Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-01-31 ~ Orzeł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
3 1

Owczarek uporczywie szczeka całą dobę


Pies sasiadów - owczarek niemiecki, suka ok. 2 lat szczeka na okrągło. Pies nie jest zaniedbany pod wzgledem warunków bytowych - ma budę,jedzenie i biega po podwórku całą dobę . Niestety sasiedzi uważają ,że skoro ma michę i budę to wystarczy. Pies jest młody i w ogóle nie jest wyprowadzany poza teren posesji aby sie wybiegał. W mojej ocenie pies się nudzi i tym szczekaniem zwraca uwagę. Szczeka całą dobę- na przechodniów i przejeżdżające samochody (co jest normalne ) ale też szczeka na wszystko co się rusza, w tym na gołebie, koty, wróble , spadające liście ,gałęzie na wietrze itp.
W nocy jest koszmar, bo nikt nie chodzi po drodze a pies siedzi przed domem i ujada do rana.Zal mi tego psa, że się nikt nim nie zajmuje ale nie sposób normalnie funkcjonować we własnym domu, bo pies hałasuje całą dobę, w nocy nie da się spać a w dzień skupić się na czymkolwiek bo pies ciągle szczeka.
Im starszy ten pies tym bardziej ujada. Wiecznie ujadający pies stał się już uciążliwy,nie można we własnym domu skupić się na pracy czy nauce bo za oknem non stop szczeka pies sąsiadów.
Poza ta suka jest niewysterylizowana i można sobie wyobrazić co dzieje się , gdy zaczyna na okrągło szczekać i wyć w okresie cieczki.
Rozmowa z sąsiadem nie ma sensu, bo mówi ,że pracują i nie mają na nic czasu.Pies wg niego ma być na dworze i nie dzieje mu się żadna krzywda.
Może ktoś z forumowiczów ma pomysł jak rozwiązać ten problem
ilość ostatnich komentarzy: 23.
2019-02-17 ~ do kkinnoman ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Niestety na sąsiada , który nie chce zając się swoim psem :
art. 51 § 1 kw. kara za zakłócanie spokoju i ciszy nocnej czyli zgłaszać i wzywać do skutku straż albo policję.
Sąsiad po tym sam przyjdzie po rozum do głowy,że zamiast mandaty płacić, lepiej dla niego będzie jak zacznie zajmować się swoim psem inp. wyprowadzać go na długie spacery.
W końcu biorąc psa do swojego domu jest do tego zobowiązany.
TOZ trzeba też natychmiast powiadomić, kiedy widać,że psu dzieje się krzywda.

2019-02-16 ~ kkinnoman ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a jak reagować na sąsiada .który przez pół roku małego psa nie wyprowadza ? pies szczeka często reaguje na odgłosy z klatki schodowej ... ale problemem nie jest szczekanie a to ,że sąsiad go nie wyprowadza...
podpowiedź dla domorosłych psychiatrów mała rada nie eksperymentujcie na sobie ...

2019-02-16 ~ Otok ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gdy bierzesz psa do bloku, bądź świadomy, że będzie przeszkadzał miaszkancom jeśli porządnie nie weźmiesz się za jego tresurę.. wpisy poniżej, że lepiej się lecz niż interweniuj u sąsiada z psem to głos imbecyli.. masz psa, pilnuj go.. to, że jeszcze sąsiedzi nie dali ci do zrozumienia, że mają ciebie i twojego kundla dosyć to kwestia czasu.. w nowym budownictwie szczekanie psa niesie jak diabli.. szczerze, marzę o tym aby pies sąsiad zdechł jak najszybciej, najgorsze jest to, że jak pogadasz z sąsiadem to kwas, fochy.. nie zrozumie bo kretyn ..

2019-02-16 ~ ddd ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dokładnie problemy psychiczne masz , do lekarza marsz

2019-02-16 ~ kkinnoman ( gość forum ) zgłoś naruszenie
przecież nie mam owczarka .który ciągle szczeka

2019-02-16 ~ do kkinnoman ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Idź jak najszybciej do lekarza,masz problemy sam ze sobą może ci jeszcze pomoże i uratuje twoją psychikę .

2019-02-16 ~ kkinnoman ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a mam takie pytanie sąsiad kupił pieska małego ale dorosłego szczeka ciągle w bloku- psa nie wyprowadza praktycznie nigdy bo w ciągu pół roku raz go widziałam -na pewno tygodniami nie jest wyprowadzany gość mieszka nade mną no chyba ,że spaceruje z nim na dachu i to ,że szczeka można jeszcze wytrzymać ale ten pies się raczej męczy przecież to nie kot ... co z tym zrobić?

2019-02-14 ~ pol ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale wy macie problemy aż żal

2019-02-04 ~ ddd ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A biegające od rana do wieczora gówniaki wolę juz psa słuchać niż tup tup tup

2019-02-03 ~ Kundel bury ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Najlepsi są ludzie co zamykają psa w mieszkaniu i releksuja się na spacerku z rodzina, cały blok wyrywa sobie włosy z głowy bo królewna wyszła na spacer a pies ujada ile fabryka mu dała..

2019-02-03 ~ Pozdro dla sąsiadki z kundlem ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Osobiście nie ogarniam jak można brać zwierzę do bloku.. masz domek spoko, mieszkasz w bloku, nie bierz psa - Pomysl o sąsiadach egoisto ! Rusz głową !

2019-02-02 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rozmowa z sąsiadem. To przede wszystkim. Trzeba żyć normalnych relacjach i siebie szanować. W rozmowie można napomknąć, że jeśli nic ze sprawą nie zrobią, to sprawa zostanie "pchnięta" dalej.
Jeśli sąsiad zignoruje sąsiedzką prośbę, to trzeba zaprosić dzielnicowego. Przyjdzie, popatrzy, posłucha. Jeśli faktycznie stwierdzi zakłócanie, to odwiedzi sąsiadów i nakłoni ich do działania.
Jeśli nadal nie, to skierowanie sprawy do sądu o zakłócanie miru domowego. Ale to już oznacza otwarty konflikt. Jednak jeśli nie ma innej rady... Bo albo się walczy o swoje z determinacją, albo cierpi.
Działań nielegalnych nie polecam. Bo można odpalić w pobliżu psa jakąś petardę i go pewnie przestraszyć i przepłoszyć. Tylko, co to da na dłuższą metą?

2019-02-02 ~ agat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
art. 51 § 1 kw. kara za zakłócanie spokoju i ciszy nocnej. pozostaje wzywać do skutku straż albo policję.W końcu przyjadą i wlepią mu mandat, bo będą mieli dość skarg.

Zamiast płacić mandaty sąsiad powinien zając się tym owczarkiem , wyprowadzić obowiązkowo codziennie na spacer,także taniej będzie dla niego jak kupi np. obroże antyszczekowa np. zapachową czy dźwiękową ( nie na impulsy elektryczne) , kaganiec . Wystarczy zajrzeć w google to się sposób znajdzie , ale do tego trzeba chęci i użyć głowy do myślenia aby nie krzywdzić zwierzęcia i nie dokuczać sąsiadom.

2019-02-01 ~ ewa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Psa owczarka codziennie wyprowadzić na spacer min 3 km , a na noc do domu,uspokoi się więcej uwagi potrzebuje,bliskości,nauki,dużo czasu trzeba mu poświęcić. Są psy ,które szczekają na cokolwiek w nocy,bo chcą kogoś zainteresować sobą,w ciągu dnia siedzą same nikt nimi nie interesuje się i to cały problem. Pies ten nie jest głupi bo ciągle szczeka tylko właściciel, który powinien poczytać cokolwiek o owczarkach i zacząc odpowiednio go wychowywać.

2019-02-01 ~ Tedy ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Psa należy socjalizować z ludźmi, ze zwięrzętami jak również z różnymi sytuacjami już od szczeniaczka. Jeśli sprawę zaniedbamy to z czasem pojawiają się takie problemy.
Teraz pies to robi z nudów. Gdy nikt się nim nie zajmuje to sam sobie znalazł zajęcie pt. "stróżowanie" i teraz będzie darł pysk na wszystko co się rusza za płotem, byle tylko coś robić.
Podziwiam tych sasiadów ,że po powrocie z pracy moga funkcjonować w takim hałasie. A może mają na to swój sposób - np. stopery w uszach ?

2019-02-01 ~ olga ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na Wiejskiej pies wyje codziennie od 8 rano do 17 a nawet dluzej ,jak wlasciciele wroca z plotek zakupow !I co smieszny prezes WT udaje ,ze nic nie wie !A taki obronca zwierzat !! Wlascicielka siedzi na kasie w Lidlu i robi glupie miny z poza okularow!

2019-02-01 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A mnie zastanawia, skoro ten ujadający pies przeszkadza okolicznym mieszkańcom to co na to właściciele, przecież oni go mają "za ścianą", pod domem... Im to nie przeszkadza?!

2019-02-01 ~ do danki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zastanawiam się , czy oławska policja czy straż gminna potrafi się tym problemem należycie zając , np. upomnieć właścicieli , czy pouczyć. J
a osobiście wątpię w skuteczność tych oławskich służb. Ale spróbować trzeba.
Masz żyć w hałasie i stresie we własnym domu , bo sąsiad tak postanowił to już przesada .

2019-02-01 ~ Orzeł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Inni sąsiedzi też mają psy, ja też. Wszystkie psy sa przed domami , stróżują i sygnalizują gdy ktoś się pojawi, a ta suka non stop siedzi przed domem i szczeka bez przerwy. I w dzień i nocy . Owszem można tego słuchac dzień , dwa ale ponad rok to już wywiera piętno na psychice,człowiek chodzi niewyspany, głowa boli na okrągło.
To już koszmar, pomyśleć ,że ludzie potrafią tak komuś uprzykrzyć życie i nie poczuwać się do winy.
Po co im ten pies skoro są niezorganizowani i nie potrafią wygospodarować chociaż 0,5 godz dziennie czasu dla niego ?

2019-02-01 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"trudno pies wyje załóż temat na forum psiarzy ... podpowiedzą ,,,jest wiele sposobów bezmandatowych" ~ asik, dajesz z tymi pomysłami, no... jedziesz... pierwszy pomysł:... No co jest...?! Drugi... Następny... Powoli nie tyle naraz... !! ! No dawaj, gdzie te pomysły ?? ?

2019-01-31 ~ asik ( gość forum ) zgłoś naruszenie
danka ... jak zaczniesz płacić dosłownie za każde najmniejsze wykroczenie to przestaniesz marzyć o karaniu innych --- po pierwsze edukacja jaki mandat danuśka ? wiesz jak wygląda świat w okół ciebie ? można cie karać kilka razy dziennie i wszysto w świetle paragrafów jakimi szachujesz ale to domena prostych ludzi .
Rozmowa z sąsiadem ... ok zawiadamiasz straż ... ok sąsiad wykorzysta każdą okazję aby sie odwdzięczyć --- nie bądźcie tacy paragrafowi jak zachukana danuśka ... sąsiad co dziennie od rana do wieczora włączy pompę lub coś hałasującego i na jaki paragraf danuśki się powołacie ?

trudno pies wyje załóż temat na forum psiarzy ... podpowiedzą ,,,jest wiele sposobów bezmandatowych.

2019-01-31 ~ danka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za zachowanie zwierzęcia zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią zwierzęta, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie szczepień, niewłaściwe warunki bytowe dla psa, brak szkoleń i dyscypliny.Należy wezwac straż gminną lub policję , skoro rozmowa z sąsiadem nie przynosi żadnych efektów. Zapłaci mandat raz i drugi to będzie pilnował psa i przede wszystkim zajmie się nim. Za zakłócanie spokoju i spoczynku nocnego stosuje się:
KODEKS WYKROCZEŃ
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
W przypadku braku reakcji posiadacza psa na jego uporczywe szczekanie bez szczególnych zewnętrznych powodów, może to uzasadniać odpowiedzialność właściciela na podstawie art. 51 § 1 kw.

2019-01-31 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To tzw. psia patologia pies wyje i będzie wył naokrągło całą dobę , własciciel nie ma czasu dla zwierzaka, aby wyprowadzić go , aby sie wybiegał. Nie ma czasu i kasy aby go wysterylizować?
Po co go brał? Pokazać znajomym ,że ma willę i psa?

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin