Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | II Powiatowa Gala Talentów - ART-TALENT 2019 | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-03-11 ~ Otok ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
5 1

Dziwna kraina Otok


Za torami istnieje tak kraina gdzie łączą się dwa światy: kraina dobrobytu i pomyślności oraz kraina błotnych bagien i dziur. Mieszkańcy bagien chcieliby dołączyć do krainy dobrobytu, ale wstydzą się bo jak to w gumofilcach i z latarka do galerii ? Kto im zgotował taki los ? Genialny strateg oławski który nie potrafi rozdzielać równomiernie środków na całe miasto: jedni dostają wszystko, drudzy nic.. niech żyje Friszu ! Takiego Burmistrza to na rękach nosić ! Alez on rządzi i dzieli, tylko podziwiać ! ..
ilość ostatnich komentarzy: 39.
2019-03-20 ~ Cenzura ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dlaczego wpisy są usuwane ? Cenzura na zamówienie ?

2019-03-17 ~ Wstyd za takiego "burmistrza" ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dokładnie, kolejny przykład "logiki" friszmana-jest asfalt gdzie stoi kilka domków -max 30tu mieszkańców, poranna i poludnuiwa 300 osób i wjazd tylko quadem albo 4x4.

2019-03-17 ~ Otok ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie chodzi tylko o mieszkańców bloków. Ulica Południowa to główna droga dojazdowa do pozostałych ulic. Ludzie zostali oszukani.Było mówione wy się zrzućcie na asfalt na pozostałych ulicach, a miasto zrobi główną ulicę Południową. I co? Ludzie włożyli kasę i mają przed domami asfalt, ale żeby do niego dojechać muszą najpierw tłuc się dziurawą ulicą Południową,która mimo obietnic nadal nie jest zrobiona. A brak około 50 m asfaltu na Porannej to dopiero kpina. Bo po co robić tu drogę dla 150 mieszkańców dwóch ostatnich bloków, lepiej było zrobić 100m ulicy Złotej, przy której oprócz radnego mieszka nie więcej jak 50 osób, lepiej było zrobić w pierwszej kolejności kawał asfaltu przy prywatnym przedszkolu i zadbać o inne drogi w pozostałych częściach osiedla. Dlaczego można było zrobić ulicę Jodłową i Poziomkową, a Południowa leży odłogiem?!

2019-03-16 ~ Tak jak poniżej ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dyskusja dotyczy głównie bloków wybudowanych przed znanego dewelopera oławskiego bez drog, oświetlenia, chodników.. nie mieszajcie tematów, chodzi o teren przy galerii gdzie stoi kilka dużych bloków - około 200 mieszkańców gdzie od lat brodzą w blocie. Nikt nie kupował działki od chlopa razem z obornikiem.. działki od miasta ! Friszu ma gdzieś, deweloper oszust zmienił nazwę i olał temat.. ludzie w@urwieni, o tym jest to forum..

2019-03-16 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogi „mieszkańcu centrum”! My tu dyskutujemy przede wszystkim o domach wielorodzinnych, czyli blokach mieszkalnych i o blokach jednorodzinnych domów szeregowych, budowanych przez deweloperów na terenach (działkach) kupionych od Miasta, a nie kupionych od chłopa, który sprzedał grunty rolne. Ty zaś ruszyłeś zupełnie inny problem, który z tym tu omawianym nie ma nic wspólnego. Nie mieszaj gruszek z kartoflami, bo wszyscy od tej mieszanki dostaną sr….., przepraszam – rozwolnienia.

2019-03-16 ~ mieszkaniec centum ( gość forum ) zgłoś naruszenie
szanowny panie w gumofilcach,,,, kupujac dzialke w Otoku zdawal pan sobie chyba sprawe co kupuje i gdzie kupuje,dzialki w Otokuczy innych miejscach sprzedaja prywatni wlasciciele zarabjac gruba kase a Wy macie pozniej zale i pretensje ze miasto nie robi wam drogi czy oswietlenia.Chore jest w tym panstwie glupie prawo.Chlop sprzedaje swoja ojcowizne na dzialeczki to niech wpierw poniesie koszty i zrobi drogi czy oswielenia,,,a energetyka czy wodociagi moda doprowadzic media bo beda na was zarabialy a Wy chcecie zeby miasto czy gmina zrobily Wam oswietlenia i drogi za frajer,,,,

2019-03-15 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brak miejscowych planów zagospodarowania dla polowy Oławy jest naszą mocną bolączką.
Tak samo szybka zmiana istniejących planów na żądanie jakiegoś prywatnego inwestora, co miało miejsce na Otoku, gdzie teraz ma stawiać bloki na osiedlu domków jednorodzinnych.
Brak spójnej polityki komunikacyjnej dla miasta, nie tworzy się żadnych dróg zbiorczych, lokalnych dla ruchu miejskiego.

2019-03-14 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Adm”! Nie wprowadzaj ludzi w błąd. To, o czym piszesz w Niemczech jest absolutnym wyjątkiem stosowanym tylko przez jakieś zupełnie pojedyncze gminy, jak np. Monachium, na podstawie lokalnych przepisów.

Generalnie w Niemczech nie ma dziś żadnego przekształcania gruntów rolnych w budowlane i tak jest w prawie wszystkich Landach. Każda gmina ma odpowiednik polskiego mpzp, czyli „Flächennutzungsplan“ i nie ma zgody na żadne przekształcenia wbrew ustaleniom tego planu. Tam obowiązuje porządek, a nie bajzel, jak w Oławie, gdzie każdy robi, co chce, jak tylko dorwie się do władzy. W Niemczech raz opracowany plan zagospodarowania jest zrobiony z głową i jest święty.

Jeśli już gdzieś w Niemczech dojdzie do tego, że przekształca się podmiejskie pole albo łąkę na tereny budowlane, co jest związane z ogromnym i bardzo skomplikowanym postępowaniem administracyjnym i co zdarza się bardzo rzadko, to inwestor nie oddaje kawałka gruntu miastu, na koszty budowy infrastruktury, jak tutaj piszesz. Prawo niemieckie nakłada na takiego inwestora specjalną opłatę nazywaną „Erschließungskosten“, która pokrywa budowę niezbędnej infrastruktury.

Rozumiem, że twoim zdaniem, jeśli ktoś dla kasy bezczelnie łamie obowiązujące przepisy budowlane, to nie należy go ścigać karnie, administracyjne i cywilnie, tylko zmienić przepisy. To jakaś neomarksistowska ideologia? Czy może neoliberalna? Co właściwie na jedno wychodzi.

Co do rzekomego „rozdawnictwa”, to podawane przez ciebie za przykład Niemcy, już od dekad wypłacają specjalny zasiłek na wszystkie dzieci nazywany „Kindergeld” i to dużo wyższy, niż nasze polskie 500+. Obniżanie podatków też nie jest żadnym „rozdawnictwem”, lecz poprawną polityką gospodarczą. Rząd ma dbać o dobrobyt całego społeczeństwa, a nie tylko wybranych grup i różnych mafii.

Nie siej tu więc POstkomunistycznej propagandy.


2019-03-14 ~ Otoczek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak wygląda sprawa budowy nowych mieszkań niedaleko stacji paliw? Jest nadal wstrzymana?

2019-03-14 ~ Adm ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Temat jest znacznie szerszy i dotyczy całego naszego kraju a nie tylko Oławy. Wystarczyłoby zmienić przepisy na kształt tych co są w Niemczech. Tam w przypadku jak jakiś rolnik chciałby podzielić swoje pole na działki to może zrobić to m.in pod warunkiem, że część z tych działek przekaże do miasta/gminy, tak aby wartość tych działek pokryła koszty budowy infrastruktury. Miasto wtedy buduje drogi, chodniki i instalacje finansując je z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży tychże przejętych działek. Takie proste aż genialne ale niestety nasza nowa władza ma większe problemy i zajmuje się rozdawnictwem, no ale to temat na inny wątek.

2019-03-14 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szanowny Panie „Architekcie”! Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2015.0.1422), Rozdział 2, §§ 14 do 18, reguluje kwestie dojść i dojazdów do budynków i do działek budowlanych w sposób zupełnie jednoznaczny i precyzyjny z dokładnością do 0,5 m (polecam Panu uważną lekturę tych przepisów np. pod linkiem:

arslege.pl/rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-w-sprawie-warunkow-technicznych-jakim-powinny-odpowiadac-budynki-i-ich-usytuowanie/k218/s3043/

Jedną z podstawowych zasad prawa budowlanego jest to, że nieruchomość wykorzystywana na cele budowlane musi mieć zapewniony dostęp do drogi publicznej. Wynika to przede wszystkim z art. 5 ust.1 pkt. 1a i pkt. 9 ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z tymi przepisami obiekt budowlany wraz ze związanymi z nim urządzeniami budowlanymi należy projektować i budować zapewniając mu między innymi dostęp do drogi publicznej. To oznacza, że zapewnienie unormowanych w ww. rozporządzeniu Ministra Infrastruktury dojść i dojazdów do budynków musi być zapewnione nie tylko już na etapie projektowania, ale również w pozwoleniu na budowę.

Droga utwardzona jedynie tłuczniem nie spełnia wymogów ww. norm budowlanych, ponieważ w takiej „nawierzchni” bardzo szybko tworzą się głębokie dziury, a ponadto drogi wysypane jedynie tłuczniem nie posiadają kanalizacji deszczowej. Wyobraża Pan sobie kilkunasto tonowy wóz bojowy Straży Pożarnej pędzący po takiej drodze do pożaru? Przepis § 15 ww. rozporządzenie Ministra Infrastruktury wyraźnie określa, jakim warunkom mają odpowiadać dojazdy i droga wysypana jedynie tłuczniem tych warunków nie spełnia w żadnej mierze.

Odbiór wielorodzinnego budynku mieszkalnego i wydanie pozwolenia na zasiedlenie, w stanie bez wykonanych przepisowych dojść i dojazdów jest ewidentnym niedopełnieniem obowiązków i nadużycie uprawnień, co zgodnie z art. 232 Kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia nawet do 10 lat.

Na jakiej zatem podstawie uważa Pan, że prokuratura i sądy nie mogą w tym przypadku wiele zdziałać? Słucham uważnie.


2019-03-14 ~ architekt ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolf ma Pan rację odnośnie tego, że dojścia powinny być. Natomiast nie wynika to niestety z przepisów aż tak jak to Pan przedstawia. Cytuje Pan warunki techniczne, ale tam jest rozróżnienie dojść i dojazdów do budynków oraz do działek budowlanych. I nie jest to jednoznaczne. Do tego dojazd utwardzony nie musi być wyłożony kostką lub asfaltem. Droga z tłucznia także spełnia te wymagania. Ponadto jeszcze trzeba rozróżnić budynki mieszkalne wielorodzinne, które mają większe wymagania od budynków jednorodzinnych. Wszystkie bliźniaki, czworaki, szeregówki do budynki jednorodzinne i takie przepisy muszą spełniać. A więc obowiązują je takie same wymagania jak dla budynków wolnostojących. I dalej idąc Pana tokiem myślenia nie można by otrzymać pozwolenia na ani jeden domek dla prywatnego inwestora. Więc prokuratura czy Sąd raczej nie wiele mogą w tym przypadku zdziałać.

2019-03-14 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Manifestacje niewiele dają, nawet jeśli są dobrze upublicznione przez media, np. telewizję. Zarówno władze jak i deweloperzy mają to po prostu w (..). a cierpią jednie Bogu ducha winni kierowcy.

Jedyna skuteczna droga, to działania prawne. Na drodze karnej, czyli Prokuratura powinna zostać zasypana zawiadomieniami o przestępstwie oszustwa przez deweloperów i niedopełnienia obowiązków służbowych przez urzędników oraz na drodze cywilnej, czyli powinna pójść lawina pozwów o odszkodowania za sprzedaż mieszkań i szeregówek niezgodnych z obowiązującymi przepisami budowlanymi (brak przepisowych, czyli utwardzonych skanalizowanych i oświetlonych dojść i dojazdów do drogi publicznej). Odszkodowania muszą pokryć wybudowanie tych dojazdów i dojść przez firmy zewnętrzne.

Prawnicy współpracujący ze Stanowicko-Marcinkowickim Stowarzyszeniem Mieszkańców napiszą za darmo takie zawiadomienia i pozwy każdemu pokrzywdzonemu Mieszkańcowi, który zgłosi się do tego Stowarzyszenia z prośbą o pomoc, najlepiej drogą e-mailową na adres stanowice-marcinkowice@hotmail.com

Jednak przy pozwach cywilnych trzeba liczyć się z kosztami sądowymi, a pozwy zbiorowe są w tym wypadku wskazane jedynie wtedy, kiedy umowy kupna mieszkań, np. w jednym bloku, są identyczne i dotyczą tego samego dewelopera. Trzeba też najpierw dokładnie wyliczyć wysokość odszkodowań, do czego potrzebny będzie biegły rzeczoznawca.

2019-03-14 ~ 396 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jakie mamy opcje ? Szczekać na forum czy wyjść na ulicę i zablokować np. drogę 396 na wysokości Domańskiego w ramach protestu ? Może wtedy Burmistrz skuma, że ludzie tutaj mają dosyć.

2019-03-14 ~ do Zenobiusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
do roku mieli zrobić, mija już 6 lat od dnia zakupu mieszkania. Nie pitol mi o wojnie, takie wpisy to kipa.. Siedź cicho i akceptuj nieróbstwo i złodziejstwo władz Oławy? To radzisz ? śmieszne..

2019-03-14 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Zenobiusz”! A nie przyszło ci czasem do głowy, że publicznie popierasz złodziejstwo, oszustwo i korupcję? Co to za idiotyczna postawa? Jesteś deweloperem, albo urzędnikiem, czy tylko ich trollem internetowym za pieniądze? Paszoł won z twoją „składką”!

2019-03-14 ~ Zenobiusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogi po jednym roku? Dobre...
Niektóre części miasta od wojny nie mają utwardzonej drogi, a ty byś chciał w jeden rok.
Jak Ci deweloper obiecał drogę to idź do niego z pretensjami.
Zróbcie składkę to będziecie mieć w tym roku drogi. Tak zrobili na Wiosennej i innych drogach i mają.


2019-03-13 ~ Co to ma być ? ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na porannej kupiliśmy mieszkania bez drogi dojazdowej w cenach wyższych jak na Iwaszkiewicza -podwyższony standard z garażami podziemnymi. Czy to jest legalne, że miasto ma to gdzieś a deweloper kłamal, że drogi niedługo będą? Czujemy się oszukani, obiecywali, że osiedle dopiero się tworzy i że po roku max zrobią wszystko.. nic się nie dzieje, 4 duże bloki brodzą w błocie, ludzie chodzą z latarkami pod wieczór, na plac zabaw nie dojdziesz bo błoto wciągnie ci buty. Co to ma być? Zarządzie miastem? Dla mnie ten Pan który nazywa się Burmistrzem może zarządzać co najwyżej kołem gospodyń wiejskich.. bez urazy dla tych pań. Porażka, dlaczego wybraliście tego człowieka kolejny raz? 4 lata stracone.. kto mi zwróci za zawieszenie w aucie? Pan burmistrz ?

2019-03-13 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wymądrzyłeś się jak salomonowe portki. Wszystko jest uregulowane prawem, a umowy muszą być zgodne z obowiązującym prawem, ale za rządów POstkomunistów prawo było deptane, korupcja szalała i wszystko działo się zupełnie bezkarnie, a że w Oławie ciągle jeszcze rządzi POstkomuna, to dzieje się tak nadal.

Po przejęciu władzy centralnej przez PiS dopiero to wszystko wychodzi na światło dzienne i organy ścigania zaczynają brać się za przestępców, tyle, że najpierw trzeba uzdrowić organy ścigania i sądy, ciągle jeszcze naszpikowane komunistycznym i POstkomunistycznym pomiotem.


2019-03-13 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Znowu ten od 40 rozbójników (czytaj deweloperów i skorumpowanych przez nich urzędników) pisze tu jakieś niestworzone farmazony.

Te bloki (ciągi) szeregówek wybudował deweloper i sprzedawał pojedyncze szeregówki tak samo, jak sprzedaje się mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Zatem wymagane prawem budowanym utwardzone, a więc tym samym skanalizowane i oświetlone dojścia i dojazdy do drogi publicznej powinny zostać wybudowane przez dewelopera i to przed sprzedażą tych szeregówek.

Powiedz „Alibabo” swoim 40 rozbójnikom, że źle się „bawią” i że SMSM spowoduje rychłe zakończenie tego rozboju.

2019-03-13 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Zenobiuszu!” Ktoś, kto kupił sobie działkę i buduje sobie na niej swój dom, jest inwestorem i musi podporządkować się obowiązującemu prawu tak samo, jak deweloperzy, czyli wybudować sobie dojazd i dojście do drogi publicznej.

My tu jednak dyskutujemy zupełnie o czymś innym, a mianowicie o domach wielorodzinnych, budowanych przez deweloperów, którzy sprzedają mieszkania w tych domach, bez obowiązujących prawem utwardzonych (więc tym samym skanalizowanych) i oświetlonych dojazdów i dojść do drogi publicznej.

2019-03-13 ~ Alibaba ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mieszkańcy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych sami płacą za utrzymanie dróg i chodników w swoim otoczeniu. Dlaczego więc mieszkańcom szeregówek z Nowego Otoku drogi osiedlowe ma robić miasto za publiczne pieniądze?! Niech się zorganizują i stworzą wspólnotę mieszkaniową albo jakąś inną formę prawną, a nie liczyć tylko na kogoś. Nie mieli obowiązku budować się na końcu świata.

2019-03-13 ~ Zenobiusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ok, jeśli chodzi o deweloperów to zgadzam się z tobą w 100%.
Ale tutaj ludzie kupili działki na Nowym Otoku, czy nawet na Nowym Górniku 2 km od asfaltu bo były najtańsze i jak z nimi postępować, czy mogą się budować, czy mają czekać aż Burmistrz zrobi im drogę?

2019-03-13 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Zenobiusz”! Manipulujesz moje wypowiedzi. Przepisowe dojazdy i dojścia od budynków mają być budowane razem z budynkami, bo deweloperzy biorą za to pieniądze i to grube, a Miasto i nadzór budowlany mają tego dopilnować i tyle. Tak jest we wszystkich cywilizowanych krajach. Tylko, tam, gdzie rządzi POstkomunistyczna mafia jest inaczej.

I Jeszcze jedno. Nie jestem wszechwiedzący, lecz reprezentuję Stowarzyszenie Mieszkańców, które ma wśród swoich członków i sympatyków wysoko wykwalifikowanych specjalistów z wielu dziedzin, którzy, za moim pośrednictwem, stawiają swoją wiedzę do dyspozycji Mieszkańców za darmo. Daruj sobie więc twój głupi sarkazm, bo tylko się ośmieszasz i nie będzie zapłaty za nieudolne trollowanie.

2019-03-13 ~ ZEnobiusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sam wszechwiedzący Rolf stwierdził, że jak nie ma drogi to nie można się budować.
Bo jak nie to Prokuratura.

2019-03-12 ~ do Zenobiusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
,, Sprawa jest prosta, nikt nie powinien dostać pozwolenia na budowę.
Miasto wybuduje drogę, infrastrukturę i oświetlenie dopiero będziecie się budować.
Miasto realnie może wybudować jedną drogę więc będziecie czekać na swoją kolei"


--------
za 100 lat (?)

2019-03-12 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Gaju Oławskim, Niwniku, Godzinowicach i Jaczkowicach 200-metrowe wiatraki stoją tylko kilkaset metrów od zabudowy mieszkaniowej. Z chwilą postawienia tej farmy wiatrowej, za zgodą i z inicjatywy Kownackiego i Brezdenia, nieruchomości w tych miejscowościach potraciły tak bardzo na wartości, że ich sprzedaż stała się w ogóle niemożliwa, a zdrowie Mieszkańców tych miejscowości jest systematycznie rujnowane.

Ale to temat jedynie towarzyszący. Brak wymaganych przepisami i normami budowlanymi utwardzonych i oświetlonych dojść i dojazdów z budynków mieszkalnych do dróg publicznych, jest gigantyczną aferą, na wiele milionów złotych i ktoś za to nieźle beknie. Sprawa jest już w Prokuraturze Krajowej.

2019-03-12 ~ do do d ... ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No to ciekawe co mają powiedzieć mieszkańcy starej części Otoku, Gaju Oławskiego, Niwnika i Godzinowic jeśli wiatrak postawiony ponad 2 km dalej ma szkodliwy wpływ na mieszkańców...
Łbie chciałeś błysnąć ale Ci nie wyszło, mieszkania są tańsze bo ludzie nie chcą mieszkać na księżycu , brak dróg, ruch do galerii i ciągłe stanie po 30 min na przejeździe kolejowym. Brak sklepu spożywczego ,apteki, wszystkie przychodnie, szkoły i przedszkola są " po lepszej stronie miasta". Nie chciałbym być mieszkańcem Otoku i stać w piąteczek w korku sięgającym starej piekarni na Strzelnej z wizją 45 minut spędzenia w aucie ( daj Boże , że innemu domownikowi nie przypomni się , że czegoś potrzebuje z miasta bo to już 45 x 3 ).

2019-03-12 ~ Zenobiusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sprawa jest prosta, nikt nie powinien dostać pozwolenia na budowę.
Miasto wybuduje drogę, infrastrukturę i oświetlenie dopiero będziecie się budować.
Miasto realnie może wybudować jedną drogę więc będziecie czekać na swoją kolei.
Miasto powinno sporządzić Plan Zagospodarowania gdzie zablokuje wszelką budowę a wyznaczy mały obszar do zabudowy gdzie będzie inwestować we wszelką infrastrukturę.
Czy do tego dążycie i tego chcecie?
Skończy się spekulacja działkami, podziały pól rolnych i sprzedaż na skrajnych obrzeżach miasta.
Spekulanci się bogacą a wy tu narzekacie bo 5 km do twardego asfaltu trzeba dojeżdżać.

2019-03-12 ~ do d... ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Właśnie o to „blisko 2 km” idzie. Najdalej położone domy na Nowym Otoku są oddalone już grubo poniżej 2 km od 200-metrowych wiatraków, czyli leżą już w strefie prawem zakazanej, bo niebezpiecznej dla zdrowia. Ludzie nie chcą mieszkać w pobliżu wiatraków i dlatego ceny nieruchomości na Nowym Otoku są zdecydowanie niższe, niż po drugiej stronie miasta. Poza rujnowaniem zdrowia wiatraki szpecą też okolicę, co też ma wpływ na słaby popyt na nieruchomości w takiej okolicy. A twoje porównanie do barek jest po prostu do d…

2019-03-12 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf Ty chyba dawno w Oławie nie byłeś, wiatraki są oddalone od Otoku o blisko 2 km ... To takie głupstwo jakby napisać, że mieszkania w Rynku lecą na łeb przez głośną pracę barek pływających ( jeszcze ) po Odrze.

2019-03-12 ~ do prawda ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Obiecywać to sobie mogli. Ja miałem obiecane miejsce parkingowe przydzielone do mieszkania, od 10 lat nie mam gdzie zaparkować wracając z pracy po 22.
Jak najbardziej jestem za równym dzieleniem pieniędzy na całe miasta a nie jak teraz na Oławę A ( Od ronda Mc Donalds, do torów na wiejskiej, wiaduktu na Opolskiej i mostu na Odrze) i Oławę B ( jak wcześniej czyli Nowy Otok, Zaodrze, Opolska ).

2019-03-12 ~ prawda ( gość forum ) zgłoś naruszenie
widać gdzie ma wyborców -> Iwaszkiewicza: kwiatuszki, przejścia dla pieszych, wspomniana mgiełka, place zabaw, chodniki, oświetlenie, wypas! A teraz porównajcie to z Południową i Poranną, nie da się wyjść z domu po deszczu, nie wspominając o dojściu do placu zabaw, KPINA to jest a nie sprawne zarządzanie miastem ! Proszę o brak tekstów w stylu: widziały gały co brały. Zarówno Burmistrz jak i deweloper obiecywali drogi po roku max od zakupu mieszkania! KŁAMSTWA-KŁAMSTWA-KŁAMSTWA !

2019-03-12 ~ brawo Rolf ( gość forum ) zgłoś naruszenie
co mamy siedzieć cicho i dalej czekać 100 lat ? Dlaczego miasto inwestuje w bajery: mgiełki, plaże i inne dupe*ele skoro ludzie nie mają podstaw ! .. Ludzie, mamy 21 wiek i Unię Europejską, nie można się godzić na taki III świat w takiej bogatej gminie. Argumenty w stylu wywal kasę i sam sobie zrób do mnie nie docierają. Płacimy podatki jak każdy inny..

2019-03-12 ~ Vick ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I po co kolejny temat o drogach w Otoku? Na kilku ulicach jest asfalt, mieszkańcy wyłożyli kasę i mają drogę i spokój.

2019-03-12 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I jeszcze jedno. Mieszkania i szeregówki na Nowym Otoku są tańsze, niż na drugim końcu Oławy, po Kownacki z Brezdeniem postawili tam w pobliżu 200-metrowe wiatraki.

2019-03-12 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Alibaba”! Widać, słychać i czuć, że zostałeś napuszczony przez 40 rozbójników. Ci ludzie zapłacili pełne ceny rynkowe za mieszkania i szeregówki wykonane zgodnie z prawem i z normami budowlanymi, a te nakładają na inwestorów obowiązek zbudowania utwardzonych i oświetlonych dojść i dojazdów do tych domów, łączących je z drogami publicznymi. Brak tych dojazdów i dojść, w tym dla służb ratunkowych, jest zwykłym oszustwem.

Poczytaj sobie na ten temat pod zakładką „Ulice mafii Frischmanna” ma stronie „stanowice-marcinowice.hpage.com”.

2019-03-12 ~ Alibaba ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zrobić ściepę i wysypać drogi tłuczniem, a nie liczyć tylko na kogoś. Miasto nie będzie prowadziło dróg do jakichś pojedynczych domów, gdy centrum jest zaniedbane. Jak się kupowało działki tanio, trzeba było myśleć o uciążliwościach.

2019-03-12 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kraina jest fajna. Jest już przedszkole. Przydałaby się również szkoła podstawowa. Taka miejscowa nasza.

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin