Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-01-16 ~ Klient ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
3 0

Paragony


Zdarza mi się że robiąc zakupy w pośpiechu nie zabieram wydrukowanego paragonu, ale zastanawia mnie dlaczego w małych sklepach żeby go otrzymać często muszę o niego wyraźnie poprosić.
ilość ostatnich komentarzy: 17.
2019-01-29 ~ pozdro600 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
DO AAA.
no to już Ci pokazuje: Bartłomiej M. np. ;) i cała rodzinka pisowczyków kolego ;) siedzi sobie na wysokich stołeczkach, ale wysokie stołki mają to do siebie, że upadek z nich boli.
pozdrawiam Cię Andrzeju ;)

2019-01-27 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
nie rozśmieszaj mnie synu PZPR-owca ... pokaż sędziego prokuratora ,,, kogokolwiek przy korycie kto nie jest na stanowisku dzięki układom postkomunistycznym ... przejdź się po urzędach wszyscy umoczeni w systemie PRL-owskiej okupacji ---- jaki zdolny sie znalazł :)

2019-01-27 ~ Do aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Poziom dyskusji, przepraszam nie mój poziom. Nie obrażam, wyrażam swoje zdanie, nie robię prywatnych wycieczek, bo nie wiem kim jesteś.
Śmiem twierdzić, że jesteś sfrustrowany tym czego w życiu nie osiągnąłeś a co udało się innym. Dlatego z góry zakładasz, że to "układ",bo przecież uczciwi, wykształceni i pracowici ludzie nie mają szans się przebić.

2019-01-26 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
nie każdy SS man zabijał żydów dokładnie tak ja nie każdy członek PZPR mordował Polaków . wiem ,że masz dziś pretensje do ojca ,że nie wymordował wszystkich i dziś spotykasz Polaka w Polsce ... ale zauważ .że dziedziczysz po rodzicach to co wcześniej zabrali wymordowanym przez siebie Polakom to co nakradli jest wasze ... i dziś masz pretensje ,że nie wolno wspominać setek tysięcy pomordowanych przez członków PZPR ... nie można wspominać tych ,których po wojnie w bydlęcych wagonach wysyłaliście do Moskwy na pokazowe procesy i co to jest sprawiedliwe ?? I myślisz synu członaka PZPR ,że nie ma nikogo wśród żywych kto nie pamięta waszych bestialskich zbrodni na narodzie Polskim --- pewnie byłeś członkiem bo wierzyłeś w Stalina ... takie bajki możesz opowiadać naszym obowiązkiem jest rozliczenie morderców ... kształciłeś sie za zrabowane mienie jesteś współwinny będziesz dziedziczył to co zrabował ojciej więc dziedziczysz odpowiedzialność za ludobójstwo

2019-01-26 ~ Do aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dlaczego dzieci mają odpowiadać za decyzje swoich rodziców? Nie rozumiem. Nie dostajesz szansy na wybór matki i ojca.
A jeśli chodzi o to, że to "dzieci" byłych dygnitarzy zasiadają na stanowiskach to wytłumaczenie jest proste. Tylko ich było stać w latach 60/70 na to aby kształcić dzieci, reszta zaliczała co najwyżej zawodówki.Nie każdy kto miał w rodzinie komunistę na stanowisku jest z gruntu złym człowiekiem. Mało tego nie każdy komunista też nim był.

2019-01-24 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dobry człowiek jesteś ... dowcipny :) sprawiedliwość ? jaka ...? o co to jest sprawiedliwość ?
zobacz jakie przywileje mają sędziowie ... prokurator i skąd oni się wywodzą i gdzie była sprawiedliwość kiedy mordowano miliony Polaków a dziś mordercy ich dzieci i ch wnuki również wnuki ustalają nam normy życia ... dla nich to jest sprawiedliwość ... dla nas nie ...

przypominam Polska jako jedyny kraj w Europie nie przeprowadziła dekomunizacji jako jedyny kraj ma wizy do USA ... to przypadek ?

2019-01-24 ~ Do aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Odwala, nie Odwala, ale jak sam zauważasz jeśli taksówkarz może wydawać paragon to dlaczego adwokat czy lekarz nie?
Gdzie sprawiedliwość?

2019-01-23 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
taksówkarze mieli kasy fiskalne a taka adwokat nie ... pod jej kancelarją stało kilka aut o jakich nawet taksówkarz nie marzy ... i co ? wam odwwala z tymi paragonami ?? ?


2019-01-21 ~ ida ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PP poczta polska nie wydaje paragonów,a mają tam wszystko od koperty po ciuchy czekolady..

2019-01-20 ~ Do oławianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Fryzjerki, kosmetyczki, tipsiary, lekarze, adwokaci, szewc...

2019-01-20 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A fryzjerki maja wydaac paragon,bo nie wiem.

2019-01-18 ~ Do klienta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli sprzedawca wydrukował paragon to nie ma już możliwości oszustwa US. Próby oszustwa są wtedy gdy sprzedawca nie nabija na kasę (co często zdarza się w jednej cukierni oławskiej) lub wtedy gdy nie zakańcza nabitego paragonu ( możliwość anulowania). To że wydrukował a ci nie dał może świadczyć o tym, że to ciebie chciał oszukać, odbijając coś lub sprzedając w innej cenie niż powinien.
Przychylałabym się do opcji, że po prostu odruchowo wyrzuca, ponieważ większość ludzi, jak już ktoś poniżej zauważył, nie bierze paragonów.

2019-01-17 ~ Ania ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a jaki masz promocje w małych sklepach ...sciemniasz i tyle ....

2019-01-16 ~ Klient ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Paragon jest mi potrzebny choćby po to aby sprawdzić ile co kosztowało, szczególnie jeśli chodzi o rożnego rodzaju promocje. Moje pytanie nie dotyczy tego że sprzedawca nie drukuje paragonu, tylko tego ze nie kwapi się szczególnie z jego wydaniem.

2019-01-16 ~ pozdro600 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
natychmiast zglos do skarbowki społeczniaku. na (...) Ci ten paragon.

2019-01-16 mrjacob909 mrjacob909 aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Powód może być bardziej prozaiczny: większość ludzi paragonu nie bierze, więc sprzedawca z automatu (nawyku) nie wydaje/wyrzuca itd. Ale jedno nie wyklucza drugiego. Jak ktoś nie obsługuje terminala płatniczego to dopiero wtedy moja podejrzliwość rośnie.

2019-01-16 ~ wiechu ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Bo jak nie nabije sprzedaży na kasę to nie płaci podatku.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin