Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-01-23 ~ Teresa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
1 3

Zwały błota i tory przeszkód zamiast ulic


Dlaczego nowobudowane domy wielorodzinne w Oławie nie mają od razu normalnego dojazdu normalną ulicą? Deweloperzy wskazują na miasto, a miasto mówi, że nie ma pieniędzy.

Prawda jest taka, że deweloperzy kupują od miasta grunty poniżej ich wartości, za zgodą miasta, a za zgodą powiatowego inspektora nadzoru budowlanego stawiają domy bez tzw. małej architektury i obiecują kupującym mieszkania, że miasto zrobi ulice, trawniki, przejścia itd. Oczywiście sprzedają mieszkania po pełnej cenie rynkowej, jakby teren dookoła domów był zagospodarowany i ulice zbudowane, ale miasto nie robi nic.

Deweloper nabija kabzę, bo ma niskie koszty budowy, a ceny dyktuje normalne. Dopóki na rynku nie będzie dość mieszkań do zaspokojenia popytu, karuzela ta będzie się kręcić.

Jane jest, że miasto nie sprzedaje gruntów po zaniżonej cenie deweloperom za friko, ani że powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nie wydaje dziurawych pozwoleń na budowę (bez małej architektury i ulic dojazdowych), na piękne oczy burmistrza albo z czystej miłości do dewelopera.

Przekonaliśmy się o tym już na przykładzie gminy wiejskiej Oława, gdzie wójt z prokuratorskimi zarzutami korupcyjnymi został sądownie odsunięty od sprawowania urzędu. Kto zajmie się prześwietleniem transakcji gruntowych i pozwoleń na budowę w Oławie? Może bezradni radni znajdą wreszcie na to jakąś radę, czy może sami są umoczeni w tym procederze?


Forum Obywatelskie - Zwały błota i tory przeszkód zamiast ulic
ilość ostatnich komentarzy: 56.
2019-01-29 ~ do Robert ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie ogarnąłeś więc zapytam raz jeszcze ? Jakiego wyboru ? Mieszkania ? Pisz jaśniej .

2019-01-29 ~ Robert ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mieszkania. Wyboru mieszkania.
Tylko nie odpusuj, że nie wiedziałeś i daruj sobie wykłady.
„Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?”

2019-01-29 ~ do Robert ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jakiego wyboru ? Wybierać to sobie można choinkę na święta.

2019-01-28 ~ Robert ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czytam te wszystkie pełne emocji wpisy i większość wyglada na licytowanie się na temat „kto dokonał lepszego wyboru”. Odpowiedź jest prosta i niezalezna od dupościsku zauważalnego u niektórych.

2019-01-28 ~ do do Adama ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak masz dojść do Biedronki lub Majstra ? Normalnie, dookoła jak wszyscy. Mieszkam tutaj od czasów gdy "twój "probus jeszcze się nie śnił architektowi, nie było Biedronki, Majstra a wszystko wyglądało jak step w Mongolii. Żyję, robię zakupy - dasz radę.

2019-01-28 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dokładnie, ja też od kilku lat mieszkam na Zacisznej i z Biedronki jeżdżę Okólną lub obwodnicą. Ale czasami także na skróty drogą gruntową i jakoś korona mi z głowy jeszcze nie spadła a i autu nic się nie stało.

2019-01-28 ~ Do Edgar ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Poniższy wpis jest to Edgara nie Toma, przepraszam, brak edycji.

2019-01-28 ~ do Tom ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie interesuje mnie to jak ty dojedziesz do Biedronki. Mieszkam tam już kilka lat i korona z głowy mi nie spadła, że jeżdżę przez Okólną lub nową Iwaszkiewicza do ronda. Zamów sobie zakupy z Tesco z dowozem jak to taki problem bo szlachcicowi drogi do Biedronki nie zrobili...

2019-01-28 ~ do Adama ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A jak z osiedla Probusa mam dojść do Biedronki lub Majstra? Też nie zrobili drogi. A do Wrocławia muszę stać w korkach, to nie mogli jakiejś prywatnej dla mieszkańców zrobić?

2019-01-28 ~ Adam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie dojechać, kochanieńki, tylko dojść. To po pierwsze. Po drugie: jak widać u sąsiadów, „da się” urządzić ulicę.

2019-01-27 ~ tom ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I tu właśnie chyba wyjaśnił się cały problem, że do biedry nie można dojechać. A z innych bloków jak dojeżdżają? Dombud miał zrobić całą drogę żeby pół osiedla mogło po świerzaki jeździć? Pewnie jakby zrobili te 30m to i tak dalej by wszyscy marudzili, że do sklepu po błocie trzeba jechać? To może do Rzymu też osobną drogę bezpośrednio mają zbudować?

2019-01-27 ~ Edgar ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A jak chciałbym od strony Biedry podjechać to ile metrów, Piotrusiu? Poddajesz fotę?

2019-01-27 ~ Piotr ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na załączonym zdjęciu widać, że brakuje góra 30 metrów do " wyasfaltowania" aby ludzie z Serdecznej mieli normalny dojazd do domu.

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Zwały błota i tory przeszkód zamiast ulic

2019-01-27 ~ do Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pytanko, czy ciebie jako mieszkankę miasta ( od niedawna ) obowiązują jeszcze wyjazdy na żniwa i wykopki, czy rodzina dała Tobie przywilej ze względy na kredyt i dość marną płacę ? Czy te głupie teksty które wychodzą z pod twoich paluszków, tak zmęczonych i brudnych od ziemi są tylko wyładowaniem frustracji czy prawdziwą głupotą ?

2019-01-27 ~ Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Najważniejsze, że miasto się zlitowało i mieszkańcom Błotnistej, pardon Serdecznej, te "20 metrów" prowizorycznie utwardziło - wjazd od wykostkowanej Miłej. Nie rozwiązuje to problemu dłuuższego odcinka (tego pokazywanego na zdjęciu), czyli błotnistych wertepów, których ta dyskusja dotyczyła.

Spokojnej niedzieli! W "Toronto" też!

2019-01-26 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"2019-01-26 ~ popcorn" piękne zaburzenie osobowości, gratuluje partnerce/partnerowi wyboru.

2019-01-26 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z resztą często walę kapucyna więc Anno nic nie jest mi obce nawet twoja zatarta bielizna.

2019-01-26 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Anna, z Tobą to można by się jeszcze tu pobawić, reszta bierze udział w powstaniu styczniowym w obronie komunistów, może ktoś mnie zaskoczy i dołączy?

2019-01-26 ~ Krysia Z ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Anna to na 100 procent facet bo ciągle pisze o bieliźnie i masturbacji. Chyba , że jej samej podaje mocno z patatajni między udami dlatego wszystkim tak pisze :)

2019-01-26 ~ Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"w moim mieście w którym nie dane mi było być już 17 lat".
Z Toronto tu piszesz, znaczy? Tia, a świstak siedzi i zawija.
Bielizna zmieniona? Niedziela jutro!

2019-01-26 ~ Edek Toronto ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do garów , wyloguj się do życia czereśniaro z pod oławskiej wsi. Impotencje to ma twój stary, dlatego zamiast z nim siedzieć przy sobocie to klepiesz w klawiaturę. Że też takie ameby umysłowe żyją w moim mieście w którym nie dane mi było być już 17 lat.

2019-01-26 ~ Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Impotencja z twoich wpisów bije. Skończ już tę żałosną twórczość.

2019-01-26 ~ do Anny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Aniu nie pochlebiaj sobie, nawyki męża zostaw dla siebie.

2019-01-26 ~ Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Produkuj się, produkuj. Potem rączki wytrzyj chusteczką.

2019-01-26 ~ Do Anny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Aniu droga, czytając Twoje wpisy uświadamiam sobie, że jesteś pokoleniem gimnazjum plus, która po 21 latach mieszkania na wsi kupiła właśnie na kredyt mieszkanie w mieście. Cieszę się Twoim szczęściem, naprawdę ale widać , że twoja bucowatość połączona z gimnazjolandią troszkę cię przerasta.
Jeżeli to co napisałem o tym , że głośnego bąka słychać klatkę obok zawaliło twój światopogląd na mieszkanie w bloku to przepraszam. Jest jak jest. Zawsze to lepsze niż zapach obornika, wykopki i żniwa.

2019-01-26 ~ Do do Anny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"tacy jak ja dają pracę takim jak twój mąż" - raczej mój daje robotę (prostą) tobie.
"będziesz słyszała jak w rurach leci stolec sąsiada" - ciekawa fascynacja. Napisz o sobie więcej. Pośmiejemy się.
"jęki przy łóżkowych figlach będą naśladowały dzieci sąsiada" - twoi sąsiedzi cię parodiują w tych "Stanowicach". Erekcja poziom zero w związku z tym?

2019-01-26 ~ do Anny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Aniu, żal to cię czytać. Od 5 lat jestem wybudowany w Stanowicach kochana więc proszę nie poniżaj się bardziej. Ze względu na to , że tacy jak ja dają pracę takim jak twój mąż, czasem bywam w okolicach.
Wracając do ludzi z Serdecznej to czego ma być im żal ? Blok jak blok, twój na dodatek jest otoczony innymi, na dodatek tuż za nim w stronę Majstra ma być uwaga ... 5 kolejnych. Jak już trochę pomieszkasz i będziesz słyszała jak w rurach leci stolec sąsiada wyżej a twoje jęki przy łóżkowych figlach będą naśladowały dzieci sąsiada z dołu, to wróc proszę do tematu "intymność level ..."

2019-01-25 ~ Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oj, widzę, że w czuły punkt G trafiłam. Przeanalizujmy:
1) "z lepszym architektonicznie projektem". Żal?
2) "do ubliżania innym". Sprawdź w słowniku, znaczenie słowa "ubliżać".
3) "W twoim bloku nie ma widoków, z każdej strony będziesz mogła witać się z balkonu z sąsiadem mieszkającym w bloku obok." Tak, na przykład z sąsiadami z Serdeczne. Możemy sobie samolociki puszczać. Zachwycają cię widoki w kierunku miasta? No, weź.
4) "Intymność level one". Jak wyżej i viceo versa.


PS
Na nasz plac zabaw będziecie przychodzić? Nie będziemy go zamykać dla sąsiadów, tak jak nie zamykamy "naszego" parkingu, anie nie blokujemy przejazdu "naszą" drogą.

Spokojnego weekendu i luźniejszej gumy wiesz gdzie!

2019-01-25 ~ Piotr do Anny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Racja gość poniżej. Można zbijać piątki między blokami nie wychodząc z domu :)

2019-01-25 ~ do Anny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Aniu droga, tą Błotnistą ( Serdeczną ) to ludzi nie obrażaj, to, że kupiłaś mieszkanie obok, z lepszym architektonicznie projektem ( nadal to blok ) nie uprawnia Cię do ubliżania innym. W twoim bloku nie ma widoków, z każdej strony będziesz mogła witać się z balkonu z sąsiadem mieszkającym w bloku obok. Przykre ale intymność level one :( Za żadne pieniądze nie poszedł bym na takie coś, że między blokami jest 10 kroków.

2019-01-25 ~ Do Ania ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Alle ozzo chodzzzi?

2019-01-25 ~ Ania ( gość forum ) zgłoś naruszenie
konstytucja ... konstytucja ... konstytucja ... wezwij KOD nich zorganizują pikietę konstytucja ...

konstytucja ... kto machał konstytucją przed sejmem > ??

2019-01-25 ~ Do do Tomek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No to mamy podobną sytuację.
A mieszkańcy Serdecznej kupili lokale od inwestora/dewelopera, który z miastem na spółę ulicy utwardzić nie chciał i stąd cała bieda. Teraz żal i krzywda. Krótko i na temat.

2019-01-25 ~ Ania ( gość forum ) zgłoś naruszenie
oj tam oj tam jeszcze nikomu nie zaszkodziły cudze problemiki ....

2019-01-25 ~ Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"wasz deweloper was naciągnął" - tia... Liczba miejsce jest zbilansowana do liczby mieszkań. A szkodnictwo zawsze się zdarza i najlepiej świadczy "Januszach".

Cieszę się, że nasz "naciągnął nas" na wykostkowany w 100% dojazd. Obiecał, że to będzie zrobione i dotrzymał słowa. W problemy swoje mnie nie mieszajcie.

2019-01-25 ~ do do Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brak wymaganej ilości miejsca na parkingach ? Mieszkam tutaj blisko 10 lat i od początku był problem z parkingami . W umowie było jak byk, że miejsce parkingowe jest przydzielone do mieszkania. Na początku było ładnie i kolorowo, ale jak zaczęli się sprowadzać lokatorzy z całym dobytkiem w postaci 2 samochodów prywatnych plus służbowe to zaczął robić się problem. Mało tego na jednym z parkingów odstawia się przyczepy kampingowe, busy itp.
Z dużym problemem zwłaszcza w niedziele spotykają się mieszkańcy Zacisznej tuż przy kościele gdy większość miejsc zajęta jest przez tych co idą do kościoła i zdarza się że, człowiek wraca z zakupów lub od bliskich o 15 i nie ma gdzie zaparkować bo uśmiechnięte buzie zaparkowały vana i idą w 6 osób do kościoła. Problem był i będzie, ludzie którzy wracają z pracy po 22 nie zostawią auta pod Biedronką tylko dlatego, że nie ma miejsca pod ich blokiem, stają tam gdzie jest wolne i w miarę bezpieczne - tak było , jest i będzie.
Tym małomiasteczkowym którzy dopiero teraz kupili mieszkania i wydaje się im, że chwycili Boga za nogi proponuję aby dostosowali się do reguł " osiedlowych". Tutaj nie będzie auta pod własnym balkonem i proszę mi uwierzyć na słowo, że za miejscem trzeba będzie się najeździć - oj trzeba będzie.

2019-01-25 ~ Do Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A może właśnie wasz deweloper was naciągnął bo zapłaciliście za coś co nie jest wasze. A w ogóle to cześć kosztów drogi pokryło miasto. I teraz macie mieszkania bez wymaganej ilości parkingów.

2019-01-25 ~ Do Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A może właśnie wasz deweloper was naciągnął bo zapłaciliście za coś co nie jest wasze. A w ogóle to cześć kosztów drogi pokryło miasto. I teraz macie mieszkania bez wymaganej ilości parkingów.

2019-01-25 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
znaczy ich mątrzejszy od waszego skoro to wy zpalaciliscie ! za coś wspólnego :) brawo Polska jak zwykle wygralim :)

2019-01-25 ~ Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak, wolno wam parkować u nas. Takie pasożytnictwo trochę, bo wasz deweloper nie zadbał o dojazd, a nasz zadbał i zapłacił za to (tzn. my w cenie mkw). Polska mistrzem Polski!

2019-01-25 ~ filip ( gość forum ) zgłoś naruszenie
O to właśnie koledze chodzi. Z miejscami jest problem, a to nie Wasz parking tylko na drodze więc wszystkich. Na Serdecznej można zakazać parkowania innym, na "Waszej" drodze nie

2019-01-25 ~ Anna ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ludzie i tak parkują, gdzie im wygodniej. Na naszym parkingu (Miłej) dombudowcy z Błotnistej (Serdeczniej) zaczęli parkować na długo przed naszymi odbiorami. Generalnie jestem zdania, że lepiej więcej miejsc niż mniej i lepsza ulica utwardzona niż droga polna.

2019-01-25 ~ do Tomek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak ktoś wie więcej od innej osoby to od razu musi być problem. Wiem bo po pierwsze mieszkam w okolicy, a po drugie może interesowałem się zakupem. W tymi miejscami w drodze to też nie do końca jest tak różowo. Są to miejsca ogólnodostępne i każdy może na nich stać. A w dombudzie wszystkie parkingi są na ich działce i należą do właścicieli mieszkań, można jest pooznaczać i poprzydzielać do mieszkań, zrobić szlaban itp.
W moim budynku właśnie tak jest, że część miejsc jest w drodze i parkują tam auta z TBS, SM i dla mieszkańców miejsc brakuje.

2019-01-25 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Stowarzyszenie Mieszkańców wystąpiło w tej sprawie z pismami do Starosty Oławskiego, bo to starosta wydaje pozwolenia na budowę i zatwierdza odbiory a także do Rady Miasta. Zobaczymy co odpowiedzą. Odpisy obu pism znajdują się na stronie internetowej stowarzyszenia <stanowice-marcinkowice.hpage.de> w rubryce <Aktualności>. Warto poczytać, bo są tam przytoczone przepisy, które zabraniają wydawania pozwoleń na budowę bez zabezpieczenia utwardzonych i oświetlonych dojść i dojazdów.

Poza tym wszyscy (poza pewnymi pieniaczami na tym forum) doskonale wiedzą o tym, że mieszkania w nowych blokach kupuje się jeszcze w trakcie ich budowy, więc „gały” nie mogą widzieć, co biorą. Kupują na ślepo, żeby się w ogóle załapać.


2019-01-25 ~ Tomek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kolego wszystkowiedzący, jeśli jest jak napisałeś, to Probus, ul. Miła) pomyślał i o sobie, i o swoich przyszłych mieszkańcach. Tylko dlaczego kupujący mieszkania przy Serdecznej nie sprawdził, że kupują dojazd przez błoto.
Orientujesz się, jak będzie przy Magazynowej (koło starego cmentarza)? To ten sam deweloper co przy seredecznej i drogi utwardzonej też na Magazynowej nie ma.

2019-01-25 ~ do Tomek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jest maksymalnie 20m.
Inny inwestor (probus) wykonał drogę do swoich budynków na której są miejsca postojowe dzięki czemu może zbudować więcej mieszkań. Skrzyżowanie też on wykonywał ale miasto opłaciło ten odcinek drogi. Inna sprawa, że przez prawie pół roku skrzyżowanie było gotowe ale miasto nie pozwalało odblokować drogi aby można było swobodnie dojeżdżać do nowego bloku dombudu.

2019-01-25 ~ Tomek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
1. To nie jest wcale 20 m, tylko dużo więcej . Kto nie wierzy, niech przyjedzie i zobaczy.
2. Przejazd suchą oponą od Zacisznej jest możliwy dzięki sąsiedniej inwestycji, oddanej w grudniu. Sąsiedni inwestor zadbał o utwardzenie ulicy Miłej (które obejmuje skrzyżowane z Serdeczną).

2019-01-25 ~ racja2 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeżeli tak jak ktoś na forum zauważył autorka posta Pani Teresa współpracuje z Panem Rolfem to nie dziwi fakt zmanipulowania informacji. W końcu wzorują się na swojej popieranej jedynej słusznej partii rządzącej wraz z ich jedyną słuszną telewizją.

2019-01-25 ~ racja ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak jak ktoś z piszących już zauważył zdjęcie jest w pewien sposób zmanipulowane. Na zdjęciu widać budynek z ujęcia od strony biedronki. A wjazd na teren jest od drugiej strony, od strony budynków spółdzielni oraz starszych budynków Dombudu, i tam droga jest. Do pokonania przez drogę gruntową jest może 10-15m. I jeżeli już deweloper miał budować drogę to raczej ten odcinek, a nie jakieś 200m wraz ze skrzyżowaniem aż do myboxa.

2019-01-25 ~ Poli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jestem mieszkańcem bloków na Nowym Otoku i od kilku lat ciągle słyszłę tylko jedno, że trzeba było takie rzeczy sprawdzić przed zakupem mieszkania, więc dla mieszkańców bloku Dombudu mam jedną i taką samą odpowiedź odpowiedź: trzeba było nie kupować a nie teraz narzekać!
Te 20 metrów drogi w takim stanie dacie radę, nie przesadzajcie. Gorzej mają ci na ulicy Południowej. Także niech mieszkańcy bloku Dombudu nie panikują i nie płaczą, robiąc aferę, gdzie jej nie ma.

2019-01-25 ~ Do do Poli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak się składa, że zakupiłam mieszkanie u sąsiadów - także dlatego, że zadbali o urządzenie ulicy (choć przeważyły względy estetyczne i ekonomiczne). Problem z dojazdem przez błoto nie wynika z braku "dogadania się" deweloperów. Stronami ew. porozumienia są właściciel działki pod budynek (jeden deweloper) i właściciel działki pod drogę (jedno miasto). Nikt tu nie złamał prawa, a nabywcy mieszkań zawsze powinni się orientować PRZEZ ZAKUPEM, na jakie warunki się godzą. "Mądry Polak po szkodzie"...

2019-01-25 ~ do Poli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Polo/i kochana/y, ta droga na załączonym zdjeciu to droga przez pole , ot taki skrót z Biedronki na Osiedle, póki co potrzebna tylko tym którym nie chce się jechać na około drogą utwardzoną więc nie porównuj proszę tego do ulicy Południowej.
Problemem ludzi którzy wykupili mieszkania w tym bloku ( zdjęcie ) jest to, że developerzy nie dogadali się między sobą i nie zrobili jednego wspólnego wjazdu ( 20 metrów dalej normalny wjazd ma inny developer ). Ktoś zrobił zdjęcie z tyłka strony i sieje gównoburzę. Uwierz mi , że prędzej wyleją te 20 metrów drogi, niż Wam całą Południową.

2019-01-24 ~ Poli ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak dla mnie to jedna wielka hipokryzja!
Gdy mieszkańcy bloków na Nowym Otoku zgłaszali podobne problemy i narzekali na UM, to wszyscy krzyczeli, że po co na wsi kupują mieszkania, osiedle Sobieskiego lepsze i widziały gały co brały. I pomimo upływu ponad 8 lat dalej nie ma podstawowej ul. Południowej.
Wystarczyło tylko 100 metrów dziurawej drogi do bloku Dombudu i nagle wielkie oburzenie, afera medialna. Niech mieszkańcy tych nowych bloków też solidarnie poczekają w kolejce 8 lat na drogi, przecież nie kupili na wsi tylko w samym centrum prężnego osiedla mieszkalnego. No i standardowy i mocno oklepany argument - widziały gały co brały :/

2019-01-23 ~ Marian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Znalazła się dobra ciocia. "Ja tam nie mieszkam".
To po co się udzielasz jeszcze rzucasz jakieś oskarżenia pod kątem Radnych. Mogą Cie podać do sądu, oczywiście zaraz powiesz że to nie ty piszesz tylko przyszedł do Ciebie wujek i skorzystał z komputera.
Wśród Radnych mamy prawników więc nie zdziwię się jak rano mundurowi zapukają po twój komputer.
Co za naród co za kraj.
Po co ta mowa nienawiści i oskarżeń.
Winni Radni i Burmistrz że ktoś w polu na prywatnej działce postawił sobie dom.
Ja bym chciał kupić działkę pod lasem z daleka od miasta i chcę aby Burmistrz mi drogę wybudował abym po dziurach nie jeździł, takie moje marzenie.
2019-01-23 ~ Teresa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Marian! A skąd wiesz, co i gdzie ja kupiłam, albo nie kupiłam? Ja piszę tu w imieniu bardzo wielu innych. Problem jest w tym, że przy sprzedaży mieszkań deweloperzy obiecują, że miasto zaraz zbuduje dojazdy i dojścia. Poza tym, przy obecnym olbrzymim niedoborze mieszkań, nie można sobie przebierać w mieszkaniach, jak w ulęgałkach. Najczęściej kupuje się mieszkania jeszcze w trakcie ich budowy, żeby się w ogóle załapać.

Wsadź sobie zatem twoje chamskie odzywki „widziały gały …” za wstążkę kapelusza i nie denerwuj ludzi.

2019-01-23 ~ Marian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po co kupujesz mieszkanie bez drogi dojazdowej. Widziały gały co brały.
Obok po sąsiedzku budują bloki z drogą dojazdową. Czemu tam nie kupiłaś?
Poza tym bloki sąsiednie są ładniejsze i z lepszych materiałów.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin