Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-11-09 ~ Wydra ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
4 2

Komisarz w gminie Oława


Henryk Kuriata z Prawa i Sprawiedliwości, dotychczasowy wójt Jordanowa Śląskiego, ma zostać komisarzem który będzie rządził gminą Oława. Z takim wnioskiem do premiera Mateusza Morawieckiego wystąpił dziś wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.
Przyszły komisarz Henryk Kuriata Przegrał wybory w swojej gminie.Ale wybory przegrał. Głosowało na niego tylko 38 proc. mieszkańców. Kuriata jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.
Zamiast mieć swojego, młodego to dostaniemy obcego spadochroniarza bo u siebie przegrał.
Brawo wyborcy gminy Oława.ilość ostatnich komentarzy: 59.
2018-11-26 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Spokojne Luner! Najpierw trzeba zapobiec dalszemu wyciekaniu pieniędzy z budżetu i wyprzedaży składników majątku gminy za bezcen. Potem będzie audyt i dopiero wtedy polecą głowy i będą zmiany organizacyjne, które zaczną się od stanowisk kierowniczych i tzw. samodzielnych, poprzez redukcję niepotrzebnych etatów, aż do takich drobiazgów, jak np. w sprawie kierowcy, który dostanie zakaz garażowania gminnego busa pod swoim domem w Bystrzycy, czyli jeżdżenia sobie do pracy i z pracy, a także w sprawach prywatnych gminnym busem. Już my tego dopilnujemy. Spokojna głowa.

2018-11-26 ~ Luner ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zmiany personalne komisarz na razie odkłada jak powiedział gazecie wrocławskiej. Czyli wszyscy zostaja na swoich miejscach.
Układ oławski musi nadal trwać?

2018-11-26 ~ Mieszkanka Gminy Oława ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Premier podpisał akt powołania komisarza rządowego w osobie Henryka Kuriaty. Od dzisiaj jest to osoba wykonująca obowiązki Wójta Gminy Oława i NIKT INNY !! !

Gratulujemy Stanowicko-Marcinkowickiemu Sowarzyszeniu Mieszkańców żelaznej konsekwencji i spowodowania, że komisarzem nie został nikt z kliki Brezdenia. Paweł Hreniak na pewno nie ma żadnych powiązań z lokalną sitwą i o to właśnie chodziło.

Teraz będziemy się żegnać z niektórymi urzędnikami Urzędu Gminy Oława, szczególnie tymi na kierowniczych i samodzielnych stanowiskach. Jak poproszą, to ww. stowarzyszenie pomoże im w znalezieniu nowej pracy, bo to stowarzyszenie pomaga wszystkim potrzebującym, a przestępcom pomaga w znalezieniu drogi do hoteli ze szwedzkimi firankami.


2018-11-26 ~ Aldona ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Przeczytałam „Kto rządzi Gminą Oława”na stronie stowarzyszenia mieszkańców ze Stanowic i Marcinkowic. W głowie się nie mieści, że ktoś taki śmie w ogóle ubiegać się o jakąkolwiek funkcję publiczną. Jemu nie można powierzyć nawet sprzedawania kartofli na targu bo będzie oszukiwał. Wstyd na całą Polskę.

2018-11-25 ~ Tedy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Minął miesiąc od wyborów i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Wójt w domu, komisarz na wagarach. Rządzi chyba bezprawie.

2018-11-24 ~ To on ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pod tytułem „Kto rządzi Gminą Oława” na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.de” jest dość szczegółowa odpowiedź.

2018-11-23 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja rządzę!dajcie spokój wreszcie , mam do sprzedania bank za 1 zł , kto chętny?
Szału idzie dostać z tym wójtem , kto rządzi, kto nie rządzi?, nie macie co robić?

2018-11-23 ~ Zorro ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pytam po raz wtóry kto aktualnie rzadzi gmina Oława i bierze za to pieniądze: wybrany wójt, zastępca wójta z poprzedniej kadencji czy komisarz. Czy w Polsce jest jeszcze jakies prawo?
Pytam na czyją pensję idą m.in moje podatki?

2018-11-22 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ktośka...

Horała: „z dzisiejszych zeznań minister Chojny-Duch wynika, iż realnie prawo podatkowe w Polsce pisali: partner w Ernst & Young do spółki z +'cieniem' Janusza Palikota, a ich decyzje narzucał ministerstwom i Sejmowi Sławomir Nowak, dyrektor gabinetu politycznego Donalda Tuska”.
Rozumiesz co to znaczy?
Sprawdź raporty Komisji Europejskiej dotyczące luki vat przed i po 2015, o jakich kwotach jest mowa... poźniej krzycz AFERA!Jeżeli chcesz dyskutować o "KNF", poczytaj artykuł z linku
www.bankier.pl/wiadomosc/Przewodnik-po-aferze-KNF-Czarnecki-Chrzanowski-plan-Zdzislawa-i-cala-reszta-7627653.html

2018-11-22 ~ do ktośki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żadnego komisarza nie będzie , słuchaj głosu narodu POLAKÓW! Podkreślę Polaków !! !, afera z KNF , dopiero nabiera tempa, potem pójdą SKOKI i inne afery PIS!

2018-11-22 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Chyba się jednak przeliczył, bo w Polsce wszystko się zmienia, a przede wszystkim eliminuje się bezkarne bezprawie wśród polityków i urzędników." HA HA HA

Rozumiem, że mówisz to w kontekście afery KNF

To dopiero są niejasne interesy i powiązania....

2018-11-22 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Prokuratura uznała, że złożenie przysięgi przez Kownackiego było czynnością wchodzącą w zakres wykonywania obowiązków wójta. Coś w tym jest. Zobaczymy jednak, co powie na to sąd. Jeśli sąd uzna, że złożenie przysięgi naruszyło sądowy zakaz pełnienia obowiązków wójta, to przysięga może zostać unieważniona, a Kownacki może znowu trafić za kratki i tym razem zostać tam aż do rozprawy przed sądem w Białymstoku.

Kownacki liczy najwyraźniej na to, że ruszy teraz długotrwałe administracyjne postępowanie sądowe przez wszystkie możliwe i niemożliwe instancje w sprawie tego, czy został on znowu wójtem, czy nie. W tym czasie, kierując swoją zastępczynią i swoimi radnymi ze swojego prywatnego domu (wiadomo, że jeździli do niego całymi stadami po instrukcje) będzie chciał dalej realizować swoje „kręcenie lodów”.

Chyba się jednak przeliczył, bo w Polsce wszystko się zmienia, a przede wszystkim eliminuje się bezkarne bezprawie wśród polityków i urzędników. Stowarzyszenie Mieszkańców też mu nie odpuści, to jest pewne jak Amen w pacierzu.

2018-11-22 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Złożenie ślubowania przez Kownackiego nie jest przestępstwem, ani nawet wykroczeniem, a jedynie zwykłym chamstwem i kpiną z Mieszkańców. Sąd nie zakazał mu składania ślubowania na nową kadencję, a zakazał mu jedynie pełnienia obowiązków wójta. Prawo też mu tego nie zabrania, jak nie zabraniało mu kandydowania w wyborach.

Jednak, mimo złożenia ślubowania, funkcji wójta pełnić mu nie wolno.2018-11-22 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Prokuratura już wie o tym ślubowaniu - dowiedziała się z mediów . Jest o tym dzisiaj artykuł w gazecie wrocławskiej

2018-11-22 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolfie czy stowarzyszenie planuje złożyć zawiadomienie do prokuratury w Białymstoku, że Jan K. mimo zakazu złożył w dniu wczorajszym ślubowanie?

2018-11-21 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oczywiście, że nie jesteś oryginalnym bolszewikiem. Jesteś kolejnym bolszewickim pokoleniem, czyli, jak właściwie napisałem – POstbolszewikiem. Nawet jeśli masz polskie obywatelstwo, nie jesteś Polakiem, tylko POstbolszewickim pomiotem na usługach obcej agentury, współpracującej z lokalnymi mafiami.

Na stronę Stowarzyszenia jest średnio po kilkaset wejść dziennie. Rekordem było ponad 2,5 tysiąca jednego dnia i 81 gości online jednocześnie. Ludzie wchodzą i czytają, bo chcą znać prawdę. Jeśli strona ta nie jest dla was niebezpieczna, to dlaczego próbowaliście ją zablokować i hakować. Boicie się nas, więc atakujecie. Dlatego też od samego początku umieściliśmy tę stronę na zagranicznym serwerze i mieliśmy rację.

2018-11-21 ~ Do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nikt nie będzie zaglądał na twoją stronę gdzie same bluzgi i wyzwiska.Skoro ja jestem bolszewikiem chociaż nawet nie było mnie w planach jak była komuna ale jestem Polakiem nie jak ty nie wyrzekłem się Polski jak ty !! ! Jestem Polakiem .Co do komisarza to gwarantuje nie wiesz o co chodzi i możesz czekać do usranej ale go nie będzie

2018-11-21 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żebyś nie wiem jak „nie wyrabiał” trollu POstkomunistycznej mafii, to ja „moich wywodów” nie skończę. Jeśli masz zastrzeżenia do treści moich komentarzy i publikacji, to proszę o konkrety, a nie POstbolszewickie hasła.

Co z tego, że Jan K. złożył dziś ślubowanie? Obowiązków wójta przejąć mu nie wolno, bo zabrania mu tego prawomocne postanowienie sądu. Zastępczyni wójta nie jest wójtem i nigdy nim nie będzie, jeśli nie zostanie wybrana na wójta w wyborach, więc też obowiązków wójta pełnić nie może. Do czasu jej odwołania może jedynie nadal pełnić obowiązki zastępcy wójta, a to jest zupełnie coś innego.

Zastępca wójta nie może pełnić obowiązków wójta, a jedynie obowiązki zastępcy wójta. Skoro wójta nie ma, to musi przyjść komisarz rządowy, któremu zastępca wójta będzie podlegać.

Czekamy na decyzję Premiera.

Wbrew kłamstwom niektórych trolli i załganym wypowiedziom samego Jana K. ma on postawione zarzuty prokuratorskie. Śledztwo jest najwyraźniej rozwojowe, skoro nie ma jeszcze aktu oskarżenia. Sąd wypuścił go wprawdzie za kaucją z aresztu, ale zabronił mu wykonywać obowiązki wójta, więc zarzuty i dowody na te zarzuty muszą być poważne.

Kto chce bliżej poznać „kryształową niewinność” Jana K. niech sobie poczyta zakładkę „Kto rządzi Gminą Oława” na stronie lokalnego stowarzyszenia mieszkańców „stanowice-marcinkowice.hpage.de”.

Przedstawione tam fakty wyjaśniają, jak to się mogło stać, że Jan K. znowu „wygrał” wybory.

2018-11-21 ~ do do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Bo tylko taki błazen jak Ty cieszy się takimi sytuacjami. PO nauczyło nas, że można robić co się chce będąc bezkarnym.

2018-11-21 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skończ gościu te twoje wywody bo już nie wyrabiam! Przestań wszystkich w koło uświadamiać itd. Doskonale wiesz,że twoje mącenie w POLSCE , nic nie da , nie siej propagandy i nie porównuj wszystkich do wszystkiego!
Dzisiaj się odbyło ślubowanie wójta , i nikt mu tego nie zabroni ani ty , ani wojewoda ani pis czy komisarz!
Doskonale o tym wiesz i tak zostanie bo tak chcą OŁAWIANIE , POLACY !! !!

2018-11-21 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jan K. nie jest już wójtem, bo skończyła się jego kadencja i nigdy już nie będzie wójtem, ani żadnym urzędnikiem samorządowym, bo dowody na zarzuty prokuratorskie są tak niepodważalne, że musi dojść do skazania go za korupcję.

Nawet jeśli Jan K. złoży nowe ślubowanie, bo wygrał nowe wybory na wójta, to nie będzie mógł objąć urzędu z powodu sądowego zakazu pełnienia tej funkcji, który będzie obowiązywał do czasu jego prawomocnego skazania. Sąd nie uchyli tego zakazu, bo nie ma ku temu żadnych podstaw.

Lada dzień Premier wyznaczy komisarza rządowego, który przejmie obowiązki wójta i pewnie najpierw odwoła Teresę Jurijków-Górską ze stanowiska zastępcy wójta, bez żadnego okresu wypowiedzenia, bo tak stanowi prawo, a zaraz potem pozwalnia z urzędu najważniejszych urzędników, którzy brali czynny udział w wielu aferach i pozostali do dziś bezkarni.

Jan K., to „niewiniątko”, które zostało „pomówione”, ma na swoim sumieniu wiele bardzo poważnych afer na dziesiątki miliomów wyprowadzonych z majątku i z budżetu gminy. Miał on już także prawomocne wyroki karne za korupcję wyborczą (właśnie znowu „wygrał” wybory!), fałszowanie dokumentów i oszustwo, które usłużny lokalny sędzia szybko zatarł. Usłużna mu Prokuratura umorzyła ponad 20 śledztw przeciwko niemu, jego radnym i oligarchom, mimo dowodów dostarczonych nawet przez NIK, CBA i WSA.

Szczegóły są opublikowane na stronie internetowej „stanowice-marcinkowice.hpage.de”, między innymi pod zakładką „Kto rządzi Gminą Oława”, ale cała ta strona jest warta czytania, bo czyta się ją, jak kryminał, niestety oparty na faktach.

2018-11-20 ~ Alan ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jutro 21 listopada jest sesja i jak podaje gazeta wrocławska dotrze tam i wójt i wicewójtowa i komisarz

2018-11-20 ~ Czesio ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Co tam w naszej gminie Oława, dotarł już stary / nowy wójt czy komisarz?

2018-11-19 ~ do obserwatora. ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Brezdeń (PiS) jest starostą od II kadencji , szykuje się na III kadencje, wiec kto rządzi - PiS, "
Wymien w związku z tym chociaż 3 korzyści dla mnie - mieszkańca powiatu oławskiego wynikające z tego ,że Brezdeń był starosta 2 kadencje i szykuje się na trzecia . bo ja przez 8 lat jakoś nie zauważyłem tych zmian.
Brezdeń korzyści oczywiście ma co odczuł napływem gotówki przez te lata na swoje konto.

2018-11-19 ~ obserwator ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Hipko, co ty bajdurzysz, Brezdeń (PiS) jest starostą od II kadencji , szykuje się na III kadencje, wiec kto rządzi - PiS, bo już zaczynam się gubić a to, że przez II ostanie kadencje była koalicja z Hołyńskim a teraz z BBS to normalne żeby mieć większość w radzie.

2018-11-19 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Po raz już kolejny wyjaśniam Postkomunistycznym hejterom, że nigdy nie byłem i nie jestem politykiem, a jedynie społecznikiem i publicystą i że z tego powodu nigdy nie kandydowałem ani nie będę kandydował w żadnych wyborach na żadne funkcje w administracji publicznej.

Odzyskanie mojego obywatelstwa polskiego jest możliwe w każdej chwili i uczynię to, jak tylko polskie organy ścigania i sądownictwo zostaną oczyszczone POstkomunistycznych oprawców i ich resortowych dzieci.

Jako obywatel Niemiec, zamieszkały na stałe w Niemczech mam znacznie większą swobodę działania na rzecz Mieszkańców i na rzecz Polski. Kolejne pokolenie UB, ciągle jeszcze rozpanoszone w lokalnych prokuraturach, w Policji i w sądach, marzy o tym, żebym powrócił z emigracji i na stałe osiedlił się w powiecie Oławskim. Niech sobie pomarzą.

2018-11-19 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dokładnie , te wywody Rolfa , są już po niżej pasa . To mu nie pasuje , tamto to układ itd. Ci to komuniści a tamci to zdrajcy! Skoro taki mądry mógł sam wystartować , obrońca ludu Oławskiego się znalazł ! Tylko ,że nie mógł bo nie ma obywatelstwa . To wszystko w temacie

2018-11-19 ~ olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Skończ bajdurzyć. Ma Brezdeń znaczek PiS? Ma. Jakby komuś na górze był nie na rękę to mieli już parę lat żeby go odwołać, a wychodzi na to, że dalej będzie starostą. Tak samo dalej będzie kandydatem z pisu do Sejmu. Taki jest po prostu obraz lokalnego PiS i zaklinanie rzeczywistości przez jednego niemca nic nie zmieni.

2018-11-18 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Słusznie „Hip”. Bardzo trafna i skondensowana ocena, opierająca się na faktach.

2018-11-18 ~ Hip ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PiS nie rządzi ani w miescie Oława ani w powiecie. Jakby PiS rządził w powiecie to drogi byłyby remontowane, a na odpowiedzialnych stanowiskach w starostwie pracowaliby zupełnie inni ludzie. Rzadzi oficjalnie koalicja a faktycznie nazywa się to układ olawski. Wszyscy wiemy zapewne ,że Brezdeń aby mógł się utrzymać na swoim stanowisku musi się sowicie opłacać stanowiskami w starostwie i nie tylko .
Dodatkowo aspiruje na posła dlatego za poparcie ludu oławskiego oddał wszystkie stanowiska BBS

Zatem ile kosztuje nas wyborców obecny starosta,to do jego oficjalnej pensji należy doliczyć jeszcze kilkanaście innych suto opłacanych stanowisk, które zajmują ludzie zupełnie nieprzydatni.

2018-11-18 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
„Wummbacie”. Po prostu za mało ludzi zagłosowało na PiS, a połowa w ogóle nie poszła na wybory. Zobacz „Ogólnopolskie podziękowanie wyborcze” w Aktualnościach z dnia 5 listopada 2018r. na stronie „stanowice-marcinkowice,npage.de”. Rozjaśniło ci się w twoim Postkomunistycznym łbie po lekturze tego podziękowania?

2018-11-18 ~ wummbat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Taki efekt Rolf osiągnął namawiając do głosowania na PiS, że i w mieście i w powiecie będzie rządził BBS-PiS, a starostą dalej będzie Brezdeń. Gratulujemy Rolfie.

2018-11-18 ~ Układ ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W mieście Oława tez niezła heca! Zawarto koalicje BBs-PiS ale miastem nadal rzadzic bedzie BBS , bo nie dopuszczono nikogo z pis! Ciekawe czy z tej koalicji zadowolony bedzie sam prezes partii, bo szef lokalnych struktur Pis jest nawet bardzo zadowolony bo 3 kadencję będzie starostą. Roboty niewiele, pokazywać się wszedzie można za darmo, wóz służbowy z kierowcą i jeszcze niezłe pieniądze co miesiąc na konto wpływają.
Oława to miasto dla wybranych.Układ trwa

2018-11-18 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobrze, że już trochę spuściłeś z tonu, bo tymi wrzaskami tylko się ośmieszałeś. W dalszym ciągu jednak zachowujesz się jak wróżka, zamiast zająć merytoryczne stanowisko, oparte na obowiązującym prawie. A może masz prawo w d…, tak jak nasz dzielny Jaśko Bond z Gaci?

Wbrew twoim bezpodstawnym i bezrozumnym dywagacjom, nie chodzi mi o to, żebym miał rację. Mnie osobiście i całemu reprezentowanemu przeze mnie Stowarzyszeniu chodzi wyłącznie o to, żeby prawa Mieszkańców były przestrzegane, żeby w Gminie Oława nie było korupcji, rozkradania majątku i budżetu i żeby władza służyła Mieszkańcom. Czyżbyś tego ciągle jeszcze nie załapał?

Wracając do tematu, nasz kochany skorumpowany buraczek nie może pełnić funkcji wójta nie dlatego, że ma prokuratorskie zarzuty, lecz dlatego, że sąd prawomocnym postanowieniem zakazał mu pełnić obowiązków wójta i tylko sąd może to postanowienie uchylić.

Zatem stan prawny jest taki, że nie ma wójta, a zastępca się nie liczy, bo nie został wybrany, jak wójt, lecz jedynie mianowany przez wójta. Dla takich wypadków prawo przewiduje powołanie komisarza rządowego do czasu pojawienia się wybranego wójta, czyli w naszym wypadku albo w drodze uchylenia przez sąd postanowienia o zakazie pełnienia obowiązków wójta, albo w drodze przedterminowych wyborów.

Jeśli znasz inną drogę prawną, to ją przedstaw, a nie pyskuj po próżnicy i nie odgrażaj się, bo to bardzo nieładnie.

2018-11-17 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie mówiłem !, już zacząłeś swoje wywody. W takim razie nic nie powiem więcej jak na razie. Dlaczego? Obserwuj , obserwuj a wkrótce dowiesz się człowieku jak w wielkim byłeś błędzie!
Zapamiętaj sobie jedną rzecz!- Człowiek oskarżony , nie jest skazanym , takie mamy prawo w Polsce ! To tyle na obecną chwilę w temacie i w już najbliższym czasie zobaczysz kto miał rację!

2018-11-17 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Aha! Ten „wasz dobry kierunek” to dalsze rządy tego skorumpowanego buraka i jego mafii? Dalej mają rozkradać majątek i budżet gminy i za nasze pieniądze kupować sobie zabytkowe obiekty pałacowe i za nasze pieniądze je remontować? Dalej mają pozwalać na trucie Mieszkańców przez przemysł? Dalej mają olewać budowę bezpiecznych dróg?

Zamiast się wściekać na prawdę i na rzeczowe przedstawienie stanu prawnego, oświeć nas, jak to wygląda twoim zdaniem i na jakiej podstawie.

2018-11-17 ~ z gminy ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Sprawa już nabrała tempa i idzie w naszym dobrym kierunku"
To znaczy co ,że kownacki wraca i wicewójtowa zostaje ?

2018-11-17 ~ DO Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy ty człowieku , w końcu przestaniesz wszędzie wsadzać swoje pięć groszy! Nikt , nic nie wie tylko TY , jedyny wybawca uświadomiony! Przestań w końcu wszystkich pouczać i wytykać . Oława to nie ciemnogród i doskonale wiemy co i jak bez ciebie i twoich wywodów. Nie ty powoływałeś i nie ty będziesz odwoływać . Kto i gdzie ma się pakować i z jakiego stanowiska to doskonale wiemy! Tak nawiasem mówiąc dobrze by było abyś ty się spakował i przestał wreszcie wszystkich w koło pouczać ! Już na prawdę tego dosyć ! Żeby cię jeszcze podpuścić , bo wiem że zaraz się posypią obelgi w moim i nie tylko moim kierunku , to napisze ci , TO JUŻ JEST PRAWIE PEWNE ŻADNEGO KOMISARZA NIE BĘDZIE !! !! Możesz sobie pisać gdzie chcesz i do kogo chcesz ! Sprawa już nabrała tempa i idzie w naszym dobrym kierunku ale nie na pewno w stronę jakiegoś tam komisarza jak tobie się wydaje. Masz stare informacje, nic nie wiesz o tym , ty , dziwne?

2018-11-17 ~ do ciekawskiego ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wszystkie znaki na niebie wskazują ,że lokalny Pis dogadał się z BBS.
W Oławie nadal będzie rządził układ.

2018-11-17 ~ Door ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wyborcy gminy Oława dokonali swego - wybrali wójta, który nie może być wójtem . teraz dostaną spadochroniarza , przegranego wójta z Jordanowa jako komisarza . Nic dobrego to dalej nie wrózy gminie Oława wszak już jeden komisarz był- p. Pryjda i jakie efekty były efekty - wszyscy zobaczyli.

2018-11-17 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zgodnie z art. 29 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym1 (uosg) po upływie kadencji wójta jego zastępca pełni swoje obowiązki do czasu objęcia obowiązków przez nowo powołanego zastępcę wójta. Powołania dokonuje wójt w drodze zarządzenia (art. 26a ust. 1 uosg). Pełnienie obowiązków przez zastępcę wójta odbywa się w ramach stosunku pracy (umowy o pracę) NA PODSTAWIE POWOŁANIA, o czym stanowi art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy o pracownikach samorządowych.

Umowa o pracę z zastępcą wójta jest zatem AKTEM ZALEŻNYM OD AKTU POWOŁANIA, LUB ODWOŁANIA.

Tak więc sytuacja jest jasna. Nie ma nowego wójta, który może odwołać starego zastępcę i powołać nowego, a jeśli umowa o pracę z zastępcą została zawarta na czas nieokreślony, zastępca pełni swoje obowiązki do czasu odwołania go przez nowego wójta. W naszym wypadku nowy wójt nie może zostać zaprzysiężony, bo ma sądowy zakaz pełnienia tej funkcji, a nawet jeśli zainscenizuje zaprzysiężenie, to nie będzie mógł wykonywać żadnych czynności jako wójt.

I to jest powód, dla którego premier musi powołać zarządcę gminy, a ten, pełniąc de facto obowiązki wójta, MUSI ODWOŁAĆ STAREGO ZASTĘPCĘ WÓJTA I POWOŁAĆ NOWEGO, bowiem art. 26a ust. 1 uosg nie mówi o tym, że wójt może powołać/odwołać zastępcę, lecz że POWOŁUJE i ODWOŁUJE, czyli, że ma taki ustawowy obowiązek. Oczywiście odwołany i na nowo powołany zastępca wójta może być tą samą osobą, co jednak w naszym wypadku raczej nie będzie miało miejsca, więc nasza dzielna Teresa Jurijków-Górska może już pakować swoje manatki i szukać sobie nowej roboty.

Wszelkie kalkulacje Jana K. z Gaci dotyczące dalszego sprawowania władzy gminie poprzez jego zastępczynię są pozbawione podstawy prawnej, co zresztą nikogo nie dziwi, bo obchodzenie i łamanie prawa Jan K. z Gaci ma najwyraźniej w genach, a jego energia kryminalna, gdyby ją przetworzyć na energię elektryczną, mogłaby zasilać całą gminę Oława, razem z całą strefą przemysłową, przez długie, długie lata.

2018-11-17 ~ ciekawski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy ktoś czai jakie układanki powstały w mieście i w powiecie? Podobno Witiu szykuje się na wicestarostę i będzie koalicja BBS - PiS ?

2018-11-17 ~ ciekawski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zastępca Wójta nie jest kadencyjna , bo ma umowę na czas nieokreślony, Wójt i tak szykuję się przyjąć ślubowanie i co wtedy, znowu będziecie pisać listy błagalne do wojewody? :D

2018-11-16 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Komisarz w gminie wiejskiej Oława będzie i to bardzo szybko, bo już dziś kończy się stara kadencja, również kadencja zastępczyni wójta, bo tak stanowi prawo. A Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców dopilnuje, żeby komisarz zaprowadził porządek w Urzędzie Gminy. Wielu urzędników, szczególnie na kierowniczych i samodzielnych stanowiskach, może już pakować manatki i szukać sobie nowej roboty. Komisarzem będzie prawdopodobnie dotychczasowy wójt Gminy Jordanów Śląski, czyli człowiek całkowicie spoza lokalnej sitwy, więc nie ma na niego żadnych haków, żeby zapewniał bezkarność przestępcom z pałacyku przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego 28 w Oławie.
OGŁASZAMY KONIEC KORUPCJI I DEPTANIA PRAW MIESZKAŃCÓW W GMINIE OŁAWA!


2018-11-16 ~ Olo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Sprawuje zastępca, do końca kadencji, która kończy się bodajże za tydzień, a później nie będzie już zastępcy.

2018-11-16 ~ Do Darka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wychodzi na to ,że nie należał do partii, ale teraz po przegranych wyborach jest działaczem pis.
Polska to dziwny kraj .

2018-11-16 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mogą podawać , co chcą różne media ,ale żadnego komisarza nie będzie! Póki co obowiązki sprawuje jego zastępca! , a sam wójt póki nie został skazany jest nie winny i przestańcie pisać pierdoły !

2018-11-15 ~ Darek ( gość forum ) zgłoś naruszenie

Henryk Andrzej Kuriata kandydował w 2018r na wójta Jordanowa Śl. z komitetu- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ CZAS PLUS,
Henryk Andrzej Kuriata kandydował w 2014r Komitet Wyborczy Wyborców "Nasz Czas Plus"
Kuriata Henryk Andrzej kandydował w 2010r KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NASZ CZAS" Jordanów , należy do partii politycznej

Teraz podają ,że on jako działacz Pis zostanie komisarzem gminy Oława.
To co z tym Kuriata - był czy nie był działaczem Pis?

2018-11-15 ~ Oreo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To Kownacki nie był z PiS-u?
Przecież Pis oławski nie wystawił w tych wyborach kandydata na wójta. Zawsze w kazdych wyborach pro forma wystawiano Kuleszę , a teraz nikogo czyli wychodzi na to ,że w wyborach popierano Kownackiego.

2018-11-15 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chyba komisarz LEW , bo w Oławie ,żadnego komisarza nie było i nie będzie !! !!

2018-11-15 ~ LOLO ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To może komisarz zrealizuje w Marcinkowicach obiecany w kampanii wyborczej w 2014r przez wójta Kownackiego i radnego Sokołowskiego basen koło szkoły? Czekamy już 4 lata . Ma być też odremontowany budynek przeznaczony wcześniej do rozbiórki na ul. Piastowskiej na siedzibę Koła gopspodyn wiejskich i klub animacji wiejskich.
Mieszakńcy czekają....

2018-11-13 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wszystko , można załatwić od a do z , no chyba że macie w planie wykupienie całej Oławy bo pojawił się tajemniczy inwestor z Emiratów Arabskich. Przestańcie z igły robić widły ludzie !, opamiętania! Najwięcej piszą ci co nic nie mają do załatwienia . Co was trapi , w czym pomóc ?Nie mam pleców ani chodów ale jak się chce to wszystko można załatwić , gorzej jak się znajdzie ktoś kto myśli iż jest sytuacja taka i nie inna i cały urząd stoi , nie i jeszcze raz nie! No chyba ze jak pisałem powyżej , nie tragizujcie , i oświadczam żadne czarne chmury nie wiszą nad urzędem

2018-11-13 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jeśli jak piszecie zapanował haos ... zupełny upadek gminy Oława tym bardziej należy wprowadzić zarząd komisaryczny .

2018-11-12 ~ Do OLAWIAKA ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To w takim razie kto bedzie rzadzil w gminie ,bo narazie to jest cyrk na kolkach i jeden wielki burdel,nic nie mozna zalatwic !! !

2018-11-11 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Było tyle mozliwości ale, Wojewoda postawił na kolesiostwo, korytaa nie wywalczył, to mu dali. Oławski PiS to dno łącznie z PO.

2018-11-11 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żadnego komisarza w Oławie nie będzie!Ludzie czas zakończyć ten cyrk z PIS!

2018-11-10 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Komisarz a jego wyznacza włądza i władza odpowiada za jego działąnia ... więc w czym problem ? komisarz nie jest wybieralny . Nie umiecie się sami rządzić to komisarz wyznaczony przez władzę musi ratować upadłą gminę

2018-11-10 ~ Ania ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nieważne kompetencje, wykształcenie . Ważne czyim jesteś kolega. Koledzy cie nie opuszczą i wciągna na dobra listę płac.

2018-11-10 ~ cyt. ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Teraz od 2015r każde intratne stanowisko daje się działaczowi PiS. Nieważne czy ma kompetencje, ważne że "nasz". PiS doprowadził do absurdu to, co chwilę wcześniej z krzykiem sami zarzucali PO i PSL

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin