Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-02-11 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
4 6

Niegospodarność i samowola w Urzędzie i w Radzie Gminy Oława


Gmina wiejska Oława niegospodarna, z inwestycjami bez pokrycia w budżecie, zadłużona po same uszy, siedzi na bombie zegarowej, która może eksponować w każdej chwili.
Tak, na ostatniej Sesji Rady Gminy Oława pełniący obowiązki Wójta Gminy Oława, komisarz rządowy Henryk Kuriata, podsumował dotychczasowe rządy Kownackiego, Jurijków-Górskiej, ich urzędników i radnych Rady Gminy Oława.
Film z tej sesji można znaleźć pod hasłem „gmina olawa filmy z sesji”.
Bogata silnie uprzemysłowiona gmina, mająca blisko 100-milionowy budżet, została wpędzona w potężne zadłużenie, w chybione inwestycje, a dziury w budżecie są wręcz gigantyczne. Potężne jest też zagrożenie przegrania procesów z dostawcą energii elektrycznej ESV Siechnice, na grubo pond 25 milionów.

Taki spadek pozostawia po sobie Kownacki, jego zastępczyni Jurijków-Górska, ich urzędnicy i radni Rady Gminy Oława, którzy nie tylko nie mają zielonego pojęcia o gospodarce, ale nie potrafią nawet logicznie myśleć.
Henryk Kuriata nie powiedział nic o korupcji, choć ta szaleje w gminie Oława już od kilku kadencji i została udowodniona przez kontrole NIK przez wyroki WSA i przez ustalenia wynikające z działalności Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

Kownacki ma prokuratorskie zarzuty korupcyjne i z tego powodu sąd odsunął go od sprawowania urzędu wójta, mimo „wygrania” przez niego wyborów.

W gminie wiejskiej Oława potrzebne są przedterminowe wybory i to nie tylko wójta, ale całej tej „bezradnej” Rady Gminy, bowiem radnymi w olbrzymiej większości zostali ludzie sitwy Kownackiego, których trzeba koniecznie odsunąć od władzy.
ilość ostatnich komentarzy: 32.
2019-02-16 ~ miro ( gość forum ) zgłoś naruszenie
pytanie jest w jaki sposób i czym odpowiadają winni przestępstw ?? te wieśniaki wystarczy na mordę popatrzeć zapitą prostaki czym odpowiadają honorem wiejskiego pyskacza ? Kara to jest kara śmierci jaka obowiązuje w USA Japonii Chinach ... wiem amerykanie to debile Japonce to oni tam mogą ?? ?? tu kasę trzepiemy w lemingowie co to się Polska nazywa ---- banda wieśniaków myślicie ,że jak pozwolicie na złodziejstwo a przy okazji sami coś zajumacie to jest ok ... polactwo prostactwo

wybieracie wiejskiego gnoja zapitego złodzieja bo sami wiele się nie różnicie od niego :)

2019-02-16 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po dwóch dekadach przekrętów budżetowych i majątkowych oraz kompletnego ignorowania elementarnych potrzeb Mieszkańców, w Gminie Oława zaczęły dziać się cuda. Zobacz w rubryce „Aktualności” na stronie internetowej „stanowice-marcinkowice.hpage.com”

2019-02-14 ~ Pytaj właściwie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Tylko pytam”. Nie pytaj na forum, tylko zapytaj komisarza pełniącego obowiązki wójta. Napisz do niego pismo i postaw te pytania. To, o co pytasz, jest informacją publiczną, do której każdy ma ustawowe prawo.

2019-02-14 ~ tylko pytam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciekawe kto odpowiada za niegospodarność, zadłużenie gminy, nietrafione decyzje . Czy to nie szanowni radni z panią skarbnik , która zatwierdza budzet gminy.
Kto odpowiada za zamówienia publiczne pow. 30 tys EURO, kto rozpisuje i zatwierdza przetargi czy nie urzędnik / urzędnicy do tego upoważnieni przez wójta?
Dlaczego w takim razie nikt nie odpowiada tylko wszyscy dalej pracują , pobierają pensję, a radni jak byli bezradni tak są.

2019-02-14 ~ Nepotyzm ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No właśnie - samowola , niegospodarność w naszej gminie jak stwierdził sam komisarz.
To dlaczego odpowiedzialni urzędnicy za taki stan rzeczy nadal pracują i my podatnicy musimy im płacić. Długo jeszcze?
Czy w gminie nie można w końcu zatrudnić ludzi kompetentnych, a zapewne takich w powiecie oławskim nie brakuje tylko nie mogą pracować bo tutaj liczą się nie kompetencje tylko czyim kto jest kolegą .

2019-02-14 ~ Temat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mamy problem w gminie Oława - niegospodarnośc i samowola i to poddajmy dyskusji. Nie mamy żadnego wpływu na gminę to po co dyskusja o inwestycjach w Warszawie

2019-02-14 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I jeszcze, dla porządku, jeszcze raz wrócę do tematu „Srebrnej” i planowanych wieżowców w Warszawie. Otóż okazało się, że austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, zeznając w Prokuraturze, nie jest w stanie przedłożyć oryginalnych nagrań rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim, nie wie co nagrał, nie wie ile nagrał i nie wie kiedy nagrywał. Prokuratura potwierdziła oficjalnie przez swojego rzecznika, że Birgfellner dostarczył jedynie jakieś niewiarygodne kopie nagrań i to dopiero przy drugim przesłuchaniu, na wyraźne żądanie Prokuratury.

Tak tworzone są przez „totalną opozycję” bezpodstawne oskarżenia. I co, ubeckie trolle? Jak wyglądacie?

2019-02-14 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moi drodzy POstkomunistyczni hejterzy i trollowie, oławiaki, bbk, tomcie, ktośki i jak się tam jeszcze podpisujecie, żeby dostać kasę za każdy wpis.

Mową nienawiści jest kłamstwo, fałsz i manipulacja, którymi się posługujecie, żeby siać nienawiść do tych, którym społeczeństwo powierzyło władzę w kraju, zabierając ją przepoczwarzonym komunistom, rozkradającym Polskę i okradającym Polaków i to na setki miliardów złotych.

Ujawnianie kłamstw, fałszu i manipulacji oraz nazywanie po imieniu autorów tego jadu, nie jest żadną mową nienawiści. Nazwanie po imieniu komunistycznych kłamców i fałszerzy ma na celu uświadomienie im, że nie będą wprowadzać ludzi w błąd bezkarnie.

Złodziejstwo, oszustwo, zdrada, trollowanie i hejtowanie, to nie są inne zdania, z którymi można grzecznie dyskutować, lecz przestępstwa. To trzeba tępić i wypalać gorącym żelazem, co zawsze czyniłem i nadal będę czynił, dopóki żyję, a nawet jeszcze dłużej, z zaświatów, po wsze czasy, dopóki komuna nie zostanie wytępiona z korzeniami. Obiecuję wam to solennie. Tam mi dopomóż Bóg.

2019-02-14 ~ Marek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dać bana na forum temu Rolfiemu, chce dyskutować, niech dyskutuje, a on od razu wszystkich wyzywa od UBeków, troli i nie wiadomo kogo.
Aby dyskutować, trzeba reprezentować jakiś poziom.
Taka mowa nienawiści źle się skończyła w pewnym mieście.


2019-02-13 ~ pytanie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy zatrudnianie aktualnie skarbnik emerytki pracującej w poprzedniej kadencji wójta Kownackiego jeszcze na dwóch etatach i mającej 2 umowy zlecenia to jest właściwe?

2019-02-13 ~ Do Rolfa oławiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do brze ,ze ty wiesz wszystko najlepiej i wszystkich chcesz przekabacić na swoją stronę , niestety to ci się nie uda! Przestań już ujadać oczerniać i wyzywać wszystkich bo zaraz zaczniesz tupać nóżkami , czy każdy twój post musi być na twoją modłę? Czy wszyscy muszą podzielać twoje zdanie i twoją opinię . Chełpisz się tym wszystkim całym zamieszaniem w powiecie ,z którego nic jeszcze nie wynika . Twoje wywody niczego sensownego nie wnoszą w tej dyskusji . Tylko ty wiesz wszystko najlepiej a ci co są przeciwko tobie to Ubecy itd. Człowieku ty jesteś POLAKIEM?Nie wydaje mi się , kto przeciwko tobie i ma poglądy inne to wróg mafia itd . Opamietaj się!

2019-02-13 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tomcio nie ma zielonego pojęcia o gospodarce, ekonomii, księgowości itd. ale się publicznie wymądrza o jakichś pełnomocnictwach. Co ma piernik do wiatraka, ubecki trollu? Jakie pełnomocnictwa? Od kiedy jakieś pełnomocnictwo stanowi podstawę do zapłaty za usługi?

W olbrzymim uproszczeniu dokumentacja każdej transakcji jest taka: umowa albo zlecenie, dokumentacja techniczna i finansowa z realizacji zlecenia, odbiór przedmiotu zlecenia, faktura – zaksięgowana przez obie strony i zapłata. Przecież tego uczą już w przedszkolu, ale Tomcio do przedszkola nie chadzał, tylko bawił się w piaskownicy z ubekami.

W sprawie budowy wieżowców przy ul. Srebrnej, ani PiS, ani Jarosław Kaczyński nie są stroną. Jarosław Kaczyński jest jedynie członkiem rady fundacji, która finansuje ten projekt i uznaje, że było jakieś zamówienie i było coś tam robione, ale wykonawca nie przedstawił na to żadnej dokumentacji, ani nie dostarczył przedmiotu zlecenia, nie mówiąc już w ogóle o odbiorze i o fakturze.

Dlatego J. Kaczyński zaproponował rozstrzygnięcie tego dylematu przez sąd, który zbada, co wykonawca zrobił i ile mu się za to należy, bo wykonawca nie potrafi nic przedłożyć, poza sfałszowaną i pustą fakturą, której nikt nigdzie nie księgował i która nie wpłynęła ani do fundacji, ani do spółki wykonawczej fundacji. Wyrok sądowy zastąpi brakującą fakturę i będzie formalną podstawą do zapłaty. I gdzie tu jest afera, głąbie kapuściany? Na pewno aferą jest, że wykonawca nie potrafi przedłożyć żadnej dokumentacji na to, co rzekomo wykonał. To jest afera, ale nie PiS, ubecki hejterze.

Przestań wreszcie wylewać jad i bezczelne kłamstwa na PiS, bo możesz za to wylądować w pierdlu.

2019-02-13 ~ walenty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tomcio + Oławiak to dwa półgłówki ,co nie oznacza ,że razem tworzą jakąś głowę.
Tak jest jedynie w przypadku półdupków , sąsiadujące tworzą całą (...).
Pozdrowienia i szacun dla Pana Rolfa,za całokształt.

2019-02-13 ~ Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"moralnie czystego jak łza męża stanu tej klasy, jakim jest Jarosław Kaczyński"
Cytat z Rolfa, toż to "miś przy tym to pikuś

2019-02-13 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oczywiście, faktury, pełnomocnictwa są. A pewnie dokumentów jest dużo więcej, przy budowie domku ile jest formalności, więc tu pewnie są całe akta które potwierdzą, że prace zostały zlecone i były wykonywane.
I pewnie jest kwestią czasu kiedy Sąd nakaże zapłacić. Nasuwa się jednak pytanie czy to jest dobry przykład dla obywateli. W tytule prawo i sprawiedliwość a nie chcą zapłacić. To zwykły szary obywatel ma płacić?

Są osoby oskarżone, jednak wiele oskarżeń jest na siłę, naciąganych zarzutów. Tym bardziej, że pojawiają się zawsze w momencie ujawnienia afer lub problemów PiS. Po aferze z KNF, zaraz oskarżenia dla byłych pracowników KNF. Ale nawet prokuratura nie wystąpiła o wniosek o areszt. Prezes Lotosu bez aresztu, jak z Panem z Orlenu będzie jeszcze nie wiadomo. Z Panem N. też czekali 3 lata.
Ale nie są to jakieś bardzo poważne oskarżenia. A Pan Rolf mówi o setkach, tysiącach ??


2019-02-13 ~ OŁAWIAK do BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W zupełności się z tobą zgadzam, ale ten człowiek nie ustąpi i ma garstkę zapalonych fanatyków którzy go popierają . Tabletki zapomnij na takie nastawienie do wszystkich którzy są przeciwko niemu nie ma rady! Tylko może się tu jeszcze wykrzyczeć i naubliżać . Jego pomówienia i domniemania afer, ubeków , komuchów są jak ta mantra którą powtarzała pani Broszka przez osiem ostatnich lat,i co z tego wyszło. Wchodzenie w polemikę z nim niczego nie daje im więcej piszesz tym bardziej się nakręca. Moim zdaniem ten cała wielka dobra zmiana to wielka afera i nieporozumienie gdzie otumaniony naród połknął haczyk w postaci 500+ i twierdzi że realizują założone cele mając do tego tubę propagandy tvp publiczną . Na szczęście tych programów nie oglądam. Każdy jeden temat na tym forum lokalnym jest komentowany przez jegomościa i zdołowany do poziomu opozycji komuny, UB itp,. Wiec nie ma sensu wchodzić z nim w polemikę a to że wszyscy urzędnicy w lokalnej strukturze usmiechają się to szczera prawda. Niech się wyszumi szkoda czasu , a nie wiele mu go pozostało patrząc na koniec rządów PIS w nadchodzących wyborach!

2019-02-13 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
tomcio,
prosta sprawa z tą wykonaną pracą... masz umowę, fakturę, pełnomocnictwa składasz papiery do sądu i czekasz... weryfikacja takiej dokumentacji poprzez dziennikarzy GW ma na celu jedynie rozdmuchanie kolejnej g. burzy... czekasz... poprawiasz złożone wnioski... czekasz... czekasz... dostajesz nakaz zapłaty... dobrze się domyślasz, czekasz... czekasz... komornik... płacisz... czekasz...


"Na każdą aferę władzy przypomina Pan nazwiska polityków z poprzedniego rządu ale nikt ich o nic oficjalnie nie oskarża, a o Panu Komoruskim to pierwsze słyszę?":

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Niegospodarność i samowola w Urzędzie i w Radzie Gminy Oława

2019-02-13 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pan Rolf także wygrzebał się z tej błotnistej drogi i powtarza stanowisko partii oraz kolejny przekaz dnia pod dyktando towarzyszy. Ubecy i agenci zasiadający w PiS są dobrzy, inny źli ?? Afery wymyślone, a słowa Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że budowa wieżowców przez partie jest nie do obrony także są zmyślone. Wszystkie media w Polsce kłamią za wyjątkiem TVP, Gazety Polskiej, Niezależnej. I nie ma tu znaczenia, że te media są kontrolowane przez PiS i Srebrną? Przecież nie napiszą źle na swoich właścicieli.
Piszę o aktualnych aferach osób powiązanych z władzą, Pan Ch. był wskazany przez Pana Glapińskiego jednego z najbliższych współpracowników Prezesa. To słabo o nim świadczy, tak samo jak Pan Kujda z agenturalna przeszłością.
Na każdą aferę władzy przypomina Pan nazwiska polityków z poprzedniego rządu ale nikt ich o nic oficjalnie nie oskarża, a o Panu Komoruskim to pierwsze słyszę?

I na koniec jedno tylko pytanie. Czy za wykonaną pracę według Pana należy się zapłata?

2019-02-13 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oho, dali wolne z wariatkowa? Przestało się regularnie leki brać? Pięknie reprezentuje wizerunek tzw "dobrej zmiany" twórca tych kloacznych wyzwisk, który jeśli nie obraża, nie toczy piany, nie bluzga, to nie jest w stanie egzystować. Już pomijam, o co chodzi w tych jego wypowiedziach, bo są tak stronnicze i jednostronne, że nie ma sensu polemizować, bo i tak nic nie dotrze. A choćby jego ulubieńców złapano na gorącym uczynku, to usilnie by twierdził, że sobowtórów podstawiono. Taka kreatura i jej nie zmienisz. Ale za formę wypowiedzi te teksty powinny być kategorycznie stąd usuwane. Bo temu psychicznie ubogiemu człowiekowi wybitnie zapomniało się o jednym. Argument siły, to NIE JEST siła argumentu. I może sobie krzyczeć, tupać, pienić, posikać się z wysiłku i tak nadal będą to występy zaślepionego ideologią idioty. Coś musi być na rzeczy, bo we wszelkich oławskich instytucjach i urzędach na dźwięk jego nazwiska reakcja jest jedna - uśmiech politowania, machnięcie ręką i "daj pan spokój"... Widać, że totalne niedowartościowanie próbuje nadrobić robieniem wokół siebie szumu. Polaczek farbowany...
PS. Złóż kandydaturę na prezesa jakiś ogródków działkowych, czy innego związku kynologicznego, albo koła wędkarskiego. Tam spotkasz się z podobnymi zaprawionymi w bojach emerytami, którzy mają za dużo wolnego czasu i nawojujesz się do syta. Ty smutne, ubogie umysłowo coś (bo napisanie per człowieku obraać będzie ludzi).

2019-02-13 ~ Patriotka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czytając po niżej populistyczne brednie zastanawiam się nad jednym czy nie ma w Powiecie Oławskim ludzi
.którzy nie są skalani partyjną nienawiścią i głupotą ,nie mają ograniczonych horyzontów myślowych,bo to co w tych niecnych wywodach można wyczytać jest chore, więc należy to w zalążku wyrugować .
Mowa nienawiści i bełkot polityczny nie uzdrowi " Małej Ojczyzny " jaką jest gmina, ci co używają tych słów są zdrajcami suwerennej POLSKI i Polaków !! !

2019-02-13 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
O! Tomcio znowu wylazł z piaskownicy i pod dyktando jakiegoś załganego ubeka napisał, co mu kazali.
Najpierw może trzeba stwierdzić, że rzekome afery w PiS, to jedynie wymysły POstubeckich szumowin, które nie mogą pogodzić się z tym, że Polacy się na nich wreszcie poznali i pogonili ich od władzy, czyli od rozkradania Polski na setki miliardów.
1. W KFN afery były całymi dziesiątkami za rządów POstkomuny, które spowodowały wielomiliardowe straty zarówno dla gospodarki jak i dla wielu Polaków i Postkomuniści nikogo nie odwołali, ani nie zamknęli. Za rządów PiS była w KNF tylko jedna jedyna nieudana próba korupcji, bez żadnych strat dla Państwa, a prezes KFN został natychmiast odwołany i wsadzony do pierdla.

Z prezesem NBP Glapińskim nie ma ani śladu żadnej afery, a wysokie zarobki we wszystkich bankach PiS przejął po POstkomunistach i nie zdążył się z tym jeszcze rozprawić, ale już zaczyna działać.
2. Afera w PGZ jest aferą POstkomuny, która dopiero teraz wyłazi na jaw i nabiera rozmachu. Jeden mały Misiewicz nie jest w stanie przyćmić gigantycznych przekrętów Siemoniaka, Klicha, Komoruskiego i wielu, wielu innych POstkomunistycznych WSI-oków, którzy nakradli miliardy i zniszczyli Polską Armię, na zamówienie sowietów.
3. i 4. Nie ma ani nawet śladu żadnej afery. Wszystko było prowadzone absolutnie legalnie, poza nielegalnym blokowaniem tej inwestycji przez POstkomunistyczną mafię w warszawskim ratuszu. Warszawskie SKO i sądy siedzą w tej mafii po same uszy, na co są dokumenty, chociażby w Komisji ds. nielegalnej reprywatyzacji.

Twoje twierdzenie ze takie budynki nie powinny stać w takim miejscu jest zwykłą chamską hosztaplerką, bo tuż obok, na sąsiednich działkach stoją już takie wieżowce, wybudowane przez warszawską mafię POstkomunistyczną, za zgodą i przy udziale ratusza i „bufetowej”. Srebrna nigdy nie uchylała się od zapłaty należności za wykonane prace, a jedynie wymagała i nadal wymaga udokumentowania wykonanych płac i wystawienia legalnej faktury. Faktura, którą „wykopała” redakcja GW-na, jest sfałszowana i pusta, więc nie może stanowić podstawy do zapłaty.
Czyli, nie ma praktycznie żadnych afer PiS, ani żadnych strat, ale jest grubo PONAD TYSIĄC AFER POSTKOMUNISTÓW, ze stratami na setki miliardów.

Na rzekome afery Kaczyńskiego i „Srebrnej” nie ma ŻADNYCH DOKUMENTÓW, nie ma też ŻADNYCH STRAT.
Na afery Kownackiego, bo w końcu to jest temat dyskutowanego tutaj artykułu, są całe tony urzędowych dokumentów i są wielomilowe straty spowodowane jego aferami.

Zresztą, jak można porównywać jakiegoś prowincjonalnego skorumpowanego buraka, z kupą zatartych wyroków karnych, do moralnie czystego jak łza męża stanu tej klasy, jakim jest Jarosław Kaczyński.

Jak można porównywać wydumane afery, albo pojedyncze zwykłe niewielkie przestępstwa pojedynczych osób, z tysiącem grubych afer na najwyższych szczeblach władzy, ze stratami na setki miliardów? JAK MOŻNA?!

Wracaj Tomcio do swojego piaseczku, a najlepiej poproś kopaczkę smoleńską przynajmniej na metr, żeby cię zakopała w tym piasku przynajmniej na metr i nigdy już stamtąd nie wyłaź.

2019-02-13 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A może to Pan Panie Rolfie nie wie coś się dzieje i za bardzo uwierzył w patriotyzm i uczciwość partii rządzącej.
Może więc zamiast obrażać i naśmiewać się z innych piszących na forum wypowie się Pan w kilku kwestiach.
Tylko sprawy aktualne.
1. Afera KNF, Pan Ch., Pan Glapinski, wysokie zarobki asystentek.
2. Afera w MON i PGZ na czele z Panem Misiem M.
3. Spółka Srebrna, proszę się wypowiedzieć czy za zlecone prace należy się zapłata? Dzisiaj ujawniono udzielone pełnomocnictwa, a więc potwierdziło się oczywiste, że zadanie zostało zlecone. Można mówić w TV, że nic nie zlecano, że rozmów nie było ale każdy myślący widzi jak jest i zdaje sobie sprawę, że przygotowanie dokumentów pod taką inwestycję musi kosztować olbrzymie pieniądze i bardzo duży nakład pracy.
4. Spółka Srebrna, z taśm wynika, że inwestycja może być realizowana tylko po wygranych przez PIS wyborach w Warszawie, czyli że muszą być w Ratuszu ich ludzie żeby załatwić pozwolenia. Tłumaczenia, że PO blokuje może są przekonywujące dla osób nie znających tematu. Istnieje przecież droga odwoławcza, SKO, Sąd Administracyjny. Więc jeżeli obecne władze by bezprawnie blokowały inwestycję to jedynie mógłby się przedłużyć termin wydania decyzji. Bardziej z tego wynika, że takie budynki nie powinny stać w tamtym miejscu i jest konieczność załatwienia spraw przez swojego człowieka. I tu właśnie chciałbym się zapytać Pana Rolfa czy to nie z takim zachowaniem władz Pan i SMSM walczycie?

2019-02-12 ~ dobra zmian dopiero przed nami ( gość forum ) zgłoś naruszenie
.....dobra zmian sama się odsunie, niebawem na jesień i odejdzie na śmietnik historii.

2019-02-12 ~ OŁAWIAK do Alicji ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co tu jest miłego , brak słów, wyzwiska i jad jad , jad ale już nie długo się wszystko wyjaśni , zobaczymy kogo ci PISO z dobrej zmiany i społecznicy ukarzą nie wiem czy mam się śmiać czy płakać , jedno wiem nie dyskutuje z osobami które aż tak bardzo nienawidzą osób takich jak ja (nie dotyczy to oczywiście ciebie ALICJO), lecz innej której przyznajesz rację . Na koniec jeszcze żadnych dowodów ,żadnych faktów wszystko pomówienia i domniemania. Stwierdzenie my wiemy ?. my czyli kto ? Nie mam zamiaru dla nikogo umilać wieczoru wiecie swoje , ja wiem swoje i niebawem przekonacie się jak wyjdzie szydło z worka!

2019-02-12 ~ Alicja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brawo Panie Rolfie ... aż miło się czyta ---popieram Pana

2019-02-12 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tomcio! Idź pobaw się w piaseczku i nie odzywaj się, jak dorośli dyskutują. Przecież ty nie masz zielonego pojęcia, co się wokół ciebie dzieje. Ktoś wsadził ci na głowę wiaderko od piasku? W aresztach siedzi już kilkaset osób z opcji PO/PSL/SLD, kolejne kilkaset, które nie siedzi w aresztach, ma już postawione zarzuty prokuratorskie i są już też pierwsze wyroki. I nie są to jakieś płotki, tylko same grube ryby, włącznie z sędziami, prokuratorami, policjantami, zarządami spółek Skarbu Państwa, znanymi politykami itd. itd. Przestań siać tutaj POstbolszewicką propagandę, bo ludzie doskonale wiedzą, co się dzieje. Z samej tylko afery sądowej w Krakowie siedzi kilkadziesiąt osób, z afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, też siedzi już kilkadziesiąt osób, a z całej serii afer mafii VAT-owskich i paliwowych siedzą już setki ludzi.

Mietek! My z SMSM nie jesteśmy politykami, lecz społecznikami. Nie widzisz tej zasadniczej różnicy_ To, co robimy, robimy za friko, społecznie, dla naszych sąsiadów i dla zupełnie nieznajomych, nękanych przez skorumpowane władze samorządowe. Nie pchamy się do władzy na płatne stanowiska, bo wszyscy mamy dobrą pracę, a na pracę społeczna poświęcamy prywatny czas. Co ty rozumiesz przez „przeinwestować”? Gmina rozpoczęła inwestycje, na które nie ma pokrycia w budżecie. Skrajna niegospodarność, indolencja i samowola urzędników i radnych doprowadziła gminę do ruiny.

Kremlowski trollu „Oławiaku”! Oparte na faktach stwierdzenie niegospodarności, bezzasadnego zadłużenia, samowoli urzędników i radnych, to dla ciebie, POstbolszewickiego hejtera i obrońcy POstkomunistycznej mafii, jest jad? Jesteś jednocześnie tak beznadziejnie głupi, że nie potrafisz odróżnić faktów rażącej niegospodarności, samowoli i korupcji, od odpowiedzialności karnej za taki stan. Fakty niegospodarności, korupcji, samowoli urzędniczej, oszukiwania lokalnej społeczności i gigantycznych strat powstałych w wyniku tych działań, zostały już dawno i wielokrotnie udowodnione, np. przez NIK, WSA, WIOŚ itd, a także przez nasze Stowarzyszenie, które dotarło do odpowiednich dokumentów i ujawniło różne fakty. To, że jeszcze nikt nie został za to pociągnięty do odpowiedzialności karnej, nie świadczy o tym, że nie było przestępstw i nie ma strat. Wystarczy poczytać naszą stronę internetową. Tam są fakty i dokumenty.
Widać „Oławiak” że czytałeś tę stronę wybiórczo, pomijając nawet tak ważną zakładkę, jak „Raport z działalności Stowarzyszenia”. Zamiast się tym zająć, wymyślasz razem z wrogami Polski z redakcji GW-na nieistniejące afery. Piszesz, że twoim zdaniem nasze podejrzenia dotyczące Kownackiego są rzekomo bezpodstawne. Rzecz jednak jest w tym, że my Kownackiego nie podejrzewamy, MY WIEMY, co on nawyprawiał, jakich przekrętów się dopuścił i jakie gigantyczne sprawy spowodował. MY TO PO PROSTU WIEMY, bo są na to dokumenty. Jego odpowiedzialność karna za te czyny, to zupełnie inna para kaloszy, więc nie rób z niego niewiniątka. Zapomniałeś już, jak był skazywany za korupcje wyborczą, fałszowanie dokumentów i oszustwo? Wyroki zatarte, ale czyny były sądownie udowodnione.

Nie odsuniecie już Dobrej Zmiany od władzy. Nie będzie już żadnej nowej „nocnej zmiany”, ani nowej „grubej kreski”, ani nowego „okrągłego stołu”. Mafia komunistyczna już władzy w Polsce nie dostanie. NIGDY! Tu jest teraz Polska, a nie jakaś POsowiecka republika, ani kolonia niemiecka. Dobrze napisałeś. Naród nie jest głupi i nie da się wam manipulować. Ludzie potrafią porównać, co działo się za rządów POstkomunistów i co dzieje się za rządów Zjednocznej Prawicy. Tu nie chodzi zresztą wcale o prawicę i lewicę, lecz o dobro i zło. Tu chodzi o walkę ludzi sprawiedliwych i uczciwych z bandą oszustów, złodziei i zdrajców spod znaku POstkomuny.

2019-02-12 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
OŁAWIAK, po wyborach samorządowych PiS wg. Ciebie był przegrany i niekoalicyjny, po "Klerze" Kościół miał się skończyć... a popatrz jaką proboszcz klepnął koalicję w Oławie.
To mówisz, że tylko TVN?
Zrobiłeś mi wieczór, dzięki!

2019-02-12 ~ OŁAWIAK do alibaby ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przekonasz się jaki będzie efekt w kwietniu we wszystkich sprawach opisywanych przeze mnie i wtedy zobaczymy kto ma rację , do końca kwietnia wyjaśni się sprawa Kownackiego a jeszcze szybciej Polacy powiedzą dobrej zmianie STOP, a oglądam tylko tvn i tvn24 jeśli chodzi o informacje pozostałe nie są dla mnie i dla wielu Polaków

2019-02-12 ~ Alibaba ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oławiak, nie pociskaj tu tvn-owskich bredni. Po pierwsze, afera Srebrnej istnieje tylko w łbach fanatyków z Czerskie. Po drugie zaś, wszystko wskazuje na to, że postępowanie ws. praworządności w Polsce zakończy się stwierdzeniem jego bezprzedmiotowości.

2019-02-12 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Trochę mnie nie było ale nic się nie zmieniło! Tryskający jad wiadomo kogo bucha nadal! Po co uruchamiać tak bzdurne i beznadziejne tematy! Nikomu nic nie udowodniono , postawienie zarzutów komuś nie oznacza że jest ktoś winny. Natomiast z drugiej strony proszę wieloletni współpracownik PIS i SREBRNEJ , to dopiero przekręt. Dzisiaj komisja Europejska podtrzymała swoje zarzuty wobec Polski w sprawie praworządności. Człowieku raz Rolf , raz ten cały zarząd dla mnie to jedno i to samo . Nic się nie zmieni dopóki nie usunie się tych od władzy co na siłę usiłują naprawiać Polskę . Popieram skoro ten cały zarząd na czele z Rolfem jest tak nieskazitelnie czysty itd i tak ostro chce pomagać nam Oławianom proszę pokazać chociaż jeden wpis na waszej stronie , który doprowadził do waszego sukcesu oprócz wyzwisk , opluwania , wyzywania itd -brak, niestety.Macie teraz wielką szansę podwójną aby zkrzyknąć się i wystartować w wyborach , takich stowarzyszeń jak wy pewnie jest na pęczki w Polsce , w czym problem?Co strach was obleciał , wiem i nie tylko ja ale kolejnej waszej kadencji dobrej zmiany już nie będzie , naród nie jest głupi i nie da się więcej manipulować . Gmina na skraju bankructwa i kto to mówi , koniec bajek czas na fakty a te są coraz lepsze z dnia na dzień . Nie jestem za Kownackim ale wszystko wskazuje na to iż wasze podejrzenia są bezpodstawne !

2019-02-12 ~ Mietek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skoro jesteście tacy mocni w tym zarządzie SMSM, dlaczego nie startujecie w wyborach i nie przejmujecie władzy.
Nie słyszałem aby ktoś został oskarżony z gminy za korupcję oprócz wójta (który tak prawdę mówiąc i tak jeszcze nie został skazany więc jest czysty).
Niestety rządzi większość, mamy demokrację i większość zawsze ma rację.
Skoro gmina chce się przeinwestować to widocznie ma taką potrzebę.


2019-02-12 ~ tomcio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciekawe czy sprawa nie skończy się jak wielkie rozliczenie PO-PSL przez PiS. Z wielkiej medialnej szopki nic nie wynikło i nikomu nie postawili konkretnych zarzutów. Podobnie jak obecne odnajdywane "niby-afery" z rządu oraz spółek Skarbu Państwa. Na nikogo nic nie znaleźli

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin