Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-12-21 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
1 3

Zawieszony wójt już bez pensji


Sądownie zawieszony
w pełnieniu obowiązków wójta
Jan K. z Gaci, mający prokuratorskie zarzuty korupcyjne
nie będzie już pobierał pensji wójta

20 grudnia 2018

Jak informuje lokalny tygodnik „Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie” w wydaniu z dnia dzisiejszego, komisarz rządowy Gminy Oława wstrzymał wypłacanie wójtowej pensji Janowi K. z Gaci, którą nowa (a praktycznie stara) Rada Gminy Oława kilkanaście dni temu ustaliła w wysokości 10.180 zł brutto.

Więcej jest na stronie SMSM "stanowice-marcinkowice.hpage.de
ilość ostatnich komentarzy: 30.
2018-12-29 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie chciałbym wkraczać w kompetencje i plany komisarza. Myślę jednak, że skoro był wójtem innej blisko położonej gminy i to przez trzy kadencje, wypracował sobie sztab ludzi kompetentnych, uczciwych i pracowitych, którzy mogą pójść za nim do gminy Oława, tym bardziej, że w jego poprzedniej gminie nowy wójt też pewnie będzie chciał powymieniać kadry.

Poza tym mogę sobie również wyobrazić, że na miejsce urzędników zwolnionych z kierowniczych stanowisk komisarz może przesunąć urzędników niższego szczebla, na których nie było skarg mieszkańców i którzy dotąd nie awansowali, bo nie należą do kliki Kownackiego, choć robili robotę za innych. Na miejsce tych przesuniętych na zwolnione kierownicze stanowiska nie trzeba zatrudniać nikogo nowego, redukując w ten sposób nadmierną ilość etatów, co też jest w tym urzędzie palącą potrzebą.

Same zmiany w budżecie i zmiany organizacyjne nie uzdrowią tego urzędu. Decydującym czynnikiem jest czynnik ludzki, a ten w Urzędzie Gminy Oława jest fatalny i z całą pewnością trzeba tu dokonać daleko idących zmian. Nowi ludzie wejdą od razu w nowe struktury i w nowy budżet. Starzy „wypasieni” urzędnicy nie będą chcieli żadnych zmian, a można się wręcz spodziewać, że niektórzy z nich będą sabotować pracę komisarza, korzystając przy tym ze wskazówek Kownackiego udzielanych jego zaufanym ludziom w jego prywatnym domu.

2018-12-28 ~ Z gminy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do Pana Rolfa.

"Myślę, że poleci więcej głów w urzędzie, ale pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł."

Ma Pan absolutną racje. Oby slowa te były prorocze. Ten skansen trzeba odgruzowac....pytanie czy jest kim i z kim. Wietrzenie jest konieczne. Przydałby się ktoś świeży z zewnątrz z nowym pomyslem na tę gminę. Na razie komisarz jest na bdb drodze ale potrzebuje ludzi....wice, sekretarz, skarbnik.....

2018-12-28 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dla „Oławiaka” nieważne są tematy poruszane na stronie stowarzyszenia ze Stanowic. Dla niego nie jest ważne, czy ludzie brodzą po ciemku w błocie po kostki, albo w kałużach po kolana, żeby dotrzeć do własnych domów. Dla niego nie jest ważne trucie mieszkańców przez fabryki. Dla niego nie jest ważne nielegalne wycinanie wielu hektarów lasów. Dla niego nie jest ważne, że kilometr kanalizacji kosztował dwa razy tyle, niż kosztuje w innych gminach. Dla niego nie jest ważne, że bezradni radni dbają tylko o interesy deweloperów i innych oligarchów, a nie o interesy mieszkańców. Dla niego nie jest ważne, że wójt buduje w swojej wiosce wielkomiejskie obiekty sportowe i kupuje zabytkowy zespół pałacowy do remontu. Dla niego nie jest ważne, że w urzędzie gminy „pracuje” dwa razy tyle ludzi, niż naprawdę trzeba. Co jest za kanalia?

2018-12-28 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja również , nie czytam żadnych informacji na stronie tego stowarzyszenia ze Stanowic . Dla mnie ono nie ma najmniejszego znaczenia . Owszem ma prawo istnieć i funkcjonować . Pisać sobie też można czy temat ważny czy nie . Moim zdaniem NIE! Jakie zarzuty zostały postawione, sprawa rozwojowa?Śmieszy mnie to albo winny albo nie ! Skoro nie ma podstaw do zatrzymania to człowieka się zwalnia ! Na dzień dzisiejszy nie ma najmniejszych podstaw do tego nic mu nie udowodnią na bank , bo nie ma co! Jaka korupcja ?, bełkot bełkot bełkot! Pisać można obecnie wszędzie i wszystko a więc dla nie których sprawa może być ważna ale tych niektórych jest garstka , przekonacie się Do wiosny sprawa sie wyjaśni i wszystko wróci do normy !Po komisarzu zostanie tylko ?

2018-12-28 ~ Rolf Michałowska ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Tadeusz” ma rację. Jurijków-Górska została powołana na stanowisko zastępcy wójta przez Kownackiego, przy czym samo powołanie nie wystarczy, musi być jeszcze umowa o pracę i jest. Tyle, że umowa o pracę dla zastępcy wójta powinna zostać zawarta na czas określony, a została zawarta na czas nieokreślony. Jednak odwołanie ze stanowiska zastępcy wójta powoduje automatycznie rozwiązanie umowy o pracę. Brak tego odwołania i umowa o pracę na czas nieokreślony spowodowały, że Jurijków-Górska trwa na tym stanowisku, choć obowiązków wójta już nie pełni. Wszystko zależy teraz od komisarza, bo tylko komisarz może ją teraz odwołać i pewnie zrobi to zaraz, jak tylko przestanie mu być potrzebna do zbadania bieżącej sytuacji w urzędzie i w gminie. Myślę, że poleci więcej głów w urzędzie, ale pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł.

2018-12-28 ~ Do „do Jacka” ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Klops z dowodami powiadasz? A na jakiej podstawie sąd zawiesił Kownackiego w wykonywaniu obowiązków i na jakiej podstawie sąd zasądził kaucję za zwolnienie z aresztu? Bez twardych dowodów sąd nie wydałby takich postanowień. Aktu oskarżenia jeszcze nie ma, bo sprawa jest rozwojowa, będą kolejne dowody i kolejni oskarżeni. Wyrok będzie raczej wysoki, bo u Kownackiego ma miejsce recydywa. Poczytaj sobie zakładkę „Kto rządzi Gminą Oława” na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.de” to się przekonasz, jakie to „niewiniątko” W głowie się nie mieści, że ktoś o takiej energii kryminalnej mógł przez wiele kadencji być wójtem.

2018-12-28 ~ Tadeusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ta sama Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, przewiduje rozwiązania o charakterze antykorupcyjnym, m.in. złożenie oświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej czy powstrzymanie się przez pracownika od wykonywania dodatkowych zajęć.
A w naszej gminie zatrudnienia na dwa etaty, dodatkowe umowy płatne to jak widać norma u zatrudnionych kilku urzedników. Wystarczy zajrzeć do BIP do ich oświadczeń majątkowych .
Widac jak biedacy dorabiają po godzinach ( czy w godzinach pracy}?

2018-12-28 ~ Tadeusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Dz.U.2018.0.1260 t.j. - Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowyc
Art. 4. Formy zatrudnienia pracowników samorządowych
Par. 2)
powołania - zastępca wójta (burmistrza, prezydenta miasta), skarbnik gminy, skarbnik powiatu, skarbnik województwa;

Pytam więc kto w tej kadencji powołał zastępcę wójta skoro wójta nie ma w urzędzie ?

2018-12-28 ~ wiki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Okazuje się ,że praca w urzędzie gminy Oława to prawdziwa żyła złota, można nawet pracować na dwa etaty, a zarobkach, które śa w oświadczeniach majątkowych osób tam zatrudnionych można tylko pomarzyć.
Kogo trzeba znać ,żeby dostać pracę, bo kompetencje zapewne nie sa brane pod uwagę.
Gmina bogata to stać kierownictwo na tak hojne pensje. Co tam ,że od wojny w starych wsiach nie ma oświetlenia i remontowanych dróg. W porównaniu do innych gmin Oława jest w czołówce w zatrudnianiu i wysokości pensji urzedników.
O nagrodach dla urzędników wolę nie wiedzieć...

2018-12-28 ~ Karolina ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gościu! Pan Bóg dał ci rozum i wolną wolę. Niczego nie musisz czytać i nie musisz brać udziału w żadnych dyskusjach na forach. Nie musisz też korzystać z rozumu. Możesz swój rozum wystawić na sprzedaż, jako zupełnie nieużywany, praktycznie jak nowy. Ale nie narzucaj innym swojego durnego postępowania i nie wypowiadaj się za administratora.

Temat jest bardzo aktualny i bardzo ważny. Byt mieszkańców Gminy Oława zależy od tego, jaki będzie efekt działania komisarza. Komisarz, wprawdzie formalnie reprezentuje rząd RP, jednak pełniąc obowiązki wójta reprezentuje interesy wszystkich mieszkańców gminy. Wszystko teraz zależy od jego umiejętności, zaangażowania i konsekwencji w działaniu, a mieszkańcy powinni go w tym wspierać, a nie wypisywać głupie komentarze, że to temat nieaktualny. To ty jesteś nieaktualny, jesteś tak nieaktualny-przeterminowany, że nadajesz się tylko do utylizacji.

A ty Jacku, jak masz coś do Rolfa, to zwracaj się do Rolfa, a nie do mnie.

2018-12-28 ~ autor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja nie wiem czy wojt robil przekrety bo to trzeba udowodnic,ale wiem jedno ,ze pracujace tam osobz to jedno wielkie nieporozumienie.Tam jak zadzwonisz to jak do stajni,nikt sie nie przedstawia,ton kobiet pracujacych jest conajmiej niemily o co chodzi ,czy one sa tam na sile.czy im nie placa. !! !

2018-12-28 ~ Do Jacka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chyba masz rację więc nie czytam tych zniemczonych pierdół.Ile można dajcie spokój jad i nienawiść.Sam wójt nie bawem wróci i taki będzie finał tej PiSowskiej maskarady i komisarza.Postawienie zarzutów nie oznacza winy jeszcze trzeba ją udowodnić,a tu klops niestety.Oj za jakiś czas znowu się obudzi i będzie pluł na wszystko w koło a jak dojna zmiana przegra wybory podwójne w 2019 to zaś żałoba.Ludzie opamiętania i do siego taniego roku

2018-12-28 ~ jacek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rolf płeć zmienił, że się podpisuje Karolina?

2018-12-27 ~ Lolek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wicewójt za 2017r zarobiła - 127 391,74 zł
sekretarz gminy za 2017r - 125 778.00 zł
Bogata gmina to i sowite pensje dla kierownictwa.

2018-12-27 ~ Kasiora ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skarbnik gminy Oława jest kobietą wyjątkowo pracującą i mimo że doba ma tylko 24 godziny pracuje na pełne dwa etaty i jeszcze zdąży pracować na dwie umowy zlecenia:
Za 2017 wg oświadczenia w BIP zarobiła :
127 391,74 umowa o pracę 1 etat w UG Oława
66 094,08 umowa o pracę 1/2 etatu ZONA Sp. z o.o.
61 084,70 umowa o pracę 1/2 etatu Flores Sp z o.o.
do tego dochodzą dwie umowy zlecenia :
52 494,00 Smile Sp. z o.o. i 2947,12 Zarzadzanie Sp. z o.o.


2018-12-27 ~ Karolina ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Gościu! Wbrew twoim odruchom wymiotnym temat jest dla mieszkańców gminy Oława niezmiernie ważny i będziemy go tu maglować do wiwatu, choćbyś miał się zarzygać na śmierć.

Poczytaj sobie na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców co się w tej gminie wyprawiało przez ostatnie dwadzieścia parę lat!

To był samorząd kryminalny i do tego, jak dotychczas, zupełnie bezkarny. Definitywne odsunięcie od władzy Kownackiego i jego sitwy ma dla mieszkańców olbrzymie znaczenie. Chcemy wreszcie mieć wreszcie normalne ulice i drogi w naszych miejscowościach - przyzwoicie utwardzone, oświetlone i bezpieczne. Chcemy wreszcie oddychać świeżym powietrzem, a nie trującymi i pylącymi wyziewami stanowickich fabryk. Chcemy, żeby budżet gminy (prawie 100 milionów rocznie) w całości służył wszystkim mieszkańcom, a nie tylko kryminalnym klikom. Chcemy, żeby Urząd Gminy nie był przechowalnią dla rodzin i kolesiów kliki Kownackiego za nasze pieniądze i żeby obsługiwał mieszkańców tak, jak to jest w innych normalnych gminach – szybko, sprawiedliwie i fachowo.

Więc ty sobie rzygaj, a my będziemy pilnować, żeby w naszej gminie wszystko się zmieniło, bo jest ku temu olbrzymia szansa.

2018-12-26 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Koniec tematu błagam temat do wyrzygu ile można słuchać tego

2018-12-26 ~ denis ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Już był jeden komisasrz w urzędzie gminy Oława p. Pryjda, wprowadzał zmiany nie zmieniając kadr.
Skutki znamy

2018-12-23 ~ do ulki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A został , oskarżony?, udowodniono mu coś ?, jak na razie nic więc przestań sadzić pierdoły, nie posądzaj jak na razie niewinnych i wesołych swiat!

2018-12-23 ~ Danuta ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak można wprowadzać zmiany z ludźmi , których zatrudnił Kownacki bo byli jego zaufanymi.
Jakoś w to niestety nie mogę uwierzyc .

2018-12-22 ~ Ulka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeśli dla ciebie korupcja to pierdoły, pic na wodę i fotomontaż, to gratuluję moralności.

2018-12-22 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skończcie te pierdoły pisać o tym wójcie , i tak to wszystko jest pic na wodę fotomontaż , kogo to interesuje ! Wcześniej czy pózniej i tak wróci na swój stołek i to jest pewne jak w Szwajcarskim banku! Ludzie nie jarajcie się tymi farmazonami , chyba tylko jedni ze Stanowic się cieszą co wyzywają od postkomunistów! Ludzie idą święta zajmijcie się czymś pożytecznym przygotowaniami do swiąt

2018-12-22 ~ Kasa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wicewójcina wykorzystała swoje 5 minut i została w urządzie na następne lata . Pokazała wszystkim -ja tu rządzę ! Bierze dobra kasę , ano bierze i o to tylko chodzi a nie o rozwój gminy i pomoc dla komisarza.

2018-12-22 ~ Dorota ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Piszą tu niektórzy, że to nikogo nie obchodzi. Jeśli 15 tysięcy mieszkańców Gminy Oława to dla nich nikt, to nieźle ich pogięło. Za rządów Kownackiego działo się w Gminie Oława bardzo źle. Obraz tego oddaje strona internetowa lokalnego stowarzyszenia mieszkańców „stanowice-marcinkowice.hpage.de”.

Afera goniła aferę, przekręt gonił przekręt i nie było na to siły, bo Kownacki miał ochronę lokalnej prokuratury. Prawa mieszkańców były deptane, żywotne potrzeby mieszkańców były bezczelnie ignorowane a wybory były oparte na korupcji.

Z powołaniem Komisarza rządowego w mieszkańców Gminy Oława wstąpiła nadzieja, że to wszystko się teraz zmieni. Że sitwa Kownackiego przestanie rozgrabiać majątek gminy, że budżet będzie realizowany uczciwie i po gospodarsku, że wszystkie ulice w miejscowościach gminnych zostaną profesjonalnie utwardzone i oświetlone, że gospodarka odpadami zostanie poprawiona, że sprawy mieszkańców będą załatwiane w Urzędzie Gminy szybko i sprawiedliwie itd. itd. Czy to się sprawdzi? Czy Komisarz poradzi sobie z sitwą? Zobaczymy. Na razie wszystko wskazuje na to, że da sobie radę.

2018-12-22 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Denis! Jesteś w błędzie! Zastępczyni wójta nie została na trzecią kadencję bo jej stanowisko nie jest obsadzane w wyborach i nie podlega kadencyjności. Ona pracuje w gminie na podstawie normalnej umowy o pracę, którą Komisarz może w każdej chwili wypowiedzieć, ale najpierw musi z tej pani wycisnąć całą wiedzę o tym, co się w gminie dotychczas było robione i jak było robione, gdzie są jakie dokumenty itd. Jeśli Komisarz uzna, że obecna wicewójt nie jest godna zaufania, jakim musi się cieszyć osoba na kierowniczym stanowisku, albo, że ma na sumieniu świadome współdziałanie w przekrętach Kownackiego, to ją zwolni i zatrudni kogo innego na to stanowisko.

2018-12-22 ~ Tadeusz ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Z czego będzie żył? Nad tym Janek powinien był zastanowić się zanim zdecydował się popaść w konflikt z prawem. A tak w ogóle, to co? Pracy nie ma w Polsce? Czy może Janek po tylu latach wójtowania i kręcenia lodów już nie potrafi uczciwie pracować?

2018-12-22 ~ ciekawski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Janek został wybrany na wójta zgodnie z prawem , złożył ślubowanie i nie może pracować , pozbawiony pensji bo ma przedstawione zarzuty korupcyjne, ale nie ma wyroku skazującego, to może trwać miesiącami a z czego będzie żył ? Polska to dziwny kraj!

2018-12-21 ~ Olawiak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale co to kogo

2018-12-21 ~ Denis ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jego zastępca mimo że wójta niema został na trzecią kadencję w urzędzie. Teraz to chyba wicekomisarz.
Niesłychane,że w całej gminie Oława czy nawet w powiecie oławskim nie było kandydata na wicewójta , jeżeli takowy już musi być.
Co to za nowe rządy nowego p.o. wójta z zastępcą dawnego wójta.
Już w gminie Oława rządził komisarz Pryjda wraz z Wojciechowskim i nic dobrego z tego nie wynikło dla nas mieszkańców.
Układ nowy p.o. wójta ( komisarz ) i dawny wicewójt nie wróży nic dobrego dla gminy.

2018-12-21 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co to kogo obchodzi, wszyscy doskonale już o tym wiedzą ,żadna nowina, tylko do czasu a jak wyrok bedzie uniewinniający z odsetkami oddadzą

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin