ DO rolfa i krótko ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nikt nie ma zamiaru polemizować z osobą . która raz podpisuje się Rolf . raz gość , zarząd i inne nicki też są używane!Polonisto z bożej łaski! Temat uważam za zamknięty i basta , stare pierdziele z PIS , emeryci a nie posłowie , fanatycy , roztrwaniający POLSKĘ dość tego przegracie z kretesem , nie trudz się i nie podbijaj sobie wejść na swoją stronę , której nikt nie czyta !! !!

2019-04-30 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do „do Rolfa”

Nie będę polemizował z jakimś posowieckim hejterem, który nawet nie potrafi pisać poprawnie po polsku. Z każdego jego słowa zieje komunistycznym fałszem i nienawiścią do Polski i Polaków.

2019-04-30 ~ Krótko ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Lista 42 działań koalicji PO-PSL:
1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa “wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o “bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi

Reszta w internecie.

2019-04-30 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ty chyba jesteś szaleńcem i to strasznie skrzywionym na stronę już wiadomo którym! Co do matur to szkoda że nauczyciele przerwali strajk , bo już niczego nie wywalczą , poza obiecankami bez pokrycia oferowanymi przez premiera , który że przypomnę inaczej tańczył za rządów tych twoich pseudo komunistów . Był również doradcą w kancelarii premiera Tuska ! Teraz musi tak tańczyć jak mu stary nawiedzony kawaler zagra razem z klerem i Rydzykiem! To jest niedopuszczalne takie a nie inne rozdawnictwo na prawo i lewo! Co do matur to w 1993 roku , nie odbyły się w terminie i co ? Wszystkie ustawy pisane na kolanie i podpisywane nocą przez marionetkę . Nie sugeruj się sondażami bo one nigdy nie były i nie są wiarygodne . Zwłaszcza te robione na zlecenie TVPIS . Niestety przekonasz się nie pomogą emeryci i wasze 500+ , dość rozdawnictwa naszych pieniędzy . Nie uda się wam do końca zniszczyć OFE! Fakt jednym sie trochę udało ale nie przekupicie wyborców jak to mówi się potocznie żywą gotówką! Dość łamania konstytucji na każdym kroku pod osłoną nocy , ustaw pisnych na kolanie! Nie zdobędziecie EU i Europarlamentu! Podwójna klęska dla was w tym roku !! !

2019-04-30 ~ Jakaś ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nauczyciele zostali wprowadzeni w błąd o możliwości podwyżek.Niech teraz idą do tych którzy ich podpuszczali po zapłatę.Niestety w tym zawodzie często myli się inteligencję z cwaniactwem, przyjaźń z kolesiostwem.Ot taka ynteligencja.A swoją drogą znowu mają wolne.Ciekawe czy będą pracować w domu nad lekcjami i sprawdzianami i czy będzie brakować "grosza"?

2019-04-30 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do „do Rolfa”

Nie będzie w maju żadnego „łupnia”, bo nie będzie żadnej wojny. W maju będą matury, bo rząd PiS stanął na wysokości zadania i uniemożliwił POstkomunistom sabotaż oświaty. Będą też wybory do Parlamentu Europejskiego, które POstkomuniści i wszelkie lewactwo przegrają i to nie tylko w Polsce. Wszystkie możliwe sondaże na to wskazują, wskazuje też zwykła logika, bo ZŁO musi przegrać.

Jesienią PiS wygra kolejne wybory do Sejmu i będzie rządziło Polskę drugą kadencję, bo, w przeciwieństwie do POstkomunistów, PiS potrafi dobrze rządzić i dba o Polskę i Polaków. Również na to wskazują bardzo wyraźnie wszelkie sondaże, a wszelka logika mówi, że nie może być powrotu do władzy oszustów, złodziei, zdrajców i morderców.

Zmieniona ordynacja wyborcza, a także działalność Ruchu Kontroli Wyborów i Klubów Gazety Polskiej, nie pozwolą już na żadne fałszowanie wyborów, dzięki któremu komuniści i POstkomuniści do 2015 roku prawie zawsze „wygrywali” wybory.

Naród widzi, że PiS dobrze gospodaruje, zawiera dobre sojusze, dba o Polskę i o Polaków i goni POstkomunistyczną hołotę do diabła, skąd przyszła.

Więc to ty się opamiętaj i weź się za uczciwą pracę, komunistyczny pomiocie.


2019-04-30 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak to dobrze ,że już wszyscy fanatycy PIS , na czele z tobą i w rządzie dostaną łupnia porządnego w maju , a szpica na odchodne na jesieni tego roku !! ! Skończysz wreszcie ujadanie w koło na wszystkich opamietaj się człowieku !! !

2019-04-30 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Do „Realia”

Nałgałeś tak strasznie, że aż belki w Internecie się powyginały.

Przede wszystkim, do elementarnych zasad demokracji parlamentarnej należy to, że partie polityczne przedstawiają wyborcom swoje programy i przekonują ich, aby na te programy głosowali. Twoim zdaniem elementarna zasada demokracji jest „bezczelna”? Ale cię pogięło. I kto cię teraz wyprostuje?

Polski wymiar sprawiedliwości został stworzony przez komunizm, narzucony Polsce przez wrogie mocarstwo, a potem był „pielęgnowany” przez POstkomunistów przez 25 lat w III. RP. Po przejęciu władzy przez PiS w 2015 roku, rząd PiS zrobił już bardzo dużo, żeby wymiar sprawiedliwości, a właściwie wymiar głębokiej niesprawiedliwości, zmienić i wyprzeć z niego „zupełnie nadzwyczajną kastę ludzi”, czyli esbeckich i komunistycznych oprawców i ich kolejne pokolenie. Zmiany są już bardzo widoczne i postępują, choć może nie tak szybko, jak byśmy sobie tego życzyli, a to dlatego, że totalna opozycja, czyli POstkomuna, z wydajną pomocą zagranicznych, wrogich Polsce grup interesów, rzuca rządowi PiS potężne kłody pod nogi. A to z kolei dlatego, żeby zapewnić bezkarność komunistycznym i POstkomunistycznym przestępcom, a także żeby blokować zmiany, tak bardzo Polsce potrzebne, a tak niewygodne dla POstkomunistów. Zatem twoja wypowiedź na ten temat jest obrzydliwym fałszem.

Podobnie jest ze służbą zdrowia, która była przez 25 lat psuta przez rządy POstkomunistów i rzeczywiście, tylko POstkomuna miała dobry dostęp do usług medycznych. Dziś jest już jednak zupełnie inaczej. Dostęp do usług medycznych jest jednakowy dla wszystkich, a to, że najważniejsze osoby w państwie korzystają z wyodrębnionego szpitala, jest podyktowane koniecznością zapewnienia im ochrony przez różnymi świrami, podburzanymi przez POstkomunistów. Zatem i w tym temacie nałgałeś, ile wlezie.

ZUS ma się ostatnio znakomicie i to aż tak znakomicie, że rząd postanowił oddać Polakom 15 miliardów ukradzionych Polakom z OFE przez rząd POstkomunistów, a także zafundował emerytom i rencistom „trzynastkę”. Znowu zatem nałgałeś okrutnie.

„Nie mamy przemysłu” – mogłeś powiedzieć 4 lata temu, bo tak było. POstkomuniści przez 25 lat rozprzedawali i rozkradali polski przemysł na potęgę, „wygaszali” kopalnie, zniszczyli cały przemysł stoczniowy, zbrojeniowy, lotniczy i parę innych gałęzi. Dziś, po czterech latach rządów PiS, jest jednak zupełnie inaczej. Polski przemysł został już w dużej mierze odbudowany i rozwija się bardzo dynamicznie, co spowodowało praktyczną likwidację bezrobocia, gwałtowny i stabilny wzrost PKB, a także szeroki napływ nowoczesnych technologii do polskich firm. Znowu więc nałgałeś.

Pisząc, że nie mamy banków, to tak, jakbyś napisał, że w Polsce nie ma lasu, albo morza. Upadłeś na głowę? Musiałeś zrobić sobie przy tym straszne kuku na muniu. Banki w Polsce były i nadal są. Jednak za rządów PiS część banków, sprzedanych przez POstkomunistów w obce ręce, została już zrepolonizowana, a dalsze czeka to samo. Polska gospodarka, a więc w tym i polskie banki, mają za rządów PiS bardzo dobre i coraz lepsze notowania w różnych międzynarodowych agencjach ratingowych i na giełdach. Więc bezczelnie łżesz.

Z mediami też nałgałeś. POstkomuniści wyprzedali prywatne media za grosze obcym państwom, głównie Niemcom, a media publiczne doprowadzili do ruiny. Jednak rząd PiS odbudował media publiczne, które teraz dominują na rynku medialnym, a media prywatne. łżące, fałszujące i wypuszczające co raz to nowe fakenewsy, wrócą pod kontrolę polskiego kapitału, ale pod warunkiem, że POstkomuniści nie powrócą już do władzy, co właściwie jest już pewne.

Armia Polska też została za rządów POstkomunistów zdewastowana, rozkradziona i zdemontowana. Dziś, po 4 latach rządów PiS mamy już prężną i dobrze wyposażona armię, która jest i będzie nadal systematycznie zaopatrywana w najnowocześniejszy sprzęt i ma zapewnione wysokie finansowanie, a także bardzo silne wsparcie wojskami NATO I USA. Więc i tutaj bezczelnie nałgałeś.

„Czeka nas dalsza emigracja młodych, wegetacja starych i niewolnicza praca w zagranicznych korporacjach”. Wierutna bzdura! To jest przeszłość, którą zafundowały nam rządy POstkomunistów. Tylko 4 lata rządów PiS zlikwidowały szalejące bezrobocie, odbudowały i przędnie rozwijają polską gospodarkę, znacznie podniosły wynagrodzenia, znacznie pomniejszyły podatki i zlikwidowały nędzę w bardzo wielu polskich rodzinach. Więc znowu łżesz, aż się belki wyginają.

Ordynacja wyborcza faktycznie nie jest jeszcze optymalna, ale na litość Boską, nie dlatego, że preferuje duże partie, lecz dlatego, że nie blokuje dość skutecznie możliwości fałszerstw wyborczych, dzięki którym komuniści i POstkomuniści „wygrywali” prawie wszystkie wybory od dziesiątek lat.

Wygrywać wybory i sprawować władzę powinny właśnie duże partie, posiadające duże zaplecze, żeby móc skutecznie rządzić. Powinny to być jednak partie uczciwe, sprawiedliwe i gospodarne, a nie mafie rozkradające gospodarkę i budżet i służące interesom obcych agentur, jak to ma miejsce w wypadku PO, PSL i SLD. Rządów nie powinny sprawować jakieś małe partyjki z zapleczem w rodzaju gospodyń wiejskich czy wręcz zboczeńców seksualnych. Zatem odwal się od ordynacji wyborczej, która nie preferuje małych dziwnych partii.

2019-04-29 ~ Realia ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dzisiaj największych liderzy partii bezczelnie namawiaja do głosowania na ich partię. Nieważne, że polski wymiar sprawiedliwości działa wbrew obywatelom w interesie bogatych i ustosunkowanych, że wybrana klasa polityczna ma niczym nieograniczony dostęp do usług medyczny na koszt i kosztem przeciętnego obywatela, który latami musi czekać na wizytę u lekarza. Że na progu bankructwa jest ZUS, że nie nie mamy przemysłu, banków, mediów i armii. Tak naprawdę to nic nie mamy i czeka nas albo dalsza emigracja młodych, wegetacja starych i niewolnicza praca w zagranicznych korporacjach.
A mimo to Polacy głosują na tych samych bo ordynacja wyborcza jest tak skonstruowana ,że licza się tylko duże partie.

2019-04-28 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do „popcorn”.

Nie, my nie o strajku, lecz o kolejnej, na szczęście nieudanej, próbie obalenia przez POstkomunistów demokratycznie wybranego i dbającego o Polskę i Polaków rządu. Strajk jest tylko ich narzędziem. Jeśli kula wystrzelona z pistoletu zagraża czyjemuś życiu, to nie dyskutujemy o kuli, ani nawet o pistolecie, z którego została wystrzelona, lecz o tym, kto i dlaczego pociągnął za spust.

2019-04-27 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie

idą coraz fajniejsze czasy gdy będziemy na śmierć zadyskutowywac się w nieistotnych tematach podrzucanych nam przez agencje PRowe opłacane by odciągnąć uwagę ogółu od rzeczy istotnych... czyli jak? Wy nadal o strajku?Billionaire investor Warren Buffett is pessimistic on the newspaper industry at a time when public relations specialists are increasingly outnumbering journalists.

Public relations jobs exceeded those of reporters by more than six-to-one last year, up from less than two-to-one 20 years ago, according to data from the U.S. Census.

2019-04-27 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Ktośka”, jak to u niej w zwyczaju, bezczelnie manipuluje moje komentarze. Nigdzie nie napisałem, że „nauczyciele są pazerni”, lecz zaprzeczyłem kłamstwu, że nauczyciele rzekomo nie dostali podwyżek w wyniku strajku. Typowa obrzydliwa komunistyczno-ubecka manipulacja i fałsz.

Zarówno rząd, jak i wszyscy zwolennicy PiS, jednym głosem twierdzą, że nauczyciele powinni zarabiać więcej. Nie trzeba więc żadnego strajku, tylko wystarczy usiąść do stołu negocjacyjnego, który rząd potraktował bardzo poważnie i wynegocjować dalekosiężne podwyżki dla nauczycieli, na dziś i na wiele lat w przyszłość, żeby nie wracać do tego co roku.

Broniarz i jego komunistyczna hołota do stołu negocjacyjnego nie usiedli, bo nie o podwyżki dla nauczycieli im chodzi, lecz o obalenie rządu. Rząd nie dał się obalić, uratował matury, więc dla Broniarza strajk stracił sens, a odmowa udziału w dalszych negacjach z rządem, na najwyższym szczeblu, świadczy o tym, że Broniarz nauczycieli ma w d… i tylko wykorzystuje ich do celów komunistów, czyli do destabilizacji kraju i do próby obalenia rządu PiS, który nie pozwala już rozkradać Polski.

Więc się „ktośka” nie wysilaj na pozorowaną rzeczowość, bo to fałsz widoczny dla każdego.

2019-04-27 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf narzeka, że Belfrzy są pazerni i gardzą 15%. Wyjaśniam.

Pensje nauczycieli od 2012 roku wzrosły o 374 zł brutto, w tym samym czasie średnia krajowa skoczyła o 1063 zł. Panie Rolf proszę na chwilę wyjść z butów PiSowskiego trolla i odpowiedzieć wobec powyższego na pytanie. Czy domaganie się przez nauczycieli, którzy odpowiadają za wykształcenie narodu, codziennie są odpowiedzialni za zdrowie, a nawet życie milionów Polaków naprawdę uważa Pan za fanaberię? Przecież dziś magister chemii, fizyki, filologii angielskiej na dzień dobry w szkole zarabia 100, 200 zł więcej od Pani która sprząta tę szkołę. Nauczyciele biednieją z roku na rok. Ceny oraz zarobki w gospodarce rosną tak szybko, że te 1000 zł o które walczą nauczyciele za 3, 4 lata będzie warte tyle co dzisiejsze 500.

2019-04-27 ~ fan Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Już nie wspominam, że te zakupione AW 101 trzeba jeszcze dodatkowo zmodernizować (dodatkowo płacąc) do zadań ZOP i CSAR, więc zakup to dopiero początek wydatków. Z resztą są to tak dobre śmigłowce, że USA jak dostało pierwsze to oddali Kanadzie na części.

2019-04-27 ~ fan Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale manipulujesz ROLF. PZL Świdnik co prawda jest umiejscowiony w Polsce, ale należy do LEONARDO COMPANIES. Więc nie dość, że kupimy od włochów helikoptery, to jeszcze dodatkowo zapłacimy im za montaż i serwis w ich fabryce.

W którym banku dyrektor od PR zarabia więcej niż dyrektorzy departamentów od stabilności finansowej i analizy ryzyka (czyli najważniejszych departamentów w każdym banku)? W NBP w najważniejszych departamentach powinni być dobrze wynagradzani specjaliści, ale departament dotyczący PR wcale nie jest dla NBP ważny (biorąc pod uwagę specyfikę NBP). Ale ty pewnie uważasz, że im się te pieniądze należały, a dojna zmiana niech trwa.

2019-04-26 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
polskieradio.pl/7/1696/Artykul/2300546,Georgette-Mosbacher-jestesmy-blisko-wlaczenia-Polski-do-Programu-Ruchu-Bezwizowego-i-dotrzemy-do-celu

ktos potrafi wyjasnic w miare obiektywnie o co chodzi w tym przekazie?

... na jesien ma powstac raport zwiazany z ustawa 447 gdzie bedzie powiedziane jaki majatek pozostawili po sobie bezspadkowo Zydzi w Polsce i NIEKONIECZNIE ma sie to wiazac z dalszymi dzialaniami?
... budujemy, ok, moze na razie planujemy najwiekszy port lotniczy w tej czesci Europy a USA ostrzegaja nas przed wspolpraca z Chinami ( tak, tak... tylko 5G )... to dla kogo to robimy, Slowakow?

no, opozycjo... gdzie jestes z tymi tematami? co bedzie gdy USA przestanie oplacac sie handlowac z nami gazem, gdy zmieni sie tam opcja polityczna i nastawienie do tej czesci Europy?

2019-04-26 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do „fan Rolfa”.

Rozsiewasz bezczelne kłamstwa. AW 101 wcale nie są droższe od Caracali, bo liczy się stosunek ceny do jakości i wyposażenia. Caracale, to „nieloty”, bo ich naprawy są zbyt drogie i nie mają nawet połowy tego wyposażenia, co AW 101. Poza tym, większość elementów AW 101 będzie produkowana w Polsce w PZL w Świdniku, a Caracale mogliśmy w Polsce co najwyżej pomalować.

Wrzask o Caracale podnoszą ci, którzy wzięli od Żabojadów olbrzymie łapówy za zakup tego złomu przez ówczesny polski rząd i potem musieli je zwracać.

Co do zarobków w zarządach banków, ale też i w zarządach spółek Skarbu Państwa, to zapytaj o to twoich mocodawców z PO/PSL. To za ich rządów zarobki te zostały wywindowane tak wysoko, a NBP musi dostosować się do innych banków na rynku, bo nie będzie miał odpowiedniej kadry zarządczej. A pisanie, że członek zarządu banku bierze pieniądze za „robienie dobrego wrażenia” świadczy o twojej bezdennej głupocie, ignorancji i kompletnym braku jakiejkolwiek wiedzy o gospodarce. Członek zarządu banku to nie jest „jakiś urzędnik”, tak samo, jak członek rządu nie jest „jakimś urzędnikiem”.

Czy ktoś, kto rozsiewa bezczelne kłamstwa, jest bezdennie głupim ignorantem i nie ma zielonego pojęcia o gospodarce, może mieć jakikolwiek wpływ na sposób głosowania przez sympatyków PiS i w dodatku żądać od nich jakiegoś tłumaczenia? Czy baranowi można cokolwiek wytłumaczyć?

2019-04-26 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~fan Rolfa, jako kolejny po ~Kasie skupiasz się na "dorszu Pitery"... a tu już nawet propaganda stojąca po stronie PiS zauważa gdzie obecnie mamy największy problem ( Odpowiedź na ustawę 447... ), tu pilnowałbym działań i zaniechań rządu i prezydenta.

youtube.com/watch?v=uuKMdkTaQ4s ( długie, o ustawie 447 tak od 16 min. )

2019-04-26 ~ fan Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Cały czas mnie to zastanawia. PiS mówi że Caracale były za drogie i kupuje dwa razy droższe AW101. PiS mówił że 6000 zł jakie Bieńkowska dawała jakiemuś urzędnikowi to granda a potem PiS i Glapiński dają 10 razy tyle jakiejś Panix2 od robienia dobrego wrażenia. Proszę o odpowiedź zwolenników PiS. Niech mi to wytłumaczą czy jeszcze wierzą tym ludziom na których będą głosować?

2019-04-25 ~ Pensja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pensja dla pierwszej damy zostanie załatwiona jeszcze w tej kadencji.
Powinniśmy przyjąć odpowiednie rozwiązanie, tak jak ma to miejsce w cywilizowanych krajach – powiedział Grzegorz Matusiak z PiS, wiceszef sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Zapewnienia polityka partii rządzącej potwierdziło Centrum Informacyjne Sejmu.

2019-04-23 ~ protest na protesty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Najlepiej niech wszyscy zaprotestować przeciwko wszystkiemu. Zdaje się, że już kiedyś była taka koncepcja Pana Kononowicz. My już szykujemy protest przeciwko protestom.

2019-04-23 ~ Protest prac. pomocy społecznej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pracownicy pomocy społecznej chcą nie tylko podwyżek bardzo niskich pensji (średnio 1902 złote na rękę), ale też zmiany systemu udzielania pomocy przez państwo, który skupia się głównie na reagowaniu na największe patologie w najtrudniejszych rodzinach, zamiast im zawczasu przeciwdziałać.
Jak podają media do protestujących nauczycieli dołączyc ma już niedługo nawet 40 tysięcy pracowników pomocy społecznej. W związku z tym, istnieje ryzyko, że wnioski o przyznanie 500 plus w nowym okresie zasiłkowym będą rozpatrywane z opóźnieniem.

2019-04-22 ~ Protest lekarzy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ludzie, obudźcie się, bo za chwilę nie będzie miał was kto leczyć. 1 czerwca protest lekarzy.
„Niezależnie od tego, jaka jest pozycja rządzących, wydatki na zdrowie tak naprawdę zależą od nas-lekarzy i od obywateli.
Czesi też nie mieli pieniędzy i nagle z dnia na dzień się znalazły” – mówi Bartosz Fiałek, przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
Czechom udało się zmienić ich system ochrony zdrowia na przełomie 2010 i 2011 roku. Cała akcja nazywała się „Dziękujemy, odchodzimy”. Lekarze zorganizowali się, zrobili kampanię informującą pacjentów, że od danego dnia po prostu ich nie ma i niech rządzący organizują opiekę zdrowotną. Lekarze poskładali 3-miesięczne wymówienia i wzięli wolne. W skali kraju zrobiło to 25 proc. lekarzy. Wystarczyło to aby premier Czech zdecydował, że musi dać pieniądze na naprawę systemu. Nie miał wyjścia, inaczej mógł tylko abdykować.W Czechach się udało. Ich opieka zdrowotna 10 lat temu była nawet gorsza od naszej. Dziś jest w pierwszej trzydziestce na świecie.

2019-04-21 ~ Oko ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Te dzisiejsze nominacje to manifestacja buty, arogancji i braku szacunku dla tych, którzy głosowali na PiS i zapowiadane zmiany, które miały służyć Polsce i Polakom. Jedno wielkie OSZUSTWO!

2019-04-21 ~ Jarek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Darek”! Jak piszesz o PO, to nie pisz, że to PiS. Nie porównuj też jakichś drobnych, a przeważnie nieprawdziwych zdarzeń z okresu rządów PiS z gigantycznymi aferami, gigantycznym kolesiostwem i masowym rozkradaniem państwa za rządów PO/PSL. Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na Mszę dzwoni. Takie załgane i fałszywe kanalie jak ty wywodzą się wprost z bolszewii i z komunistycznej bezpieki.

2019-04-21 ~ Do do mango ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pis wygrał wybory m.in. dlatego ze zapowiadał walkę z kumeterstwem , nepotyzmem i kolesiostem Wyszło jednak tak jak za Po a nawet wiecej - pojawili sie misiewicze i pisiewicze

Polska polityka musi być inna. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność. A przede wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować. Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą.

Beata Szydło Expose - 18/11/2015

2019-04-21 ~ do mango ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No bo za PO to było kolorowo,oni nic nie brali i nikogo swoimi nie obsadzali. Debilu ty marny.

2019-04-20 ~ mango ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po co szukać daleko wystarczy zobaczyć jak w oławskim grajdołku rządzi Pis i jak się ustawił od wielu lat ci sami kandydaci na kandydatów wszelakiej masci. Byle koryto było pełne i na konto wpływała co miesiąc odpowiednia suma.

2019-04-20 ~ Darek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
w pisie wszyscy sa urodzonymi dyrektorami, menagerami, deweloperami i prezesami.
Pisowska klika osiągnęła Himalaje nepotyzmu.
Takich karier jak Misiewicza czy dwórek Glapińskiego nie było nawet w czasach najgłębszej komuny, a o czarneckim i jego ustawionej rodzinie już nie wspomnę.

2019-04-20 ~ Do popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"politycy PiS deklarowali, że – jeśli wygrają wybory – skończą z kolesiostwem i partyjnymi nominacjami w państwowych spółkach, obetną wynagrodzenia ich władz i wprowadzą zakaz łączenia funkcji w różnych firmach."
Nie chodzi kto ile zarobił, ale ,ze politycy Pis mieli tego nie robić , tak obiecywali w kampanii w 2015 i dałem się na to nabarać. Do polityki , spólek idzie się dalej dla kasy!

2019-04-20 ~ tateusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czubek...

2019-04-19 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To są dane niemające pokrycia we wiarygodnych źródłach, częściowo „wykalkulowane” z ogólnych sprawozdań finansowych spółek giełdowych, częściowo pochodzące niewiadomo skąd, a częściowo oparte na przypuszczeniach (zobacz publikację oko.press) Ponadto dane te zawierają również zyski z udziałów kapitałowych.

Prawda jest taka, że za rządów PO/PSL zarobki menedżerów na kluczowych stanowiskach w spółkach giełdowych z udziałem Skarbu Państwa, były znacznie wyższe niż dzisiaj. Nawet ta „analiza” sprawozdań finansowych oko.press wykazuje znaczny spadek wynagrodzeń od roku 2016, nie podając jednak żadnych danych z roku 2015.

Prawda jest też taka, że za rządów PO/PSL, mimo znacznie wyższych zarobków w zarządach i radach nadzorczych kluczowych i strategicznych spółek z udziałem Skarbu Państwa, wyniki tych spółek były fatalne. Po przejęciu zarządzania tymi spółkami przez menedżerów związanych z PiS, wyniki tych spółek nagle poszły gwałtownie w górę.

Jest to zatem zakłamana propaganda przedwyborcza, typowa dla POstkomunistów, którzy nie mając żadnych propozycji programowych dla Polaków, próbują oczerniać i szkalować PiS, które ma bardzo bogaty program i ma już wspaniałe wyniki rządzenia przez te trzy lata. PO/PSL nie tylko rozkradały i wyprzedawały majątek Polski, ale nie potrafiły też rządzić i gospodarować.

Sami spowodowali, że za ich rządów wykradziono z budżetu kilkaset miliardów, kolejne kilkaset miliardów strat powstało w wyniku rabunkowej wyprzedaży polskiego majątku i dalsze kilkaset miliardów wypłynęło z Polski poza jej granice bez opodatkowania w Polsce.

Zamiast się z tego wytłumaczyć, czepiają się jakichś kilkudziesięciu milionów zarobionych w ciągu trzech lat przez prawie ponad 70 osób w zarządach i radach nadzorczych kilkunastu najważniejszych dla kraju, strategicznych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

To tak, jakby szajka złodziei samochodów tłumaczyła, że trzeba im pozwalać dalej kraść samochody, bo ci inni, to zarabiają za dużo na handlu samochodami. Albo jakby taki np. Soros przekonywał, że jakiś majster za dużo zarabia.

2019-04-19 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kasa, jak już podajesz jakieś inf. to sprawdź źródło i porównaj z danymi z lat poprzednich, później dodaj własny komentarz...

"73 osoby powiązane z PiS zarobiły od początku kadencji w spółkach z udziałem Skarbu Państwa już 95 mln zł - SZACUJE portal OKO.PRESS. Rekordzistą jest Michał Krupiński, który przez prawie 3,5 roku w dwóch spółkach zarobił 6,3 mln zł."
www.money.pl/gospodarka/spolki-skarbu-panstwa-dobra-zmiana-za-95-mln-zl-6371271503734401a.html

"Portal Money.pl stworzył ranking najlepiej zarabiających prezesów spółek Skarbu Państwa. Okazuje się, że najwięcej zarabia prezes PZU Andrzej Klesyk. W 2013 r. na jego konto wpłynęło 3,76 mln zł - 2,78 mln zł podstawy i dodatkowe premie w wysokości 980 tys. zł. Wychodzi na to, że miesięczna pensja Klesyka to 313 tys. zł, co daje 14,2 zł tys dziennie."
www.pulshr.pl/wynagrodzenia/oto-10-najlepiej-zarabiajacych-prezesow-spolek-skarbu-panstwa,21032.html


To mówisz Kasa, że ten Krupiński nachapał się jak nikt inny wcześniej zarabiając jako prezes w dwóch spółkach w tym PZU w ciągu 3.5 roku 6.3 mln... i jest to np. więcej niż Klasyk, prezes PZU w 2013 czyli 3,76?

Możemy się spierać o to ile powinny wynosić zarobki w SSP, porównywać je z innymi na rynku w spółkach podobnej wielkości i tej samej branży, z zyskami jakie w danym okresie wygenerowała dana spółka, z koniunkturą na rynku... ale róbmy to na prawdziwych danych... sam szybko przeszukałem internet, jeżeli money.pl podaje niepełne dane i oko.press szacuje poprawniej, chętnie poczytam korektę.2019-04-19 ~ Kasa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku, politycy PiS deklarowali, że – jeśli wygrają wybory – skończą z kolesiostwem i partyjnymi nominacjami w państwowych spółkach, obetną wynagrodzenia ich władz i wprowadzą zakaz łączenia funkcji w różnych firmach.
Teraz sie okazało - 73 osoby związane z PiS, zasiadając we władzach 14 giełdowych spółek z udziałem Skarbu Państwa, wzbogaciły się łącznie o 95 milionów zł. Wśród nich 19 prawdziwie "złotych ludzi" zarobiło powyżej 2 mln (Krupiński - 6,9 mln). Kolejnych 13 "srebrnych" - od 1 do 2 mln zł.
Takiego eankingu zarobków jaki dokonał się za dobrej zmiany dla wybranych jeszcze w Polsce nie było.
I pomyśleć ,że oddałem głos w 2015r na Pis!

2019-04-18 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
tu jest dobra analiza:
rp.pl/Rzecz-o-polityce/304169913-Jak-przegrac-sluszny-strajk.html

a tu zaczynają trąbić na odwrót:


Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Czy w Oławie Komuszki Strajkują !!!

2019-04-18 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Aha! Czyli jak rząd daje dzieciom i innym pracownikom, to dla „gościa” jest to rozdawnictwo, ale jak rząd daje nauczycielom i to aż 15% w jednym tylko roku, to już nie jest rozdawnictwo, to się już należy. Tylko nauczycielom spod znaku sierpa i młota się należy, wszystkim innym już nie, a już najmniej nauczycielom spod znaku „Solidarnośći”. Sam Lenin by tego lepiej nie podsumował.

I nie ma zgody „gościa” na rządy tych, którzy dbają o Polskę i o wszystkich Polaków. Wybory do PE i do Sejmu mają według "gościa" wygrać ci, którzy dbają tylko o pewną grupę niby-Polaków i o interesy obcych państw, rozkradając Polskę na setki miliardów, jak to robili przed rokiem 2015.

„Gościu”! Życzę ci Wesołych i zdrowych (szczególnie na umyśle) Świąt Wielkanocnych. Niech Łaska Boża spłynie w tych Wielkich Dniach na ciebie i wskaże ci drogę, która nie prowadzi do łamania wszystkich Przykazań Bożych.

2019-04-18 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja też strajkującym i nie strajkującym nauczycielem życzę zdrowych pogodnych świąt!, nie odpuszczajcie bo was zrobią w bambuko! Nie ma mowy na żadne ugody nie pisane !! ! Nie wierzcie nikomu! Solidarność która trzyma z rządem i na pewno nie tylko moim zdaniem nie ma nic wspólnego z sprawiedliwością i prawością! Precz z rozdawnictwem naszych pieniędzy !! !Nie ma zgody na wasze rządy ani W EU ani na jesieni !! ! Przegracie dwukrotnie !! ! Nauczyciele, nie odpuszczać , trzymamy kciuki !! !

2019-04-18 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
WSZYSTKIM Nauczycielom życzymy Wesołych, Pogodnych i Błogosławionych Świąt Wielkiejnocy. Nie musimy im jakoś specjalnie życzyć powodzenia w negocjacjach z rządem, bo mają do czynienia z rządem sprawiedliwym, uczciwym, gospodarnym i dbającym o Polskę i wszystkich Polaków. Życzymy im jedynie, aby zachowali się godnie i zgodnie ze statusem nauczyciela i nie dali się dalej wciągać w próby szkodzenia rządowi i Państwu Polskiemu. Niektórym nauczycielom życzymy szczególnie, aby nie dali się sprowadzać do porównywania szkoły z chlewem i oborą, bo to jednak zupełnie różne rzeczy.

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Czy w Oławie Komuszki Strajkują !!!

2019-04-17 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ok, żeby nikt nie posądził mnie o stronniczość spieszę z odnotowaniem za GW sukcesu opozycji

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Czy w Oławie Komuszki Strajkują !!!

2019-04-17 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jest info. dla "Grażyny i Janusza" protestu z ZNP

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Czy w Oławie Komuszki Strajkują !!!

2019-04-16 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
to przekonanie ynteligencji, że każdy idiota musi mieć coś wspólnego z PiS

"Podajesz prawdę bez emocji, z kamienną twarzą, rządowi wbrew, gdziekolwiek jesteś wciąż trafiasz do naszych serc; po stronie prawy dzielnie trwasz, do wytrwania zagrzewasz nas. To TVN, to TVN, czy 24 czy też nie, to TVN, to TVN, czy 24 czy też nie, belfrów w Polsce wspierać chce."

youtube.com/watch?v=Jfre2Wn41gQ

2019-04-16 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ miro ścierwo to cię spłodziło i jak widać przekazało dalej swój poziom inteligencji i rozumowania. Mam rozumieć, że zaliczasz się do grupy pisowskich piewców, którzy wszystkich oponentów (wiem, trudne słowo, sprawdź sobie znaczenie) będą bez zahamowań obrażać i wyzywać? Hamuj człowieczku! Hamuj!

2019-04-16 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zespół Szkolno Przedszkolny z Wysokiej k.Wrocławia strzela ZNP w... kolano


"500Plus się obławiają, nauczyciel się nie liczy krowy świnie dziś w stolicy, 2 tysiące na mym koncie to jak strzał z pioruna w prącie..."

youtube.com/watch?v=FEH2hgjPE60&feature=youtu.be

2019-04-16 ~ Do wszystkich ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chciałbym Tylko aby Ci co mają dowody na wszystko pozglaszali się do odpowiednich komisji czy prokuratury - te póki co dalej szukają dowodów a nikogo póki co przed sądami nie skazano. A wy fszyscy piszący o dowodach, faktach trzymacie je dla siebie!

2019-04-15 ~ miro ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK to rasowy komuch bolszewik ... niby serce dobre ale bolszewickie sovieckie..... dobre miliony trupów niestety ofiar systemu jaki promuje BKK ....ścierwo tępe ścierwo mordujące miliony w imię debilnych lewicowych ideałów

2019-04-15 ~ bida ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Parada strajkujących:

ona nauczyciel zarobek 3600,-
on właściciel firmy zarobek 4500,-
dzieci dorosłe
razem 8100,-

ona nauczyciel zarobek 3800,-
on nauczyciel zarobek 3600,-
bez dzieci razem 7400,-

ona nauczyciel zarobek 3800,
on dyrektor zarobek 5000,-
dzieci dorosłe razem 8800,-

ona nauczyciel 3700,-
on specjalista w firmie 4500,-
dzieci dorosłe razem 8200,-

ona nauczyciel 3600,-
on pracownik firmy 3800,
dwoje dzieci + 1000,-
razem 8400,-

ona nauczyciel zarobek 3800,-
bez dzieci

ona nauczyciel 4000,
on nauczyciel 4000,
jedno dziecko 500,-
razem 8500,-

W zestawie nie uwzględniono pieniędzy z Funduszu Socjalnego.

Młodzi i poczatkujący nauczyciele stanowią około 40 procent strajkujących


2019-04-15 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do BKK i podobnych mu Bezczelnych Komunistycznych Kanalii.

Oczywiście, że POstkomuna, to m. in. ZDRADA I MORDERSTWO. Najważniejsze przykłady na zdradę to szkalowanie Polski w UE i na świecie i głosowania w PE przeciwko Polsce, a na morderstwo – zbrodnia smoleńska, której przeprowadzenie bez czynnego udziału rządu PO/PSL nie byłoby możliwe, plus mordowanie świadków.

Miałeś podać rzeczowe argumenty na to, że POstkomuna, to rzekomo nie są złodzieje, oszuści, zdrajcy i mordercy, a ty co? Jak „program” Schetynescu” – PiS to, Pis tamto, Pis siamto, PiS owanto. A PiS odbudowuje zrujnowaną i rozkradzioną przez was polską gospodarkę w takim tempie, że cały świat nas za to chwali i podziwia.

Te twoje przykłady, które właściwie nie wiadomo, czemu mają służyć, bo są w większości ni z gruszki ni z pietruszki, jeśli w ogóle są prawdą, nie dowodzą absolutnie niczego. Wiele z tych przykładów, to afery PO/PSL, jak np. „wieże Kaczyńskiego”, albo w ogóle jakieś niestworzone ploty i bezczelne kłamstwa, jak „rabunkowa wycinka puszczy”, albo „plany wybicia populacji dzików”, albo też normalne wydatki państwa, jakie każdy rząd ponosi, czy też niewielki wzrost cen, kiedy zarobki rosną znacznie szybciej. Słyszałeś coś kiedyś o inflacji, czy uczyli cie tylko marksizmu i leninizmu?

Niektóre przykłady, jak „co porabia komisja Macierewicza” świadczą o twoim kompletnym braku wiedzy o tym, co się dzieje.

TVP nie jest żadną „propagandową tubą rządy”, jak propagandową, czyli fałszywą i zakłamaną tubą POstkomuny są media prywatne, opłacane przez wrogie nam Niemcy. Media publiczne mają do spełnienia misję publiczną i muszą mieć rządowe dofinansowanie, szczególnie po ich zrujnowaniu i rozszabrowaniu przez rząd PO/PSL.

Katecheci nie głoszą nauk żadnej instytucji, lecz uczą moralności opartej na chrześcijańskich wartościach, ale cóż o tym może wiedzieć jakiś załgany komuch o moralności wszy łonowej.

Na każdy z tych twoich „faktów” jest merytoryczna odpowiedź i nawet, jeśli za rządów PiS gdzieś doszło do złamania prawa, to wyciągane są z tego natychmiastowe wnioski, a winni ponoszą konsekwencje, szczególnie we własnych szeregach PiS. Słyszałeś o czymś takim za rządów Postkomuny?

Jesteś załganą komunistyczną kanalią i udowadniasz to każdym twoim słowem. Zamiast merytorycznie odpowiadać na ciężkie zarzuty stawiane POstkomunistycznej mafii, wyszukujesz jakieś niestworzone albo zupełnie nieistotne pierdoły i próbujesz obciążać nimi rząd PiS. Na zasadzie – a w Ameryce to biją Murzynów. Co nas obchodzą jakieś podobno arabskie konie. Obchodzi nas za to Arabski, umoczony po same uszy w zbrodni smoleńskiej, czyli w komunistycznym zamachu stanu, w ramach którego zamordowany został urzędujący Prezydent RP, wszyscy naczelni dowódcy rodzajów wojsk, czołowi urzędnicy państwowi i trzon polskiej elity.

Pytasz, co robi „komisja Macierewicza”? Wydała już „Raport Techniczny” i raport etapowy w 9-tą rocznicę tej zbrodni. Na rzecz tej komisji, czyli na rzecz Państwa Polskiego, pracują najwyśmienitsze laboratoria i instytuty naukowe na świecie, których TuSSk i Kopaczka smoleńska, przynajmniej na metr, nie chcieli w ogóle dopuścić do dyskusji na ten temat, a co dopiero do badań.

Zarzucasz mi demagogię? To tak, jakby Lucyfer zarzucał świętemu świętokradztwo i herezję. Jak potwornie zakłamana kanalią trzeba być, żeby wypisywać takie bezczelne łgarstwa?

2019-04-15 ~ Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK kompletnie się z Tobą nie zgadzam
Ja wychowuję swoje dzieci sama . Rolą szkoły jest edukacja , tylko i aż .Nauczyciel ma za zadanie przekazać mojemu dziecku wiedzę w sposób możliwie najlepszy , następnie ją zweryfikować . Pokaż mi gdzie i jak rzekomo wychowują dzieci ? To ja jako rodzic muszę wykształcić w nim odpowiednie postawy . Uważasz , że mając 45 min lekcji i 30 osób w klasie masz szansę kogoś wychować ?
Porównanie do lekarzy , którzy ratują życie ludzkie a każdy ich błąd może być czyjąś tragedią, za którą mogą odpowiedzieć karnie ,którzy mają 12-sto godzinne dyżury w święta , długie weekendy , ferie i wakacje jest sporym nadużyciem .
Nie twierdzę , że nie należy się podwyżka , ale odrobina zdrowego rozsądku w żądaniach jest jak najbardziej wskazana . Ponadto chciałabym zobaczyć , że równie „ twórczo” zabiegają o poprawę systemu edukacji i podstawy programowej co o swój portfel.

2019-04-15 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
to jest ładne, syn pisze egzamin dzięki łamistrajkom ( jeden biceps ), popieram strajkujących ( dwa bicepsy ), można? można.

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Czy w Oławie Komuszki Strajkują !!!

2019-04-15 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zdrada? MORDERSTWO? Weź więcej leków, bo najnormalniej ci odbija! chcesz rzeczowych argumentów? To zmierz się choćby z tymi faktami:
1. 1.26 miliarda dla TVP, by ratować propagandową tubę rządu bankier.pl/wiadomosc/Budzet-TVP-napompowany-rekompensatami-7648078.html
2. 1.36 miliarda dla katechetów, których liczba sięga 31353. Czyli po 3.6 tysiąca zł pensji miesięcznie. Dlaczego za nich nie płaci instytucja, której nauki głoszą?
3. Ile kosztowały obywateli rozbite za czasów rządów pis przez BOR i SOP pojazdy? A zaczęło się tak dziać po czystkach i obsadzeniu stanowiska swoimi, którzy zastąpili ludzi z doświadczeniem choćby kurierami?
4. 2.4 miliona zł dotacji dla szkoły męża byłej premier wprost.pl/kraj/10103968/szydlo-pomogla-szkole-meza-przyznala-24-mln-zlotych-dotacji.html
5. 7 milionów zł dla fundacji założonej przez Sakiewicza, która stworzyła stronę o lasach, która ma takie powodzenie, że przeliczając nakład na widza, wychodzi około 3 tysiące na osobę oko.press/2970-zl-z-publicznych-pieniedzy-za-jednego-widza-to-koszt-portalu-o-puszczy-fundacji-sakiewicza/
6. Ursus bankrutuje agropolska.pl/technika-rolnicza/ciagniki/ursus-znowu-w-tarapatach,470.html
7. Najlepsze stadniny koni arabskich na świecie są na skraju załamania finansowego.
8. Gdzie pływa ten szumnie zapowiadany prom?
9. W szkołach dzieciaki w ciągu roku muszą wykonać plan dwuletni, bo "reforma" szkolnictwa pogmatwała wszystko.
10. Drożeje żywność, równocześnie jej produkcja staje się coraz mniej opłacalna.
11. Co porabia komisja byłego ministra macierewicza? kto znajduje się w jej składzie? Coś w ogóle wiadomo? Bo po kilku aferach z jej członkami, ostatnio cisza, a szalonooki człowiek nadal rozbija się limuzyną po Warszawie na sygnałach i pobiera pieniądze.
12. Co z absurdalnymi pensjami w państwowym banku?
13. Co z aferą "wież kaczyńskich" w Warszawie?
14. Rabunkowa wycinka puszczy motywowana walką z kornikiem drukarzem (co ciekawe, to kornik ten zeruje w korze drzew, a te były z kory obrabiane na miejscu, kory z robalami nikt nie zbierał i nikt nie utylizował, więc jaka to była walka?).
15. Plany wybicia populacji dzików, którym sprzeciwi się nawet sami myśliwi.
16. Dlaczego aktualna minister edukacji, która rozbiła funkcjonujący już całkiem poprawnie system szkolnictwa nagle kandyduje do parlamentu europejskiego? Przecież unia jest ideologicznie jej przeciwna. Nie zamierza na miejscu kontynuować swojego dzieła? Pecunia non olet?
Więcej?
To są fakty. Ale to są fakty tobie niewygodne, na które nie masz merytorycznej odpowiedzi, więc będziesz je zagłuszać krzykiem, obelgami, obrażaniem, wyzywaniem i odsądzaniem od czci i wiary je głoszących. Więc nie liczę na jakąkolwiek odpowiedź poza kolejną tyradą o postkomunistycznych i po - pslowych złodziejach, oszustach, zdrajcach i MORDERCACH (to już jest bardzo symptomatyczne, jakaś głębsza paranoja się zaczyna?). Uprawiasz czystą demagogię wypełnioną nieograniczonymi pokładami buty i chamstwa.

2019-04-15 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie

BKK! Znowu manipulujesz i posługujesz się fałszem. O ile kwestia reform przeprowadzanych w szkolnictwie może i powinna być przedmiotem dyskusji i tu możesz mieć inny pogląd, czy inne zdanie, niż aktualny rząd, jednak musisz potrafić twój pogląd rzeczowo uzasadnić, o tyle wrzucenie do jednego wora dotacji unijnych na rolnictwo z unijnego budżetu razem z uposażeniami nauczycieli z budżetu państwa, to jest to już obrzydliwy fałsz i manipulacja.

Fałszywą propagandą komunistyczną jest też twierdzenie, że „prezes rozdaje lekką ręką pieniądze”, np. „niewykształconym rolnikom i robotnikom”, zamiast dać nauczycielom. To nie prezes „rozdaje” cokolwiek, lecz Sejm i rząd rozdziela budżet państwa na WSZYSTKIE potrzeby gospodarcze i społeczne (poprzedni rząd rozdzielał budżet państwa jedynie pomiędzy różne mafie). Prezes jest tu jedynie pomysłodawcą, czy inicjatorem i ma do tego pełne prawo, bo stoi na czele partii politycznej sprawującej władzę i ma prawo, a nawet obowiązek, wskazywania kierunków polityki gospodarczej i społecznej. Ludzie tę partie wybrali, żeby rządziła w ich imieniu i dla ich dobra. Czy ty takich prostych rzeczy nie potrafisz pojąć?

Poza tym, dodatek na dzieci jest od dziesiątek lat stałym elementem budżetów wszystkich rozwiniętych państw w Europie i to dużo wyższym, niż nasze 500+. Więc nie jest to żadne „rozdawnictwo”, jak głosi załgana POstkomunistyczna propaganda, lecz normalny element nowoczesnej i demokratycznej gospodarki.

Bezczelnie manipulujesz rzeczywistością i posługujesz się fałszem, nazywając „kupowaniem głosów” normalny demokratyczny mechanizm popierania w wyborach tej partii, która dba o kraj i ludzi, a nie go rozkrada i okrada ludzi, jak to robiła koalicja PO/PSL.

2019-04-15 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kolega mocno się stara, żeby znaleźć argumenty którymi przykryje prawdę jak to wychwalany przez lata "wolny rynek" docenił niewykwalifikowanego robotnika, któremu "niewiele trzeba" zamiast "inteligenta".

Jednocześnie protest ZNP pokazał jak część społeczności związanej z edukacją jest infantylna ( protestsongi zalewające internet ), tolerancyjna ( "ścieżki zdrowia" dla łamistrajków ), rozumiejąca przekaz medialny ( komunikat PiS dotyczący rocznych, UNIJNYCH a nie budżetowych dopłat do tradycyjnego chowu ), empatyczna ( zrozumienie dla podsumowującej ocenami rok swojej pracy młodzieży ).

Cena całej zadymy to różnica między propozycją rządu a postulatami ZNP. Powtórzę, warto?


2019-04-15 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Basiks zauważ, że nauczyciel, to jednak zawód zaufania społecznego, bo przecież kadra pedagogiczna w coraz większym stopniu odpowiada za kształtowanie postaw dzieci, ich edukację, ma wytworzyć chęć do uczenia się, a nie je obrzydzić. W dzisiejszych czasach i dramatycznej pogoni za pieniądzem rodzice mają coraz mniej czasu dla swoich dzieci i scedują w dużej mierze proces wychowawczy na nauczycieli. Pani z kasy nie ma takiego obciążenia. Bardziej pasowałoby porównanie nauczycieli z lekarzami.
Co do reform edukacyjnych za pisu, to sprawa wygląda tak, że gdy pis lansował powrót do obowiązku szkolnego dla siedmiolatków, to bardzo chętnie popierał to głosami rodziców, którzy też tego chcieli. Choć trzeba zauważyć, że dzisiejsi sześciolatkowie są na wyższym poziomie rozwoju, niż siedmiolatki dekadę temu. Skutek postępu i rozwoju cywilizacji. Natomiast, kiedy wprowadzono powrót do systemu ośmioklasowego, to całkowicie zignorowano ponad dziewięćset tysięcy protestów, by tego nie robić, a już na pewno nie w takiej formie, a jak przyznają nauczyciele biorący udział w konsultacjach, ich opinie zostały potraktowane wybiórczo i przeinaczone. Bo prezes ogłasza po 500 zł dopłat na bydło i lekką ręką rozdaje pieniądze kupując sobie głosy. Jednak o nauczycielach nie wspomina, bo to w końcu mało licząca się ilościowo grupa. I za bardzo myśląca. Lepiej wspomóc rolników i niewykształconych robotników, którym do szczęścia niewiele potrzeba.

2019-04-15 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK bardzo trafnie określił samego siebie: „miotający się oszołom”. Super, dokładnie taki jesteś, przesiąknięty komunistycznym zakłamaniem i fałszem aż do szpiku kości.

Właśnie twoja „dyskusja” jest nierzeczowa, bo w żaden sposób nie odnosisz się do twardych i niezaprzeczalnych faktów, jak ten, że rząd PO/PSL na potęgę rozkradał polski majątek, okradał Polaków, rujnował polską gospodarkę, wyprzedawał Polską Ziemię i polski przemysł, niszczył Polską Armię i służył wyłącznie Rosji i Niemcom, do czynnego współudziału w zbrodni smoleńskiej i mordowania świadków tego współudziału włącznie.

Jeszce raz powtarzam, że złodziejstwo, oszustwo, zdrada i morderstwo, TO NIE SĄ ODMIENNE ZDANIA. Nie wciskaj ludziom kitu, że nie potrafisz odróżnić „innego zdania” od przestępstwa, bo nawet najbardziej zatwardzały komunista nie może być aż tak durny.

Nikt normalny i nieumoczony w POstkomunistycznej mafii nie będzie „emanował miłością bliźniego, szacunkiem, akceptacją i poszanowaniem”, jak ty być sobie życzył, w stosunku do złodziei, oszustów, zdrajców i morderców.

Jeszcze raz powtarzam, bo to do ciebie nie dociera, ZŁODZIEJSTWO, OSZUSTWO, ZDRADA I MORDERSTWO, TO NIE SĄ ODMIENNE ZDANIA !! !

Jedyne uczucie, jakie takie postępowanie „bliźnich” wyzwala w ludziach, to gniew. Nie lubimy złodziei, oszustów, zdrajców i morderców i nie będziemy ich ani kochać, ani szanować, tylko ścigać i tępić całą mocą obowiązującego prawa.

To, że komunistyczni i POstkomunistyczni złodzieje, oszuści, zdrajcy i mordercy, są, jak piszesz, „niezwolennikami PiS-u”, jest chyba logiczne, bo PiS do tej mafii nie należy, lecz ją tępi i ściga.

Chcesz rzeczowo dyskutować ze zwolennikami PiS-u, to przywołaj proszę argumenty na to, że złodziejstwo, oszustwo, zdrada i morderstwo i to na taką skalę, na jaką robi to komunistyczna/POstkomunistyczna mafia, są słuszne i stanowią „odmienne zdanie.

2019-04-15 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jakie to przewrotne gdy główny głosiciel tez, że od 30 lat na żaden socjal nas nie stać "kapitalista" prof. Balcerowicz obecnie zaraz po tym jak PiS "ukradł" pomysły związanej z nim PO i "zadłuża" socjalem państwo a jego "wolny rynek" podwyższa płace w dyskontach zapominając o edukacji staje na czele strajku prowadzonego przez wywodzące się z byłego systemu związki i domaga się podwyżki jakiej żądają nie patrząc na to czy stać na nią budżet.

Propozycja rządu dla nauczycieli bierze pod uwagę ewentualne kolejne żądania budżetówki, odrzucenie jej przez związki i eskalacja strajku kosztem współpracy z uczniem i rodzicem to jest upolitycznienie o którym mówię.

W czasie strajku dzieci się nudzą...

2019-04-15 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy ani me, ani be, ani kukuryku.

2019-04-15 ~ Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szalenie odbiegliście od tematu.
Jako rodzic szkolnych dzieci , dwóch „królików doświadczalnych „ ósmoklasisty oraz 6 latka w szkole nie popieram tego strajku.
Te przepychanki z rządem nie mają nic wspólnego z poprawą edukacji , a jedynie z poprawą zasobności portfela nauczyciela .
Nauczycielu , gdybyś strajkował 2 lata temu przeciw źle przeprowadzanej reformie edukacji i dołączył do tego postulaty płacowe , byłabym za tobą całym sercem . Ale nie teraz . Teraz chcecie tylko kasy . Dlaczego uważacie , że tylko wam należy się godne życie ?Czyżby kasjerka z Biedronki , czy robotnica z fabryki była innym człowiekiem , czy jej dzieci mają inne żołądki i potrzeby ?
Jak czytam , że biedny nauczyciel nie może wyjechać na wakacje w maju czy październiku to śmiech mnie ogarnia . Ja też nie wyjeżdżam bo mam dzieci w szkole , logiczne .Macie mnóstwo przywilejów od wyjątkowo niskiej liczby godzin tygodniowo , przez 2 tygodnie ferii , 6 tygodni wakacji w trakcie których nie musicie martwić się jak zapewnić opiekę własnym dzieciom , roczny płatny urlop zdrowotny , wolne wszystkie weekendy i święta .
Macie prawo chcieć zarabiać więcej , ja też chcę , ale nie udawajmy , że ten strajk ma cokolwiek wspólnego z edukacją.

2019-04-15 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oho... rolf znowu emanuje miłością bliźniego, szacunkiem i akceptacją dla odmiennego zdania, poszanowaniem innych :P Teraz już niezwolennicy pisu są także pedofilami, zboczeńcami i mordercami. No coraz lepiej. rolf musi mieć mocną wspólną grupę genów z niejaką pawłowicz krystyną, która jest gwiazdą pisu. A przynajmniej ją wielbi i na niej się wzoruje. Ona i on, to przecież wzory prawego i sprawiedliwego polaka katolika.
Faktycznie władza dba o rozwój i społeczeństwo. Przykładów mamy, co niemiara. Choćby aktualny strajk nauczycieli. I choć niestety został upolityczniony, to jego pierwotne założenia były czysto finansowe. Choć on od początku był polityczny, bo:
"Tak, strajk jest polityczny. Po pierwsze dbanie o dobro wspólne jest właśnie nazywane polityką. Na przykład dbanie o osoby wychowujące i edukujące młodzież. Po drugie, każdy głośny strajk jest strajkiem medialnym, a wszystko co jest medialne od razu jest polityczne. Nie można zrobić strajku, który jest niepolityczny, bo polityczności wynika z samej istoty strajku. Strajkujący, zwłaszcza ci w sektorze publicznym, występują przeciwko swoim pracodawcom, którzy jednocześnie są politykami. Gdyby strajk sektora publicznego miałby nie być polityczny, nie mógłby zostać zorganizowany. Zarzucać strajkującym polityczność strajku, to jak zarzucać politykom, że prowadzą kampanię wyborczą. Niby można, ale po co?"
Do najnowszych sukcesów można też zaliczyć znamienity fakt - zbankrutował Ursus. A jeszcze niedawno tak szumnie trąbiono o wielkim afrykańskim sukcesie fabryki. No, ale przecież wszyscy, którzy kwestionują oficjalną propagandę ekipy rządzącej, pałają nienawiścią i wszystkie swoje wypowiedzi opierają na fałszu i obłudzie. Więc jakakolwiek dyskusja z nimi jest niemożliwa, albowiem tylko rolfa jest prawda i jego tylko prawda jest. I rolfowa prawda jest prawdą jedyną i najprawdziwszą i innych prawd nie ma nad jego... No coraz lepiej się bawię, patrząc jak ten oszołom się miota :D

2019-04-14 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
porazka tego strajku jest to, ze tak "inteligencja" jak Nauczyciel sukcesu zyczy mu sukcesu

1. jezeli posiadanie i wychowywanie dzieci to taki interes, dlaczego lightinteligencja woli kotki i pieski?
2. krowy i swinie to rocznie 500 do chowu tradycyjnego od 2021 z programu o jaki PO nie zabiegala w UE oraz infantylizm w protestsongach
3. 13 emerytura? nie? bo akurat ta czesc spoleczenstwa ma najwiecej czasu zeby poczekac na podwyzke? babcia wyda na wnuki? o cholera, my nie mamy dzieci...
4. zmniejszenie podatku dla mlodych na pewno nie ma takiej mocy jak rada Komorowskiego "zmien prace i wez kredyt"


strajk jak pisalem, niepotrzebnie pod przywodztwem ZNP przyjal forme protestu politycznego... opozycyjny onet podal sondaz do parlamentarnych gdzie 44 proc ma PiS, 17 PO...

patrzac z perspektywy tych kilku dni, o to Wam Nauczyciele chodzilo?

2019-04-14 ~ Nauczyciel sukcesu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
z pensją 10 tysięcy złotych w oświacie to wcale nie mrzonki.
Wystarczy być emerytem poniżej 26 roku życia z piątką dzieci i 10 krowami
czyli pięcioro dzieci to 2500 zł podwyżki, 10 krów to dodatkowe 5 tys., do tego dochodzi jeszcze 13. emerytura dla seniorów i zwolnienie z podatku do 26. roku życia co razem z 1885 zł netto pensji dla nauczyciela kontaktowego da właśnie 10 tys. złotych wynagrodzenia.
A jak ktoś ma świnie, to jeszcze więcej.

2019-04-14 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK znowu pokazał swoje ubeckie oblicze, przypisując najgorsze praktyki komunistów i bolszewików, przeciwnikom komunizmu i bolszewii. To ich stara metoda „odwracania kota ogonem”, albo, jak kto woli, odwracania pojęć.

Nie będę obrażał się na jego chamskie obelgi, bo ktoś o moralności wszy łonowej i tak potwornie załgany, jak ten cały BKK, nie jest w stanie mnie obrazić, podobnie, jak pijak leżący w rynsztoku, siejący wulgarnymi wyzwiskami, nie jest w stanie mnie obrazić.

Kto czyta moje teksty ze zrozumieniem i z dobrą wolą, nigdy nie powie, że ja rzekomo tępię tych, którzy mają inne poglądy, niż ja, bo to po prostu nieprawda. Tępię tych, którzy szkodzą Polsce i Polakom, bo złodziejstwo, oszustwo, zdrada i morderstwo, to nie są w ogóle żadne poglądy, lecz ciężkie przestępstwa. Nawet to całe LGBT nie jest w ogóle żadnym poglądem, lecz zwykłym zboczeniem seksualnym, które trzeba leczyć, a nie z nim dyskutować, a już w żadnym wypadku nie wolno pozwalać na promowanie tej ciężkiej i niestety zaraźliwej choroby.

Podobnie ciężkich przestępstw dopuszczają się ci, którzy współpracują z przestępcami, publicznie wspierając ich przestępczy proceder i kłamliwie atakując tych, którzy te przestępstwa potępiają i nazywają po imieniu.

Fala nienawiści, którą BKK przypisuje rządowi PiS, to sztuczna fala, wywoływana kłamstwami, fałszem i manipulacjami w wykonaniu „totalnej opozycji”, czyli komunistów/POstkomunistów, którym Naród odebrał władzę w Polsce, a oni nie mogą się z tym pogodzić, bo jak nie można już kraść na potęgę, to z czego tu żyć?

Rząd PiS nie posługuje się żadną nienawiścią, choć Naród czuje nienawiść do tych, którzy go bezczelnie okradali, gnębili i mordowali przez prawie 30 lat III. RP, a wcześniej przez kolejne 45 lat PRL. Rząd PiS skupił się całkowicie na naprawie Polski i na jej rozwoju, na dbaniu o Polskę i Polaków, jedynie czasami wytykając draństwa, przestępstwa i zbrodnie poprzedników, dla porównania, co było wcześniej, a co jest dzisiaj. To nie jest żadna nienawiść, lecz konstruktywna krytyka i wyciąganie wniosków z historii.

Nie można też nazywać nienawiścią rządowego ścigania przestępców (Afery: VAT, Amber Gold, reprywatyzacyjna, zbrodnia smoleńska itd.)

Nienawiścią i to opartą na fałszu, posługuje się za to BKK i cała ta „totalna opozycja”. Nie ma z nimi żadnej merytorycznej dyskusji. Ich cały program, to wyłącznie szkalowanie PiS i Polski. Prawdziwi oponenci, jeśli mają inne poglądy, albo inny sposób na rozwiązanie tej, czy innej kwestii, przedstawiają poglądy i rozwiązania alternatywne, uzasadniając je w sposób merytoryczny. Rząd PiS z takimi oponentami zawsze podejmuje dyskusje i wyważa rzeczowe argumenty, co jest najlepsze dla Polski i dla Polaków.

Niestety, działacze „totalnej opozycji”, czyli POstkomuna, łżą i szkalują rząd PiS jeszcze zanim otworzą gębę, żeby coś powiedzieć. Jak z takimi dyskutować o czymkolwiek. Jak można dyskutować z kimś tak potwornie załganym, jak ten cały BKK?

2019-04-14 ~ Dla nauczycieli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rząd ma ofertę podwyżek dla nauczycieli. "100 idei dla stażystów i 500 dla dyplomowanych"
Na mocy porozumienia nauczyciele stażyści mieliby dostać dodatkowe 100 idei brutto miesięcznie, a dyplomowani nawet 500.
Stawki mogłyby obowiązywać od 2023 roku pod warunkiem zwiększenia pensum do 24 godzin.

2019-04-14 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Drożyzna, ale lokomotywy nam potaniały, więc inflacja idzie w dół. Bo tak to wygląda. Liczy się tak samo, jak średnią pensję wrzucając wszystko do jednego wora.
Co ma nijaki generał Janiszewski ze strajkiem nauczycieli? Bo strach lodówkę otworzyć, bo od razu wyskakuje jakiś niesamowity olek i wkleja wszędzie to samo. Co ma piernik do wiatraka? Chwalisz się, że przeczytałeś jakieś opracowanie, a może nawet książkę? To teraz przeczytaj "Poczytaj mi mamo" i napisz o czym słonko marzyło.
Felieton o mowie nienawiści pisze człowiek, który tutaj posługuje się chamstwem, wyzwiskami, obelgami i jest totalnym bucem? Dziękuję, ominę szerokim łukiem. Ten kabotyn napisał pod artykułem o mieszkaniach + zamieszczonym na tym portalu, że
"Chętnie podyskutuję z każdym, kto ma inne zdanie, bo to jest najlepszy sposób na wszelki rozwój. Jednak każde inne zdane powinno być oparte na faktach i prawdziwych przesłankach, a nie na kłamstwie, anipulacji i POstbolszewickiej propagandzie, co niestety ma miejsce u moich adwersarzy, przy czym jest to najwyżej dwóch POstkomunistycznych hejterów, piszących tu i tam pod różnymi Nickami. Są też inni, którzy przyznają mi rację.". Czyli podyskutuje z każdym, kto wyznaje jego poglądy, bo każdy, kto ma inne, to.. patrz cytat. Czyli podyskutuje z każdym, kto będzie mu przytakiwać i wydawać entuzjastyczne odgłosy, a każdy mający inne opinie, to kłamca, postbolszewik i zasługuje na całą resztę pejoratywnych określeń. Argumentów strony przeciwnej oczywiście nie przyjmuje do wiadomości i je po prostu zakrzykuje. Bo głośniejszy i bardziej butny przecież zawsze ma rację... Jak widać, na lansowanej przez aktualną władzę fali nienawiści wszelkich oponentów i nie entuzjastów, dzielenia na naszych lepszych i gorszej reszty, ta kreatura świetnie się lansuje poprzez słowotok, a właściwie gównotok, który uprawia. Takich ludzi należy się bać, bo jeśli się realnie dorwą do władzy, to czeka nas powrót Czk i gułagów.

2019-04-14 ~ Euro ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czarnecki o euro: "Chcemy europejskich płac, a nie europejskich cen"
To prawda politycy zarabiają w EURO w Brukseli!Polacy nie chca wprowadzenia Euro, ale politycy chętnie przyjmyją pensję w Euro!

2019-04-14 ~ Drożyzna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W sklepach mamy europejskie ceny na święta! Świąteczne zakupy droższe niż w zeszłym roku.
Ceny podstawowych produktów znowu poszybowały w górę.
Skoro zdaniem PiS jest tak dobrze, to dlaczego jest tak drogo?

2019-04-14 ~ miro ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przecież Polska jest jedynym dosłownie jedynym krajem w Europie gdzie nie było żadnej dekomunizacji ,,, kiedy Europa wschodnia cieszyła się wolnością u nas prezydentem był agent sovieckiego KGB towarzysz Wojciech Jaruzelski ... prymityw nazywający siebie generałem ...

Więc czego oczekujecie dzisiaj ? co może wizy do USA już się znudziły .... nawet Litwini z was się nabijają jadą bez wizy....a wy dalej towarzysz Broniarz działącz PZPR prowadzi do boju zastępy niedobitki postkomuny nauczycielskiej

2019-04-13 ~ olek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kolejny komuch - generał Janiszewski. Okazuje się ,że umierał dwa razy aby nie zostać osądzonym za stan wojenny.

2019-04-13 ~ SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie odbiegajcie od tematu. Tu dyskutujemy o strajku nauczycieli i o „Komuszkach”. Ostatnio Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poskarżył się publiczne, że w stosunku do nauczycieli stosuje się „mowę nienawiści”. Właśnie ukazał się nowy felieton Rolfa Michałowskiego pt. „Mowa nienawiści”. Jest opublikowany w rubryce „Aktualności” na stronie internetowej „stanowice-marcinkowice.hpage.com”. Polecamy.

2019-04-13 ~ Do KOD Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czytaj ze zrozumieniem , dlaczego tego generała nie sadzono ani nie skazano, bo uznano w procesie za zmarłego:
"Twórca WRON gen. Janiszewski nie zasiadł na ławie oskarżonych o wprowadzenie stanu wojennego, bo IPN przejęty przez PiS w 2007 roku uznał, że generał nie żyje, a zmarł w 2016 r. Sekretarką generała była słynna pani Basia, a kierowcą słynny pan Kazimierz. "

2019-04-13 ~ KOD Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jak mówił Adaś Michnik odpieprz się człowieku od Generała !! ! Adam Michnik ma rację odpieprzyć się PIS-iory od generałów ---niech żyje KOD niech żyje Mateusz Kijowski -jedyny sprawiedliwy

KOD popiera wszystkie strajki nawet te strajki nie popierane przez nikogo

2019-04-13 ~ Marian 65 lat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
O której stragany zabierają ? Ja z małżonką i znajomymi naszymi i z KOD chcielibyśmy popyketować trochę aby wesprzeć belfrów i naszą partię. Odmówimy dziesiątkę za nich i za mnie , żeby mnie za ten Kreml z małej litery nie wyrzucili z przynaleźności partyjnej.

2019-04-13 ~ Niewiarygodne ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na ławie oskarżonych o wprowadzenie stanu wojennego nigdy nie zasiadł gen. Michał Janiszewski, twórca WRON. Prokurator IPN uznał, że nie żyje. Tymczasem generał zmarł 4 lata po... pierwszych wyrokach!
Pani Basia ( sekretarka prezesa Pis) w czasach PRL pracowała jako sekretarka w biurze komunistycznego generała, Michała Janiszewskiego.
Znał go również prezes Kaczyński, który właśnie od niego odbierał Kancelarię Prezydenta, gdy był członkiem administracji Lecha Wałęsy.

2019-04-13 ~ Senat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Media podają taką oto ciekawostkę- Senat sprząta ośmiu pracowników, połowa z nich jest zatrudniona na umowach śmieciowych, a zarobki to 1634 zł na rękę czyli za najniższą krajową, czyli kwotę, która nie starczy na czynsz, jedzenie, ubrania, bilet komunikacji publicznej czy leki Ogromne wątpliwości budzi też sposób, w jaki panie sprzątające są traktowane - Senatorowie nie życzą sobie jeździć z nimi windą.

2019-04-13 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że kontynuacja strajku przez część nauczycieli i wychowawców po osiągnięciu tak wysokich podwyżek (15 do nawet 22%), jest hucpą polityczną, mająca na celu obalenie rządu PiS i powrót do władzy POstkomunistów, którzy chcieliby znowu rozkradać Polskę i oddawać polską gospodarkę w ręce wrogich Polsce państw.

Ta, nadal strajkująca część nauczycieli, szkodzi nie tylko Państwu Polskiemu, ale również całej grupie zawodowej nauczycieli i kompromituje się, porównując samych siebie do świń i krów.

Wydawałoby się, że nauczyciel, to zawód odpowiedzialny i że wykonują go ludzie odpowiedzialni. Okazało się jednak, że spora część nauczycieli, to zwykły chlew i obora, z komunistycznymi korzeniami i ta część nauczycieli sama to pokazuje.

2019-04-13 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wiadomo. Najlepsze apolityczne protesty robi się tuż przed wyborami.

Reformy edukacji niosą za sobą wiele uciążliwości ( delikatnie mówiąc ) z którymi muszą zmagać się tak nauczyciele jak i uczniowie wraz z rodzicami, forma tego protestu niszczy lub mocno nadwyręża zaufanie pomiędzy tymi grupami. Warto?


2019-04-13 ~ Do popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wydaje mi się ze protest jest apolityczny i niezależnie od tego jaka opcja rządziła i rządzi zawsze nie dbało się o oświatę , a reformy każda włądza przeprowadzała byle jak i na pokaz, bez żadnej spójności i kontynuacji. Nauczyciele to jedna z grup , która ma siedzieć cicho w szkole i nie dyskutować , bo każdy rząd wie co najlepsze dla polskiej oświaty.

2019-04-13 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak od lat 90 władza dofinansowywała oświatę, że teraz dla paru złotych ( różnica pomiędzy propozycją rządu a postulatem ZNP ) nauczyciele robią z siebie aktorów spektaklu który reżyseruje przedwyborczy spór rząd/opozycja. Smutne.

2019-04-13 ~ Do BBK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Bardzo mądre słowa oddające rzeczywisty stan polskiej oświaty.
Pozdrawiam

2019-04-13 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Protest nauczycieli jest słuszny, edukacji jak najbardziej wymaga większej opieki i nadzoru ze strony państwa... ale co dokładnie ZNP tym rodzajem strajku chce osiągnąć?

Nauczyciele to z reguły inteligentne osoby. Dlaczego dają się wciągać w kolejną wojenkę rząd-opozycja? Dlaczego wśród postulatów strajkowych nie ma takich które zdobyłyby dla nich poparcie rodziców? Czemu mają służyć infantylne protest-songi z krową w tle ( czy oczekują dopłat z UE z programu który ma wejść w życie w 2021 dla gospodarstw zajmujących się tradycyjnym chowem? )? Jakim prawem strajk roszczy sobie prawo do decydowania o przyszłości uczniów strasząc brakiem egzaminów, promocji, matur? Czy naprawdę propozycje rządowe są nie do przyjęcia ( porównując do tego jakie podwyżki dostają inne zawody z budżetówki )?

Według sondaż poparcie dla protestu spada, zaostrzając i przedłużając go kto zyska? Jak po jego zakończeniu będzie wyglądała szkoła, współpraca nauczyciele - uczniowie - rodzice?


2019-04-12 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przytaczanie listu ZNP z 1948 roku, jako koronnego pewnie argumentu świadczącego o aktualnym postępowaniu i poglądach związku, jest kuriozalne. Skoro już się pojawił Stalin, to proszę bardzo - Konstanty Ildefons Gałczyński, Umarł Stalin. I czy przez ten jeden wiersz mamy skreślić dorobek tego poety? Więc przytaczanie dokumentu z czasów, kiedy inna postawa nie była możliwa, to argument z cyklu - you forgot Poland.
Jak wyjaśnić, że wielu dotychczasowych członków nauczycielskiej solidarności, która to stała się prorządowym związkiem zawodowym, co jest już ewenementem na skalę światową, rzuciło legitymacje i wypisało się zeń?
W edukacji od dawna mocno idzie nie tak, jak być powinno. Zaczęło się od pierwszych reform i likwidacji "komunistycznego systemu ośmioklasowego". Wprowadzono, czort wie po co, gimnazja. Wolta dla samej wolty. Później ciągłe zmiany programowe, reorganizacje... Niemniej, kiedy te system gimnazjalny zaczął już funkcjonować, to ogłoszono znów powrót do systemu ośmioklasowego. I uczyniła to najbardziej "antykomunistyczna" partia z możliwych. I nawet zakładając, że idea była słuszna, to wykonano to w najgorszy z możliwych sposobów - idąc na chama do przodu, nie patrząc się na ofiary. Takie rozminowanie pola minowego przemarszem piechoty. Czym się to skończyło, doświadczają rodzice podwójnego rocznika i innych uczniów, którzy siedzą w szkołach os rana do późnego popołudnia. To wszystko od lat deprymuje nauczycieli, którzy są przymuszeni do wykonywania poleceń z kuratoriów i bycia trybikiem w maszynie. Do tego dochodzą sprawy finansowe, które stawiają ten zawód na bardzo niskim szczeblu. Także poważania społecznego. Bo roszczeniowe postawy rodziców, którzy scedują na szkoły obowiązek całego procesu wychowawczego są częste. Wystarczy porozmawiać z nauczycielami nauczania przedszkolnego i początkowego. Są dzieci, które doskonale obsługują smartfony, palmtopy i co tam jeszcze, a które z trudem potrafią sklecić prostą wypowiedź. Że nauczyciele mało pracują? A sprawdzanie klasówek? Wywiadówki popołudniami? Skrypty? Rozliczenia? Bilanse? Wszystko to wykonywane w domu, po godzinach pracy. Że mają długi urlop? Tylko ten urlop wypada obowiązkowo w szczycie sezonu, kiedy ceny są najwyższe. Nauczyciel nie pojedzie na wakacje w kwietniu lub wrześniu, tylko w ściśle określonym terminie. Więc parafrazując jedną, na szczęście byłą, premier - te podwyżki im się po prostu należą!

2019-04-12 ~ Niebywałe ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Na ławie oskarżonych o wprowadzenie stanu wojennego nigdy nie zasiadł generał Michał Janiszewski, twórca Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Prokurator IPN uznał, że nie żyje. Tymczasem generał zmarł niemal dziesięć lat po wniesieniu do sądu aktu oskarżenia, a cztery lata po pierwszych wyrokach Twórca WRON gen. Janiszewski wyparował z aktu oskarżenia ws. wprowadzenia stanu wojennego. Uznali,że zmarł, a on żył jeszcze 10 lat.
gen. M. Janiszewski jest autorem nazwy „WRON”-Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, decydował o wprowadzeniu stanu wojennego.

2019-04-12 ~ Marian 65 lat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak żyć Rolfie teraz, jak żyć ?

2019-04-12 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Marianie 65 lat”! Masz rację! Jednak popełniłeś bardzo poważne faux-pas, bo napisałeś „kreml” z małej litery !! ! To straszna zniewaga tej wspaniałej budowli, w której mieści się cała nadzieja światowego pokoju i zapanowania Wspaniałego Socjalizmu na całym świecie. Jak mogłeś tak spostponować tę wspaniałą instytucję, stojącą na straży pokoju, miłości i powszechnego dobrobytu na całym świecie? Jak mogłeś?! KOD ci tego nie wybaczy! Pójdziesz za to siedzieć, bo to straszna profanacja.

2019-04-12 ~ wisiu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dokładnie, Anatolij Maciarenko też jest w stałym kontakcie ze swoim prowadzącym z FSB. Skutecznie rozbroił już polskie wojsko, na pewno jego prowadzący jest zadowolony z roboty jaką wykonał.

2019-04-12 ~ Pani ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja też jestem przeciwna strajkowi. Z uwagi na pracę jaką wykonuję znam bardzo dobrze środowisko nauczycielskie. Mogę z całą stanowczością powiedzieć żeza zą pracę którą wykonują nie należy im się nic, jeszcze bym zabrała leniwemu gronu pedagogicznemu dużo dodatków i przywilejów. Proszę Państwa. Prawda jest taka że to są nieroby, rodzice dzieci powinni nauczycieli podawać do sądu . Stanowczo jestem za nie dla nauczycieli.

2019-04-12 ~ Marian 65 lat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf nie wolno tak mówić brzydko na kreml, w naszej partii szanujemy Rosjan. Pan Putin z panem Tuskiem spotkali się w Sopocie by porozmawiać o losach naszych gorszego sortu, a nie o sztucznej mgle którą są w stanie zrobić w moment tak jak rozgonić chmury w dniu zwycięstwa nad niemcami. To nie o tym. Pan Tusk tylko pokazał gest kciukiem i się śmiał po tragedii, że przeżył a nie że co ma z tym. W wy jączycie, że przez to tak wysoko w Brukseli. Nie tędy droga.
Strajk jest i będzie bo my KOD tak mówimy, córka się nie oddzywa bo zamiast jechać w lipcu na wczasy to teraz siedzi z dziećmi w domu ale jej tłumaczymy z żoną że to słusznie i w dobrym naszym wspólnym celu. Doczekam ja czasów że flaga KOD - u zawsiśnie na sejmie jak naszych czerwonych przyjaciół na Bundersztagu w Berlinie.

2019-04-11 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ZNP zastanawia sie na zmiana formy protestu na strajk rotacyjny. Czyli jak? Ci co popieraja strajk daja dzieci do klas ktore strajkuja a reszta idzie sie uczyc?

2019-04-11 ~ niedopieszczona ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dokładnie tak jak napisałaś Ktosia :)

2019-04-11 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak Ci nie pasuje strajk nauczycieli to zabierz dzieciaka do szkoły prywatnej, a jak cię nie stać to zmień pracę.

2019-04-11 ~ Gość. ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Biedacy nauczyciele twierdzą że walczą o honor. Tak naprawdę chodzi im tylko o kasę. Pracują po 4 godziny przy tablicy a resztę to na dodatkowe etaty, tylko o tym nie mówią bo to tajemnica nauczycielska. Przypominam, że normalny Polak pracuje minimum 40 godzin tygodniowo a nie 18. Pozostałe godziny mogą przeznaczyć na sprawdzenie prac i przygotowanie się do zajęć. Dlatego boją się zwiększenia pensum. Jak im nie odpowiada to niech idą do innych zakładów pracy (wytrzymają 1 lub 2 dni). Wyzyskują się tylko dziećmi na strajku. Wstyd. I oczywiście przerwa na święta musi być bo szlachta w domu chce strajkować. Zdecydowane NIE dla podwyżek i chańba nauczycielom.

2019-04-11 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kom ty służysz !! !! Będę pisał tak długo aż przestaniesz wpierać na każdy temat iż tylko ty masz rację , ile jeszcze tego jazgotu?, ha !! , ha !! !, służę tak samo społecznie jak społecznie i charytatywnie pracuje marszałek , ha !! !! Padam , ze śmiechu !! !

2019-04-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No tak. Twój głupi śmiech, to rzeczywiście „poważny” argument w dyskusji. Śmiej się dalej. Śmiech, to zdrowie.

2019-04-11 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Komu ty człowieku służysz? nie rozśmieszaj mnie ale się rozbawiłem aż mnie żołądek rozbolał!Opamiętaj się z tym twoim jazgotem z komuną itd ileż można ! Błagam jeszcze mnie rozśmiesz . Kto w to uwierzy ?, chyba okłamujesz sam siebie , o rany !! !!

2019-04-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
--------------- List ZNP do Józefa Stalina z okazji 70-tych ur. (1948) ------------------- ----- -- --- ---

„Drogi Nauczycielu!

My nauczyciele i pracownicy oświatowi Polski Ludowej, zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego, w dniu Twoich Urodzin ślemy Ci z głębi serca gorące pozdrowienia. W tym wielkim dla wszystkich ludzi pracy dniu pragniemy Ci wyrazić wdzięczność, iż dzięki nieugiętej Twej woli, która poprowadziła naród radziecki do zwycięstwa nad faszyzmem, Ojczyzna nasza odzyskała wolność i mogła wstąpić na szeroki socjalistyczny szlak.

Twój trud i Twoją pracę oceniają z wdzięcznością setki milionów prostych ludzi na świecie, dla których imię Twe jest symbolem pokoju, sprawiedliwości społecznej i międzynarodowego braterstwa ludzi pracy. Szczęściem jest dla nas, nauczycieli polskich, że w trudnej pracy wychowawczej możemy czerpać w pełni niezawodne wskazania z wielkiego Twego życia i Twej twórczości naukowej. Czerpiemy naukę i wskazania z wielkich doświadczeń szkolnictwa radzieckiego, któremu poświęcasz tyle uwagi i troski.

Zapewniamy Cię, największy Nauczycielu naszych czasów, że dołożyliśmy sił, by wychowywać nasze młode pokolenie w duchu najgłębszej przyjaźni z narodami Związku Radzieckiego i ofiarnej walki o pokój i socjalizm.

W siedemdziesiątą rocznicę Twych Urodzin, życzymy Ci, największy przyjacielu Polski, gorąco i serdecznie: długich i szczęśliwych lat życia dla dobra, szczęścia narodów i dla zwycięstwa socjalizmu na całym świecie”.

2019-04-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do KOD Oława

Służę Polsce i Polakom – wszystkim Polakom, poza komunistami/POstkomunistami, w tym KODziarzami. Czy to tak trudno odgadnąć? Czy rozum KODerasty tego nie ogarnia?

2019-04-11 ~ KOD Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
w takim razie Ty Rolfie komu służysz ?

2019-04-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie napisałem „najwięksi” sługusy-zdrajcy. Przymiotnika „najwięksi” użyłem wyraźnie w stosunku do zbrodniarzy z Kremla. Manipulujesz wypowiedziami i tylko to samo dyskwalifikuje cię ze wszelkiej dyskusji, bo jesteś załgany.

Za polskich sługusów-zdrajców uważam tych wszystkich, którzy świadomie szkalują Polskę i polski demokratycznie wybrany rząd i którzy uprawiają sabotaż przeciwko Państwu Polskiemu, zarówno tu w kraju, jaki i za granicą, jak np. w Parlamencie Europejskim.

Nie wiem jakim, lub czyim „członkiem” jest Marian, jednak z tego, co on pisze, wynika niezbicie, że popiera sługusów-zdrajców, albo sam do nich należy.

2019-04-11 ~ KOD Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kogo Masz na myśli Rolfie pisząc najwięksi sługusi ....zdrajcy Polski ? doprecyzuj proszę ... czyżby Narian był członkiem PZPR ?

2019-04-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Marian! Ja ci chętnie powiem, dlaczego nie lubisz Kaczyńskiego. Bo na Kremlu postanowiono, że Kaczyńskiego należy nie lubić, że trzeba go nienawidzić. A ty jełopo, zamiast samemu pomyśleć, zainteresować się faktami i samemu ocenić pracę Kaczyńskiego dla Polski i Polaków, stałeś się narzędziem największych zbrodniarzy na świecie i ich polskich sługusów-zdrajców . Nie wstyd ci?

2019-04-11 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy niech się określi czy popiera czy nie. Nie wypowiada się a to źle

2019-04-11 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z braku urody kobiety się naśmiewają bez sensu to jest

2019-04-11 ~ Marian 65 lat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie wolno pluć na PO. My też ich nie lubimy ale wolimy od Kaczyńskiego, chociaż PiS też lubimy. Tutaj chodzi o Kaczyzm a właściwie antykaczyzm, nie wiemy właściwie dlaczego go nie lubimy ale tak ma być. Może dlatego, że niski ? Nie wiem. A to , że sitwa nadal będzie nas doić to będziemy potem się martwić.
P.S
Właśnie , żona mnie upomniała, że nie musimy się martwić bo PO nie wygra... A my nadal swoje ! anty kaczyzm, anty kaczyzm !

2019-04-10 ~ Oławianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja też czytam komentarze i felietony Rolfa. Są zawsze bardzo trafione i rzeczowe i dlatego niektórym mogą się nie podobać.

2019-04-10 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zamilcz kanalio !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !

2019-04-10 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pisanie o braku urody to bezsens !! !!

2019-04-10 ~ Ryszard ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja chętnie czytam pana Rolfa i moi sąsiedzi też. Ty widać też czytasz, bo reagujesz.

2019-04-10 ~ niedopieszczona ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Riolf ograniczaj ten bełkot nikt tego nie czyta !

2019-04-10 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nieurodzia nie ma wpływu na wygląd. A ty masz równo pod sufitem? Tu się pisze o strajku a nie braku urody!

2019-04-10 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Trafiłem w sieci na bardzo ciekawe liczby, oto one:

W kontekście strajku nauczycieli warto przypomnieć o tym, co działo się w polskiej oświacie w latach 2008 - 2014. Otóż zamknięto wówczas aż 1146 szkół, a z pracy musiało odejść 47 tys. nauczycieli. Szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie i najzwyczajniej w świecie nie było pieniędzy na ich utrzymanie. Co ciekawe - likwidacja szkół i masowe zwolnienia nauczycieli nie przekuły się wówczas w powszechny strajk. Dlaczego? Czy kwestia zwolnień i likwidacji stała w zbyt dużej sprzeczności do uprawianej w tamtym czasie polityki "ciepłej wody w kranie"?

Źródło: niewygodneinfo.pl

Gdzie wtedy był Broniarz i jego komunistyczna klika? Dlaczego nie było strajków nauczycieli?

Gdyby były, to mafia TuSSka napuściłaby na strajkujących nauczycieli swoich prowokatorów, którzy wszczęliby rozróby, a to mafia TuSSka wykorzystałaby do rozpędzenia strajków za pomocą Policji.

A jak jest dzisiaj? Dzisiaj rząd rozmawia ze strajkującymi i bardzo idzie im na rękę.

2019-04-10 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Niedopieszczona”, czy raczej niedouczona i nierozgarnięta! Kto ma mały ograniczony móżdżek, ten nie ma wiele do powiedzenia, ani wiele do napisania, więc wpisy takich osób na forum są krótkie i nie zawierają żadnej treści, tylko hasła narzucone im przez innych.

2019-04-10 ~ brzydula ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a nieurodziwa cicho siedzi,co myśli o strajku?

2019-04-10 ~ Maciej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niech któryś oławski nauczyciel wrzuci tu swój pasek z wypłaty, zobaczymy jaka jest prawda o zarobkach.

2019-04-10 ~ niedopieszczona ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf tego Twojego słowotoku naprawdę nikt inteligentny nie czyta ... to bełkot ... opanuj sztukę zwięzłej komunikacji .... coś jak komiks obrazek wiele mówi ... a Ty potrzebujesz 500 słów napisać aby wyrazić prostą myśl --- naprawdę źle wpływa to na ocenę Twojego intelektu ta Twoja nadmierna gadatliwość nie niosąca treści

2019-04-09 ~ Rollf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Ciekawemu” uprzejmie odpowiadam, że moje felietony generalnie piszę w moim własnym imieniu. Jeśli w takim, czy w innym kontekście używam słowa „my”, to mam na myśli szeroko pojętą Zjednoczoną Prawicę, czyli tych wszystkich Polaków, którzy oczekują od państwa polskiego przestrzegania prawa, sprawiedliwości, gospodarności, walki z korupcją i wszelkimi mafiami, a także bezwzględnego rozliczenia komunistów i postkomunistów z ich przestępstw, a ja podzielam ich poglądy – to „my”. Zaś „wy”, albo „oni”, to po prostu komuniści i postkomuniści i ich trolle.

Na zarzut monotematyczności odpowiem krótko i jasno. Najważniejszym dziś tematem wszelkich dyskusji i publikacji są wściekłe próby komunistów i postkomunistów powrotu do władzy w państwie i jest to temat najważniejszy dla przyszłości Polski i Polaków. Te wściekłe próby przejawiają się we wszystkich obszarach życia politycznego, gospodarczego i społecznego i dlatego przy każdym prawie temacie i prawie każdym sporze, u podstaw leży dążenie komunistów i postkomunistów do obalenia demokratycznie wybranego rządu i do powrotu postkomunistycznej mafii do władzy. Gdzie tu jest jakiś populizm z mojej strony, nie potrafię odgadnąć. Fakty, to nie populizm, a ja zawsze piszę o faktach i je ewentualnie komentuję.

2019-04-09 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Broniarz przyznał się publicznie, że zmanipulował dane o ilości strajkujących, wyłączając z rachunku całą dłuuuuuuuugą listę placówek oświatowych i opiekuńczych. Dane rządowe są wiarygodne i można się na nich opierać. Oława, jako jeden z mateczników postkomuny, ma z pewnością udział strajkujących nauczycieli daleko przekraczający średnią krajową. Stąd te rozbieżności.

Rozpieszczonej, czy niedopieszczonej czuję się w obowiązku wyjaśnić pewne zasadnicze różnice.

SOCJALISTYCZNY, to jest polityczny reżim bazujący na tym, że właścicielem i zarządcą całego państwa jest jedna grupa ludzi (partia socjalistyczna), że nie ma w tym reżimie gospodarki rynkowej, lecz jedynie zarządzana centralnie i że nie ma żadnej prywatnej własności środków produkcji, ani większych nieruchomości.

SOCJALNY, to jest np. program rządu, w każdym ustroju politycznym, odnoszący się do warunków bytowych ludności.

LEWICOWE są partie polityczne, lub ich programy, które zabierają (najczęściej po prostu rabują) bogatym (w tym głównie przedsiębiorcom, którzy w końcu napędzają gospodarkę) i dają biednym

LEWACKIE są partie polityczne, lub wąskie grupy interesów, które pod płaszczykiem rzekomej działalności lewicowej niszczą wszelkie struktury państwowe i posługując się fałszem, zakłamaniem i manipulacją starają się obalić demokratycznie wybrane rządy, które dbają o interesy swoich krajów.

2019-04-09 ~ Ciekawe ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PS do ostatniego postu. Panie Rolf Pan pewnie mówi o % placówek, które wg MEN przystąpiły do strajku oficjalnie. Te dane i tak są zanizone przez kreatywne liczenie, szczegóły sobie daruje. Np w Oławie strajkuje w jednej szkole około 80 % nauczycieli ale placówka oficjalnie nie. Takie to Pana szanownego dane są. Zauważyłem ostatnio u Pana (niestety) wybiorcze pochodzenie do rzeczywistości. Coraz gorzej przez to się czyta Pana felietony (a czytam namiętnie) idzie Pan ostatnio strasznie monotematycznie, stosując czysty populizm. I działa Pan w imieniu wszystkich, nigdy nie podając liczb, kto to co wszyscy. Pozdrawiam,

2019-04-09 ~ Ciekawe ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolf skąd ma Pan dane, że ponad połowa nie strajkuje, w naszym powiecie zgodnie z danymi tabelarycznymi strajkuje od 67 do 100 procent nauczycieli. Dane na jednym z portali. Większość zdecydowanie powyżej 70%. W całej Polsce podobnie. Gdyby ponad połowa nie strajkowala to by problemu nie było. Popieram nauczycieli. Kiedy mają żądać jak nie teraz, kiedy jest tak dobrze, pieniędzy w bród a będzie jeszcze więcej - tak w TVP mówią. Ja jednak, jako protest złożył bym masowe Wypowiedzenia. To by topiero się dupa zapaliła. Szkoła to przede wszystkim opieka nad dziećmi w celu pracy ich rodziców. Nie ma się co czarować, edukacja edukacją ale przede wszystkim chodzi o ręce do roboty.

2019-04-09 ~ niedopieszczona ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf jesteś nadpobudliwym przemądrzałym dzieciakiem -- być może rozpieszczonym :) ---zapraszam do lektury Marksa .... dokładnie opisuje w swoich manifestach sposób przejęcia władzy jaki i utrzymania jej --- wyraźnie pisze w nich o konieczności wprowadzenia terroru komunistycznego ... i masowych ofiarach jakie są konieczne

socjalne a socjalistyczne to tak jak lewackie i lewicowe ... :)

2019-04-09 ~ Oławianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Broniarz i cały ZNP to towarzysze z PZPR ,którzy wraz komuchami z OPZZ,PO - PSL i Koalicji Europejskiej uzgodnili w lutym 2019r ,że muszą odzyskać upragnione koryta władzy, by mogli dalej grabić suwerenną Polskę dlatego postanowili wykorzystać do tego ludzi ,którzy za przysłowiowe 30 judaszowskich srebrników
sprzedadzą własną godność człowieka,nie licząc się z tym jak przeżywać to będzie młodzież szkolna.
Ekipie Broniarza wraz z towarzyszami nie zależy na tym ile nauczyciela na tym strajku zyskają czy stracą
lecz na pokazaniu opinii publicznej ,że jest w Polsce grupa naiwnych ludzi do wmanewrowania ich do swoich celów politycznych.

2019-04-09 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niedopieszczona! Jesteś bardzo osamotniona w takich dziwnych poglądach. Masz widać poważny problem z odróżnieniem pojęć socjalistyczny i socjalny, a to dwie zupełnie różne rzeczy. Nie ulegaj komunistycznej propagandzie totalnej opozycji, bo wylądujesz na manowcach.

2019-04-09 ~ niedopieszczona ( gość forum ) zgłoś naruszenie
solidarność nigdy nie walczyła z socjalizmem wszystkie 21 postulatów jakie wywiesili na stoczni były to postulaty czysto socjalistyczne ...

każdy dosłownie każdy związek zawodowy w swej istocie jest czystą formą komunizmu
a komunizm wiadomo to forma systemu jaka prowadzi do ludobójstwa zawsze ...masowego ... na początki zawsze są roszczenia zawsze walka o równość ... o płace ... na końcu pola z milionami trupów wymordowanych przez komunistyczne bojówki czerwonych kmerów .... setki milionów trupów wymordowanych przez socjalistyczną partię chin .... Stalin.... mam wymieniać dalej ?? ? i zawsze zaczyna się od związków zawodowych postulatów strajków i kończy tak samo...

2019-04-09 ~ wiechu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
strasznie ci współczuję, że tak brzydko sam o sobie mówisz, ale nie martw się to się leczy, a w Niemczech powinieneś mieć równie dobrych specjalistów jak w Polsce

2019-04-09 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wiechu! Trzeba być kompletnym idiotą, albo po prostu zwykłym załganym komunistą, żeby mieszać dotacje unijne na rolnictwo z wynagrodzeniami nauczycieli.

2019-04-09 ~ do Ulki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
spytaj starego pijanego to będziesz wiedzieć czy strajkują

2019-04-09 ~ wiechu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
i widzisz Rolf mijasz się z prawdą, co z tego, że dają 15% skoro zabierają 10% w innym miejscu. Ale taki ktoś jak ty to pewnie byłby zadowolony jakby mu w TVP obiecali 3 krowy (i jeszcze 500+ na każdą), a potem przyprowadzili jedną i powiedzieli, że 500+ na krowę dostaniesz jak unia da.

2019-04-09 ~ Prondzik Lewak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czyli "Związek Zawodowy Solidarność" jak zwał tak zwał, jest kwintesencją komunizmu...? Czyli kto min. walczył z komunizmem, komuniści? Hmmm...

2019-04-09 ~ niedopieszczona ( gość forum ) zgłoś naruszenie
związki zawodowe są tak komunistyczne jak sam komunizm .... :) są sednem komunizmu --związki zawodowe są zorganizowaną formą komunizmu w miejscu pracy jakie stwarza kapitalizm :)

2019-04-09 ~ Prondzik Lewak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf pajacu, a od kiedy to związki zawodowe są komunistyczne...?

2019-04-08 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nigdzie na świecie, a przynajmniej nigdzie w Europie, nie było w całej powojennej historii wypadków, gdzie jakiekolwiek związki zawodowe uzyskiwały podwyżki wyższe niż góra 5 czy 6 procent rocznie i to mimo strajków.

Rząd PiS daje nauczycielom aż 15 procent !! ! co jest ewenementem na skalę światową, bo to dobry rząd, który wie, że poprzedni postkomunistyczny rząd oszukiwał i okradał nauczycieli przez wiele lat. Jednak gdzieś jest jakaś granica i ta została osiągnięta, jeśli nie przekroczona.

Żądanie 30 procent podwyżki jest żądaniem z kosmosu, kompletnie groteskowym i całkowicie nierealnym. Kto stawia takie żądania? Oczywiście stary komunistyczny związek zawodowy ZNP, tylko po to, żeby zaszkodzić rządowi PiS, a głupi nauczyciele dają się wciągać w antypaństwową i antypolską komunistyczną dywersję. Związek „Solidarność”, który pokonał komunę, uznał, że rząd PiS, w miarę możliwości budżetowych, wyrównał krzywdy nauczycieli, wyrządzone im przez poprzedni postkomunistyczny rząd i zakończył strajk, tylko komuniści strajkują nadal, bo im chodzi przede wszystkim o destabilizację państwa, które zwalcza postkomunistyczną mafię.

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, zdominowanego dziś przez to samo liberalno-lewacko-przestępcze środowisko, jakie utraciło władzę w Polsce ponad trzy lata temu. Dlatego to środowisko tak szaleje, żeby nie utracić swoich przestępczych wpływów w Europie, a (powtórzę to jeszcze raz) głupi nauczyciele dali się w to wmanewrować, choć już przeczuwają, że będą tego gorzko żałować, bo społeczeństwo im tego świństwa nie wybaczy. Tu już nie chodzi tylko o biedne dzieciaki, ale i rodziców, którzy muszą wybierać – albo nie pójść do pracy i zając się dziećmi, albo zostawić dzieci na pastwę losu.

Rząd PiS też odpowiednio „pogoni kota” strajkującym nauczycielom. Polska oświata zostanie dopasowana do standardów europejskich w zakresie stosunku praca-zapłata. Nauczyciele w Polsce będą musieli pracować tyle samo godzin, co ich koledzy w innych krajach Europy. To się wielu nauczycielom z komunistycznego związku zawodowego bardzo nie spodoba.

Na strajku też nauczyciele wyjdą, jak Zabłocki na mydle, bo państwo za strajk nie płaci, płacić muszą związki zawodowe, a te mają kasę dość ograniczoną, więc państwo nie odpuści, aż Broniarzowi skończy się forsa. Zaś odpowiednie służby zadbają już o to, żeby Broniarz nie dostał żadnych pieniędzy z zagranicy na finansowanie długiego strajku..

Zresztą, ponad połowa nauczycieli nie strajkuje – nie dali się nabrać i zmanipulować ani komunistom ani sługusom europejskiego mainstreamu lewacko-liberalno-przestępczego.

2019-04-08 ~ do ulki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pisowcy nie strajkują. Więc komuszki nie strajkują.

2019-04-08 ~ Dana ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przyszłam do pracy w szkole w 1989r. - zawsze o niej marzyłam, nie należę do żadnego związku, strajkuję, bo nie mogę znieść jak niekompetentni ludzie od wielu lat niszczą polską oświatę, marnują pasje coraz mniej licznych pedagogów. Kolejni ministrowie i rządy wprowadzają nieprzemyślane zmiany. Nadal lubię swoją pracę z dziećmi, kiedy widzę jak się rozwijają, ale mam coraz mniej siły do walki z biurokracją, przeładowanym programem niefrasobliwością decydujących o oświacie. Za chwilę odejdę z zawodu, liczyłam,że będę miała komu przekazać moją wiedzę i doświadczenie. Niestety chętnych do pracy brak.Moja kolejna praktykantka stwierdziła, że nie tak sobie wyobrażała pracę w szkole i nie zamierza w niej pracować po studiach. Smutne, ale za chwilę będzie braknie tylko lekarzy, pielęgniarek ale tez nauczycieli.

2019-04-08 ~ Anonim ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oczywiście, że nie ma komuszków, u nas są tylko komuszydła, komuszyska i komuchy.

2019-04-08 ~ uczniowie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
i tak trzymać

2019-04-08 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie ma żadnych komuszków ale w ponad 85% , na godzinę 12 strajkują i wara od nas !! !

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin