Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-12-31 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
1 5

kolenda


Rozpoczela sie kolenda,przyjmujecia ksiedza ?? ?? ?? ile kasy trzeba dac w kopercie !!
ilość ostatnich komentarzy: 53.
2019-01-08 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
przelicz Janek jak nie wierzysz

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - kolenda

2019-01-06 ~ Do BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jesli myslisz ,ze twoje wyuczone slowka sprawia ,ze ludzie beda cie szanowac,to naprawde jestes malo inteligentnym gosciem !! Przede wszystkim czyny czlowieczku ,pisac glupoty i udawac madrego kazdy moze na OSI!Kazdy inteligentnz czlowiek ma w sobie pokore dla drugiego czlowieka,tylko niedowartosciowani jej nie maja,tak jak ty !!

2019-01-05 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
SALON kontra CIEMNOGRÓD na jednym obrazku


hej kolęda, kolęda!

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - kolenda

2019-01-05 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie

PiS złożył projekt ustawy w który zobowiązuje od przyszłego roku podatnika w momencie składania zeznania rocznego do opłaty nie mniej niż 10 PLN na dowolnie wybrany szpital z podaniem adresu placówki. Dyrekcja szpitala cała pozyskaną w ten sposób kwotę musi przeznaczyć na wyposażenie placówki w nowy sprzęt lub wymianę starego na nowszy.

2019-01-05 ~ brawo dla Gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wraz ze sprzętem z WOŚP przy wejściu do szpitala zawisa logo fundacji, które zwykle jest większe a przynajmniej bardziej widoczne niż znaczek NFZ symbolizujący że w danym szpitalu leczy się za pieniądze NFZ. Ale odtąd ludzie uważają że to dzięki WOŚP szpital leczy i ratuje życia. Takiej opinii sprzyja wszechobecna propaganda medialna, na przykład reportaże zatytułowane „WOŚP uratował życie mojemu dziecku”. Za to na temat NFZ mediach są wyłącznie negatywne materiały… Utrwala się wiec mit ze WOSP ratuje życie a NFZ nic nie robi i nie wiadomo na co idą składki, ale na pewno nie na leczenie i ratowanie życia… To zapewnia bicie rekordów zbiorek każdego roku a z Jurka Owsiaka czyni wręcz świętego (świeckiego)… Ludzie zaś czuja się bohaterami, wrzucając do puszki średnio, na każdego obywatela- 3 zł…

2019-01-05 ~ Janek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Glapa" to pseudonim, a nie drwina z nazwiska.
Jeszcze czekam, aż tą całą sytuację z paniami asystentkami skomentuje Pani Szydło swoim sztandarowym stwierdzeniem "Bo te pieniądze im się po prostu NALEŻAŁY !! !! !"

2019-01-05 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Janek, doczytałeś?: "Jesteśmy w przedszkolu, gdzie śmiejemy się z grubasów i będziemy wytykać palcem pryszczatych? Bywanie w świecie nauczyło mnie jednego - w cywilizowanych krajach nikt nie śmieje się z imienia i nazwiska, jakby ono dziwnie nie brzmiało i nie wyszydza wyglądu."

Nie wiem w jaki sposób BKK ze zdjęcia wyczytał, że to śmiech z wyglądu Rafała Gawła.. pewnie idąc dalej tym torem zaraz przejedzie się za twoje sugestie... po prostu powinieneś więcej bywać w świecie... wtedy zapewne potrafiłbyś konstruować tak cięte i pełne merytoryki komentarze jak Ktośka, tylko fakty i profeska...

Co do asystentek prezesa NBP jak każdy normalny podatnik oczekuję wyjaśnień, w przypadku nadużyć prawnych kar, wizerunkowo już bardzo mocno ociera się to o dymisje...


2019-01-05 ~ Janek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Umiar i pokora jak u "Glapy". Asystentki blondzie biorą po 65.000 miesięcznie. Z wyglądu to faktycznie mają kompetencje, ale do nieco innej roboty! Buła ha ha ha ha !! !!

2019-01-05 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brawo BKK. Popieram! Twoi adwersarze (choć to pewnie ta sama osoba pod wieloma nickami) potrafią tylko szkalować, prowokować, obśmiewać, wmawiać ciemnotę i lansować się na czyjejś biedzie. Są tak samo wiarygodni jak PiS który głosi "Umiar i Pokorę".

2019-01-05 ~ brawo dla Gościa pyta BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK co do dzieci ponawiam logiczne pytanie czy syn komucha będzie popierał w najlepszym razie zacierał zbrodnie komunistyczne /// syn zamordowanych przez komunę zawsze będzie szukał sprawców mordu ... a może uważasz ,że jest odwrotnie ? udowodnij :)
merytorycznie poproszę ...

2019-01-05 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
specjalnie dla BKK przeedytowałem tweet p. Godek, teraz spokojnie, nie rozpraszany przez nieistotne dla tego o czym chciałem mówić treści będzie się mógł odnieść do informacji...

czy nie jest trochę tak, jak w scenie z "Kleru" gdzie oburzony ksiądz złości się na informację o tym, że sfinansowano rynny do kościoła bo "na co on teraz będzie zbierał"? tzn. czy taki TVN nie musi tworzyć faszystów, żeby organizacje tego typu jak OMZRiK mogły istnieć i nie dość, że kręcą lewe interesy to właśnie dzięki im i im podobnym mamy taki a nie inny obraz wśród zachodnich "elit"...

później ludzie czerpiący wiadomości z tych źródeł co BKK muszą u nas cierpieć jako "światowcy" w kraju biednym, ciemnym, smutnym i na dodatek katolickim


hej, kolęda, kolęda!

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - kolenda

2019-01-05 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
I co ty mi tu pokazujesz? Zdjęcie przestawiające fizjonomię i sylwetkę fizyczną człowieka ma być być wyznacznikiem tego, że jest złym człowiekiem? Bo to sugeruje podpis niejakiej Godek Kai. Jesteśmy w przedszkolu, gdzie śmiejemy się z grubasów i będziemy wytykać palcem pryszczatych? Bywanie w świecie nauczyło mnie jednego - w cywilizowanych krajach nikt nie śmieje się z imienia i nazwiska, jakby ono dziwnie nie brzmiało i nie wyszydza wyglądu. Bo w wielonarodowej mieszaninie imiona i nazwiska "przywożone " z zakątków świata mogą brzmieć egzotycznie, dziwnie, a nawet zabawnie, jednak dla ich posiadacza takie nie są. Więc nie jest to najmniejszy przyczynek do szyderstw. Wygląd także w dużej mierze jest niezależny od jego "posiadacza". Więc wyśmiewanie się z czyjejś fizyczności jest po prostu poniżej krytyki.
A sama Godek Kaja jest nienawidzącą świata hipokrytką, która mści się na całym świecie za swoją rodzinną tragedię. Ona ma chore dziecko, to wszyscy, którzy mogą mieć chore dziecko, mają mieć chore dziecko! I mają się nim opiekować! Tylko kto się zajmuje dzieckiem pani Godek, kiedy ta znów manifestuje, protestuje, występuje i lansuje się? I gdzie była pani Godek, kiedy w sejmie odbywał się protest rodziców dzieci niepełnosprawnych? Więc wychodzi na to, że ważne jest, by obciążyć rodziców tragedią, a później niech już sobie radzą sami. Kiedy ich już zabraknie, to pozostałe przy życiu dzieci przenieść do ośrodków pomocy, gdzie nie będą żyć, a wegetować do swojej śmierci. Poczytaj sobie o "dziecku Chazana" i tym, co uczynił nieszczęsnej matce zmuszając ją do porodu tego dziecka. I poczytaj sobie, jak w tej chwili przeprowadzane są terminację ciąż, bo to, co prezentują ośrodki tzw. "pro life" to informacje sprzed lat kilkudziesięciu.

2019-01-05 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
to mówisz BKK, że żyjemy w smutnym rasistowskim kraju...

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - kolenda

2019-01-04 ~ brawo dla Gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK co do dzieci bo uparcie podkreślasz ,że one nie odpowiadają za zbrodnie rodziców to syn komucha będzie popierał w najlepszym razie zacierał zbrodnie komunistyczne /// syn zamordowanych przez komunę zawsze będzie szukał sprawców mordu ... a może uważasz ,że jest odwrotnie ? udowodnij :)
merytorycznie poproszę ... dajcie mu odpowiedzieć bo to sedno sprawy najważniejsze skąd komu nogi wyrastają tu jest sedno sprawy

2019-01-04 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
głosując można poprzez przekazanie datku 5 PLN na WOŚP lub Caritas, datek przekazany na WOŚP liczy się jako odpowiedź b., głos oddany na Caritas liczy się jako odpowiedź b.

2019-01-04 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
beton?

ok, to może zapytajmy tych którym chciało się przebrnąć przez te nasze wypociny


Beton to:
a. popcorn
b. BKK

czas start ;)

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie wiem, skąd się wziął ten dziwny nick poniżej. To są moje słowa.
Nie myślałem długo nad puentą. Ale starałem się spokojnie podyskutować. Niestety widzę, że jesteś totalnie zabetonowany i tak na prawdę to czasu szkoda. Wypominasz Owsiakowi wypowiedzi, a nie widzisz, że choćby wspomniani przeze mnie międlar, pawłowicz, od długiego czasu epatują mową nienawiści i wypowiadają się wielokrotnie gorzej. A jednak włos im z głowy nie spadnie, bo mają oficjalne (pawłowicz) lub ciche (międlar) poparcie aktualnej ekipy rządzącej. Owsiak tego poparcie nie ma, więc będzie teraz gnębiony przez głoszących miłosierdzie tak zwanych katolików, w tym tych ze świecznika.
Możesz wskazać jakąkolwiek aferę finansową, w którą zamieszana byłaby WOŚP? Bo ja bez problemu wskażę takie w udziałem caritasu - choćby wyłudzenia z PFRON.
Jak już wspominałem, to Owsiak wraz w WOŚP, jako pierwszy udzielił i nadal udziela pomocy siostrom pingwinom, a te bardzo sobie tą współpracę chwalą i cenią. Więc co, jest na tyle głupi, że pomaga wrogowi? Nie. Po prostu jest ponad to i robi to, do czego orkiestra została powołana. Niestety nie widać, by druga strona postępowała tak samo. Co z tego, że popiera eutanazję? Ja też uważam, że możliwość godnej śmierci, to bardzo wzniosła sprawa. Bo są ludzie, dla których śmierć wcale nie jest najgorszy, co im się może przydarzyć. Najgorsze już im się stało.
Piszesz, że nie łapię argumentów. Za to ty nie przyjmujesz moich. Więc niniejszym kończę, bo to próżne pisanie.

2019-01-04 ~ do ~ Emil ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie myślałem długo nad puentą. Ale starałem się spokojnie podyskutować. Niestety widzę, że jesteś totalnie zabetonowany i tak na prawdę to czasu szkoda. Wypominasz Owsiakowi wypowiedzi, a nie widzisz, że choćby wspomniani przeze mnie międlar, pawłowicz, od długiego czasu epatują mową nienawiści i wypowiadają się wielokrotnie gorzej. A jednak włos im z głowy nie spadnie, bo mają oficjalne (pawłowicz) lub ciche (międlar) poparcie aktualnej ekipy rządzącej. Owsiak tego poparcie nie ma, więc będzie teraz gnębiony przez głoszących miłosierdzie tak zwanych katolików, w tym tych ze świecznika.
Możesz wskazać jakąkolwiek aferę finansową, w którą zamieszana byłaby WOŚP? Bo ja bez problemu wskażę takie w udziałem caritasu - choćby wyłudzenia z PFRON.
Jak już wspominałem, to Owsiak wraz w WOŚP, jako pierwszy udzielił i nadal udziela pomocy siostrom pingwinom, a te bardzo sobie tą współpracę chwalą i cenią. Więc co, jest na tyle głupi, że pomaga wrogowi? Nie. Po prostu jest ponad to i robi to, do czego orkiestra została powołana. Niestety nie widać, by druga strona postępowała tak samo. Co z tego, że popiera eutanazję? Ja też uważam, że możliwość godnej śmierci, to bardzo wzniosła sprawa. Bo są ludzie, dla których śmierć wcale nie jest najgorszy, co im się może przydarzyć. Najgorsze już im się stało.
Piszesz, że nie łapię argumentów. Za to ty nie przyjmujesz moich. Więc niniejszym kończę, bo to próżne pisanie.

2019-01-04 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK, długo nad tą puentą myślałeś?

Czyli Jurek popiera "Czarny protest", eutanazję, za głupotę uważa katolickie prawdy wiary... ale jest cool bo nie zabrania dawać na Caritas? To ma być ten plus? Piękne poparcie.

Wspomniałeś Pawłowicz, wcześniej Międlara... zobacz o co się ciągają po sądach jaki jest poziom tego dyskursu, co orzeka sąd... wychodzi na to, że faktycznie to jest język zachowań do którego pasuje kierownik WOŚP.

Ciągniemy dyskusję jakich kupa jest w necie. Z tego co czytam odpowiedzi raczej nie łapiesz moich argumentów, twardo stoisz na straży, że Jurek jest nie do ruszenia. Który z księży Caritasu posądzony o nadużycia nadal sprawuje funkcje? Jak postąpił Stryczek? Tu jest coś więcej, tu jest obrona interesu na czele którego stoi Owsiak i nie ma on za wiele wspólnego z dobroczynnością a pozyskiwane miliony też nie są jego sednem. Jedni to widzą, inni udają, że nie... jeszcze inni zachwycają się kolorowym "Róbta co chceta".

aha, czyli te 165 krajów to Afryka? daj Ty se już spokój...

2019-01-04 ~ brawo dla Gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK co do dzieci to syn komucha będzie popierał w najlepszym razie zacierał zbrodnie komunistyczne /// syn zamordowanych przez komunę zawsze będzie szukał sprawców mordu ... a może uważasz ,że jest odwrotnie ? udowodnij :)
merytorycznie poproszę ...

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ brawo dla Gościa, napiszę to w twoim narzeczu, byś łatwiej przyswoił - ty fruć do szkoły potstafofej i zatrznij się óczyć czytanja i pisanja od nofa, bo sfrasznie złabo ci idzje...
~ popcorn, ale nie porównuj nas do gospodarek państw afrykańskich. W takim świetle wyjdziemy całkiem całkiem. Porównaj do stanu państw ościennych. Weź pod uwagę siłę nabywczą pieniądza, porównaj relację płaca - cena i choćby wskaźnik Big Maca. I już tak różowo nie jest. Ceny mamy od dawna zachodnie, a płace i możliwości nabywcze za średnią pensję jeszcze daleko na wschodzie.
Widzisz, tak możemy się przerzucać argumentami z jednej lub z drugiej strony. Ty mi wypowiedziami Jurka Owsiaka, ja Tobie zachechmęconymi przez caritas pieniędzmi (było kilka nagłośnionych przez wszystkie media spraw). Z tego, co mi wiadomo, to właśnie WOŚP ma bardzo transparentne finanse, czego nie można do końca powiedzieć o Caritasie. I tak możemy bić pianę jeszcze długo, a żaden nie da się przekonać. Dlatego proponuję, by każdy pozostał przy swoim, szanując drugą stronę i dał pieniążek temu, kogo uważa za stosowne. Różnica w podejściu do sprawy jest taka, że nie przypominam sobie, by Jurek Owsiak nakłaniał do niedawania na Caritas, a dla odmiany tuba prawicy, posłanka pawłowicz głośno wypowiadała się, że woluntariusze Owsiaka, to antykatolicka gwardia, a katolicy nie powinni mu przekazywać datków. I zgodzisz się ze mną, że nie jest to zdanie i postawa odosobniona po tej stronie sceny. To jest ta smutna różnica, która ukazuje różnice w tolerancji i podejściu do życia. I jeśli miałbym wybierać, to faktycznie mi bliżej do tych wesołych kosmopolitów, niż do zatwardziałych narodowych katolików. Przyznam, że przerażają mnie oni trochę.

2019-01-04 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK, Międlar to postać orbitująca gdzieś daleko, po pierścieniach własnego księżyca, już daleko poza KK... jeżeli chcesz go porównywać do Owsiaka... to ja aż tak daleko radykalny w swym sceptycyzmie do kierownika WOŚP nie jestem...

Wg. ONZ jest 195 państw na świecie, nasza gospodarka, zależnie do źródeł jest pomiędzy 20 a 30 miejscem... skoro my to nie jest szczęśliwy i bogaty kraj to co powiesz o pozostałym 165? Przesrane mają dogłębnie... Radzę przestań czytać tą zachodnią pracę pisaną przez "Polaków" a będziesz zdrowszy.

To mówisz, że "Niedziela" pisze stronnicze artykuły a portal Lisa obiektywne? Ok.

Widzisz, żeby wykazać skuteczność o jaką ścigają się Cartitas i WOŚP trzeba mieć wiarygodną księgowość zgodną ze stanem faktycznym. Stan ten jest taki, że WOŚP poproszony o taką przez są nie udostępnił jej. Pewnie znikła jak surówka TVN. Dlaczego?
2019-01-04 ~ brawo dla Gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK jesteś taki jak Cię opisano przemątrzały ... teatralnie elokwętny ... a co do dzieci to syn komucha będzie popierał w najlepszym razie zacierał zbrodnie komunistyczne /// syn zamordowanych przez komunę zawsze będzie szukał sprawców mordu ... a może uważasz ,że jest odwrotnie ? udowodnij :)

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ popcorn, jeśli Owsiakowi zarzuca się wypowiedzi, a na Międlara, który głosi dość obrzydliwe rzeczy nie ma mocnych, to jakiś dysonans jednak jest.
W szczęśliwym i bogatym kraju dobroczynność jest niepotrzebna. Bo na wszystko, w tym pomoc najbardziej potrzebującym starcza. Ot, utopia taka. Więc jeszcze długo organizacje się nią zajmującą będą potrzebne.
Tak przypadkiem natknąłem się na dość wyważony artykuł. Polecam
h88ps :/ /natemat.pl/88587,nieswiety-caritas-o-czym-zapomina-prawica-porownujac-wosp-do-katolickiej-organizacji

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oj anonimowy tchórzu! Jak brakuje argumentów, to się będziesz czepiać personalnie i rodzinnie? Całkiem w stylu jednego oszołoma tutaj. Czyli bardzo poniżej wszelkiej krytyki! Więc nie zaczynaj! Bo klawiatura przyjmie wiele i też mnie stać na ostre słowa, choćby pod adresem twoich rodziców. Więc bastuj!
Mnie nauczono, że sposób wypowiadania się i pisania, to jedna z oznak szacunku dla interlokutora (trudne słowo, znajdziesz sobie jego znaczenie). A w twoim wypadku widać, jaką fleją choćby w tej materii jesteś. OLX, to portal handlowy, to raz. Dwa, to przecinki stawia się PRZED spacją. A jak na razie, to bieda umysłowa wychodzi z ciebie.

PS. Powyższa wypowiedź nie zwiera błędów. Taki jestem, co to wie najlepiej.

2019-01-04 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chcesz porównać Owsiaka do Międlara. Uuuu, odważne z Twojej strony.

Może uda się tą dyskusją doprowadzić do sprowokowania trochę szerszego spojrzenia na dobroczynność która transparentna jest nieodzowna. Żeby dla żadnej opcji nie była ona listkiem figowym pod którym można ukrywać inne zakrojone na dużo szerszą skalę niejasne światopoglądowe działania... Ok, że temat aborcji jest bardzo szeroki i ciężki do opisania prawem... ale czy nie buduje dysonansu jednoczesna pomoc "pingwinom" i późniejsze poparcie "czarnego protestu"? Piękna ekwilibrystyka pojęciami związanymi moralnością.

2019-01-04 ~ Do BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A ty to jestes znawca od wszystkiego,taki chlopek roztropek co to wszystko wie najlepiej !! Matka cie bila czy ojciec kazal na grochu kleczec,nie napewno jestes niedouczonym biedakiem,ktory na forum OLX chce sie dowartosciowac!Tu poucze wszystkichco co i jak sie produkuje ,a tu jak poprawnie pisac,albo kto w gminie jest dobry,albo zly ,bo ja jestem najmadrzejszy ,najpiekniejszy !! BURAK poprostu,zajmij sie swoim wygladem i wyksztalceniem a potem wszystkich krytykuj !!

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przyznam, że musiałbym się zapoznać z całością wypowiedzi Jurka Owsiaka, z których cytowano wybrane fragmenty. Bo wyrwane z kontekstu słowa często przybierają inne znaczenie lub są co najmniej niedopowiedzeniami.
Co do księdza, który krzyczał z ambony różne obraźliwe rzeczy, a któremu jeszcze nic się za to nie stało, to polecam nazwisko Międlar ;) Więc święte krowy zawsze można wskazać. Z każdej strony.
Co do księdza Stryczka, to odebrano mu zwierzchnictwo nad akcją za pewne zarzuty. Fakt faktem, wstawienie na jego miejsce Natalii Przybysz, to jakieś qui pro quo, bo faktycznie ta osoba spaliła się (delikatnie mówiąc) w oczach opinii społecznej. Okazuje się, że dziś wszystko jest na sprzedaż i należy to wystawić na widok publiczny. Ja nie rozumiem tego ekshibicjonizmu. Nie popieram czynu wspomnianej osoby. Choć nie jestem zwolennikiem całkowitego zakazu, ale nie o tym tutaj mowa.

2019-01-04 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie

BKK, w ogóle nie odniosłeś się do sedna tego o czym piszę. Czy zacytowanie kogoś lub opisanie jego zachowań to obrażanie go? Czy któryś z tylko dwóch opisanych przykładów jest nieprawdziwy?
Zmierzamy w stronę absurdu gdzie osoby zajmujące się m.in. dobroczynnością mogą więcej...

Jak odebrane byłoby zachowanie księdza który na ambonie wykrzykiwałby, że "pieprzy Polskę" czy to otworzyłoby mu drogę do dalszej kariery? Są jednak kręgi w których takie hasła działają i o tym mówimy.
Możesz przejść koło tego obojętnie i zachwycić się kolorytem "Róbta co chceta" ale to nie moja droga.

Co do złej prasy jaką ma Polska... czy to nie "ci" którzy pozwolili Owsiakowi tak krzyknąć piszą teraz krytycznie, niezależnie od tego czy zgodnie z faktami czy mijając się z prawdą na łamach pism o kapitale zachodnim? Chcesz nazwiska autorów? Obstawiam, że sam spokojnie ich znajdziesz...

Ok. Może już ostatni przykład absurdu związanego z tematem. Czy normalne jest po odebraniu Szlachetnej Paczki Stryczkowi zrobienie jej ambasadorem Natalii Przybysz, kobiety która usunęła ciąże bo miała za małe mieszkanie? Promocji czego ma taki ruch dotyczyć? Organizatorzy tłumaczą, że cytuję: "Działamy ponad podziałami"... czyli co? kolejne "Róbta co chceta" Ja już chyba wolę stać po drugiej stronie muru...

Jednoczmy się. Pomagajmy. Ale z głową, bo doczekamy się, że nasi politycy jak obecnie francuscy będą proponować w imię pomocy "Ograniczenie liczby urodzin pozwoliłoby lepiej przyjąć migrantów".2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do tak krytykujących Owsiaka. Polecam poczytać o jego pomocy udzielonej siostrom "pingwinom", czyli dominikankom z Broniszewic, które prowadzą dom dla niepełnosprawnych chłopców. Kiedy miały duże problemy i prosiły o pomoc, to właśnie WOŚP była pierwszą fundacją, która tejże udzieliła i uczyniła to bardzo szybko. Czyli da się współpracować dla dobra tych, dla których pomoc jest przewidziana, bez względu na nazwę organizacji. Oby tak zawsze było.

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ popcorn akurat przytoczyłeś artykuł z bardzo stronniczego periodyku, więc wiadomo było, że tezy w nim zawarte i argumenty na ich poparcie będą dobrane tak, by jak najbardziej zdewaluować osobę i jej dokonania. Jednak koncerty, finały i imprezy organizowane przez WOŚP były dość kosmopolitycznymi spotkaniami, gdzie na koncert przychodziły punki, a obok prezentowało się wojsko z jakimś ciekawym sprzętem. I nie było zgrzytów... Napisałeś całkiem trafnie "Tak więc, jak już wspomniałem, Polaków jednoczy dobroczynność i niech tak zostanie, niech nie będzie personalizowana na Owsiaka czy Stryczka". Więc jednoczmy się wokół idei czynienia dobra, a nie wokół idei nienawiści dla strony, której nie popieramy. Więcej spokoju, umiaru, rozsądku. Popierasz Jurka, rzuć mu pieniążek. Nie popierasz, rzuć komu innemu. Ale NIE obrażaj.
Niestety w tej chwili Polska ma raczej złą prasę, bo bardzo nasiliły się u nas wojenki wewnętrzne, które rozumiemy w zasadzie tylko my, a jeśli się przebijają na międzynarodową arenę, to raczej śmieszą i żenują. Do tego, ze względu na wewnętrzne rozbicie, nie mamy na tyle spójnej i mocnej siły, by na świecie się przebić. Bo wcale, co nam teraz próbują wmówić władze, nie jesteśmy centrum Europy, jego "bijącym sercem". Jesteśmy jednym z wielu państw na Europę się składających. Państwem przeciętnym, borykającym się z problemami finansowymi, z przemysłem jeszcze poniżej średniej, położonym w dość problematycznym miejscu, bo z jednej strony stanowimy bramę na wschód, a z drugiej strony stanowimy bramę na wschód. Wiec albo wykorzystamy potencjał i staniemy się łącznikiem z bliższym i dalszym wschodem, albo będziemy machać szabelką, szczególnie w stronę jednego sąsiada licząc na ewentualną pomoc zachodu (która w razie czego nigdy nie nastąpi, bądźmy realistami). Jako kraj nie wyróżniamy się ani powierzchnią, ani zasobami, dostępem do morza... Nie mamy atutów czyniących z nas kogoś wyjątkowego. Może poza rogatymi duszami ;) Dlatego też nie powinniśmy pogłębiać tej naszej wojenki, bo donikąd ona nie zaprowadzi.

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ ART zamieniłeś się z niejakim michałowskim rolfem na głowy? Czy jesteś jego drugim kontem? Bo merytorycznie w tej chwili wypadasz podobnie. Niestety. Dodatkowo, w polskim alfabecie nie ma litery V. Nie występuje. Więc próbujesz być elokwentny trochę ponad miarę. Średnio to wychodzi. Raczej kuriozalnie. I pamiętaj, że określenie "sowiecki" jest rusycyzmem, zapożyczeniem z tamtego języka. U nas jest to "radziecki". Od rad i radzenia.
Symptomatyczne jest to, co przez ciebie przemawia. Ta zapalczywość, nienawiść, mściwość są właśnie przyczyną tego, że u nas nie jest i jeszcze długo nie będzie normalnie. A rozliczenie się z przeszłością nie będzie jeszcze długo możliwe. Przypatrz się dużo bardziej pragmatycznym Węgrom, Czechom, Rumunom... Oni rozliczyli przeszłość, postawili grubą kreskę, odcięli się i prą do przodu. Prą z sukcesami i rozwijają się. A u nas cały czas się drąży przeszłość i tylko nią żyje. I bez względu na to, kto co teraz reprezentuje, wyciąga mu się fakty z przeszłości. Jemu i jego rodzinie, bo każdy chwyt, nawet najpaskudniejszy jest dozwolony. Już pominę to, że w tej chwili w zależności od przydatności pewnych osób, to ich przeszłość jest wybielana lub negowana, czy nawet modyfikowana.
Nie rozumiem za to zupełnie, dlaczego próbuje mieszać się do polityki Owsiaka i jego WOŚP. W którym miejscu i momencie on się wypowiadał politycznie? Bo przecież każdy ma prawo zareagować na krytykę, czy odpowiedzieć na atak. Każdy też ma swoje poglądy na życie, religię i wszystko inne. Można zarzucić mu tani populizm głoszony do młodych ludzi. Ale proste przekazy docierają najprędzej i są stosowane przez wszystkie strony. Czy nie widzisz, że akcja zbierania pieniędzy na określony cel przez wszystkie lata swojego funkcjonowania zjednoczyła choć na jeden dzień rzesze ludzi wokół tej akcji? Do nastania "dobrej zmiany" nie było problemów, by do akcji włączały się służby mundurowe, które przeprowadzały pokazy, szkolenia, wręcz reklamowały się. Wzrastała choćby umiejętność udzielania pierwszej pomocy, bo WOŚP od lat skupia się na przeprowadzaniu szkoleń. Wojsko zachęcało do wstępowania w swoje szeregi, bo przyjeżdżało "kusić" młodych fajnym sprzętem. Cała ta akcja, przez wszystkie lata zrobiła na prawdę wiele dobrego. A w tej chwili próbuje się ją odsądzić od czci i wiary w imię... No właśnie czego? Przez wszystkie te lata nikt nie podważył rozliczeń finansowych, WOŚP jest transparentna. Czy można to powiedzieć np o caritasie, który rozliczeń finansowych nie składa? Żyjemy w kraju wolnym, więc jeśli ktoś chce dotować WOŚP, to niech dotuje. Jeśli ktoś chce dotować caritas, to niech dotuje. Obie organizacje pomagają potrzebującym, więc finał jest podobny. Dlaczego więc umniejszać jedną względem drugiej? Patrz wyżej - nienawiść, zawiść, mściwość...
Wizy amerykańskie, to śmierdząca sprawa. Obowiązek ich uzyskiwania dla Polaków jest faktycznie karygodny i upokarzający, bo stawia nas na równi z krajami czwartego świata. I fakt, wszyscy nasi cywilizowani sąsiedzi sąsiedzi już dawno są zwolnieni z niego, jeśli chcą się udać do "raju". Jednak nie przypisywałbym tutaj winy określonej grupie, a raczej na wieloletnie zaniedbania i braki w prowadzeniu polityki zagranicznej przez ekipy z każdej strony sceny politycznej. Do tego dochodzi obłuda strony amerykańskiej, bo argument zniesienia wiz dla Polaków jest podnoszony podczas każdych amerykańskich wyborów prezydenckich. Obiecywał to Bush jeden i drugi, Clinton, Obama, Trump, ostatnio nowa ambasador USA w Polsce miała mocne wejście z nowymi obietnicami. Kiedy się to zmieni na prawdę nie wiadomo.
Na przyszłość proponuję ci więcej akceptacji dla faktów, z którymi się nie do końca zgadzasz. Co ci Owsiak przeszkadza? Nie popierasz, to nie wspieraj, daj na caritas, czy jakąkolwiek inną organizację. Ale nie obrażaj, bo są ludzie, którzy w to wierzą...

2019-01-03 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK jeśli dziecko nie odpowiada za rodzica to dla czego dziedziczy po nim majątek ? nie bądź taki cwaniutki wiemy ,że z domów postsovieckich aparatczyków zdrajców Polski członków organozacji PZPR czy ZSMP założonych przez okupacyjne władze sovieckie takich jak owsiak i wielu tu piszących
okrągłę gadanie o wyborach jakie mieliśmy kiedy wy namiestnicy Polski członkowie PZPR mieliście władze ?? i co dzisiaj ... nie było dekomunizacji jako jedyny kraj Polska nie przeprowadziła dekomunizacji i sędziami są dzieci morderców z PZPR...
kto normalny był członkiem organizacji założonej przez okupanta ?
chcesz dowodów BKK ? Polska jako jedyny kraj musi prosić o wizę do USA nawet byłe republiki sovieckie. Litwa /// Estonia jadą bez wizy i tylko Polska właśnie przez to ,że nadal u władzy mamy klany postsovieckie typu owsoiakownia ... przecież znamy się w Oławie .. kto był burmistrzem Październik wysoko postawiony aparatczyk ... jego poprzednik to samo ... obecny pewnie za młody ale z namaszczenia Października :)

2019-01-03 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK
pięknie lawirujesz po wygodnych ścieżkach

Nie oceniamy tu artykułu, który jest jednym z wielu i jak większość obecnie stworzony pod założoną tezę, rozmawiamy o tym jak osoba Owsiaka "jednoczy" Polaków.

Czy ktoś pretendujący do takiego miana powinien się tak wypowiadać:

"„Ludzie za granicą mnie pytają: «Czy naprawdę u was w rządzie myślą, że człowiek powstał wyłącznie w sposób cudowny?». Co ja mam odpowiadać? Jak głupoty opowiada ktoś w autobusie, można się odwrócić. Ale kiedy to mówią politycy – trzeba reagować” (za postkomunistycznym „Przeglądem” z 14 stycznia 2007 r.)."

czy może tak zachowywać:

"Dziennikarz „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski wspominał podobnie ohydne wystąpienie Owsiaka: „To był 2002 lub 2003 rok. Jeden z Przystanków Woodstock, jakie jako dziennikarz relacjonowałem (...). Mija godzina 17-ta. W tym czasie w wielu miastach Polski ludzie stają na baczność, w milczeniu oddając hołd Powstańcom Warszawskim. A w Żarach na scenę wychodzi Owsiak. (...) I dokładnie w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wrzeszczy do tych młodych zgromadzonych pod sceną obraźliwe słowa pod adresem Polski, coś, że pieprzy Polskę, że Polska to… i tu padają bardzo wulgarne słowa. (...)"

?? ?

Nie chcę wyszukiwać kolejnych, starszych czy nowszych przykładów i popierać ich źródłami bo sieć jest tego pełna jak i dyskusji pro i anty Owsiak. Czemu więc ma służyć uderzenie w polski katolicyzm i patriotyzm? Tylko proszę nie tłumacz, że został sprowokowany bo mogło to stać się raz, dwa a nie być cyklem następujących po sobie zdarzeń promujących jedynie słuszny światopogląd...


Tak więc, jak już wspomniałem, Polaków jednoczy dobroczynność i niech tak zostanie, niech nie będzie personalizowana na Owsiaka czy Stryczka ( o, już słyszę głosy jak to ksiądz przesadził... tylko pokażcie mi odważnego z onetu który napisze, że Owsiak krzyczy na kogoś...? ).

Jeszcze co do bajki jak to ksenofobiczna i rasistowska Polska ma się czego uczyć od zachodu, dlaczego polscy faszyści muszą kryć się po lasach a niemieccy organizują legalne przemarsze ulicami miast? Mówimy tu o tych mocarzach intelektu z pod znaku swastyki. Czy jak każda bajka musi być przez kogoś pisana ( ups, TVN zgubił rękopis ( surówkę ) ) i powinna być na odpowiednich pułkach a nie mieszać ludziom w głowie?
Pod względem bezpieczeństwa wyznania, głoszenia światopoglądu, pochodzenia nie powinniśmy się wstydzić przed innymi krajami i życzę, żeby ten poziom był jedynie poprawiany.

2019-01-03 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ popcorn, idąc tokiem myślenia autora artykułu w linku, który podałeś, to jestem jeszcze gorszy od Jurka Owsiaka. Sam artykuł jest poniżej wszelkiej możliwej krytyki i jest po prostu paszkwilem. Wytykanie komuś rodziców, co czyni autor, jest zaryciem grubo się poniżej dna i mułu. Wskaż mi choć jedną osobę, która miała okazję, by rodziców sobie wybrać. Więc skoro rodziców się nie wybiera, co jest niemożliwe z biologicznego punktu widzenia, to siłą rzeczy jest się też skazanym na podstawy wychowania w ich wykonaniu. "Hipisówka", to fantastyczny kawałek z dawnych lat. Bardzo go lubię. Jak wiele innych z tego okresu. To po prostu piosenka. Ale chcący się doszukać ukrytych wiadomych treści zawsze coś znajdzie. Przypomnę tylko, że katoliccy poszukiwacze treści zakazanych widzą je niemal wszędzie, w popularnych filmach, serialach, książkach, bajkach... Lista pozycji zakazanych dla katolika jest długa i stale się rozrasta. Zarzucanie niechęci do tzw przystanku Jezus ma zupełnie inne podłoże, niż treści zawarte w artykule. Po prostu organizatorzy tegoż podczepili się pod imprezę organizowaną przez WOŚP bez żadnych ustaleń, uzgodnień, współpracy. Reszta była z organizatorami umówiona. Skoro krysznowcy kusili młodych tanimi posiłkami (jadłem, całkiem smaczne), to czemu organizatorzy ze strony katolickiej nie mogli zrobić tego samego? Bo oni są od przyjmowania datków, a nie wydawania? Czyż Jurek Owsiak nie powiedział prawdy twierdząc, że Polacy są ksenofobami i rasistami? Przecież doskonale to widać dzisiaj, kiedy zachowania przez niego piętnowane stały się kanonem popieranym przez aktualne władze. I tak, w Polsce zawsze będą narkotyki i wszelkie inne używki. Bo Polacy, jak już się do czegoś dorwą, to bez zahamowań. Widziałem to np w Holandii, gdzie jak "nasi" dorwali się do legalnej trawki, to stanowili najlepszych klientów sklepów handlujących tym asortymentem.
Mając do wyboru tolerancyjne i swobodne i radosne podejście do życia prezentowane przez Jurka Owsiaka kontra listę zakazów, nakazów, obowiązkowe kultywowanie kultu jedynie słusznego boga i ciągłą walkę z wrogiem, najczęściej wyimaginowanym, to zdecydowanie opowiem się po stronie Owsiaka. Bo nie leży mi kanon dzisiejszych, narzucanych mi wartości. Tylko ja zdążyłem już pojeździć po kilku krajach na więcej, niż jednym kontynencie. Trochę się napatrzyłem, jak wygląda świat i może dzięki temu mam inne poglądy na wiele spraw.

2019-01-03 ~ do ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wiedziałem ,że zaraz tak pojadą po rajtach Owsiakowi !Ludzie opamiętania. Po co było zakładać ten post KOLENDA , z błędem ortograficznym - w tytule! To dwie różne sprawy .Nie ma obowiązku dawania księdzu żadnej koperty po kolędzie. Dawno są województwa , miasta gdzie jest zakaz pobierania komunistycznej ofiary księdzu przez biskupów! Nauczyliście to dajcie , ja również nic nie daję. Co za podejście bo tak się daje?, po co i komu! Istnieją parafie gdzie nie ma żadnych cenników za pogrzeby ,sluby itd. Wierni jak chcą to dają. To samo dotyczy Owsiaka chcecie to dajcie , ja daje co roku bo wiem ,ze warto! Wszyscy wiedzą iż w jednej parafii Oławskiej proboszcz sobie pozwala za dużo , cóż . Trzeba było iść na księdza, jeszcze łatwiejsza kasa do zarobienia w szybkim czasie, niby to z powołania!, są jeszcze tacy księża?, w Oławie jeden na Zacisznej!Zaraz zaczniecie pisać ,że Owsiak to dopiero robi wały i przekrety, kto tak pisze?, komu się to nie podoba! Kto chce aby tego zaprzestać?, wszyscy wiedzą ! Jednak pomoc widać gołym okiem na każdym kroku nawet w Oławie !

2019-01-02 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a po co księdza przyjmujecie ? po co kościelne śluby ? pojebało was ? do owsiak on was ustawi :)

2019-01-02 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Aaaaale fajna reklama jedności. Jeszcze ktoś w temacie?


... hej kolęda, kolęda

2019-01-02 ~ Aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kościołowi i PiSowskiej propagandzie Owsiak nie pasi, łapska precz od niego nie siać tu propagandy Kler dawno by to przejął tylko dojna zmiana nie ma Jak tego zrobić.wara od Owsiaka,lepiej dać jemu do puszki niż nierobowi po kolędzie

2019-01-02 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
pierwszy z brzegu link, BKK nadal chcesz bronić tezy ze Owsiak jednoczy społeczeństwo?

niedziela.pl/artykul/112614/nd/Jerzy-Owsiak-na-bakier-z-Kosciolem-i

robi to stosunek do dobroczynności, niech lepiej tak zostanie, nie personalizujmy jej


... hej, kolęda, kolęda

2019-01-02 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
1. Po pierwsze i chyba najważniejsze, to KOLĘDA. Wstyd założyć wątek z takim błędem. Żenada trochę.
2. ~ ART, a co ci przeszkadza, czy ktoś wezwie księdza, rabina, popa, imama, szamana, czy kogo tam jeszcze? To twoja sprawa, w co kto wierzy? Jak chce, niech przyjmuje rabina, świadków jehowy, czy kogo tam jeszcze. Jeszcze panuje, przynajmniej oficjalnie, wolność wyznania.
3. Jak bardzo upośledzonym trzeba być, by zarzucać Owsiakowi komunistyczny owies? Kolejny prawdziwy polak, wyznający tradycyjne wartości, którego boli, że ktoś potrafi zjednoczyć wokół bardzo fajnej idei miliony ludzi? Tyle lat działania, tyle akcji, a z roku na rok coraz lepiej i formuła się nie wypaliła. No, ale zawsze jest to powód, by wbić szpilę, bo przecież Róbta co Chceta, to takie niekatolickie i namawianie do złego... Szkoda tylko, że to złe skutkuje tysiącami uratowanych istnień. Bez względu na poglądy ratowanych.

2019-01-02 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dziś w radio było o karpiu, rybie która hodowana jest 3 lata ( proszę podać inne mięso którego cykl produkcji jest obecnie zblizony? )
teraz puenta, co stanie się z tysiącem ton które dzięki gburzy pseudoekologow miały w planie a nie trafiły na nasze stoły? czy sa chętni do adopcji przerosnietego 4 letniego karpia? czy jego los jest nieważny bo już jest po świętach i temat przestał być medialny, nie generuje popularki?

od dzisiaj "zre" kolęda...

2019-01-02 ~ edi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Księdzu po kolędzie coś się daje ?, żart a za co niby?

2019-01-02 ~ DO GOŚCIA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ten kto twierdzi iż Owsiak ma komunistyczny owies , a Oławiak sieczkę jest w błędzie! Brawo Oławiak! , super pomysł zrobię tak samo jak on! Teraz a zwłaszcza z jednej parafii ksiądz przychodzi NIE PO KOLENDZIE , a po PIENIĄDZE! Super pomysł a reszta co się nie zgadza niech wspiera ten zapyziały upolityczniony PISOWSKI KLER! Do kościoła chodzę , ale nie toleruję żadnych cenników , to mogą robić mohery! Który z kleru dał na cokolwiek na co dał OWSIAK! Pomogli chodz jednej osobie i szpitalowi itd! Ręce precz od JURKA, a zrobię tak samo , jak OŁAWIAK!

2019-01-02 ~ autor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie przyjmiesz ksiedza to on ci to wypomni,syn poszedl do Milosierdzia po papiery potrzebne do chrztu,to wypomnial ze w tym roku go nie przyjelismy,poprostu nas nie bylo !! Ale musial swoje powiedziec !Niby nie musisz ale musisz bo inaczej ci wypomni !! W Milosierdziu ksieza biora po koledzie ile sie da w koperte,ale nie slyszalem ,zeby nie wzieli koperty.Ale za to w Piotra i Pawla to podobno proboszcz upomnial sie o pieniadze na pogrzebie o wiecej kasy.

2019-01-02 ~ Do Oławiaka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Owsiak ma w głowie komunistyczny owies a ty komunistyczną sieczkę.

2019-01-02 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja nic nie daję ksiedzu, a co muszę?, nie ! Za to sowicie wynagradzam ministrantów i nie do skarbonki tylko do reki , bo zdarzały sie przypadki,ze ksiadz im zabierał! To co mam dać księdzu i jeszcze więcej daje na OWSIAKA 13 STYCZNIA! W zeszłym roku ksiądz za czymś się rozglądał więc zapytałem czy czegoś nie zgubił ! Jakby czegoś szukał , i wydukał że ofiary! Ofiarę daję na OWSIAKA , poczerwieniał , zostawił obrazek i poszedł . W tym roku będzie podobnie! Przyjąć przyjmę dlaczego nie! Nie mam obowiązku wspierania księży , co innego ministranci biedni zmarznięci czekają za drzwiami!

2019-01-02 ~ kolęda ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Osobiście miałam taką sytuację, że parę lat temu ministranci ostrzegli mnie, żeby księdzu tylko koperty nie dawać, bo tego nie lubi i się obrazi. Poza tym nigdy nie słyszałam by był jakiś cennik według, którego należy zapłacić za wizytę księdza. To jest dobrowolne i co łaska. Nie wierzę, że natrafiacie na samych oszołomów, którzy przy was liczą ile włożyliście do koperty. Bo po fakcie to i tak nikt się nie dowie, która koperta od kogo była.

2019-01-02 ~ Oliwka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nikt nie nakazuje obowiązkowego przyjmowania księdza, nie ma obowiązku dawania koperty.W Parafii m
Miłosierdzia Bożego w Oławie nie placi sie za ślub, chrzciny, pogrzeb. Dajesz po prostu ofiarę na tacę podczas mszy, jak nie dasz to nikt się nie upomni. A tak na marginesie po co slub, chrzciny czy pogrzeb katolicki.Nie chcesz to są warianty świeckie, zamawiasz i masz, ale czy za darmo ? Nie uważam sie za ciemnego luda, kolędę przyjmuję. Ponadto znam przypadki ze to ksiądz zostawił pieniądze prodzinie w potrzebie.Taka jest moja parafia. Generalizowanie jest najbardziej krzywdzącą formą krytyki.

2019-01-02 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
po co księdza przyjmować ? skoro macie problem nie przyjmujcie ...możecie zamówić rabina chętnie przyjdzie

2019-01-02 ~ do koleda ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie dajesz ile chcesz,bo jak zamawiasz msze to sa konkretne ceny,jak jest pogrzeb chrzciny itd. to nie dasz 50 zl.tylko 500,bo inaczej nic z wesela,chrzcin itp.!

2019-01-02 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kolenda zaleska?

zjedlismy karpia, postrzelalismy... teraz ciemny lud chcemy koledowac a inteligencja kolejna gburze grzeje na smartfonach huiwayach z galxy


2019-01-02 ~ kolęda ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Najpierw trzeba nauczyć się polskiego, a później pytać ile księdzu włożyć do koperty. Dajesz tyle ile masz możliwość dać i ile chcesz. Proste.

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin