Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-12-31 ~ autorka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
5 2

Wystrzaly w Sylwestra


Niech mi ktos zacznie strzelac w Bystrzycy kolo lasu,to psem poszczuje !! !Tu mieszkaja sarenki przyjazne,podchodza pod domy tu jest ich dom, wara od lasu i strzelania !! !! !! Strzelajciew swoim domu a najlepiej w swoim pokoju goscinnym !! !!
ilość ostatnich komentarzy: 57.
2019-01-18 ~ do ani ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Aniu czy to jest Twoja definicja słowa "dzban" ? Ciekawa.

2019-01-17 ~ Ania ( gość forum ) zgłoś naruszenie

dzban jak jest tępy zawsze potrzebuje albo petarde odpalić ... w (...) kogoś kopnąć najlepiej słabszego ... ważne
aby była zadyma --- prawdziwe hamisko zawsze potrzebuje publicznej zadymy ...

2019-01-13 ~ do do dzbana ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widziałem dzbanie, w Oławie też było bez " huku" zdzbaniały dzbanie.

2019-01-13 ~ do dzbana ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widziales jak w TVN Owsiak i cala Polska prowadzila impreze,bez wystrzalow tzylko lasery,swiatla bez halasu baranie,naucz sie bawic kulturalnie jak cywilizowani ludzie ,ale sztuczny dzban bez rozumu tego nie rozumie !!

2019-01-13 ~ do do dzbana ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dzbanie, nie zmienia to faktu, że strzelać będą a ty do 4 rano będziesz latał za yorkiem po mieście.

2019-01-13 ~ Arni ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a co to jest WOŚP ? w kalendarzu nie znalazłem ... w TV nic nie mówią ... co to jest to WOŚP ? poważnie pytam

2019-01-13 ~ Do dzbana ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dzisiejsza impreza nie sprawia ,ze mozna strzelac !! Dla takich oszolomow jak ty kazda okazja jest dobra !! No ale dzban bez dna zawiele nie mysli!

2019-01-13 ~ Uwaga ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Attenzione,alarma ! Dziś z okazji WOŚP kolejne fajerwerki. Niech każdy dzban zadba o swojego pupila i zanim pobiegnie po telefon lub aparat aby przez okno swojego mieszkania zrobić fejsbukolubne zdjęcie, zamknie drzwi wyjściowe na podwórko. Tak, żeby potem nie było płaczu, że Pan się ogarnął jak piesek już 15 ulic dalej a potem wylewanie żali , że piesek sam sobie wziął taboret otworzył drzwi kluczem i uciekł przed siebie.

2019-01-11 ~ do Jacka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak nie dotarła? Spójrz na nazwisko komendanta i spójrz na listę radnych z PiS.

2019-01-09 ~ Darek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Komisariat jest rozbudowany, nowoczesny i otwarty z pompą . Oto właśnie chodzi- komisariat na pokaz ,a że nikomu nie służy to juz inna sprawa.

2019-01-09 ~ Z osiedla ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z działalnością i skutecznością policji oławskiej w tym dzielnicowego były i nadal sa problemy. Nie tak dawno sami mieszkańcy Marcinkowic organizowali patrole ochotników którzy sami patrolowali osiedle w Marcinkowicach , bo nasiliły się kradzieże i włamania a policja nie reagowała na zgłoszenia.

2019-01-09 ~ Jacek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dzielnicowy z Marcinkowic to teraz jasnie Pan . Nagrodzony prze władze powiatu ( najlepszy funkcjonariusz) poucza wszystkich dookoła. Na zgłoszenie o jakimś przypadku reaguje arogancko - a co to Panu przeszkadza, nikt inny się nie skarżył...i nie podejmuje żadnych działań.
Niestety tu do Oławy przez trzy lata na komisariat nie dotarła dobra zmiana

2019-01-07 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK! To ty nic nie rozumiesz tym twoim zapleśniałym od bolszewickiej propagandy rozumkiem. Co innego są fakty historyczne, a co innego jest ich interpretacja. Interpretacji może być więcej, ale fakty są faktami i koniec. Nikt faktów historycznych nie zmieni, tylko niektórzy próbują je fałszować. Widać, że nie masz bladego pojęcia o pojęciu „interpretacja”, ale publicznie wciskasz ludziom ciemnotę.

2019-01-07 ~ Ziomal ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Marcinkowicach ( w starej częsci) dzisiaj znów wystrzały. Czyżby znów Nowy Rok?

2019-01-07 ~ do anonimowego BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chłopie podpisz się z imienia i nazwiska a nie ciśniesz ludziom ,że są anonimowi... Jak będę się podpisywał BTP to Ci ulży ?

2019-01-07 ~ Do Marcinkowic ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Strzelanie poza Sylwestrem i Nowym Rokiem jest zabronione.
Dotyczy to też Marcinkowic gdzie strzela się permanentnie poza tymi dniami wyznaczonymi.
Regulują to przepisy lokalne, a także Kodeks Wykroczeń. Art. 51 Kodeksu Wykroczeń mówi: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny". Mandat za używanie fajerwerków w dni do tego nie wyznaczone może skończyć się mandatem nawet do 500 zł.


2019-01-06 ~ brawo dla Gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
to trzeba ... ok zgłaszałeś ? ,że strzelają ? zgłoś ... nie przyniesie efektu zgłoś ponownie jeśli nic to komendata powiadamiaj pisemnie ,że dzielnicowy sobie nie radzi ... proste ?

2019-01-06 ~ Zezem ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dzielnicowemu to trzeba przyprowadzić delikwenta który strzela i poprosić jeszcze aby się przyznał !! !

2019-01-06 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Śmieszą mnie takie anonimy, których jedynym orężem jest zwyzywanie oponenta, bo nie zgadza się z jego poglądami. Nawet w sąsiednim wątku któryś pisze, że "inteligentny człowiek ma pokorę (pewnie chodzi o szacunek, ale można słowa nie znać) dla drugiego człowieka" Widać, ile pokory i szacunku macie dla mnie, co według tego czyni was regularnymi chamami i bucami. Bo jak na razie, to wy wylewacie rzekę pomyj i wyzwisk w stosunku do mojej osoby.
Co do subiektywności historii, to widać nic a nic nie zrozumiałeś. Bo każdy fakt historyczny da się zinterpretować na co najmniej dwa sposoby, w zależności od tego, kto interpretacji dokonuje. Już wspominałem przykład Bandery. Dla nas morderca. Dla ukraińców bohater walczący o samodzielną Ukrainę. Dla Litwinów okres unii z Polską wcale nie jawi się, jako okres mlekiem i miodem płynący, jak to się w Polsce ukazuje. Zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę było koniecznością dziejową, czy ludobójstwem? Gdzie jest prawda? Która jest prawda? I czyja jest prawda? Bo jedyne, co można bezsprzecznie ustalić, to to, że są to fakty historyczne. Natomiast ich znaczenie jest różne w zależności od tego, kto którą stronę reprezentuje. Jeśli tego nie rozumiesz, to znaczy, że historia jest dla ciebie za trudna, bo poza wbitymi raz interpretacjami nie jesteś w stanie głębiej tego przemyśleć.

2019-01-06 ~ brawo dla Gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dzielnicowy jest od tłumaczenia...każdemu wytłumaczy i Tobie i petardziście --- nie wytłumaczy piszesz skargę do komendanta a on wytłumaczy dzielnicowemu -- bardzo proste i zawsze działa

2019-01-06 ~ Zezem ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy dzisiaj jest Nowy Rok w Marcinkowicach?
Jeżeli nie to może ktoś mi wytłumaczy dlaczego jakiś oszołom strzela petardami ?

2019-01-05 ~ brawo dla Gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
pytanie kluczowe -uważam ,że jeśli jasno nie odpowie rozmowa z tym sovieckim propagandzistą nie ma sensu pytanie do BKK co do dzieci bo zawsze twierdzisz ,że dzieci nic nie mają wspólnego z rodzicami to syn komucha będzie popierał w najlepszym razie zacierał zbrodnie komunistyczne /// syn zamordowanych przez komunę zawsze będzie szukał sprawców mordu ... a może uważasz ,że jest odwrotnie ? udowodnij :)
merytorycznie poproszę ...
tu mamy odpowiedż dla czego to BKK tak broni i promuje formacje okupacyjne Polski takie jak PZPR czy ub... a nienawidzi formacji patriotycznych

2019-01-05 ~ do BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ależ ty bredzisz niestworzone farmazony. Historia jest subiektywna? Historia to fakty historyczne, to jest wiedza na poziomie szkoły podstawowej. Ty jednak najwyraźniej nabyłeś inną wiedzę, pewnie na jakiejś sowieckiej kuźni sługusów KGB, albo GRU (wcześniej NKWD, jakbyś nie wiedział), według której fakty historyczne trzeba fałszować według własnych potrzeb politycznych.

Za to interpretacja faktów historycznych może być różna, a przede wszystkim może być albo rzetelna, albo zakłamana, na potrzeby polityczne, jak np. podany przez ciebie przykład robienia bohatera narodowego z ludobójcy. Dla wielu Niemców Hitler też jest bohaterem narodowym.

Trzeba więc zarówno prostować zakłamanie samych faktów, jak i fałszywe interpretacje. Nie w imię interesów politycznych aktualnej władzy, lecz w imię PRAWDY. Bo tylko na prawdzie można zbudować sprawiedliwą i silną Polskę, liczącą się w świecie.

Przytaczanie w tym świetle przez ciebie publikacji w finansowanym z zagranicy przez wrogów Polski zakłamanym szmatławcu, określa twoją osobowość w sposób tak jednoznaczny, że już nic dodawać nie potrzeba.

2019-01-05 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Anonimie. Kolejny? Jestem zatwardziałym zwolennikiem patrzenia w przyszłość i jej budowania. Rozsądnego, mądrego. Historia, historią. To tylko wspomnienie czasów minionych, których jakbyśmy się w tej chwili nie napięli, już nie zmienimy. Powinniśmy z niej wyciągać wnioski, czego niestety nie robimy. A jak było naprawdę? Pamiętaj, że wiedza historyczna, to materia bardzo subiektywna i jej interpretacja zależy od interpretującego. Najprostszy przykład, to Bandera. Dla nas morderca godny potępienia. Ukraińcy go czczą. Kto ma rację? Bo każdy będzie obstawać przy swoim. Co do budowania "nowego", czyli pozbywania się starych, "umoczonych", to wczorajsza Polska. The Times i artykuł zatytułowany
"Stadnina w Janowie Podlaskim informowała Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa o możliwości utraty płynności finansowej"
Ile lat nowego wystarczyło, by położyć na łopatki tak nobilitowaną firmę z olbrzymimi tradycjami? Czy o takie nowe faktycznie chodzi?

2019-01-05 ~ do BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Widać, że jesteś zatwardziałym zwolennikiem „grubej kreski”, która miała miejsce tylko w Polsce i dlatego zablokowała dekomunizację. Nie da się rozwijać gospodarki i społeczeństwa bez usunięcia komuchów i ich kolejnego pokolenia ze struktur władzy politycznej i gospodarczej. Wiele innych posowieckich krajów, włącznie z Niemcami, zrobiły to już dawno. Nie da się budować nowego domu na kupie gnoju, wtykając w ten gnój tylko parę nowych słupów, tylko trzeba najpierw usunąć gnój i to do gołej ziemi i dopiero, na nowych fundamentach stawiać nowy dom.

Nie wolno też zapominać o historii, bo z historii trzeba się uczyć. Dlatego będziemy odgrzebywać historię i stawiać dawnych bohaterów za wzór, żeby kolejne pokolenia Polaków nie ulegały postbolszewickiej propagandzie takich mętów społecznych, jak ty. A także po to, żeby inne narody poznały prawdziwą historię Europy i Polski, a nie sfałszowaną przez Ruskich i przez Niemców.


2019-01-05 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ brawo dla Gościa, czy tam ~Gościu, ~Karolino, czy inny anonimie zbyt tchórzliwy, by stale występować pod jednym nickiem. Pokaż, jak tą twoją mityczną dekomunizację przeprowadzono w innych postsocjalistycznych krajach. Bo dużo od nas pragmatyczniejsi Czesi, Słowacy, Węgrzy, Rumuni i inni już dawno ten rozdział zakończyli i prą teraz ostro do przodu. Tylko u nas, dzięki takim oszołomom, jak ty, których "obowiązkiem jest ściganie" ten kraj żył, żyje i jeszcze dziesiątki lat żyć będzie przeszłością. I jak tak dalej pójdzie, to głównym produktem eksportowym Polski będzie martyrologia, pomniki i węgiel. Bo przecież, to nasza tradycja, dziedzictwo i spuścizna. Furda tam rozwój i przyszłość! U nas trzeba wykopać trupy do siódmego pokolenia wstecz, by zaspokoić mordercze żądze świętej inkwizycji dekomunizacji. A o tym, że bredzisz świadczy choćby fakt, że mieszasz do dekomunizacji sprawę polskich oficerów wywiezionych do ZSRR. Sam nie wiesz, kiedy to było. Bo zdaje się, że jeszcze przed wprowadzeniem ustroju socjalistycznego w Polsce i bez żadnego porozumienia z polskimi władzami. Więc co ten czyn, przeprowadzony przez stronę radziecką BEZ POROZUMIENIA I INFORMOWANIA strony polskiej, zaplanowany i przeprowadzony całkowicie przez Rosjan samodzielnie i tajnie ma wspólnego z dekomunizacją, a raczej komunizacją Polski? Bo odnoszę wrażenie, graniczące z pewnością, że gdyby prawda o tym była znana zaraz po wojnie, to byłby to bardzo mocny argument przeciw wprowadzeniu ustroju socjalistycznego i na pewno popsułby stosunki z ZSRR.
I niniejszym kończę dyskusję z tobą, jako tchórzliwym anonimem niepotrafiącym nawet podpisać się jednym nickiem.

2019-01-04 ~ brawo dla Gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK fakt bezsporny Polska jako jedyny kraj nie przeprowadziła dekomunizacji po 1989 ... wzwiązku z tym my obywatele też po przez fora musimy ją przeprowadzić każdy popierający komunę owsiakownię ,,, inne ubeckie i PZPR owskie pomioty będzie ścigany jak wściekły pies ---to nasz obowiązek w obec setek tysięcy Polaków wymordowanych przez PZPR. UB i inne organizacje stworzone przez armię czerwoną na terenie okupowanej Polski --- przypomnij BKK kiedy PKWN stworzono ? pamiętasz może nazwiska polskich oficerów wywożonych do CCCP po wojnie skazanych tam na karę śmierci ... wywozili ich z Polski członkowie PZPR bo każdy ubek należał do tej organizacji .... może nie prawda ?


2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
O! ~ Gość, który w sąsiednim wątku stał się Karoliną. Ciekawe kim będzie za chwilę. Bo tym się właśnie przejawia brak choćby minimum odwagi cywilnej - być anonimowym, bo jeszcze trzeba będzie wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. Więc gościu, karolino, stefanie, generalnie anonimie - gratuluję postawy.

2019-01-04 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kto to jest, kto nie znosi Polski, bo zrzekł się polskiego obywatelstwa I KIEDY się zrzekł? Kto szczuje wszystkich i wszystko? Kto tu jest najbardziej znienawidzoną osobą? W artykule pada cały szereg nazwisk. Do kogo pijesz? Jeśli pijesz do któregoś z anonimowych komentatorów, to stawiam na BKK. Nie możesz tego napisać wprost? Może napisz też coś na temat poruszany w artykule? Czy jest w tym artykule coś, co nie jest prawdą?

2019-01-04 ~ brawo dla Gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK przedmówca bardzo celnie Cię opisał ... cierpisz jakąś chorobę psychiczną to pewne kwestia tylko czy jest uleczalna ...
są tacy którzy mają jedno lekarstwo na takich jak ty to najczęściej sieroty po wymordowanych prtzez UB i PZPR ... co im powiesz o wolności ?
BKK jak jesteś taki wygadany to może porozmawiamy o czasach kiedy środowisko w którym wyrosłeś trzymało nas pod lufami ? rozliczenie ? dla czego Polska jest jedynym krajem gdzie nie było dekomunizacji ? wiesz coś o tym? a może znasz skutki braku dekomunizacji ?

2019-01-04 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oooo! Następny odważny inaczej tchórz, który pozostanie anonimem, a który w imię wolności będzie brał za mordę i zamykał. Trochę się to chyba ze sobą kłóci, nie? Wolność, to jest właśnie to, czemu zaprzeczasz swoimi poglądami. Bo według ciebie wolność jest wtedy, kiedy jest po twojemu. Myślących inaczej należy eksterminować. Dziwnie więc ją pojmujesz...

2019-01-04 ~ do BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tych twoich lewacko-liberalnych, demoralizujących i deprawujących wolności mamy już w Polsce dość. Takich, jak ty, trzeba dziś wziąć ostro za mordę i ukrócić waszą wywrotową działalność. Nie masz bladego pojęcia, co to jest wolność. To jest między innymi bezpieczeństwo dla wszystkich obywateli, których trzeba chronić przed takimi świrami, jak ty.

Do takich wniosków dochodzą już też zachodnie społeczeństwa (Francuzi, Niemcy), zdemoralizowane i zdeprawowane przez lewacko-liberalne władze.

Każda wolność obywatelska musi mieć dokładnie wyznaczone ramy i to przez własny, a nie przez obcy rząd, ramy chroniące większość społeczeństwa przed niezrównoważonym psychicznie marginesem społecznym, jaki ty tutaj reprezentujesz. Dotyczy to w równej mierze gospodarki, życia publicznego, życia rodzinnego, edukacji, kultury i nawet sztuki, a przede wszystkim polityki.

2019-01-03 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Powinien być zakaz jak w NIEMCZECH !! !!

2019-01-03 ~ do ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oj chłopie, szkoda, że Ty taki stary a taki ... Długo myślałeś nad tymi wypocinami ? Prawo jest takie ,że może strzelać a Twoim zasranym obowiązkiem jest zapewnić psu,kotu,rybce bezpieczną noc. Zamiast bawić się na wiejskiej świetlicy to trzeba siedzieć z psem w domu tak jak z dzieckiem. Karać to powinni właścicieli tych psów które uciekły z domu podczas strzelania bo najwidoczniej nie miały odpowiedniej opieki. Same sobie okna lub drzwi na podwórko nie otworzyły, jak sobie Pan nie potrafi poradzić nad pijanymi kompanami zabawy którzy idąc na podwórko o północy umożliwiają zwierzakowi ucieczkę to już jego sprawa. Ja interes będę robił na takich cwaniakach jak tych sprzedając od przyszłego roku nauszniki dla zwierząt - buhahahaha.

2019-01-02 ~ ART ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ok ale przypuśćmy pies czy kot mi ogłuchnie ... wpadnie w panikę o kot ucieknie ... i co ? lub pies ? i co dalej .... miałem pecha ? nie .. łąpię pierwszego odpalacza petard i psądze się i on zwraca za moje straty bo jest przyczyną ... po kilku takich akcjach nagle okaże się że łapanie petardowców to super biznes bo bulą odszkodowania aż miło :)

2019-01-02 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mądrych, to aż miło poczytać...
~ Zenek, tak się składa, że poprzez znajomości mam kontakt z córką właścicielki jednej z trzech największych w Polsce firm zajmujących się fajerwerkami. Firma jest we Wrocławiu. I tak, produkcja fajerwerków odbywa się w Chinach. Bo to właśnie Chińczycy, jako pierwsi opracowali proch i fajerwerki. Są w tym najlepsi. A wrocławska firma ma w Państwie Środka fabrykę, która produkuje tylko dla nich, a produkcja jest przez Polaków stale nadzorowana i kontrolowana. I uwierz mi, nie ma lipy.
Co do konstruowania "bomb o wielkiej sile" z materiałów wybuchowych, bo takimi są ponoć fajerwerki, a co sugeruje jakiś ~ Gość, to trochę bzdura. Jest to możliwe, ale technologicznie bardzo trudne. W sieci znajdziesz opisy, jak zrobić znacznie silniejsze ładunki, choćby z ogólnie dostępnego nawozu i kilku dodatków. Więc ~ Gość'u nie masz co demonizować niebezpieczeństwa. I ~ Gość'u, poczytaj proszę o prędkości spalania się określonych ładunków i dlaczego nie da się tego i owego zrobić. Przestaniesz bzdurzyć.
Odpalanie fajerwerków zgodnie z instrukcją jest bezpieczne. Zresztą od lat przepisy unijne coraz bardziej zaostrzają przepisy i wszelka pirotechnika jest coraz słabsza. Do tego widać, że moda na strzelanie mija, bo sprzedaje się coraz mniej (tu też mam wiadomości z pierwszej ręki).
Niedługo, by nie narazić się komuś lub czemuś i być poprawnym strach będzie głośno oddychać, bo urazi się czyjeś uczucia, naruszy czyjąś strefę komfortu, czy naruszy kogoś dobre imię lub urazi jego światopogląd...
Strzela się od lat, przy różnych okazjach i raz na jakiś czas można być tolerancyjnym i pozwolić innym na manifestację swoich radości. Oczywiście nie chodzi mi o kilkudniowe strzelanie, ale o północy popatrzyć na rozświetlone niebo można.
I w tym wypadku mieszanie polityki do sprawy jest raczej nie na miejscu. A już się pojawiły wyzwiska od tych i owych. Tutaj bardziej chodzi o coraz silniejszy dyktat ekoterrorystów i grup, które w imię poprawności politycznej próbują nam organizować życie w jedynie słuszny sposób. A ostatnio coraz więcej płaskoziemców, antyszczepionkowców, wyznawców teorii spiskowych... Takiej erupcji wszelkiej głupoty chyba jeszcze nie było.

2019-01-02 ~ ja też do JACA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niestety coraz więcej imprez tak zwanych sylwestrów pod chmurką rezygnuje z pokazów fajerwerków ! Takich oszołomów jakich pełno zwłaszcza w małych prowincjonalnych miasteczkach , zastaw się a postaw się ! Jakby niczego w życiu łebaje nie widzieli !! !

2019-01-02 ~ Do jaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W cywilizowanych krajachtakich jak Wlochy,Francja,Anglia coraz czesciej jest wwprowadzany zakaz ,ale w arabskich krajach interes kwitnie, snoby pokazuja ile maja kasy,to moze do arabow sie przeprowadz !!

2019-01-02 ~ Ważne ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ważne jest by nikomu niepotrzebna "rozrywka" napełniająca bezmyślnie portfel jednym u uszczuplająca drugim zniknęła z naszej planety. Nie ma dla nas logicznego wytłumaczenia dlaczego ten proceder- "zabawa" powinna istnieć. Człowiek wartościowy,inteligentny potrafi bawić się z kulturą i poszanowaniem innego życia...

2019-01-02 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Powiem krótko! W całym cywilizowanym świecie , ba na pewno w Europie jeżeli są to zanikające kilkuminutowe pokazy . Nie chodzi tu o obronę psów, czy kotów . Na zapadłych dziurach jakich pełno w Polsce gówniarzeria wystrzeliwuje te zasrane petardy 2 tygodnie przed i jeszcze kilka dni po sylwestrze! To jest skandal! Nie chodzi tu o psy ale o innych ludzi starszych , schorowanych , którzy mają dość wybryków gówniarzy , którzy nigdy niczego nie widzieli! Mją radochę jak wystrzelą petardę w tunelu bloku obok staruszki wieczorem! Łomot jak cholera! Taka jest nasza młodzież Wzorem np NIEMIEC , tam sprzedaje się fajerwerki tylko 31 grudnia a strzelać można przez kilkadziesiąt minut w sylwestra i to jeszcze w określonych miejscach! Przydały by się takie przepisy w Polsce! Poza tym fajerwerki , to już przeżytek , pokazy laserowe bez wystrzałów są dłuższe i bardziej efektywniejsze! Bardzo dobrze że JUREK OWSIAK podczas WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY , zrezygnował z tego i tak samo bedzie u nas 13 stycznia w OŁAWIE !-BRAWO !! !

2019-01-02 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Fajerwerki sprowadzane sa do Polski z Chin , produkcja na ilośc a nie dbanie o jakośc. Polacy kupują bo tanie i trzeba dużo huku by pokazac jak się bawią. Niestety takie fajerwerki to zagrożenie pożary mieszkań domów , samochodów, okaleczanie ludzi i zwierząt.
Na całym świecie wystrzały są na powitanie Nowego Roku , a w Polsce strzelają kilka tygodnio przed i po. Tylko po co?

2019-01-02 ~ Do „do gościa” ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Palnąłeś komentarz typowy dla zatwardziałego durnego komucha. Zero merytoryki, za to wyssane z palca przytyki osobiste. I pomyśleć, że tacy „ludzie” rządzili Polską przez 45 lat komuny i następne prawie 30 lat POstkomuny, z jedynie krótkimi przerwani na rządy Olszewskiego i Kaczyńskiego. Jesteście skończeni i do definitywnie, na zawsze.

2019-01-02 ~ jaca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na całym świecie w poważnych miastach są organizowane pokazy fajerwerków. Tylko w Polsce się trafiło kilku oszołomów, którzy w imię wyimaginowanych problemów będą organizować życie pozostałej części społeczeństwa. Tak się boją o zwierzątka i karpiki, a pewnie na marszach proaborcyjnych stoją w pierwszych, domagając się aborcji na żądanie.

2019-01-02 ~ do gościa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Fest ty masz wyprany mózg. Daję głowę , że jesteś zwolennikiem KOD- u i w tym roku skończyłeś 65 rok życia.

2019-01-02 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ciemne polskie sredniowiecze nie wie, ze juz sie nie strzela? teraz modne i ekologiczno-prozwierzece jest palenie aut. zachodnio, po francusku spalimy kilkaset aut za rok, chcac sie przypodobac kilkatysiecy. kto za zamiana?

2019-01-01 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chcesz sobie jeden z drugim postrzelać? Bardzo proszę, ale w odpowiednio wygłuszonym lub oddalonym miejscu i pod fachowym nadzorem. Zapisz się do klubu strzeleckiego, albo skorzystaj z oferty którejś z komercyjnych strzelnic. Tam możesz sobie postrzelać z każdej broni, do kałacha włącznie.

Wolny handel fajerwerkami powinien zostać zakazany, bo są to materiały wybuchowe, które w żadnych wypadku nie powinny dostawać się w ręce nieodpowiedzialnych walniętych gówniarzy, reprezentowanych też na tym forum, co można poznać po ich wpisach. Z fajerwerków można konstruować bomby o wielkiej sile.

Sztuczne ognie w Sylwestra powinny być organizowane wyłącznie centralnie pod ścisłym nadzorem wojska i być odpalane w miejscach z dala od dzielnic mieszkaniowych, żeby wykluczyć wypadki i zaoszczędzić stresu zwierzętom domowym.

2019-01-01 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak czytam wypowiedzi typu ~sobieski, czyli zakazać tego,zakazać tamtego, to aż by się chciało takich jełopów na otrzeźwienie strzelić. Bo oczywiście najprościej jest zakazać. Z dnia na dzień, w imię jakiś wartości zakazać. Co było w pełni dozwolone, ma się nagle stać zakazane, bo... Bo lamentują ekolodzy, a właściwie ekoterroryści, inne grupy społeczne. I tak nagle, w myśl nowej poprawności politycznej ma się zabronić określonych poczynań, działalności... A ludzie z tym związani od lat niech sobie jakoś radzą. Bo w końcu ile jest w kraju firm handlujących fajerwerkami? Kilka? No to sobie można pozwolić, by poszli na bruk. To samo tyczy innych zagadnień życia, które ze względu na coraz popularniejsze i rozwijające się ruchy antyszczepionkowców, płaskoziemców, ekoświrów i kogo tam jeszcze przebijają się do świadomości i co straszne, zaczynają oddziaływać na rzeczywistość.

2019-01-01 ~ do obronców ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie jedz karpia, nie strzelaj - co jeszcze ? Na całym świecie są zwierzęta i na całym świecie się strzela. Lepiej gówna po pupilach sprzątajcie bo walicie głupa jak nikt nie widzi i nawet się nie schylicie by to ogarnąć.
Co do obrońcy sarenek to śpij spokojnie, przeżyły wojnę światową, wybuch w Czarnobylu i Komorowskiego.Dadzą radę.

2019-01-01 ~ Walerian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak pies szczeka cały dzień w bloku bo Pan pójdzie do pracy to jest OK.
A jak Pan chce postrzelać jedną noc w roku to nie jest OK.
Współczuję Wam małolaty za rozumowanie.

2019-01-01 ~ Musztarda po obiedzie ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chodzi o to aby jak już ktoś chce strzelac to robił to faktycznie o pólnocy Nowego Roku , a nie przez tydzień przed i po Nowym Roku. dzisiaj też strzelają chyba tym co zostało , ale po co? fajerwerki powinny o pólnocy , a nie dzień po , czy tydzień po.

2019-01-01 ~ Setka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ogień był, chuj ze zwierzętami.

2019-01-01 ~ autor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
DO waleriana i koln,wiecie co znaczy dzban,to wlasnie wy nim jestescie i to takim ogromnym bez dna !! Do lasu to was trzeba wywiesc,bo wsrod cywilizacji nie potraficie sie zachowac buraki z pola !! !

2019-01-01 ~ Pozdrowienia z Koln ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za to sranie po trawnikach i szczekanie po nocach, bardzo dobrze, niech strzelają. Ja sam wystrzeliłem w niebo tyle co zarabiacie przez miesiąc biedaki Janusze.

2019-01-01 ~ Walerian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Marudy jesteście i tyle.
Raz w roku w sylwestra to musowo na powitanie Nowego Roku.
Oczywiście nie jestem zwolennikiem aby tydzień wcześniej już strzelać.
Zabronić nastolatom kupowania tanich petard rzucanych pod nogi i po krzyku.
Macie problem z psami to wywieźcie do psiego hotelu w środku lasu to nikt im nie będzie przeszkadzał.

2018-12-31 ~ sobieski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Za minionego , słusznie zresztą, systemu nikt nie strzelał bo nie było można kupić fajerwerków. Och, zapomniałem. strzelali sowieci , ale to nie były chińskie wyroby. teraz jedynym sposobem na spokój jest całkowity zakaz sprzedaży rac i innych petard. Czy to da się zrobić? wątpię.

2018-12-31 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Olawie tez wiesniaki juz strzelaja,ukraincy cale swieta na Wiejskiej strzelali,do domu popaprancy tam strzelajcie !! Burmistrz i wojt powinni zabronic tak jak w innych miejscach w Posce !! !!

2018-12-31 ~ Ze wsi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W Marcinkowicach "wieś tańczy i śpiewa" wystrzały i huki juz od kilku dni , a przed nami jeszcze Nowy Rok i dalej strzelanki przez nastepne dni. Ma być głośno, bo wieś się bawi ! tak też się bawi na odpuście św. Marcina - też kilka dni wystrzały i huki. Niestety tu do świadomości buraczanej jeszcze długo nie dotrze fakt, że zwierzęta( koty, psy i inne zwierząta w tym dzikie ) cierpią,wymiotują, trzęsą się ze strachu. Biedne psy wyją godzinami i potem uciekają kalecząc się lub ginąc na drodze. Ale co tam burak wiejski musi pokazac ,że się dobrze bawi - głośno i z przytupem , niech inni słyszą i czują,że stać go na petardy. A Co!
Taka wieś!A

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin