Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-02-13 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
5 4

oplaty za dzialke


Witam,własnie dowiedziałem sie ze oplata za uzytkowanie dzialki w tym roku znow ma byc wyzsza od zeszlorocznej 187,00 zlotych na dzialkach dawnych ZNTK-koskich przy. ul Kilinskiego ma kosztowac teraz cos kolo 225,00 zlotych. Chcialbym zapytac kiedy wreszcie to sie skonczy ta chciwosc i samowola zarzadow ogrokow dzialkowych, bo to oni tez duzej mierze korzystaja z pobieranych oplat wyplacaja sobie wynagrodzenia i nagrody za to ze sa zarzadzie, dodatkowo pobieraja juz od dwuch lat kilkanascie zlotych dla pana ktory jest rowniez w zarzadzie za koszenie trawy na alejka ale wykasza tylko srodki bo kazdy ma obowiazek wykaszac swoj kawalek pasa 1,5 metra od plotu, juz w ubieglym roku czesc osob zastananawialo sie za odsprzedaniem dzialki jesli jest jakas altana i studnia a ci ktorzy mieli tyko plot wokolo i trawe zostawiaja dzialki bo to juz jest rozboj w bialy dzien to co wyprawjaja ludzi przy WŁADZY, czas chyba wziac stery w swoje rece i doprowadzic do nowych wyborow i zrobic porzadek z ta swita urzywilijowachych darmozjazdow...




ilość ostatnich komentarzy: 12.
2019-05-08 ~ Darek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kiedystobylo, wolnoć Tomku w swoim domku. Dopóki nie łamie to regulaminu, to mogą ludzie tak robić i niestety nic Ci do tego. Z drugiej strony zauważam zupełnie inny trend. Działek rekreacyjnych na moim RODzie jest może z 10%. Reszta to ludzie w wieku 55+, którzy pielęgnują swoje pomidorki, ogóreczki itd - i bardzo dobrze, fajnie że mają co robić popołudniami i jest to ich pasja. Doceniam :) Działki rekreacyjne nie przeszkadzają mi w ogóle, dopóki działkowicze posiadający takowe nie burzą miru. Jak dla mnie mogą sobie leżeć na swojej trawce, otoczeni swoimi puszkami od piwa, z wywalonym brzuchem na zewnątrz. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przejaskrawiasz specjalnie, ale... no właśnie, co Ci przeszkadza, że ludzie będący u siebie robią to co sami chcą robić, jeśli przy tym nie łamią reguł współżycia na działkach?

2019-05-07 ~ kiedyś to było ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ja się pytam kiedy ogródki działkowe zostaną zastąpione nazwą ogródki rekreacyjne ? Na 80 % działek wywalone jaja i piwo w ręku. Podobno człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy i jak widać każdy ma kawałek swoich Marszowic, Niwnika lub Gać ( przykład - z całym szacunkiem dla mieszkańców tych wsi ) .

2019-05-07 ~ Dzialkowiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dlaczego NIE CHODZICIE na ZEBRANIA R. O D. byscie wszystko wiedzieli ... kazy kto chce byc w ZARZADZIE R.O.D. ,,, to nich sie zgłosi To Zobaczy jaka Kase Biora w ZARZADACH ?? ?? tam trzeba dawac Cos od Siebie i pracowac SPOŁECZNIE ,,,a DZIS NIKT za DARMO NIE CHCE !! ! A teraz te opłaty za SMIECIE ..w calej POLSCE KAZDY R.O.D. MAJA KOMORNIKOW TO SA zle NALICZONE OPŁATY.. od roku 2013.go i trzeba zaległe WYRÓWNAC.. a wiec tego roku za Smiecie jest 50 zł od działki a 70 zl to Zaległe trzeba Spłacic ,,,, taka to jest POLITYKA za naszego rzadu BRAK IM KASY !! !! !! i mamy to co mamy ,,,,,,

2019-05-07 ~ Darek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do Biura Zarządu obsługującego działki które Cię interesują. W guglach masz poszczególne adresy.

2019-05-07 ~ przyszły działkowiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mam pytanie, tak trochę z innej beczki. A gdzie należy się zgłosić jeśli chciałoby się wynająć (nie wiem czy to odpowiednie określenie) taką działkę?

2019-02-17 ~ też działkowiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale nie wszystkie ROD mają komorników na karku.

2019-02-16 ~ działkowiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
do ,, tez działkowca,, problem śmieciowy dotyczy wszystkich ogrodów w Oławie i nie rozumiem po co ta uszczypliwość. chyba ze masz działkę w innym mieście.

2019-02-15 ~ wieslaw ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niech wam Tomek Friszman pomoże, jak go tak popieraliście w trakcie wyborów.

2019-02-15 ~ też działkowiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
no to świetny zarząd co nie potrafi przepisów przeczytać i doprowadza do tego, że na konta wchodzi komornik, nic tylko pogratulować, całe szczęście, że akurat działkę mam w innnym ROD

2019-02-14 ~ działkowiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do mieszkańca - nie masz racji w tym temacie. w tym roku są wybory to zapraszam do zarządu. Zarząd potrzebuje takich śmiałych ludzi. Najlepiej krytykować a nie pracować . nikt w obecnym czasie nie chce nic robić za darmo. skończyły się czasy społeczników. Praca w zarządzie to nie miód i pieniądze . pełno biurokracji i różnych wytycznych z okręgu. Ty sobie siedzisz spokojnie w domu a Zarządy szykują sprawozdanie bilanse preliminarze itd. Zapraszamy do pracy. Najdroższe na ogrodzie są śmieci. Ślężą-Oława przysłała do każdego zarządu wytyczne i każdy działkowiec w Oławie musi zapłacić 50 zł.za śmieci od działki. nie licząc zaległe zapłaty za śmieci od 2013 r. jak weszła ustawa śmieciowa nikt nie dał wytycznych tzn nie przysłał żadnego pisma ile kontenerów ma postawić ogród. Każdy ogród stawiał tyle ile uważał. A teraz okazuje się że jest to nieprawidłowe. Śmieci są podciągnięte pod podatki , które należy płacić. Ogrody miały za mało postawionych kontenerów i teraz muszą zapłacić zaległości. komornik skarbowy już i tak wszedł na konto i część ściągnął pieniędzy. dlatego nie można określać że Zarządy sobie biorą ile chcą pieniędzy.Wszystko określa regulamin. i do tego się Zarządy stosują Zapraszamy do pracy. Zgłoś swoja kandydaturę i działaj. zobaczysz jaki to słodki miod.

2019-02-13 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jaki masz problem, za chwilę będą wybory do zarządu ogrodu, zgłoś się i zacznij działać, bo już nikt nie chce. Starsi nie mają siły, a młodzi czasu. Jak trochę popracujesz w zarządzie, to przekonasz się jaki to miód.A gdybyś się zainteresował, to największy koszt utrzymania ogrodu to wywóz śmieci. Może Ty coś zadziałasz np.na podrzucanie śmieci przez okolicznych mieszkańców lub działkowiczów, którzy zamiast składować w kompostowniku odpady zielone,wrzucają do kontenerów. Mam działkę od 35 lat i kocham pracę na działce, ale będąc na kilku zebraniach mogę stwierdzić, że dziś wszyscy chcieliby wszystko za darmo. Możesz się wykazać- zgłoś swoją kandydaturę na prezesa - masz mój głos!Pozdrawiam ciepło.


2019-02-13 ~ Dzialkowiec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do pana ktory tak strasznie lamentuje oplaty za działke , Za Wypłaty co w Zarzadzie Ludzie Pracuja i otrzymuja zaplate !! !! !. NIKT DZIS za DARMO NIC NIE ZROBI .... A dlaczego PAN NIE ZGŁOSI sie do ZARZADU zobzczy pan ta KASIORE ktora biora !! !! ,,,,,, CHETNYCH BRAK,,,---- panie to nie dzialka ?? ? a zdrozeja SMIECI !! ogrodowe .. prosze zauważyć co dzialkowicze wrzucają do smieci i tak ZNAJDZIE Pan skoszona trawa,,sciete truskawki,galezie,,itd TO CO MOZNA DAC NA KOMPOSTOWNIK !! !! taka jest prawda prosze pana

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin