Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-11-24 ~ Do wszystkich ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
1 1

Uwaga SMOG


W Olawie najbardziej zatrute powietrze ,nie wychodzcie z malymi dzecmi na spacer,nie otwierajcie okien !! Bo sie trujemy zabojczym powietrzem !! Uciekajcie poza miasto chociaz na chwile, zeby oddetchnac swiezym powietrzem !! !! !! !! !! !!
ilość ostatnich komentarzy: 29.
2018-12-01 ~ Znawca ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To jest czadź

2018-12-01 ~ do "znafcuw" ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Teraz ( godzina 15 : 40 ) to jest mgła czy smog kurrła go mać ?

2018-11-29 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ci od zanieczyszczen ....szczepionek... smóg na niebie niby rozpylają coś samolotami --to niestety obywatele mają prawo wyborcze... i to oni wybierają też włądzę pod wpływem zanieczyszczeń...w oparach smug rozpylanych przez samoloty... i pewnie po powikłaniach poszczepiennych ...
dla tego jest jak jest ...
na szczęście tacy debile żyją też w Rosji ...Niemczech ,,, wszędzie więc nie tylko my Polacy mamy ich w społeczeństwie

2018-11-28 ~ wiem do mietka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mietek znam temat, jakoś początkiem lat 80 - tych , na pewno wcześniej niż 82 r. była propozycja podłączenia tego osiedla ( 2 duże bloki w kształt litery L ) do przyłącza gazowego. Sprzeciw wyraziły 3 stare rodziny które były tam pierwsze po wojnie i poczuwali się do najważniejszych w tym czasie. Szlag trafił gaz po raz pierwszy. Młode małżeństwa walczyły o gaz to odpowiedź była prosta, że trzeba zamknąć główną drogę wtedy Gagarina, teraz Kutrowskiego a miasto nie może sobie na to pozwolić. Zostało jak zostało ludzie od 35 lat biegają z butlami gazowymii palą tym co kupują na oławskich składach opałów. Sytuacja ma się zmienić wkrótce. Należy się jednak mocno walnąć w łeb aby myśleć, że te 5 kominów generuje smog w mieście. Ktoś kto ma trochę oliwy w dyni wie, że kopci się przez chwilę wyłącznie podczas rozpalania ( tak jak wasze 30 letnie Diesle z DDR ) , potem dym jest już " normalny" tak jak zawsze - od wojny po dziś dzień w Oławie , Stolicy, Gdańsku ,Krakowie.

2018-11-28 ~ do Mietka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chłopie nie mieszkam tam więc odbij ode mnie osobowo. Nie graj cwaniaka w tym temacie tylko jak się nudzisz to przejdź się po ludziach, a najlepiej zadzwoń do UM i się dowiedz dlaczego nie mają a już lepiej dlaczego nie mogli? Na jednym z budynków w 77 roku wisiała tabliczka do wyburzenia, tabliczki nie ma a ludzie mieszkaja nadal od 40 lat , w większości ci sami . Najbliższa możliwość przyłączenia gazu to budowa ronda, bo budynek który miał już nie istnieć 40 lat nagle będzie remontowany.

2018-11-28 ~ do agi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ty nawet nie wiesz kim jestes facetem cyz kobieta!O o czym tu mowic a juz napewno nie dyskutowac nie wiadomo z kim biedaku !!

2018-11-28 ~ Mietek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciekawe bo wszystkie budynki, łącznie z galerią na Lipowej i tym nowym szeregiem mają gaz, w drodze biegnie gazociąg.
Czy myślisz, że gazownia lub miasto zrobi Tobie przyłącze za darmo?
Jeden budynek na sto nie ma gazu bo zapewne nikt wcześniej nie chciał i robisz wielkie Halo.
Piszesz do gazowni wniosek o przyłączenie i za 3 miesiące masz gaz u siebie w mieszkaniu.
Nie pisz bzdur, że w Oławie nie ma gazu sieciowego bo wszyscy co chcieli to mają, a Ci co się nie postarali, albo nie chcieli mieć, to nie mają.

2018-11-28 ~ jeszcze ja do Mietka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mietek fest ty wykolejony jesteś. Chłop na swoje żądanie rozkopie ulice i podepnie się do gazu, tak ? Mam znajomego na skrzyżowaniu Lipowej z Kutrowskiego i tam nie ma gazu ani na Lipowej ani w tym budynku przy Kutrowskiego, ciut dalej w tym dużym budynku przy słynnym już zamkniętym " sklepie u komunisty " już jest. Dwa budynki dzieli od siebie 50 kroków.

2018-11-28 ~ do Mietka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mówię o tej Lipowej przy której stoi Galeria , nie o tej w stronę Siedlec.

2018-11-28 ~ Mietek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciekawe, bo mieszkam na Lipowej i mam gaz.
Część sąsiadów ma piece gazowe.
Jak się nie chcesz przyłączyć to może i nie masz gazu.

2018-11-27 ~ do Mietka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na Lipowej nie magazu i nigdy nie było, gaz jest na Kutrowskiego.

2018-11-27 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
zaczynają się epitety ,,, ja jestem jaki jestem a ty z powodu braku argumentów merytorycznych dysponujesz tym co wyniosłeś z domu czyli epitetami .. ojciec matkę nazywał matka ciebie teraz ty używasz tych samych epitetów ...

2018-11-27 ~ do agi ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale ty glupi jestes,zawsze piszesz bez sensu i nie na temat!Idz czlowieku do dobrego psychiatry !!

2018-11-27 ~ Mietek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na Lipowej jest gaz i na Kilińskiego podejrzewam, że też.
Gaz może jest i drogi, ale wystarczy wymienić stary piec węglowy na nowszej generacji ze sterowaniem i nadmuchem powietrza, a już poprawi się jakość spalania i oczywiście używać węgla trochę lepszej jakości.
Miały być jakieś dopłaty za wymianę pieca.

2018-11-26 ~ do Mietka i nie tylko ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chłopie a co mieli zrobić biedni ludzie ( nie patologia ) z Lipowej czy Kilińskiego ? Gazu ziemnego nie ma, możliwości podłączenia się do ciepłowni też. Uwierz mi, że ci ludzie nie chodzą po śmietnikach i nie zbierają śmieci do palenia bo to normalne rodziny jak ja czy Ty. Kominiarza widzą mało kiedy, stan węgla również jest jaki jest wiec z komina dymi, dymiło i będzie dymiło. Z tego co się orientuję większość wymienia lub będzie wymieniało piece na ekologiczne lub gazowe ( po przyłączeniu ).
Powodu smogu szukajcie również, w wiecznie zakorkowanej Oławie, połowę tych ropniaków nie dopuściłbym do użytku, nie wspominając o 40 letnich Autosanach. Pójdzie taki jeden z drugim i całymi tygodniami pali śmieci na działce a potem przy piwie żali się jak mu na Kilińskiego generują smog. 100 kominów w mieście powoduje SMOG odczuwalny w centrum miasta, na Chrobrego, 3 Maja i Rynku ...Brawo.

2018-11-26 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
oławianka a co niby w domu filtry pozakładałąś i powitrze czyste masz ??
główka czasami nie boli ...głosy słyszysz ,,, czy marsjanie cie przypadkiem nie atakiują ??
powietrze dokładnie macie to samo w domu co na zewnątrz ,,, wasza hata to nie kabina ciśnieniowa w samolocie czy łodzi podwodnej ..... to ma bezpośrednie połączenie z atmosferą

2018-11-26 ~ olawianka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tylko dymi,a nie slyszales oststnio jak podtruwali ludzi !Niby awaria,na Wiejskiej,Sobieskiego wieczorem nie ma szans na wyjscie na spacer z psem,bo dusi !! !

2018-11-26 ~ Mietek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ciepłownia też dymi, mimo zapewne stosowania filtrów, cudów nie ma. Tylko że jest to w ograniczonym zakresie, dlatego powstała w polu a głupi ludzie kupili tanie działki pod nosem ciepłowni.
Domki jednorodzinne te stare dymią na potęgę (chyba że ktoś wymienił piec).
Wystarczy wyjść na Lipową, Broniewskiego i inne stare osiedla.

2018-11-26 ~ do Mietka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wiekszej bzdury nie slyszalam ,jedz na Wiejska,Nowy Otok gdzie jest komin cieplowni miejskiej ,i troche wieczorem poodchychaj !! !Niedawno czarny dym z cieplowni ogarnal Nowy Otok ,dzieci do domu wrocily z czarnymi nosami ,a psy smierdzialy dymem !! Ty czlowieku nie wiesz co piszesz !! !O jakich ty kopciuchach piszesz okolice strazy pozarnej osiedle nowych domow, a przejsc sie nie da wieczorem bez maski !! !! !

2018-11-26 ~ Mietek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Urząd Miasta ma centralne ogrzewanie, więc nie dymi, do kogo macie pretensje o ten SMOG.
Winne są stare kopciuchy - piece na węgiel bez nadmuchu.
Nie musi być podajnik, już sam nadmuch i sterowanie powoduje inną jakość spalania.
W tej chwili wsypuje babcia wiadro węgla, zamyka dopływ powietrza i kisi ten węgiel aż się wypali, a dym widać na kilometr.
Jedźcie do Domaniowa, czarno, smród, że wioską ciężko przejść. Większość kopci w starych kopciuchach.
Ruch samochodowy tam minimalny, więc nie ma innych źródeł zadymiania.
Za SMOG winne są tylko i wyłącznie piece starego typu.2018-11-26 ~ Tola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wiekszosc to ciemnota ,jak zwykle nie widza problemu!Dane ze 40tzs.ludzi umiera to zaden problem.Ciesz sie ,ze zyjesz ciekawe jak dlugo,a ile dzieci i mlodych ludzi umiera na raka !! !ile malych dzieci i mlodych ludzi choruje na raka !! Jak myskicie skad to sie bierze, wlasnie z powietrza ciemnogrodzie !! !

2018-11-25 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
w końcu ciemnota to niby na kogo ma głosować debil jak nie na BBS ?
po to się urabia masy aby zdebilały w tedy debile głosują na BBS//// i BBS ma władzę na nieszczęście nad wszystkimi nie tylko nad debilami ...

2018-11-25 ~ kornel ( gość forum ) zgłoś naruszenie
ale na fb urzędu miasta napiszą, że jest bardzo dobre powietrze i w ogóle jest super, a ciemnota dalej będzie głosowała na bbs

2018-11-25 ~ maluczki taki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pojecie SMOG - jakie to trendy :) 20 lat temu po ulicach jeździły Stary, Jelcze i Kamazy, nie wspominając o flocie PKS w postaci 20 letnich przegubowych Ikarusów, Sanoków i Autosanów . Huta Oława leciała pełną parą, podobnie jak Erg i słynne " białe dachówki" w Siechnicach...Wtedy było ok ? Żyjemy ?

2018-11-25 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
brawo gościu ... kiedyś Odra to ściek ... dosłownie szambo dziś najwyższa klasa czystości podobnie powietrze .. we łbach wam się przewraca ... -- debil przez chustę sie musi oddychać ... no pojebany na maxa

2018-11-25 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chyba ten wasz SMOG , to wawelski , nie przesadzajcie , dawniej nikt o tym nawet nie mówił a ludzie żyją , mam babcię ma ponad 95 lat i trzyma się super!Maseczki bez przesady SMOG WAWELSKI !! !! -HA HA!

2018-11-25 ~ smog ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Byłam dzisiaj rano na spacerze z psem jeszcze zanim mgła się nie podniosła.Jakość powietrza jest tragiczna. Z trudem mi się oddychało, dobrze, że miałam chustę,którą się przesłoniłam.Kupiłam właśnie maski dla całej rodziny, bo inaczej się nie da.

2018-11-24 ~ ktoska ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na wiosce pali kilka domow i wszystko sie rozchodzi i nie ma tyle samochodow .A Olawa siedzi w dole i to nigdzie sie nie rozprzestrzenia tylko zostaje w naszych mieszkaniach a co najgorsze w plucach i nie tylko !! !! !! !

2018-11-24 ~ Walerian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
A na wioskach jeszcze gorzej, winni są palacze w starych piecach.
Biedota z komunalki pali w starych kopciuchach i przez to smog, a 5 metrów dalej rury z ciepłowni biegną.
Zakazać palenia w starych piecach to powietrze się poprawi.


Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin