Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-02-17 ~ Nowa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?

SP nr 1 o SP nr 2Oława


Witam, w czerwcu przeprowadzam się z rodziną do Oławy. Chciałabym poznać Państwa opinię na temat Szkoły podstawowej nr 1 i Szkoły podstawowej nr 2. Chcę zapisać młodszego syna do zerówki, a starszy rozpocząłby naukę w 6 klasie. Zastanawiam się, która ze szkół jest lepsza. Jaki jest poziomo nauczania i kontakt z nauczycielami. Będę wdzięczna za każdą opinię.
ilość ostatnich komentarzy: 15.
2019-02-28 ~ Basia ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W kazdej ze szkół są lepsi i gorsi nauczyciele. Ale tez wazne jest jak rodzice wychowali swoje dzieci, bo jezeli mają byc pępkiem świata to kazda szkoła będzie zła.

2019-02-28 ~ Robert ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"~ do Roberta" - już napisałem. Słabiutki rentgenik masz słabiutki... Pracuję i mieszkam w Oławie. Słabo się wysilasz z tym szukaniem szkół. Szukaj dalej a może znajdziesz. Zachowaj trochę kultury i mieszkańców Piździoszyc, Domaniowa, Laskowic czy Marcinkowic nie obrażaj.

2019-02-28 ~ do Roberta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Robercie czy ty swoje dzieci wozisz do jakiś Piździoszyc pod Oławą ? Gdzie w okolicy masz lepsze szkoły ? Domaniów, Laskowice czy Marcinkowice ? Weź się nie ośmieszaj. Napisz lepiej, że szkołę dzieci dobrałem do swojej pracy bo pracując we Wrocławiu mam po drodze aby ich dowozić i odbierać z Marcinkowic. hahaha

2019-02-27 ~ ktos ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja chodziłam do dwójki w czasach gdy niektórzy nauczyciele nie mieli studiów. To były czasy niezapomniane

2019-02-27 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja chodziłam do Jedynki ( 3 lata) i do Dwójki ( 3 lata) i bardzo mile wspominam obie szkoły. Pozdrawiam nauczycieli z obu szkół.Dziś procentuje to, czego się nauczyłam.

2019-02-26 ~ Robert ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"~ do Robert" - słaby masz rentgen ludzi nie umiesz przeskanować. Co wiem o szkołach. Tyle co każdy rodzic, akurat w tej sytuacji, dwójki dzieci. Czy to wystarczy aby móc oceniać szkołę? Oczywiście, że tak. Bo czy trzeba być psorem mianowanym aby móc oceniać? Nie wysyłam dzieci do prywatnych szkół. Bo są inne publiczne poza Oławą. I jedyną barierą wtedy jest dowożenie ich do tej szkoły.
"~ mieszkaniec" - specjalnie dla Ciebie (psorze). 'Nowa' nie polecam ŻADNEJ szkoły podstawowej publicznej w Oławie. Jesteś z Siebie dumny? No pewnie tak... Bo wiesz: trzeba wiedzieć co się mówi a nie robić ctrl+C, ctrl+V z innego forum ... ;)

2019-02-23 ~ Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szóstoklasista będzie tylko rok w szkole którą wybierzesz. Potem przejdzie do sp3 na lwowskiej lub sp6 na sportowej. Zarówno z sp1 jak i 2 klasy przechodzą na sportową. Sp4 i 8 idą na lwowską.

2019-02-20 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do zerówek nie ma rejonizacji. Rejonizacja jest do pozostałych klas! To po pierwsze PRIMO!
Po drugie jak musisz wybierać między tymi dwiema to wybrałabym sp 1. Ważniejsze jest jednak nie do której szkoły poślesz dziecko, ale na jakich nauczycieli to dziecko trafi! W każdej szkole możesz trafić na nauczyciela dobrego i złego, pracusia i lenia, optymistę i pesymistę itd..... Dowiedz sie do jakiego wychowawcy może trafić Twoje dziecko i wówczas się zastanawiaj który lepszy.

2019-02-20 ~ rodzic ( gość forum ) zgłoś naruszenie
SP nr 2 to porażka. Owszem pięknie odremontowana, warunki są dobre, fajny troskliwy dyrektor, ale większość nauczycieli to brak słów. Co chwila dziecko przynosi górę zadań domowych, bo pani powiedziała, że nie chce się jej robić na lekcji. Na oceny ze sprawdzianów też trzeba czekać bardzo długo. Rozumiem, że nauczyciel uczy wiele klas i ma dużo tej pracy. Ale gdy nauczyciel mówi bezczelnie ciągle nie chce mi się sprawdzać to już przesada. Nie ma tam za bardzo żadnych kół zainteresowań. Wszystko po najmniejszej linii oporu, by odbębnić swoje i do widzenia. Nic się tam nie dzieje ciekawego, nie biorą jako szkoła za bardzo udziału w niczym. Rzadko ogłaszane są jakieś konkursy. Natomiast o SP nr 1 słyszałam wiele pozytywnych opinii. Tamtejszym nauczycielom coś się jeszcze chce, coś ponad to, co muszą.

2019-02-19 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W naszych szkołach obowiązuje rejonizacja.

2019-02-18 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Patrząc po składni zdania Roberta... może mieć rację i wie co pisze :)

2019-02-18 ~ do Robert ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co ty możesz wiedzieć o tych szkołach ? Chciałeś błysnąć, że cię stać więc posyłasz dziecko do prywatnej szkoły? Słabo.

2019-02-18 ~ Robert ( gość forum ) zgłoś naruszenie
'Nowa' nie polecam ŻADNEJ szkoły publicznej szkoły podstawowej w Oławie.

2019-02-18 ~ ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W jakiej okolicy będziesz mieszkać ? Od SP 1 do SP 2 spory kawałek, dlaczego bierzesz pod uwagę akurat te dwie szkoły ?

2019-02-18 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rok temu wybieralam pomiędzy sp4 i sp1. Zdecydowanie sp1 wygralo. Pochodz na drzwi otwarte. Popytaj znajomych. Dowiedz się czegoś o nauczycielach na których moze trafić Twoje dziecko i zdecyduj. Powodzenia

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin