Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-02-18 ~ Dorota ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
0 2

Cuda w Gminie Oława


Urzędnikom Urzędu Gminy Oława świat wali się na głowy. W najbardziej koszmarnych snach nie przyśniło im się, że będą musieli rzetelnie reagować i to natychmiast, na zgłoszenia Mieszkańców o występujących problemach.

Tak jednak jest od czasu, kiedy gminą Oława zarządza pełniący obowiązki wójta komisarz rządowy, w osobie pana Henryka Kuriaty, z Prawa i Sprawiedliwości.

Nagle okazało się, że udostępnianie informacji publicznej może następować prawie natychmiast, a nie dopiero po dziesięciu monitach i skardze do sądu o bezczynność, a tak przecież było przez ponad dwie dekady.

Nagle okazało się, że problem braku przejścia przez głęboki rów melioracyjny w Stanowicach, został rozpatrzony już na drugi dzień po zgłoszeniu problemu, a przeprowadzoną w tym celu wizję lokalną przeprowadził osobiście p.o. Wójta Gminy Oława Henryk Kuriata wraz z dwójką odpowiedzialnych za to gminnych urzędników. Będzie bezpieczna kładka sfinansowana z funduszu sołeckiego Stanowic, bo gminna kasa została rozszabrowana przez mafię Kownackiego i nie tylko świeci pustkami, ale jest na wielkim minusie.

Nagle okazało się, że problem poluzowanych i wystających na kilka centymetrów śrub mocujących progi zwalniające na ul. Słonecznikowej w Stanowicach, zagrażających uszkodzeniem opon pojazdów, został załatwiony już na drugi dzień od zgłoszenia.

TO SĄ PO PROSTU CUDA, JAKICH GMINA OŁAWA JESZCZE NIE WIDZIAŁA. Wobec takich cudów, nawet cuda z Bystrzycy bledną.
Oczywiście mowa jest powyżej o stosunkowo niewielkich problemach, które można rozwiązać natychmiast, jeśli się tylko chce.

Jednak liczymy na to i wierzymy w to, że p.o. wójta Henrykowi Kuriacie uda się rozwiązać również te duże i naprawdę poważne problemy naszej gminy, jak gigantyczne zadłużenie bez pokrycia, jak kompletnie wariackie inwestycje (zakup zabytkowego kompleksu parkowo-pałacowego w Jakubowie), jak przerost administracji gminnej, jak przywołanie rozbisurmanionych radnych Rady Gminy Oława do porządku i zagonienie ich do pracy na rzecz Mieszkańców, jak przekonanie niektórych urzędników gminnych o tym, że mają służyć ludności, a nie odwrotnie, jak zadbanie o elementarne potrzeby Mieszkańców w zakresie ich bezpieczeństwa (utwardzenie i oświetlenie wszystkich ulic na osiedlach mieszkaniowych w Stanowicach, Marcinkowicach i Bystrzycy), jak wypalenie gorącym żelazem wszelkich przekrętów przy realizacji zamówień publicznych itd. itd.

Tego wszystkiemu gorąco życzymy Panu Henrykowi Kuriacie i nam samym.
ilość ostatnich komentarzy: 7.
2019-02-20 ~ Dorota ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak, w Jakubowicach, przepraszam za pomyłkę.

2019-02-20 ~ Jakub ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie Jakubowie tylko raczej w Jakubowicach

2019-02-20 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Autorze” (autor czego? Przecież nie tego artykułu!), zanim zaczniesz zawracać głowę Wojewodzie śmieciami w Bystrzycy, może najpierw idź, albo napisz w tej sprawie, do p.o. Wójta Gminy Oława, bo on może o tym po prostu nie wiedzieć. Nie przyszło ci to do głowy?

2019-02-20 ~ Anonim ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To pierwsze oznaki Dobrej Zmiany na Ziemi Oławskiej. Tak trzymać!

2019-02-20 ~ autor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wojt powinien przede wsyystkim zorganizowac akcje sprzatanie na terenach lesnych w Bystrzycy ,bo to wstyd zeby takie tereny byly zasmiecane przez burakow okolicznych,a nikt nie sprzata !! A przeciez maja dodatkowe pieniadze na takie sprzatanie!Mieszkancy maja zamiar zaprosic wojewode ,zeby zobaczyl jak wzgladaja tereny okolice Cichej przy lesie w Bystrzycy! Bystrzyca najpiekniejsze tereny w Okolicy .miejscowosc z najlepszym klimatem a tak zaniedbana orzez gmine.Prosby do strazy gminnej o zajecie sie sprawa bez efektu zainteresowania !! WSTYD WSTYD !! Moze interwencja u wojewody cos zmienia !!

2019-02-19 ~ miro ( gość forum ) zgłoś naruszenie
z zakończenia tekstu wynika ,że są to życzenia więc wynika z niego ,że życzysz cudów i czy wypada składać takie życzenia skoro są one w konflikcie z interesami adresata czyli administracji ...

2019-02-19 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf błagam, nie pajacuj... Dorota :)

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin