Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2019-01-03 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
6 14

Wicewójt Gminy Oława odwołana ze stanowiska


Z dniem 27 grudnia 2018 komisarz rządowy pełniący obowiązki wójta gminy wiejskiej Oława, Henryk Kuriata, odwołał ze stanowiska zastępcy wójta Teresę Jurijków-Górską, zwaną też przez Mieszkańców „Ja tu rządzę”.

Mieszkańcy gminy wiejskiej Oława, oczekują dalszych zmian personalnych w urzędzie gminy Oława, głównie na kierowniczych i na samodzielnych stanowiskach.

Spekulacjom nie ma końca, jednak Mieszkańcy gminy życzyliby sobie i pełniącemu obowiązki wójta, żeby z urzędu odeszły osoby najbardziej znienawidzone przez Mieszkańców i najbardziej związane „biznesowo” z wójtem Janem Kownackim z Gaci, który wprawdzie jest znowu wójtem („wygrał” wybory), ale sąd zakazał mu pełnienia tej funkcji w związku z ciążącymi na nim poważnymi prokuratorskimi zarzutami korupcyjnymi i dlatego premier RP wyznaczył komisarza rządowego do pełnienia obowiązków wójta, do czasu przyspieszonych wyborów, bowiem nikt zdrowy na umyśle nie wierzy w to, że sąd uniewinni Kownackiego i zdejmie z niego zakaz pełnienia funkcji wójta.

O jakich nazwiskach piszczy w trawie i niesie echo w lesie? Na czele listy person non grata króluje skarbnik gminy - Danuta Król. Zaraz za nią uplasowała się sekretarz gminy - Maria Bożena Polakowska, doganiana przez inspektora ds. ochrony środowiska i gospodarki wodnej - Artura Batóra, któremu z kolei depcze po piętach inspektor ds. administrowania drogami gminnymi - Arkadiusz Grzesik (notabene „resortowe dziecko”, bo jest synem byłego działacza PZPR, zasiadającego od lat w Radzie Nadzorczej PKS Oława, biorąc czynny udział w rujnowaniu tej spółki, pod opiekuńczymi skrzydłami starosty Zdzisława Brezdenia).

Na tym lista oczywiście się nie kończy, bo jest jeszcze paru urzędników w Urzędzie Gminy, którzy zaszli ludności solidnie za skórę i Mieszkańcy będą się w tych sprawach zwracać do pełniącego obowiązki wójta, Henryka Kuriaty, w osobistych skargach. Wystarczy zresztą wykopać skargi Mieszkańców z o ostatnich dwóch kadencji, składane do Rady Gminy Oława i odrzucane przez „bezradnych radnych”, jako rzekomo bezzasadne, a to w najbliższych dniach zasugeruje komisarzowi rządowemu zarząd Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

Wróble ćwierkają też o tym, że gmina wymieni swojego radcę prawnego, który skompromitował się wielokrotnie, tak sromotnie, że właściwie powinien w ogóle wylecieć z zawodu.

Osobiście życzę Panu Henrykowi Kuriacie wszelkiej pomyślności w roku 2019 i udanych działań dla dobra gminy Oława.
ilość ostatnich komentarzy: 55.
2019-02-03 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
niestety PIS nie ma porównywalenej alternatywy rośnie RN z Bosakiem ... to jest przyszłość jednak jeszcze żyją postkomuniści i też głosują ...

po pierwsze walka o dekomunizację czyli jak w Czechach w Niemczech ....zakaz zajmowania jakichkolwiek stanowsk prez członków PZPR i ich rodziny ... niestety to rozszerzenie o rodziny jest konieczne w przypadku Polski jesteśmy jedynytm krajem w ,którym nie było dekomunizacji ,,,,jedynym ,którego obywateli nadal oboiązują wizy do USA ... nawet Litwa ..Łotwa jedzie do USA bez wizy bo była przeprowadzona dekomunizacja !

2019-02-03 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Szanowny Panie Rolfie, wkrótce powstanie strona " Alternatywa dla farbowanych lisów w PiS .To powinno nieco pomóc w uświadamianiu ludzi z prawej strony i nie tylko .Warto zadbać o młodych ,pogubionych , którzy mimo prawych korzeni traktują politykę jak bardzo grząskie i śmierdzące bagno. Bo jaka jest obecnie alternatywa dla PiS?- jeszcze większa zgnilizna, albo obca agentura.
Wielu farbowanych lisów odeszło, lub zostali wyproszeni z PiS różnymi sposobami,jak marginalizacja ich pozycji w strukturach,ale nowych ''lisów'' nigdy nie będzie brakować, na razie według mnie dobra zmiana robi więcej pożytku niż strat, a czy można lepiej i więcej?, na pewno można, ale ja będę bronił tej formacji dopóki nie będzie lepszej " Pozdrawiam.

2019-02-02 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogi „Diego”, racja, jeśli chodzi o cały powiat. Ten układ trzeba rozwalić, a można to zrobić na dwa sposoby, albo w drodze pełnej frekwencji na wyborach i komisji wyborczych bez urzędników miejskich, powiatowych i gminnych, albo w drodze wykrywania korupcji, niedopełnienia obowiązków, niegospodarności itd. i dopilnowaniu, żeby przestępcy w szeregach samorządowych polityków, urzędników i w szeregach oligarchów zostali skazani.

Zapraszam do współpracy w przekonywaniu Mieszkańców, że warto pójść na wybory i do współpracy w wykrywaniu afer w samorządach.

2019-02-01 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do Pana Rolfa Michałowskiego. Mialem na myśli cały ten układ , nie tylko p. Kownackiego i jego wasali . Układ rządzący Oławą to rak toczący to miasto . Tak więc podtrzymuję co wcześniej napisałem " Bez względu na to , kto te wybory wygra , UKŁAD będzie rządził dalej ". Tak się też stało. Jedynie to, że zamieściłem swój wpis pod art. dotyczącym gminy uważam za błędny.Niemniej jednak to ta sama banda. Pozdrowienia dla Pana Rolfa .

2019-01-13 ~ Antoni ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po czym poznać Jp99 (Jakiś palant na 99%)? Po tym, że nie potrafi odróżnić postkomunistycznego cepa od kombajnu dobrego gospodarza.

2019-01-13 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dla „Oławiaka” normą jest rozgrabianie majątku gminy, rozkradanie budżetu gminy, niszczenie środowiska, ignorowanie żywotnych interesów i praw mieszkańców, fałszowanie wyborów, szykanowanie i prześladowanie opozycji, arogancja i buta urzędników i radnych itd.

Goń się „Oławiaku: z twoją „normą, bo to norma POstkomunistyczna.


2019-01-12 ~ Jp99 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
- Po czym poznać, że polityk PiS/PO kłamie?
- Po tym, że otwiera usta.

2019-01-12 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No , no bo za 100 dni już go nie będzie i wszystko wróci do normy!

2019-01-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogi Diego. Nic się jeszcze nie stało. Komisarz rządowy dopiero co rozpoczął swoją prace i już podjął szereg pozytywnych decyzji budżetowych i personalnych. Chce go Pan rozliczać po miesiącu pracy? Chce Pan już po miesiącu oceniać, czy UKŁAD (ma Pan na myśli oczywiście sitwę Kownackiego) nadal będzie rządził gminą.

UKŁAD już w ciągu tego miesiąca utracił swoją sztandarową figurę w Urzędzie Gminy – wicewójtową i podniósł o to straszny wrzask, bo to UKŁADOWI poważnie psuje szyki.

Radni Kownackiego już wpadli w panikę i idą na barykady rozprzestrzeniając wierutne kłamstwa o komisarzu. To o czymś świadczy.

Wstrzymajmy się zatem z przedwczesnymi opiniami i dajmy komisarzowi przynajmniej te sakramentalne 100 dni. Pozdrawiam.

2019-01-11 ~ diego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Okazałem się być prorokiem , na długo przed wyborami przepowiedziałem , że bez względu na to , kto te wybory wygra , UKŁAD będzie rządził dalej . Tak się też stało. Pozdrowienia dla Pana Rolfa .

2019-01-09 ~ Daniel z Gać ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czas na zmiany w prywatnym FOLWARKU W GMINIE OŁAWA i to jest najważniejsze ,żeby każdy petent ,który będzie szukał pomocy w Urzędzie Gminy był doceniany i jego problemy pozytywnie zostały rozwiązane ,bo po to jest samorząd gminny by załatwiać i rozwiązywać problemy MAŁEJ OJCZYZNY JAKĄ JEST GMINA.

2019-01-08 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
zadyma w temacie ... świeniom ryje od koryta odrąbali kwik na forum ... smród świńskiego postkomunistycznego łajna w całej Oławie się roznosi ...

2019-01-07 ~ min ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Postkomunistyczny i plujący jadem hejterze „max”. Co ma Kościół wspólnego z zarządem gminy? Czy w zarządzie albo w urzędzie gminy zasiada jakiś duchowny? Patent na korupcje ma lokalna sitwa POstkomunistyczna, a nie żaden PiS. Goń się bolszewicki agencie!

2019-01-07 ~ Zuzia ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Czasy się zmieniają, ale pan zawsze w komisjach"..
W urzędzie gminy Oława parafrazując -"Czasy się zmieniają, ale pani zawsze skarbnikiem "...

2019-01-06 ~ max ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Spokojnie jednych poodwołują, a PiS zaraz na ich miejsce stworzy własne zaplecze kościelno-korupcyjne... Komisarza już mają a dalej pójdzie z górki

2019-01-06 ~ Formalista ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sorry za offtop, ale oczy mi krwawią przez "z kąd"...

2019-01-06 ~ Karolina ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oławiaku! Od faktów i konkretów strona internetowa SMSM aż pęka w szwach, więc nie łżyj publicznie. Uprawiasz też demagogię, raz piszesz, że masz znajomości sięgające aż do wymiaru sprawiedliwości w Białymstoku, a teraz temu zaprzeczasz. Twój komentarz o tych twoich znajomościach i zapewnieniach, że Kownacki zostanie uwolniony od zarzutów, przekazałam zarządowi SMSM, który zapowiedział już wystąpienie do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o przejęcie ścisłego nadzoru nad śledztwem w sprawie Kownackiego z powodu podejrzenia, że ktoś próbuje wywierać wpływ na Prokuraturę i Sąd w Bałymstoku. Myślę, że organa ścigania zainteresują się twoim komentarzem, ustalą twoją tożsamość i wezmą cię solidnie pod lupę.

2019-01-05 ~ Igor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To będzie powołany teraz nowy wicewójt czy powróci dawna wicewójt?
A sekretarz pójdzie na emeryture i na drugi dzień wróci jak skarbnik na stanowisko?
Oj czarno to widzę....

2019-01-05 ~ OŁAWIAK do Karoliny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czytając twój ostatni post mam wielkie wątpliwości czy Karolina to Nie Karolek ! a tak właściwie guru tego jak by nie zwał stowarzyszenia ! Macie mnóstwo wejść na waszą stronę , tylko nie wiecie z kąd?, te wejścia! Pełna kultura jeżeli jesteś tą osobą za którą się podajesz świadczyć tylko może o jednym!, pozostawię to bez komentarza! W przeciwieństwie do was nie zamierzam sprawdzać i zastraszać czy Karolina to Karolina! Tysiące wejść , a skrzynka pęka w szwach ?. Też pozostawię to bez komentarza! Oczywiście ,żadnych faktów ,żadnych konkretów ! Jedno jest pewne wyzywanie i poniżanie jest autentyczne i szukanie w dalszym ciągu układów, sitwy i korupcji! Przecież to jest chore, tego nie da się czytać , wyzywanie mnie OD GEBELSA !, no proszę , bez komentarza!Zero jakiejkolwiek ładu i składu! Fakt 110 zakładek, ale jakich? Tkwijcie sobie w tej matni i otumaniajcie i wpierajcie dalej ludziom ciemnotę oczywiście społecznie , bo płacić wam za to to już by była?..... !! !! Nie mam żadnych układów w BIAŁYM STOKU! ani w innych urzędach, tylko w przeciwieństwie do was przetaczam fakty, które wam nie pasują Cóż wcześniej czy póżniej będziecie musieli się pogodzić nie tylko z lokalnymi faktami ale również z dobrą zmianą , która powoli zaczyna się gubić w wszystkim ,kopiąc dołki pod samego siebie! Kulminacją będą podwójne wybory w tym roku , tu będzie koniec !! !
W temacie w/w nie wypowiem się więcej a mało tego zrobię pewną niespodziankę aby tak wulgarne i obrazliwe posty nie pokazały się więcej ani na tym ani na żadnym lokalnym forum! Dość zatruwania ludziom życia! Już szczytem nie wiem do czego to porównać jest odpowiedz waszego guru na temat WOŚP i JURKA OWSIAKA , tam też węszycie jak wszędzie korupcję i układy! Brak słów !! !

2019-01-05 ~ Karolina ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oławiaku! Twoja opinia o SMSM i o stronie internetowej tego stowarzyszenia jest głęboko fałszywa. Kto tę stronę czyta i interesuje się działalnością SMSM wie o tym doskonale. Jesteś „Goebbelsem” oławskiej sitwy samorządowo-urzędniczej i stąd ta żałosna próba dezawuowania SMSM.

Prawda jest zawarta na stronie SMSM „stanowice-marcinkowice.hpage.de” i każdy, kto tylko chce, ma do niej swobodny dostęp. Strona, choć jedynie lokalna, cieszy się dużym powodzeniem, bo jest na nią średnio po kilkaset wejść dziennie, a rekord dnia przekroczył 3 tysiące wejść. Niestety, na darmowej stronie nie mamy możliwości przeglądu, skąd były wejścia, ale ta ilość świadczy o żywym zainteresowaniu ludności całej Ziemi Oławskiej i Jelczańsko-Laskowickiej tym, co ta strona oferuje.

Strona ma 110 zakładek tematycznych, włącznie z trzema obszernymi zbiorami archiwalnymi zakładki „Aktualności” i każda z tych zakładek jest odwiedzana przynajmniej raz w tygodniu, a niektóre codziennie po przynajmniej kilkadziesiąt razy. Na każdym zebraniu SMSM zespół redakcyjny tej strony przedstawia nam wydruki ze statystyk operatora serwera, stąd moja wiedza.

Wszyscy pracujemy społecznie i bardzo cieszymy się satysfakcją, że możemy pomagać innym. Tobie też pomożemy, jak wyznasz swoje winy, wyrazisz skruchę i solennie obiecasz poprawę, a każdy, prędzej, czy później, potrzebuje fachowej pomocy w walce ze skorumpowanym aparatem lokalnej władzy. Możesz znaleźć się po drugiej stronie barykady prędzej, niż ci się wydaje i nic ci wtedy nie pomogą twoje znajomości w „Białymstoku i nie tylko”. Twoje postubeckie układy już niedługo się skończą. „Zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi” w sądach i prokuraturach też już bardzo niedługo zostanie wymieniona na ludzi uczciwych, bez komunistycznych rodowodów.

Wszyscy wiedzą, że SMSM nie zajmuje się tylko Stanowicami i Marcinkowicami, ale problemami wszystkich miejscowości i to nie tylko w gminie Oława. Kto zapoznał się z informacjami i dokumentami opublikowanymi na stronie SMSM, ten wie, że SMSM ma spory wieloletni dorobek, a wielu mieszkańców wie też doskonale, że SMSM pomogło im osobiście w walce z lokalnymi urzędnikami, choć tych interwencji SMSM nie publikuje, żeby chronić tych mieszkańców przed zemstą takich kanalii jak ty „oławiaku” i twoi mocodawcy, co miało już miejsce, do nawet fizycznego terroru włącznie.

Poza akcjami prowadzonymi przez SMSM w interesie grup mieszkańców, prawnicy współpracujący z SMSM pomagają indywidualnym mieszkańcom bezpłatnie w ich sporach z urzędami, doradzając im, a nawet pisząc im bezpłatnie pisma administracyjne i procesowe. Ludzie o tym wiedzą i z tego korzystają. Nasza skrzynka e-mailowa jest pełna takich próźb.

2019-01-05 ~ Mara ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"jest na nią bat w postaci tych jej dodatkowych etatów i zleceń. "
Co zarobiła to już jest jej własnością i pomnożeniem jej majątku . Nikt w tym państwie nic nie musi zwracać a tym bardziej pieniędzy. Jak kraśc to tylko miliony i włos z głowy nie spadnie. Ciemny lud złoży się na kolejną sowitą pensję dla bogatej emerytki. "Brawo" komisarz rzadowy-który dał jej dalsze zatrudnienie!Witaj dobra zmiano w urzędzie !

2019-01-05 ~ Paka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po co gdybać , dzielić włos na czworo i mniemać po co zatrudnił komisarz rządowy dawną skarbnik i szukać usprawiedliwienia dla niego.
Dla mnie mieszkańca i podatnika liczą się fakty-
1. emerytka dostała pracę na stanowisku skarbnika gminy na czas nieokreslony
2. w gminie nie było ani poza gminą kompetentnej osoby na to stanowisko
3. skarbnik pracowała w poprzedniej kadencji wójta na dwóch etatach i dwóch umowach zlecenia
4. na wynagrodzenie skarbnik składają się wszyscy podatnicy z gminy Oława
5. mieszkańcy mają prawo wiedzieć na co ida ich pieniądze z podatków, a w tym przypadku na pensje dla emerytki

2019-01-05 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak , nareszcie przyznałeś się , brawo i bez jadu dzisiaj to się ceni bynajmniej u ciebie ! Jednak co do strony to nie ma dla mnie i dla wielu mieszkanców NIC CIEKAWEGO! Nie tylko moim zdaniem uwierz chcesz czy nie ! Nic nie wnosi poza wami tym stowarzyszeniem .Pewnie wiem dlaczego tak opluwacie jadem poprzedniego wójta i jego świtę! Chcielibyście aby Stanowice, czy Marcinkowice stały się centrum powiatu,że lepiej są traktowane miejscowości bliżej wójta itd. To was boli , no trudno wszystkim na raz się nie dogodzi . Kiedyś nie chcieliście strefy ekonomicznej , zakładów pracy i innych inwestycji wokół siebie! Nie chce mi się wypowiadać na tematy inne a jest ich mnóstwo! Tak nawiasem mówiąc jeżeli mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy swojego stowarzyszenia czym zasłużyło się dla mieszkańców asz tak wielkim , jaką sprawę załatwioną do końca można wam zawdzięczać , oprócz opluwania jadem wszystkich tych i poza szukaniem przekretów! Jakoś nie przypominam sobie ? Cóż przekonasz się już wkrótce mam nadzieję ,ze do WIELKANOCY 2019 , wszystko w sądzie się wyjaśni odnośnie wójta rzekomych przekrętów czy korupcji. Mam znajomego , który jest na bieżąco w temacie w BIAŁYM STOKU i nie tylko. Uwierz lub nie ale na chwilę obecną wszystko wskazuje na to iż oskarżenia wobec wójta będą bezpodstawne i co w tedy ?, co powiesz przekupili sędziego i prokuratora . Jednak nie uprzedzajmy faktów aby zaraz nie rozpętać burzy w szklance wody ! Ja wiem , swoje a ty swoje ale uprzedzam rozczarowanie wasze będzie bardzo duże !! !

2019-01-05 ~ Ronin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wreszcie Osi wzieło sie do roboty...i nazywa rzeczy po imieniu....tak trzeba pisać o tych nierobach i oszustach. Jak można wydajnie pracować na 2.5 etatu jak to robiła skarbnik..z daleka pachnie to 'wałkiem" media powinny pietnować takich urzedasów a uczciwi ludzie pluć im w gębe na ulicy...alleluja

2019-01-05 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do "Oławiaka:

A co ci przeszkadza, że strona internetowa SMSM jest zainstalowana na niemieckim serwerze? Co to ma do rzeczy? Jaki wpływ mogą mieć Niemcy, czy w ogóle ktoś spoza stowarzyszenia na treść tej strony?

Polska jest członkiem Unii Europejskiej, w której panuje pełna swoboda gospodarcza, praktycznie nie ma granic, każdy może skorzystać z usług serwera internetowego w dowolnym kraju Unii, tym bardziej, jeśli usługi te są darmowe, zapewniając jednocześnie wysoki poziom i łatwość obsługi.

Strona SMSM jest prowadzona w języku polskim, przez polski zespół redakcyjny i dotyczy wyłącznie spraw polskich, a w szczególności Ziemi Oławskiej i Jelczańsko-Laskowickiej. Więc czego chcesz?

Tobie nie przeszkadza, że strona jest na niemieckim serwerze, bo to nikomu nie może przeszkadzać. Tobie przeszkadza treść tej strony, bo ujawnia afery w samorządach i lokalnych urzędach i nazywa rzeczy po imieniu. Z tego samego powodu ziejesz nienawiścią do wszystkich związanych z tą stroną i ze stowarzyszeniem SMSM.


2019-01-05 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie wyważony głos w dyskusji o przeszłości i przyszłości Pani Skarbnik. Racja. Poczekajmy. Bardziej mnie interesuje ruch w kierunku p. Sekretarz i nowego wicewojta. Widzialbym w koncu kadrę wykształconą kierunkowo ktora rzeczywiście chce zmian na lepsze w tej gminie.

2019-01-05 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Myślę, że trzeba jeszcze poczekać ze spekulacjami. Nie znamy pobudek i powodów, z których komisarz pozostawił skarbnik gminy na stanowisku i nie wiemy na jak długo. Wiemy za to z całą pewnością, że skarbnik ma olbrzymią wiedzę na temat wszelkich przekrętów Kownackiego, choć nie wiemy, na ile brała w nich dobrowolny udział, a na ile była do tego zmuszana, a to jest bardzo ważne. A może zgodziła się na współpracę z komisarzem w ramach rozliczania tych przekrętów? Wiemy też z całą pewnością, że jest na nią bat w postaci tych jej dodatkowych etatów i zleceń. Zatem przestańmy strzępić pyski po próżnicy i cierpliwie poczekajmy na dalszy rozwój wydarzeń i na efekty.

2019-01-04 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czyli zostawienie p.skarbnik musi byc w takim razie krokiem Komisarza na zasadzie coś za coś. Szkoda. Widac ze jest zakładnikiem czegoś. Pytanie czego....

2019-01-04 ~ mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na odwołaniu wicewójt chyba chyba koniec zmian A szkoda, tak dobrze się zapowiadało.
Mieszkańcy mieli nadzieję na zmianę a tu klops.

2019-01-04 ~ oko ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Można wiedzieć na ile etatów i umów będzie teraz zatrudniona skarbnik? Bo to,że doba ma tylko 24 godziny nie jest problemem w zawieraniu umów o prace i umów zleceń dla tej pani.

2019-01-04 ~ miki ( gość forum ) zgłoś naruszenie

To na wniosek wójta powołuje i odwołuje skarbnika rada gminy. Proponuje obejrzec video z sesji rady gminy, gdzie wójt ( komisarz) przedstawia swój wniosek a rada głosuje

"Zgodnie z brzmieniem art. 18 ust. 2 pkt 3 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. nr 142, poz. 1591 ze zm.) do wyłącznej właściwości rady gminy należy m.in. powoływanie i odwoływanie na wniosek wójta skarbnika gminy będącego głównym księgowym budżetu"

2019-01-04 ~ Mieszkańcy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hej znawcy samorządu.....poczytajcie ustawę o sam. gm. a odkryjecie kto powoluje i odwołuje skarbnika gminy.....To tak zanim zaczniecie komisarza wyzywać.

2019-01-04 ~ do KAROLINY- oławiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A cha i jeszcze jedno i na tym właśnie polega działalność ,tego stowarzyszenia. Wszędzie i w koło węszycie spiski, układy , korupcje itd. Nie bronię do końca wójta bo nie jest do końca bez winy, a jestem dość głęboko w temacie ! Przekonasz się kto miał rację ! O tym co napisałaś wszyscy wiedzą a jaki będzie efekt przekonasz się kto miał rację ! Człowiek winny według prawa nie wychodzi za kaucją to raz , dwa winę trzeba udowodnić a jak na razie nawet w skali Polski dobrej zmianie się to nie udaje i nie uda , z resztą przekonasz się!

2019-01-04 ~ Pytanie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy komisarz rzadowy powołując dawną skarbnik (teraz już emerytkę )ponownie na stanowisko skarbnika w ramach umowy na czas nieokreślony wprowadził nam mieszkańcom tzw. dobra zmianę?

2019-01-04 ~ OŁAWIAK do Karoliny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niestety droga Karolino ale nie tylko BKK ma tu rację ale i ja i bardzo wielu mieszkańców ma dość wiesz kogo !
Co do BKK , to miał rację strona stowarzyszenia tego pana założona jest na serwerach w NIEMCZECH , a dotyczy powiatu Oławskiego! Za każdym razem wyświetla komunikat , który przytoczę , a wiadomo o co chodzi!
wie die meisten webseiten verwendn wir cookies. Wir nutzen diese ,um einen personalisisten serwice zu ermoglich,um unsere seite zu verbessern und um werbung auszuliefern. To tyle w temacie ,BKK miał rację Na koniec ty wiesz swoje a my przez duże MMMM, mamy dość wywodów na tematy powiatowe ! Dość mącenia i rugania wszystkich z błotem .

2019-01-04 ~ Karolina ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogi Oławiaku, domyśłam się, że piszesz o autorze powyższego artykułu, który twoim zdaniem i może jeszcze jakiegoś BKK uprawia „JĄCZENIE, mącenie, które niczego nie wnosi”. Wiem doskonale kim jest pan Rolf Michałowski bo znam go osobiście ze stowarzyszenia mieszkańców. Nie muszę się więc opierać na twoje opinii, która jest niestety, bardzo delikatnie mówiąc, trochę bardzo zboczona.

Mam też własne zdanie na temat wójta Kownackiego, bo też znam go osobiście i wiem doskonale, że miał on już nie tylko zarzuty ale też akty oskarżenia i prawomocne wyroki skazujące, które spowodowały przerwę w jego wójtowaniu i zostały szybko zatarte. Nie wiedziałeś o tym?

Wiem też doskonale, jakich szkód w gminie narobił ten wójt. Wiem również, że Sąd Karny w Białymstoku nie bez dowodów zakazał mu pełnienia obowiązków wójta i zasądził kaucję za wypuszczenie go z aresztu. Nie była bym więc tak optymistycznie nastawiona jak ty. Nie życzę Kownackiemu źle, ale kara za szachrajstwa musi być, a szczególnie za szachrajstwa z wykorzystaniem stanowiska wójta.

2019-01-04 ~ Strzał w kolano ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale jaja , ale jaja z tą skarbnik!
Wyborcy Kownackiego zacierają ręce!

2019-01-04 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Właśnie , przekonacie się ,ze ów komisarz długo u nas nie zagości, a już wróble ćwierkają ,że namaszczony przez dobrą zmianę wróci jeszcze szybciej niż się tego spodziewał w swoje strony do JORDANOWA!

2019-01-04 ~ Sam ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No właśnie dyskutujemy o naszej gminie. Mnie osobiście powołanie starej nowej skarbnik zaelektryzowało. Liczyłem na zmiany w urzędzie a tu klops . Dwa etaty , dwie umowy zlecenia to mało w ciągu doby doszła jeszcze emerytura. czyli Komisarz wraz z urzędem idzie na przeczekanie, oby do wiosny!
Chyba nie po to , aby umacniac dawny układ zawitał komisarz rządowy do gminy Oława.
A wróble ćwierkały już dawno,że skarbnik ze swoją zastępca śa nie do ruszenia...

2019-01-04 ~ Karolina ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK! Sądząc po twoim języku trzeba się zapytać, kto dał ci polskie obywatelstwo, a przede wszystkim – kto cię tak wychował. Chciałabym ci też uprzejmie przypomnieć, że my tu dyskutujemy o naszej gminie Oława a nie o jakichś stronach w Niemczech.

2019-01-04 ~ OŁAWIAK do Karoliny ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Myślę ,że BKK , jasno opisał o kogo chodzi w temacie! Skoro uważasz się za inteligentną osobę a mniemam ,że taką jesteś to pomyśl! Ile to już razy zostałem nie tylko ja zrugany zmieszany z błotem przez waszego guru , który nadal tak na prawdę nie wiem czego chce! Skoro jesteś jego obrończynią to przestudiuj wszystkie jego obelżywe wulgarne posty zwłaszcza na temat POLITYKI TEJ LOKALNEJ ALE I NIE TYLKO! Mnóstwo osób zostało na różnych forach zwyzywanych i zmieszanych z błotem zwyzywanych od postsowieckich komunistów czy bolszewickich świń! Czy sprawia mu to przyjemność jak namąci na tym forum i nic wiecej , wydaje mi się ,że tak! Jak na razie ten bełkot niczego nie wnosi jak tylko dalsze nie do końca sprawdzone informacje . Dlatego napisałem bo od jakiegoś czasu dopiero zaczęłaś(ąłeś), bo nie wiem do kogo piszę pojawiać się w temacie! Nie wszystkie informacje są sprawdzone np, na temat skarbnika. BKK,I ART oraz pozostali wyjaśnią ci dogłębniej! Pytałaś kto jest tu najbardziej znienawidzony i co , nie domyślasz się. Kończąc do ciebie w temacie chciałbym ci tylko zaznaczyć iż takie jączenie , mącenie niczego tu nie wnosi . przekonasz się po całej sprawie która toczy się przeciwko wójtowi i nie została jeszcze wyjasniona do końca , nikt na razie nie został oskarżonym , postawione są tylko zarzuty a te nie zostały nikomu udowodnione . Mam nadzieje a tak będzie iż do swiąt wielkanocnych cała sprawa się wyjaśni i co dopiero powiecie na to?

2019-01-04 ~ Zosia ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Paniom wieku się nie liczy, ale ze złożonych oświadczeń majątkowych w BiP wszyscy możemy poznać wiek zainteresowanych. Stąd wiemy,że panie Król i Polakowska sa już emerytkami wg wieku emerytalnego w Polsce ale chcą i mogą dalej pracować w świetle przepisów.

2019-01-04 ~ Darek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
" Na czele listy person non grata króluje skarbnik gminy - Danuta Król."
To tylko były pobożne zyczenia, Król teraz jako emerytka otrzymała wczoraj umowe na czas nieokreślony jako skarbnik gminy. Vide - sesja gminy na żywo z dnia 3 stycznia 2018.
Do dwóch etatów , umów zleceń doszła jeszcze emerytura. I ktoś mówi ,że w Polsce źle żyć!
Kto bogatemu zabroni?

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Karolina, tak się składa, że cały czas posiadam polskie obywatelstwo i żadnego innego. A gdybyś się choć trochę orientowała, to jest tu jeden działacz, bardzo zaangażowany, przeważnie w wyzywanie oponentów, który nawet własną stronę ma założoną w Niemczech.

2019-01-04 ~ Z gminy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skarbnik Król przeszła na emeryturę , a 3 stycznia znów powołano ją na skarbnika gminy. Chyba za wczesne te zachwyty były nad polityką kadrową komisarza.
Umarł Król niech żyje król.

2019-01-04 ~ Karolina ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kto to jest, kto nie znosi Polski, bo zrzekł się polskiego obywatelstwa I KIEDY się zrzekł? Kto szczuje wszystkich i wszystko? Kto tu jest najbardziej znienawidzoną osobą? W artykule pada cały szereg nazwisk. Do kogo pijesz? Jeśli pijesz do któregoś z anonimowych komentatorów, to stawiam na BKK. Nie możesz tego napisać wprost? Może napisz też coś na temat poruszany w artykule? Czy jest w tym artykule coś, co nie jest prawdą?

2019-01-04 ~ brawo dla Gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oławiak --- personalizuj wypowieź --kogo Masz na myśli pisząc tego gościa ?

2019-01-04 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja mam dość również tego gościa , który tak nie nie znosi Polski , a zwłaszcza wszystkich innych tych, którzy myślą inaczej niż on i kilka nawiedzonych z nim ludków, że aż zrzekł się Polskiego Obywatelstwa! Człowieku opamiętaj się , myślałem iż ciut z nowym rokiem odpuściłeś, ale nie myliłem się ! Czy na prawdę nie masz niż innego do roboty jak tylko szczuć wszystkich i wszystko z czym ci nie po drodze? Kto , jacy Oławianie ?Nawet nie wiesz iż właśnie ty jesteś najbardziej znienawidzoną osobą , nie tylko na tej stronie! Ciągle węszysz , knujesz, oczerniasz itd! Nie widzisz ,że mamy tego dość ! Zajmij się jakąś na prawdę pożyteczną sprawą i udowodnij ,że na prawdę zależy ci na mieszkańcach naszego powiatu! Tak abyśmy wszyscy mogli cię pochwalić , bo jak na razie to ciąg dalszy zatruwania nam Oławianom nowego roku i portalu! Mam wielkie życzenie , wiem że zaraz zostanę oczerniony i zrugany z błotem udowodniłeś to już nie raz!

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Anonim, czyli tchórz niepotrafiący się nawet podpisać imieniem, nickiem, inicjałami... Śmierdzący tchórz, który pewnie dla wygody za każdym razem będzie zmieniać podpis.

2019-01-04 ~ Anonim ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK – czyli Barani Krzykacz Kownackiego

2019-01-04 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oczywiście nie będę odpowiadał na kloaczne wyzwiska autorstwa jakiegoś niezrównoważonego psychicznie półgłówka.

Jednak innym internautom, czytającym te ociekające POstbolszewickim jadem komentarze „BKK” wyjaśniam, że pojęcie „resortowe dziecko” pochodzi ze współczesnej poważnej literatury historyczno-publicystycznej, a dokładnie z cyklu książek pt. „Resortowe dzieci”.

Oczywiście nie chodzi tu o to, że ktoś wybiera sobie rodziców, bo to oczywista bzdura i tylko taki POstbolszewciki pomiot, jak ten :BKK” może coś takiego wymyślić. Chodzi o wychowanie swoich dzieci przez rodziców, którzy czynnie służyli zbrodniczemu systemowi komunistycznemu i często sami byli oprawcami. Prawie zawsze ich dzieci szły w ich ślady i dzisiaj czynnie służą POstkomunie, a tym samym obcej agenturze i szkodzą Polsce.

Gorąco polecam wszystkim lekturę serii „Resortowe dzieci” (poszczególne tomy to: „Media”, „Służby”„Politycy”). Książki te znalazły się na 1. miejscu listy bestsellerów sieci Empik i Merlin. Jest to rzetelna faktografia profesjonalnych autorów oparta na urzędowych dokumentach i mrożąca krew w żyłach.

2019-01-04 ~ Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przepraszam BKK

2019-01-04 ~ Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zgadzam się z BBK, jedynie język jest zbyt chamski. Nie zniżajmy się do poziomu autora tematu.

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zawsze poraża mnie to, jak jakiś przygłup wyciąga jako argument ad personam fakt, że ktoś jest czyimś dzieckiem. Tak, jakby rodziców można było sobie wybrać. Rolfie michałowski, ty debilu głupszy, niż jakakolwiek ustawa dopuszcza, pomiocie szmaty do podłogi i knura rozpłodowego, wskaż choć jedną osobę w historii, która wybrała sobie rodziców! Wtedy będziesz mógł używać tego argumentu. W przeciwnym razie jesteś jedynie zwykłą szują, która nie mając nic wystarczająco mocnych atutów, będzie sobie urządzać osobiste, rodzinne wycieczki.

2019-01-04 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Osobiście mam wielką prośbę , zamilcz !! !! !

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin