Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-02-23 ~ Ali ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
3 1

Uwaga na trutkę na łąkach i wale w Marcinkowicach


Jakiś psychiczny typ lub typy osoba wykładają trutkę z jedzeniem na łące i wale wzdłuż rzeki Oławy od strony starych Marcinkowic w kierunku mostu.
To teren za wsią gdzie wyprowadzane sa psy , które biegają tam luźno i komuś to najwidoczniej mocno przeszkadza.

ilość ostatnich komentarzy: 34.
2019-03-10 ~ Salomon Morel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jeśli zwabianie psa i oddawanie do schroniska jest robione złośliwie należy powiadomić dzielnicowego ... takie zachowanie prowadzi do konfliktów sąsiedzkich a tym właśnie zapobiega dzielnicowy ... przynajmniej powinien .

wszelkie sytuacje powodujące konflikty należy zgłaszać dzielnicowemu .

2019-03-10 ~ Bodek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rozumiem pies porzucony przez właściciela , zgubiony czy wyrzucony z samochodu, błąkający się po ruchliwej drodze gdzie może ulec wypadków - tak takie pieski należy ratować , zaopiekować się nimi i powiadomić straż gminna czy przytulisko. Ale pies znajomych czy sąsiadów na tej samej czy sąsiedniej ulicy. To jest mega złośliwość. Należy psa odprowadzić do domu, bo pies z różnych powodów mógł wydostać się poza posesje np. wystraszyć się petard hukowych , którymi straszy się psy na wsiach cały rok lub ktoś mógł go przestraszyć. Ludzie więcej empatii, jesteś miłośnikiem swoich zwierząt to nie krzywdź psa sąsiada!

2019-03-10 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli ktoś nie potrafi utrzymać psa na swojej posesji to powinno mu się właśnie zabrać psa.
Wychodzi poza posesję to pies tylko na smyczy.
Każdy pies luźno biegający powinien być złapany i oddany do schroniska, zwrot psa za dodatkową opłatą karną.
Jeśli nie potraficie psa upilnować to nie powinniście psa posiadać.
Na wiosce to norma, że pies gania po ulicy i gryzie nogawki wszystkim przechodniom, dorosły da sobie radę ale dzieciom współczuję. Dzieci jadą do babci i boją się wyjść na ulicę bo tam luźne psy latają i przystawiają się do ludzi.

2019-03-09 ~ Salomon Morel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
psy zawsze budzą emocje nie dogodzisz wszystkim ... odwozi na Plicję nie dobrze .. pies biega swobodnie zrobią z Bordera Rodwailera ... wniosek prosty masz psa pilnuj go ! Ucieka z posesji zmień na innego pies to nie człowiek ,,, nie nadaje się trudno oddajemy tam gdzie będzie miał dobrze i razem z osobą doświadczoną wybieramy psa dla siebie .... wiem nie mam serca zaraz odezwą się te wyskrobane z LGBT ...

2019-03-09 ~ Magic ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Policja pewnie wlepi właścicielowi mandat za niedopilnowanie psa jak się zgłosi do schroniska . Ale co w sytuacji kiedy pies ucieknie bo się wystraszy np petard odpalanych przez przygłupa w starych Marcinkowicach albo ktoś go celowo spłoszy ? Tez ma płacić mandat czy wystarczy dobra wola i pouczenie .Teraz suki mają cieczkę uciekaja przez płot , a ludzie nadal nie wiedzą co to sterylizacja albo nie sterylizują bo za drogo.
Czy za wabienie i złapanie psa sąsiada , przetrzymywanie go w zamknięciu i oddanie do schroniska bez wiedzy właściciela nie powinien być ten facet ukarany mandatem przez policjantów?
Poważnie obawiam się o swojego psa aby też nie padł ofiarą tego psychola.

2019-03-09 ~ Nie do wiary! ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Debil do kwadratu,zwabia psa sąsiadów do samochodu i oddaje do schroniska, które ratuje bezdomne zwierzęta. Co to za typ? On jest normalny?

2019-03-09 ~ greg ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak nie wykładanie trutki to hycel psów się ujawnił. Policja nie wie dalej co z tym zrobić.

2019-03-09 ~ sonio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przecież na wsi ludzie się znają i wiadomo czyj ten pies, skoro z obrożą i dał się złapać to świadczy ,że domowy , łagodny. Szkoda ,że go nie pogryzł. Szkoda psa.....
A ten typ ma psa/psy ? Jest pewien ,że mu nigdy nie wyjdą za bramę zamykana na pilota i ogrodzenie?
To dopiero "wzorowe" stosunki sasiedzkie. Jak w piosence- jak dobrze mieć sąsiada.

2019-03-09 ~ Lolek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To dopiero dureń, zamiast psa odprowadzić do właściciela, to więzi psa w samochodzie wzywa policję i przekazuje psa , który ma właściciela do schroniska.

2019-03-09 ~ Swiadek zdarzenia ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Uwaga na gościa ze Szkolnej w Marcinkowicach , zwabia psy, uwiązuje je na lince /sznurze i wzywa policję. Dzisiaj złapał czarnego psa ( w typie labradora, doga)z zieloną obroża . Zamknął go w samochodzie i wezwał policję. Pies został zabrany przez Pana Polita do przytuliska w Zakrzowie.

2019-03-05 ~ Salomon Morel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
już wiesz dla czego go używam ... :)
to zbrodniarz żydowski jakiego świat nie widział syn narodu żydowskiego oskarżającego Polaków ... nigdy nie dajmy zapomnieć tych ,których żydzi chcą wymazać z pamięci czyli ofiar zbrodniarzy żydowskich i samych oprawców takich jak Salomon Morel plugawy żyd ... morderca .

i jako nick proponuję właśnie używać tych o których świat dzisiaj wie i jeszcze pamięta ,że są żydowskimi mordercami ... bo za kilka lat przeczytacie w żydowskich książkach ,że Salomon ,,, był ofiarą polskiego antysemityzmu wyssanego ....

2019-03-05 ~ jatoja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do Salomon Morel. Nie wstyd Ci używać nazwiska żydowskiego kata i oprawcy z Obozu Pracy w Świętochłowicach, który jest odpowiedzialny za śmierć ok. 2000 osob? A moze podzielasz poglady osoby, która wydała na śmierć swojego brata i jest uznana za winnego Zbrodni Przeciwko Ludzkości?

2019-03-03 ~ Salomon Morel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
potwierdzam -- wyznaczyć nagrodę za wskazanie tego kto wykłada trutki ... więzienie ma pewne nie ma szans na wyrok w zawieszeniu a organizacje ... stowarzyszenia i fundacje zajmujące się ochroną i leczeniem zwierząt tak go wycisną finansowo ,że jego wnuki jeszcze będą spłacać rachunki za leczenie zwierząt

2019-03-03 ~ Black ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Potwierdzam, ktoś wykłada trutkę prawdopodobnie z jedzeniem ,znajdują i jedzą ją gołębie i padają martwe.Trzeba uważać na wyprowadzane na spacer psy oraz wypuszczane na zewnątrz koty.

2019-02-28 ~ Salomon Morel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kolego ale sam przyznasz ,że border ... samo słowo jest już agresywne ... pomijając nazewnictwo to psy zaganiające owce--- i wszystko staje się jasne psy wyczuły zabłąkaną owcę lekko przy tępą wystraszona a tego owca nie wybaczy nigdy !! !! zawsze obsmaruje w internecie ---- a jaka siara dla maltańczyka ...wszyscy już wiedzą ,że go owca wyprowadza .

2019-02-28 ~ właściciel tych dwóch psów ( gość forum ) zgłoś naruszenie
do maliiniak ...lubisz podbarwiać historie, nie rotwailery tylko border collie, i nikt nie pokazywał środkowego palca. I nie do dzieci tylko do agresywnego psa którego miałeś na smyczy.Powinienieś mu kaganiec założyć myślisz, że jak maltańczyk to nie pogryzie?

2019-02-27 ~ Salomon Morel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kupić parówki w Biedronce pokroić na kostki i podkarmiać psa za ogrodzeniem po kilku takich akcjach psy zaczną nas postrzegać jak kogoś przyjaznego dokarmiającego przestaną szczekać ///

2019-02-27 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oczywiście wśród właścicieli psów zdarzają się ludzie nieodpowiedzialni, jak w każdym środowisku, do sędziów, prokuratorów i policjantów włącznie. Jednak, żeby z tego powodu truć wszystkie psy i koty w całej okolicy, trzeba być najgorszą kanalią. Olbrzymia większość właścicieli zwierząt domowych traktuje je jak członków rodziny.

Czy wobec skrajnej nieodpowiedzialności paru Łączewskich trzeba wytruć wszystkich sędziów w okolicy? Czy wobec ciągłych wrzasków jakiegoś rozwydrzonego dzieciaka trzeba wytruć wszystkie dzieci w okolicy?

2019-02-27 ~ mirt ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"psiarz się śmieje bo nic mu zrobić nie można,"
znam gościa{ niestety znów Marcinkowice), który wytresował sam swoje psy aby atakowały ludzi i zwierzęta. Zakładał waciak , rękawice i tresował je do obrony na własnym podwórku. Skutek taki ,że przy tej posesji przejść się nie da, bo psy są tak groźne,że szarpią siatkę z ogrodzenia, stroszą się , warczą , piana im leci z pyska na widok człowieka czy innego psa.On nie może z nimi wyjść poza ogrodzenie nawet na smyczy bo te psy zagryzą każdego. Ludzie od lat tamtędy boją się przechodzić. dzielnicowy o wszystkim wie i z tym nie zrobił, bo psy są jego zdaniem za ogrodzeniem na posesji i pilnują własnego terenu. Co z tego ,że ogrodzenie jest dziurawe, a dziury są pozatykane suszarkami do bielizny, nie ma podmurówki pod siatką , psy się podkopują i mogą wyskoczyć w każdej chwili na zewnątrz. Właściciel porzucał koło siatki stare deski i rury i wg policjanta to wystarczy, aby psy nie wychodziły. Na zgłoszenia,że te psy stanowią zagrożenie, dzielnicowy pyta - a co się stało? Czyli policja oławska czeka aby miało miejsce tragiczne zdarzenie, wówczas może nawet porozmawiają z właścicielem . Z takim właścicielem psów trzeba zrobić porządek, bo psy sa groźne, a nie z pieskami , które sa pod opieką właścicieli na spacerach i hasają sobie po trawie.

2019-02-27 ~ Salomon Morel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
wymieniajcie gdzie i kiedy pies spacerujący pogryzł dziecko ...? owszem są pogryzienia wybiega pies z posesji i goni wszystko ,,, --- jednak częściej małolat pobudzony naćpany amfą jedzie autem po mieście jak pirat drogowy ... no wiem że jesteście strachliwi a wody to się już nie boicie chociaż utonięć mamy wielokroć więcej jak ataków psa ... ba każdy z was zna kogoś kto się utopił ... a kto zna kogokolwiek kto zgiął od postrzału bronią ? no właśnie banda wystraszonych owiec ... boją się barany bo w gazecie napisali

2019-02-27 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Psiarze za dużo sobie pozwalają więc gościu wziął sprawy w swoje ręce.
Policja nie działa więc jest jak jest.
Dostał by psiarz 500 zł mandatu to na drugi raz by się zastanowił.
Później czytamy o pogryzionym dziecku czy innej osobie a psiarz się śmieje bo nic mu zrobić nie można, takie śmieszne prawo więc i taka reakcja obywatela społecznika.

2019-02-27 ~ maliiniak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niedziela, nie Marcinkowice ale Oława, Zaodrze jestem z dzieckiem na placu zabaw ,na boisku koło wału i nagle nie wiadomo skąd zjawiają się dwa rotwailery, dobiegają do dzieciaka ,dzieciak jak wryty, przerażenie w oczach, mnie "ścina w dołku", lecę i drę się na 2 bydlaki - (...) że pogryzą dziecko ważniejsze, dobiegam - odganiam kopami, na szczęście się boją, widzę jedzie wałem parka na rowerach z lasu i nic sobie nie robią z zachowania psów..., krzyczę do nich gdzie kagańce, gdzie smycze, zakaz wyprowadzania psów do lasu..... ,pan pokazał mi fucka...... nic nie dzieje się bez przyczyny...

2019-02-26 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Majka szacunek działa w obie strony. Jeśli widzisz, że ktoś bawi się z biegającym psem, to korona z głowy chyba nie spadnie, jeśli akurat nie udasz się z dzieckiem w tamtym kierunku. Proste. Chyba, że akurat spadnie, bo T O B I E się przecież należy!
A jakbyś się nie orientowała, to dzieci rosną lepiej i zdrowiej, kiedy obcują ze zwierzętami.

2019-02-26 ~ Majka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie można przedkładać szacunku i miłości do swojego psa nad bezpieczeństwo ludzi, w tym małych dzieci. A po drugie, spuszczanie psa nie ma nic wspólnego z troską o jego bezpieczeństwo. Po trzecie zaś, moje dziecko nie podbiega do obcych, nie stwarza niebezpieczeństwa, nie skacze na nich, nie ślini i nie straszy, co często robią biegające luzem psy.

2019-02-26 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Majka, idź na jakieś tipsy, albo co za to swoje 500+. Bo pieprzysz, jak typowa potłuczona madka. Oczywiście wszystkie tereny i cała przestrzeń musi być zarezerwowana dla ciebie i twojego dziecka, bo tak... Ze zwierzętami nie wolno nigdzie wychodzić, a jeśli już, to nigdy nie wolno dać się zwierzakowi wybiegać lub co gorsza pobawić się z nim choćby w aportowanie. W ogóle, jak można mieć zwierzęta i na nie wydawać? Przecież to powinno być prawnie przekazywane na Brajanki i Dżesiki takich Karyn, jak ty.

2019-02-25 ~ ida ( gość forum ) zgłoś naruszenie
psyhopata ten co trutke wyklada.jak bym wiedzial kto. sam by to zarl..psyholl jebany skurfff...Namiar na chu... i do oławki go,bez świadków...

2019-02-25 ~ kora ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Marcinkowicach swego czasu były notoryczne włamania do domów, mieszkańcy pisali pisma na policję , organizowali zebrania mieszkańców i zgłaszali przypadki włamań.Policja nie podjęła żadnych działań aby położyć kres tym włamaniom i mieszkańcy sami musieli organizować społeczne patrole po nocach pilnujące osiedla. Czy teraz policja zajmie się problemem znęcania się nad zwierzętami. prawdę mówiąc wątpię. Mieszkańcy muszą sami się pilnować i ostrzegać.

2019-02-25 ~ do Majka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja swoje dziecko wychowuję w szacunku i miłości do zwierząt. Wiem ,że ono nigdy nie skrzywdzi żadnego zwierzęcia, mamy swoje adoptowane ze schroniska , na prośbę dziecka , aby pomóc niechcianych , wyrzuconym przez ludzi z podejsciem takim jak ty. Wychowujesz sobie Januszka - twój problem . Pamiętaj ,że karma wraca

2019-02-25 ~ zumba ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co robi dzielnicowy w Marcinkowicach w sprawie porządku i bezpieczeństwa . Odpowiem pospiesznie - NIC. Uważa,że wszystko jest w porządku jak przejedzie się radiowozem przez wies raz na jakiś czas.

2019-02-25 ~ Majka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tereny zielone, wały rzek, lasy, są dla ludzi czy dla psów? Jeżeli masz psa, to go pilnuj i prowadź na smyczy i w kagańcu. A jeżeli nie masz takiego zamiaru, to czapa i kundel trafia do spalarni, proste. Nie mogę wyjść z dzieckiem na łono natury, bo d**** jeden z drugim musi psa spuścić ze smyczy, kpina. Zapakuj psa do samochodu i pojedź z nim do Wrocławia, gdzie są miejsca wyznaczone dla psów.

2019-02-24 ~ ze wsi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Należy napisać ostrzeżenia o podtruwaniu psów przez zwyrodnialca/ zwyrodnialców i wywiesić przy drodze na słupach , tablicach. Nie każdy wchodzi na osi przecież.
Chodzę tamtędy niemal codziennie z psami i do głowy mi nie przyszło,że ktoś się może zdobyć na taki haniebny czyn. Komu to przeszkadza,że ktoś wyprowadza psa?
Te drogi są prawie na skraju wsi, na odludziu prowadzą na tereny niezamieszkałe , gdzie masa ludzi spaceruje z psami.

2019-02-24 ~ Doris ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Społeczeństwo nasze stopniowo dziczeje. Zaobserwowałam ,że na terenach gdzie biegają psy - łąki, wały wchodzą mamuśki z nosem w I- phonie i z dziećmi, które podnoszą wrzask jak zobaczą psy na łąkach. Mamuśki wszczynają awanturę i każą łapać psy i prowadzać je na smyczach!
Ja mam na to sposób i pytam mamuśkę, skoro dziecko boi się psa to po co Pani tu przychodzi.Proszę iśc na plac zabaw dla dzieci- tam nie ma psów.
I wówczas i ja i pies mamy spokój.

2019-02-24 ~ Zbyszek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Warszawie w centrum miasta czy u nas we Wrocławiu sa specjalne miejsca , gdzie wyprowadza się psy aby biegały luzem . Niestety nie w Marcinkowicach Tu zapyziałe buractwo rządzi - pies musi całe życie spędzić w ciasnym kojcu i z psem się nie wychodzi . Kto idzie z psem aby się wybiegał jest narażony na oszołoma,który odpala petardy hukowe i straszy psy albo cichaczem pod osłoną nocą wykłada trutkę na uczęszczanych przez psy miejscach.
Przecież to terroryzm !Takie czyny sa karalne!

2019-02-24 ~ Bonio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Należy uważać tez na drogach w starych Marcinkowicach głównie Słonecznej i Szkolnej tam przeszkadza niektórym,że cywilizowani ludzie wychodzą z psami na spacer i idą tymi ulicami w kierunku łąk i wałów. Niektórzy straszą psy odpalając petardy hukowe . Wykładanie zatrutego jedzenia przy uczęszczanych drogach pozostawiam bez komentarza.
Okoliczni mieszkańcy domyślają się kto za tym stoi, ale dlaczego milczą . Milczenie oznacza objętność i przyzwolenie.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin