Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-11-19 ~ kaśton ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
5 1

Przejazd na Wiejskiej


Zróbcie coś na wiejskiej z przejazdem kolejowym czy nie da sie zrobic jakiegos wiaduktu zeby puscic auta górą?
Korki sie robią non stop az za nowy otok jak szlaban się opuści, to samo jest w drugą stronę od kauflandu nie ma jak jechać aut coraz wiecej i sie stoi i czeka az cztery pociagi przejadą jeszcze glupie przejscia dla pieszych zaraz przy torach kolejowych.
Czasami samochody blokuja ruch i przejazd kolejowy, bo stado pieszych spaceruje po pasach zaraz za przejazdem.
ilość ostatnich komentarzy: 22.
2019-01-17 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
po co kupowaliście działki budowlane za torami czyli za działkami za miastem Oława ?? Bo obecny burmistrz tam mieszka i miasto pompuje tam kasę na te pola pod wiatrakami ,gdzie dmucha ? wieje ,że łeb urywa w dni wietrzne :)
głupi zawsze jest pazerny sprzedaj to co tam masz i przeprowadź sie do mista -- wiaduktu nie będzie jest za drogi ... a to jedyne rozwiązanie ... tam zawsze będzie wypizdowo... Oława tego eksperymentu za torami nie udźwignie zobaczycie co będzie kiedy burmistrzem zostanie ktoś kto mieszka z innej strony Oławy :) tam dopiero pojawią się inwestycje z waszej kasy :) --- a place pod wiatrakami wraz z byłym burmistrzem Frischmanem (tak się to powinno nazywać) za torami będą slamsami bez inwestycji miasta Oława .

pazerny zawsze traci !! ! na polach zawsze będą slamsy ... slamsy w błocie ... za torami stare ujęcie wody dla Oławy tak to na górce na polach za Oławą ma sens ale nie działki budowlane w ,tóre pompuje kasę miasto Oława

2019-01-09 ~ Basiks ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry tekst Britney😁😂🤣

2019-01-09 ~ #valerian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
serio ?? "któryś baran straci życie to się nauczy przestrzegać czerwonego światła." to jak britney spears, ktora mowila ze "Jestem za karą śmierci. Przestępca powinien mieć nauczkę na przyszłość :D

2019-01-07 ~ do aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
aaa ,myślę, że najwyższa pora aby wyjść poza swój pokój w mieszkaniu rodziców. Od Osiedla " za torami" o którym mowa do wiatraków jest 2,5 km + Gaj Oławski po drodze. To, że z twojego pokoju widać wiatraki, nie oznacza, że są tuż za Oławą,poproś rodziców aby ci zrobili wycieczkę w tamtą stronę,będziecie mieli o czym gadać z podniety aż do Wielkanocy.

2019-01-05 ~ Karać wieśniaka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Na Wiejskiej dalej górują wieśniaki.
..... , czerwone światło świeci , rogatki opadają , a Wieśniak jedzie.

2018-11-25 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
po co kupowaliście działki budowlane za torami czyli za działkami za miastem Oława ?? Bo obecny burmistrz tam mieszka i miasto pompuje tam kasę na te pola pod wiatrakami ,gdzie dmucha ? wieje ,że łeb urywa w dni wietrzne :)
głupi zawsze jest pazerny sprzedaj to co tam masz i przeprowadź sie do mista -- wiaduktu nie będzie za drogi ... a to jedyne rozwiązanie ... tam zawsze będzie wypizdowo... chyba ,że tam Kuwejt zainwestuje ale po co miałby inwestować ? Oława tego eksperymentu za torami nie udźwignie zobaczycie co będzie kiedy burmistrzem zostanie ktoś kto mieszka z innej strony Oławy :) tam dopiero pojawią się inwestycje z waszej kasy :) --- a place pod wiatrakami (tak się to powinno nazywać) za torami będą slamsami bez inwestycji miasta Oława .

2018-11-24 ~ Walerian ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zlikwidować szlabany, zostawić tylko światła, albo znak STOP, któryś baran straci życie to się nauczy przestrzegać czerwonego światła.
Policji w tym mieście nie widać, kierowcy za nic mają przepisy. Mandaty są śmiesznie niskie.
Wychodzi na to, że tylko frajerzy przestrzegają przepisy ruchu drogowego.

2018-11-21 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Do człowieka różnych nicków, ostatnio ~ DO Z19 DTH. O organizacji ruchu w mieście niech świadczy fakt, że korki jeśli nie znikają, to znacząco maleją po tym, jak wyłączy się sygnalizacja świetlna. Jest ona tak zestrojona, że generuje zatory. W mieście albo nie ma nikogo świadomego, kto odpowiada za ruch drogowy, albo jest to osoba całkowicie niekompetentna, na co dzień poruszająca się co najwyżej rowerem. Powinna dziwić, choć w sumie nie dziwi, postawa lokalnej policji, która nie wpływa na usprawnienie ruchu w mieście. A punktów do drobnej zmiany, które ułatwiłyby poruszanie się jest multum. Już samo przemalowanie pasów w kilku miejscach upłynniłoby ruch. Tylko po co? Po co ułatwiać, skoro można nie ułatwiać, a jeszcze do tego mandaty wlepiać... Bo to jest jeszcze cały czas postawa naszych służb i władz. Policja nie jest od pomagania, jest od karania. Władza też jest od nakazywania, a nie wysłuchiwania obywatela.
Absurdy drogowe jeszcze tvn turbo nagrywa? Bo od razu trzeba do nich sprawę zgłosić.

2018-11-21 ~ problem dla UWAGI ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tyle gadania a jeszcze nikt nie zadzwonił pod numer alarmowy programu Uwaga ! Przyjedzie ekipa, ustawią kamery na całą dobę , nagrają ciekawe sytuacje i "na żywo" będą rozmawiali z władzami Oławy, PKP i mieszkańcami . Temat ruszy od zaraz... Oni policzą dokładnie ile czasu czeka się na przejazd pociągu, zmierzą ile metrów ma korek w każdą stronę, wyłapią łamanie przepisów pieszych oraz kierowców a na końcu podsumują, że trzeba mieć nawalone w głowie by przejście dla pieszych robić tuż za rogatkami. Ta osoba której ustąpi się miejsca na pasach a samemu zginie na torach będzie pierwszą która z wypiekami na twarzy zrelacjonuje tę katastrofę. Działajmy.

2018-11-21 ~ DO Z19 DTH ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Proszę mnie nie porównywać do człowieka o imieniu ROLF! Nie mam nic z nim wspólnego i pozostali którzy poświęcili swój własny prywatny czas również ! Nigdy , nie podzielaliśmy jego opinii i nie będziemy podzielać! Przedstawione przeze mnie fakty są autentyczne , czy tego chcemy czy nie . Trudno teraz dyskutować co jest słuszne, a co nie! Po której stronie powinno być przejście i ścieżka rowerowa . Niestety nauczmy się wreszcie przestrzegać zasad i przepisów o ruchu drogowym i stosujmy się do nich a z pewnością ułatwi nam poruszanie się po zakorkowanej Oławie. Na alternatywę przyjdzie nam poczekać z obiecankami i wizualizacjami do kolejnych wyborów , co do obwodnicy i mostu pewnie też ! Niestety w chwili obecnej ani władze miasta , PKP, i właściciel drogi nie są w stanie nic racjonalnego zaproponować mieszkańcom!Pozostaje nam jedynie czekać ile lat?, trudno na obecną chwilę powiedzieć!

2018-11-21 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ Antymaruda, a może zawrócić, objechać świat dookoła i wjechać do Oławy z drugiej strony? Bo rozumiem, że jadący od strony miasta do którejś z hurtowni/firm/sklepów znajdujących się zaraz za przejazdem będą objeżdżali miasto, najlepiej A czwórką.
Przyczyn tego, co się na przejeździe dzieje, jest kilka. Pierwszą i niepodważalną jest fatalna koncepcja usytuowania przejść dla pieszych zaraz przy rogatkach. W tym jednego z DDR. Kolejną jest czas, jaki upływa od opuszczenia rogatek do przejazdu pociągu. Ostatni, jaki zmierzyłem, to ponad cztery minuty. W cztery minuty drogą może przejechać co najmniej kilkadziesiąt pojazdów! Chyba nigdzie w cywilizowanej Europie nie ma tak długiego czasu oczekiwania przed przejazdami. Choć czas ten wynika pewnie z tego, że w Polsce przepisy są po to, by je omijać. Tutaj dochodzi zachowanie kierowców, który ignorują czerwone migające światło oznaczające bezwzględny zakaz wjazdu. Tutaj nam bliżej do Rosji. Brakuje tylko tego, żeby trzeba było instalować wysuwające się z jezdni zapory blokujące wjazd (jak ktoś nie wie, polecam filmiki na YT). Dochodzi do tego dość wysoka awaryjność sprzętu i t nie tylko spowodowana przez kierowców.
Absurdalne jest przerzucanie ruchu rowerowo pieszego z jednej strony drogi na drugą zaraz przy przejeździe. Nikt nie pomyślał, że po otwarciu szlabanów ruszy ruch, w tym piesi, którzy wejdą na jezdnię? A że mają pierwszeństwo, to samochody muszą się zatrzymać, co powoduje to, że z reguły któryś zostanie na torach. Okej, wjazd jest zakazany, jeśli nie można zjechać, ale przejść nie widać, bo są niżej za przejazdem. Czy nie dało się odkupić posesji położonej tuż przy torach od jej właścicieli, zaproponować im lokalizacji w mniej uciążliwym miejscu i nie wygłupiać się z podwójnym przejściem? Ruch na drodze jest coraz większy, bo miasto rozrasta się w stronę Strzelina. Równocześnie szlak kolejowy należy do najbardziej uczęszczanych w kraju i w godzinach szczytu pociągi przejeżdżają tam co kilka minut. Więc ruch się blokuje. Powstają korki sięgające co najmniej do połowy ulicy Strzelnej, Lipowej, a od drugiej strony do Otoku. Podejrzewam, że mogą być większe. Więc to miejsce aż prosi się o stworzenie przejazdu bezkolizyjnego w postaci wiaduktu lub tunelu. Niestety nasi włodarze, co było gdzieś wspominane, przenieśli na planach wiadukt z Opolskiej i się nie zmieścił, natomiast tunelu nie rozważali, bo nie mają w tym praktyki. Czyli - nie da się i co nam zrobić... Wiadukt faktycznie byłby problematyczny, gdyż odciąłby od drogi stację paliw i wjazdy do firm i na osiedle lub uczynił je bardzo komplikowanymi. Tunel jawi się prostszym i możliwym rozwiązaniem, jednak miałby ograniczenia, co do gabarytów pojazdów, jakie by się w nim zmieściły. I tu dochodzi sprawa obwodnicy miasta, która zbyt duże auta mogłaby przejąć. Do tego dochodzi całkiem świeża modernizacja szlaku kolejowego, niedawny remont drogi i mamy sprawę odłożoną, jako pieśń przyszłości na bliżej, a właściwie dalej nieokreślony termin. Czyli pozostanie nam się męczyć i cieszyć, że statystyki wyglądają dobrze. Bo papier przyjmie wszystko. Niestety na tym przejeździe musi dojść albo do tragedii, albo mieszkańcom i przejeżdżającym w końcu puszczą nerwy i rozpoczną się akcje blokowania przejazdu, by zwrócić uwagę na jego fatalne funkcjonowanie. Innej możliwości w tej chwili nie widać.

2018-11-21 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zgadzam się z Wami.
Polscy kierowcy bardzo lubią łamać przepisy, wjeżdżają na maxa dopóki szlaban się nie zamknie nie patrząc że wcześniej już mrugają światła.
Druga sprawa to wjeżdżanie na przejazd jak nie można z niego zjechać, to jest mocna bolączka Polaków, to samo dotyczy się skrzyżowań. Stoi korek to obowiązkowo skrzyżowanie jest zablokowane i z Paderewskiego nie można wyjechać, nagminny przypadek.
Szkoda gadać, nasza policja nie lubi się wykazywać, faktycznie bloczków zabrakłoby w jeden dzień.

2018-11-21 ~ Z19DTH ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oooo, widzę tu wypowiedzi godne Rolfa "my, obywatele, obserwowaliśmy i mamy baczenie, bo nagrywamy telefonem..." Ale nie o tym. Dlaczego wszyscy bronią się przed przyswojeniem sobie jednej i niepodważalnej zasady, dotyczącej zachowania na "przejazdach kolejowych" - to proste!

1. Zatrzymujemy się przed przejazdem JUŻ wtedy gdy zaczyna świecić, mrugać, pulsować sygnalizator świetlny - czerwone. To oznacza STOP, a nie zamykające się szlabany.

2. Ruszamy i wjeżdżamy dopiero wtedy gdy w/w światła po podniesieniu szlabanu przestaną "świecić" - NIE PRĘDZEJ !! !

Czy tak trudno pojąć tą prostą zasadę...?

2018-11-20 ~ do hmmmmm! ( gość forum ) zgłoś naruszenie
My czyli ludzie , mieszkańcy Oławy, a nie żaden patrol!Chcieliśmy wystąpić do władz miasta i policji mając nie zbite dowody , jednak po obserwacji kilkudniowej po kilkadziesiąt minut dziennie w kilkanaście osób prawda okazała się niestety inna i nie do końca bez winy naszej pieszych, rowerzystów i kierowców! Póki co przejazd i ścieżka rowerowa jest po LEWEJ STRONIE , a nie po obu stronach! Zauważ jak zachowują się rowerzyści , piesi , działkowcy łażą jak święte krowy !Mało do tego nie przeprowadzają rowerów przez pasy ale jadą na oślep! Ruch ma się odbywać pieszo rowerowy póki co, po lewej i co z tego że działkowiczom nie po drodze! Kierowcy też jadą jak bóg da!,niektórzy na oślep ! Dowód nie dawno pani , która rzekomo wystraszyła się pociągu , mimo iż szlaban był jeszcze otwarty WYSTRASZYŁA SIĘ POCIĄGU !- MOIM ZDANIEM PARANOJA ! , COFAĆ NA PRZEJEŻDZIE - UPS !- AWARIA! Powiem jedno po obserwacji przez kilka dni nie wiem iż gdybym był policjantem to uwierz chcesz czy nie - brakło by bloczku z mandatami zarówno dla pieszych , rowerzystów i kierowców! Monitoring jest ale czas najwyższy nauczyć się trzeba przestrzegać przepisy ruchu drogowego a nader wszystko niepisaną zasadę wzajemnego zaufania. Natomiast nie ulega najmniejszej wątpliwości iż Oława się rozrasta w tamtym kierunku jednak na tym przjeżdzie nie ma możliwości innego rozwiązania na chwilę obecną! Alternatywa jakaś tam jest w planach ale to bardzo odległa sprawa i nie łatwa i zanim w ogóle powstanie to niestety wina jest po stronie wszystkich niestety jest tez wina miasta ale to inny temat

2018-11-20 ~ Hmmmm ( gość forum ) zgłoś naruszenie
My czyli kto?Patrol obywatelski? Kogo reprezentujesz?
Nie do końca się z Tobą zgadzam. Można przejechać rowerem tuż przed torami od strony miasta, bo oprócz przejścia dla pieszych jest tam wytyczony przejazd dla rowerów o czym świadczą znaki pionowe i poziome.Piesi i rowerzyści nie są odpowiedzialni za takie rozmieszczenie przejścia.
Osiedle się rozwija,jest więcej aut, ale też i więcej pociągów. Rano od ok 7.25 do 8 robi się korek, to samo po południu i wieczorem. I nie jest to wina kierowców, tylko wzmożonego ruchu na torach.
Przez przejazd można przejechać dopiero wtedy, gdy rogatki są w pozycji pionowej.Nie wcześnie. Wg Ciebie kierowca się zagapił, a może właśnie zachował się prawidłowo.
Co do przejazdu na czerwonym świetle,to może w końcu czas na wykorzystanie zapisu z monitoringu i wystawianie mandatów tym, co łamią przepisy.

2018-11-20 ~ Do Mańka!!! ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Podnieść ceny w galerii , co to za bzdurne rozwiązanie chłopie -mus denken !! !!
Na chłopski rozum , wszystko z tym przejazdem jest ok!
Problem polega na zupełnie czymś innym, widziałem , stałem , obserwowałem przez kilka godzin i wyrywkowo przez kilka dni razem ze mną kilka osób , na zmianę .
Nie było by korków gdyby i tu nie bronię ani POLICJI (która częściowo ma rację)
Nie bronię też PKP , którzy również (częściowo mają rację)
Kiedy zapala się przy tym nieszczęsnym przejezdzie mrugające czerwone światło -samochody jadą nadal! A jeszcze ja , może zdążę , tylko ja . Czynność tą powtarza kilkanascie samochodów na czas obserwacji i nagle pojawia się problem UPS! - Szlaban a właściwie jego czujka odbiera sygnał ,ze coś jest nie tak! Maszynista również dostaje sygnał iż przy kolejnym przejezdzie jest jakaś awaria i pociąg zwalnia do minimum ale to jest tylko pociąg ! Szlabany w górze , mrugają swiatła , auta jadą dalej itd. Kolejna sytuacja po otwarciu szlabanu pierwsze auto zamiast jechać , kierowca zagapił się , auta trąbią i powoli zamiast przejechać miało by kilkanaście aut przejeżdża kilka (dokładnie cztery), po czym znów zaczynają mrugać światła i sytuacja się powtarza i tak o każdej porze dnia a zwłaszcza w godzinach szczytu, tragedia. Przy jednej awarii korki tworzą się do mostu na strzelnej , zaś z drugiej strony prawie do Gaju ! Sytuacje mają miejsce kilka razy na dobę bez przerwy! Urządzenie zamykające po kilku awariach zaczyna szaleć stojący kierowcy w korkach widzą ,ze coś jest nie tak i zaczyna się nerwówka i zwalanie winy na PKP, BURMISTRZA itd . Widzę ,że niektórzy kierowcy nie potrafią niestety poruszać się po ulicach . Mamy kilka takich sytuacji nagranych telefonem i tu muszę przyznać niestety winę kierowców! Kolejna sprawa to piesi i rowerzyści którzy mimo przejscia po lewej stronie poruszają się jak święte krowy jak chcą i którędy chcą . Jedną i drugą stroną jak się uda! Dyskusyjną sprawą jest ,że przejście dla pieszych i ścieżka rowerowa jest po złej stronie jeśli chodzi o działkowców , trudno wystarczy dostosować się do tego ale nie ! Ścieżka rowerowa przed przejazdem urywa się i należy (PRZEPROWADZIĆ ROWER PRZEZ PASY! , NIE PRZEJECHAĆ )Na tym właśnie odcinku podczas obserwacji doszło do kilku ekscesów spowalniających ruch samochodów . Pieszy oczywiście ma pierwszeństwo ale rower przeprowadzamy a nie jedziemy kawalkadą rowerową przez pasy nie patrząc na samochody! PKP musiało by postawić budkę z serwisantem który kilkanaście razy na dobę musiałby usuwać awarię . Wreszcie ostatnia sprawa to KULTURA JAZDY W POLSCE . Kierowcy za żadne skarby nie chcą ustąpić jedni drugim (ja stoję długo mi się spieszy to niech i inni poczekają)Mimo iż samochody chcą jechać w kierunku miasta , niestety korek jadących prosto i odwrotnie nie przepuszcza a oni nie mają jak wykonać manewru co potęguje korki kilkusetmetrowe. Niestety za całą sytuacje, jesteśmy częściowo sami sobie winni

2018-11-20 ~ do Mańka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żeby promować rozwiązania alternatywne to one muszą najpierw istnieć.
Szmaragdowa to w połowie droga nieutwardzona. Kilińskiego bardzo wąska i większej części nawet bez pobocza. Gdzie tam chcesz puścić ruch?

2018-11-20 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Rozwiązań jest kilka.
Wymusić na PKP zrobienie przejścia dla pieszych po stronie ogródków działkowych, tak aby piesi nie przechodzili na drugą stronę i nie wracali później w stronę działek.
Zrobić lewoskręt w ul. Jodłową tak aby skręcający w lewo nie blokowali drogi na wprost.
Promować drogi alternatywne dla pojazdów osobowych przez przejazd na Zabardowice w kierunku Szmaragdowej oraz przez Kilińskiego w kierunku Gajowej.
PS.
Podnieść ceny w Galerii w Otoku może to zmniejszy ruch do nich.

2018-11-20 ~ Antymaruda ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Zróbcie coś na wiejskiej...", ale co mamy zrobić...? Ja proponuję zlikwidować przejazd na Wiejskiej i to w zupełności rozwiąże problem. Nie będzie korków, wyłamanych szlabanów, opóźnionych pociągów i tego bezsensownego biadolenia! Trzeba być wyjątkową łajzą, żeby stać w korku na Wiejskiej. To tak jak wszyscy stali po godzinie przed mostem na Odrze, zamiast jechać przez Brzeg, albo Siechnice, ale nie lepiej pierdzielić jak im źle... A w przypadku Wiejskiej to nie można pojechać przez Kilińskiego, Zabardowice, albo przez Opolską? Ale nie, lepiej stać w korku i wymyślać co by tu napisać na OSI. Pomyśl jeden z drugim, a w życiu będzie łatwiej. Jedź inną drogą, a szybciej usiądziesz do obiadu, zamiast stać w korku...!

2018-11-19 ~ wiesz o czym piszesz ? ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Auta górą ? Pomyśl ile miejsca trzeba na wybudowanie wiaduktu kolejowego, tak aby auta mogły przejeżdżać nad siecią trakcyjną. Jeżeli już to tylko pod torami.

2018-11-19 ~ Olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Głosowałeś na Frischmanna? To cierp, bo nic się nie zmieni.

2018-11-19 ~ autor ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Korki to dopiero beda !!

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin