Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-11-28 ~ Leon ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
3 0

Cena benzyny


Czy ktoś może wie dlaczego cena litra benzyny 95 w Oławie to 5,06 zł poczs gdy w Jelczu-Laskowicach na Orlenie to 4,6 zł?
ilość ostatnich komentarzy: 19.
2018-12-04 ~ Neonardo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Z19DTH chodziło mi, że dwie stacje Orlenu i Shell trzymają zawyżoną cenę w Oławie, gdzie w Jelczu to samo paliwo jest tańsze. I w Oławie stacje benzynowe się zmówiły i nie konkurują na ceny.

2018-12-03 ~ Z19DTH ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Neonardo, ale Jelcz i Oława to różne miasta więc nie można mówić o zmowie cenowej w obrębie jednego miasta...

2018-12-03 ~ Neonardo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wczorajsza sytuacja: litr ON na stacji Orlen w Jelczu-Laskowicach 4,89 zł a litr ON na stacji Orlen w Oławie 5,32 zł. Sytuacja w Oławie zasługuje na skargę do UOKiK odnośnie zmowy cenowej na terenie miasta ...

2018-12-02 ~ internet ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Problem jest raczej globalny;
,,Polska jest jedynym państwem w Unii Europejskiej, gdzie cena detaliczna oleju napędowego wzrosła zarówno w odniesieniu do poprzedniego tygodnia, jak i miesiąca. Diesel w Polsce, pomijając podatki, jest jednym z droższych w całej Unii.

Według ostatnich danych Komisji Europejskiej, w 27 z 28 unijnych krajów cena oleju napędowego spadła. Średnio było to 3,5 eurocenta, czyli 15 gr.''

źródło; internet

Leon - odpowiadając na Twoje pytanie - jedni zostawiają sobie więcej inni mniej w kieszeni po sprzedaniu paliwa.
..... , i żadnej zmowy cenowej nie ma.

Wykańczają nas podatki ...... , chociażby na 500+ , itd.

2018-12-01 ~ pb 98 ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Leon - nie mam pojęcia , bo Pb 98 tankuję

2018-12-01 ~ Do stylowego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jak przestanie cię utrzymywać ojciec to przyjdziesz do mnie po pracę. Pomimo tego, że staram się dać ludziom zarobić to będziesz pierwszym który będzie latał za podwyżką - bo paliwo drogie.

2018-12-01 ~ do Stylowego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Stać , cię na to super , bo nie wszystkich Polaków i FRANCUZÓW zwłaszcza TERAZ !! !!

2018-12-01 ~ Stylowy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A co mnie to obchodzi, kto patrzy na ceny benzyny na stacji, się jedzie i tankuje, 40 gr w dół czy do góry. Bez sensu, nie dbam o takie detale

2018-11-30 ~ Do kierowcy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W czym jest problem czas najwyższy abyśmy my Oławienie skrzykneli się do kupy i zrobili to samo, może to nauczy naszych właścicieli stacji

2018-11-30 ~ kierowca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brzeg swego czasu ( jakieś 3 - 5 lat wstecz) miał jedno z najdroższych paliw w Polsce. Pamiętam strajki od zaprzestania tankowania po kupowanie litra paliwa i płacenie " miedziakami". Jak widać od dłuższego czasu - opłacało się .

2018-11-30 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wydaje mi się,że to jednak zmowa ! Myślałem że jak powstanie LOTOS za przejazdem będzie taniej!Niestety teraz to nie ma już znaczenia . Fakt wszystkie miejscowości w koło BRZEG , SIECHNICE, LASKOWICE, RADWANICE ,nawet i we WROCŁAWIU ceny paliw na ORLENIE są niższe! Wydaje mi się że narzucili marżę i tego się trzymają . Przydałby się kolejny konkurencyjny operator paliw , może kiedyś powstanie jak MAC , czy powstające KFC. Może opuścili by właściciele stacji na marży ?

2018-11-30 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przychodzi krasnoludek do baru ... pyta ile kosztuje kropla piwa ?
-- nic pada odpowiedź
-- więc proszę mi nakapać cały kufel .....

2018-11-29 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Fakt, faktem, Oława jest najdroższym miastem w rejonie. Taniej jest w J-L, Brzegu, Siechnicach. Wszędzie poniżej 5 zł. I jeśli to faktycznie nie jest zmowa, to bardzo nieprawdopodobny przypadek... Bo jeśli gdzie indziej można sprzedawać tańsze paliwo, to czemu w Oławie nie?
Ja rozumiem, że przy detalicznych zakupach paliwa, te groszowe różnice nie robią dużej różnicy, ale zgodnie z przysłowiem "ziarnko do ziarnka", choć w tym przypadku kropla do kropli i się zbierze...
Przydałaby się lokalna akcja w stylu - nie tankuję na oławskich stacjach. I to nie przez jeden dzień, a jakiś dłuższy bojkot.

2018-11-29 ~ do agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Usiądę z zadumą.

2018-11-29 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Temat wałkowany od dawna na wielu Oławskich forach! Powód prosty . Oława otrzymuje paliwo od innego dostawcy , nawet ORLEN! Brak konkurencji i zmowa cenowa. Teraz LOTOS I ORLEN to jeden grzyb! Skoro brak konkurencji, można łoić ~! W Jelczu jest nawet głupia stacja paliw INTERMARCHE . u nas nie ma żadnej konkurencji, SHELL jest jeszcze droższy!

2018-11-29 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
co zrobisz jeśli odkryjesz powd róznicy w cenie ?

2018-11-29 ~ Old school ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Od 10 lat jeżdżę tankować do Jelcza bo to tylko 12 km a różnica znaczna. Czy gorsza niż w Oławie nie wiem, nie pijam .

2018-11-29 ~ mieszkaniec 55+ ( gość forum ) zgłoś naruszenie
słuszna uwaga ,tez to zauwazylem bedac w Jelczu.Zaden z ajentow w Oławie nie obniza bo i po co,jeden drugiego podglada z cenami i trzymaja wszyscy taka sama.Nie wiele osob tanakuje pelne zbiorniki i oni wiedza ze po 10 litorow nie beda ludzie jechac specjalnie do Jelcza.

2018-11-29 ~ Z19DTH ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak, bo cena litra benzyny 95 w Jelczu-Laskowicach na Orlenie to 4,6 zł, a w Oławie to 5,06 zł.

A dlaczego na Orlenie na Opolskiej inne ceny niż obok Kauflandu, a te się różnią od cen we Wrocławiu, przy autostradzie, w Brzegu itd... Więc kto odpowiada za ceny paliw?

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin