Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-01-26 ~ odra ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
2 0

Odśnieżanie Miasta


Witam
Kto odpowiada za usuwanie śniegu z chodników w mieście,Rynek cały zaśnieżony, oprócz banku PKO, gdzie był czysty chodnik.Plac Piłsudskiego,schody i chodniki nie odśnieżone,chodniki przy ul. 3 go Maja, nie można było po nich chodzić-masakra.
Spółdzielnia też zapomniała odśnieżyć oś.Chrobrego w sobotę nikt łopatą nie ruszył,gdzie jest administracja?
Na oś,Sobieskiego już o godz.6 jezdziły traktorki i panie sprzątały,na Chrobrego cisza cały dzień.Administracja zaspała.
ilość ostatnich komentarzy: 5.
2019-01-30 ~ zen ( gość forum ) zgłoś naruszenie
pociągnij temat utrudnień ... może się podłącze

2019-01-30 ~ sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak mówił klasyk: jest zima i musi być zimno ! Ja dodam : jest zima i dobrze , że jest śnieg ! Trzeba się wreszcie przyzwyczaić, że są zimy śnieżne i trzeba z tym żyć. Kiedyś oglądałem w TV reportaż z USA. Była to rozmowa z Polką mieszkającą tam od kilkudziesięciu lat. Mieszkała w Californii i po kilku latach przeniosła się w pobliże granicy z Canadą. Dlaczego? Twierdziła ,że brakowało jej europejskich pór roku a najbardziej śnieżnej zimy !! !! To tak jak my wszyscy chcielibyśmy mieszkać nad morzem, bo znamy życie w tych Mielnach, Łenbach i innych tylko z okresu wakacji letnich. Tylko, jest jeszcze wczesna wiosna, jesień i zima. Sztormy, huragany wiatrowe i wszędobylska wilgoć. Moje miasto Oława jest dobrym miejscem do życia, mimo pewnych utrudnień. :D

2019-01-28 ~ P@weł ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Logiczne, jeśli na Sobieskiego jeździły traktorki to na Chrobrego nie mogły, bo się nie rozdwoją, a jak pojadą na Chrobrego to ktoś napisze, że zostawili śnieg na Sobieskiego i pojechały ośnieżać Chrobrego... Jak nie możesz liczyć na służby publiczne to weź sprawy w swoje ręce i do przodu! Daj przykład, może inni się dołączą, kiedyś czyn społeczny był zjawiskiem nagminnym, a dziś tylko postawa roszczeniowa. Śnieg stopniał, temat można uznać za zamknięty!

2019-01-27 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tylko drogi krajowe utrzymuje się jako czarne, gdzie sypie się tony czystej soli. Pozostałe z założenia są białe.
Jakoś nie zauważyłem, aby któraś droga była nieprzejezdna z powodu nawału śniegu.
Oczywiście można sypać tony soli na osiedlówkach ale wasze ogródki wiosną wypali, nie mówiąc o waszych butach, które sól roztopi. Może ekologiczne podejście jest bardziej rozsądne a z zimy trzeba się cieszyć bo jest bardzo krótka w naszym rejonie. 5 cm śniegu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.2019-01-27 ~ haloperidol ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przy budynkach za odśnieżenie jest właściciel (ewentualnie zarządca budynku). Jeśli chodzi o drogi to odpowiedzialny jest zarządca, w Oławie są drogi podlegające pod czterech różnych zarządców, drogi krajowe (odpowiada za nie GGDKiA) i co do nich zazwyczaj nie ma zastrzeżeń, drogi wojewódzkie (odpowiada za nie DSDiK), powiatowe (Powiatowy Zarząd Dróg) i miejskie (Zarząd Dróg Miejskich i Zieleni), jeśli chodzi o Oławę to największe zastrzeżenia budzi opieszałość służb miejskich i powiatowych, które po pierwsze powinny odśnieżyć drogi za które są odpowiedzialne, a po drugie nadzorować czy ze swoich obowiązków wywiązują się służby krajowe i wojewódzkie. Odpowiedzialnymi za służby powiatowe i miejskie są odpowiednio starosta i burmistrz. Zatem jeśli wskazać na winnych fatalnej sytuacji w mieście to oprócz pogody, głównymi winowajcami są te dwie osoby i podległe im służby.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin