Forum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-10-22 ~ Janek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
3 1

Panie Rolf jakiś komentarz? :)


Panie Rolf skończyła się cisza wyborcza. Jak Pan skomentuje wyniki wyborów i sromotną porażkę PiS w naszym powiecie?
W Oławie lipa, w Jelczu-Laskowicach lipa. Ja żyć Panie Rolf, jak żyć ?? ?? ?? ?? HA HA HA HA Ha :)
ilość ostatnich komentarzy: 57.
2018-11-09 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
OŁAWIAK, mażesz tymi wykrzyknikami więc pewien jesteś kto wygrał, rozpisz mi to.
Wygrali bezpartyjni ale stołki ma przegrany PiS?

2018-11-09 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Propaganda PIS!. totalna bzdura ! Ani PIS, ani PO! , tych wyborów nie wygrali! Bezpartyjni górą , tylko aby nie sprzedali się pisowi za stołki!

2018-11-09 ~ Zyga ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oławski PiS opanowany , możemy spać spokojnie . Nikt nam już nie podskoczy .

2018-10-31 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
no dobrze, dotarliśmy do ściany, otrzymaliśmy odpowiedź o którą w pocie czoła walczyliśmy przez kilka ostatnich dni, Rzepa zamówiła sondaż z pytaniem kto wygrał wybory samorządowe!

na początku pomyślałem po co? absurd! ( następnym razem sondażem ustalimy kto wygrał w nogę? ) ale gdy się człowiek bliżej przyglądnie... bardzo fajnie to wygląda wg. preferowanej propagandy

życzę powodzenia w poszukiwaniu prawdy ;)

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Panie Rolf jakiś komentarz? :)

2018-10-30 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Beznadziejny Krętaczu, Kłamco (BKK). Chciałbyś, żeby twoje obrzydliwe kłamstwa i pomówienia były przedmiotem „kulturalnej dyskusji”, żeby ewidentny fałsz był „innym poglądem”. Nic z tego. Z kłamstwami i fałszem się nie dyskutuje, lecz się je ujawnia, a kłamców nazywa się po imieniu.

„Popcorn” też ujawnia wasze bezczelne kłamstwa i posługuje się przy tym delikatną ironią. Ta jednak nie trafia do wielu o mniejszej wrażliwości i faktycznie jest rozumiana, jako grzeczna dyskusja z „innymi poglądami”. To oczywiście nie znaczy, że nie popieram metod „popcorna”, bardzo popieram, jednak, jak już rzekłem, ta subtelna ironia nie dociera do wszystkich.

Dlatego, obok tej eleganckiej ironii, potrzebne jest również ostre nazwanie po imieniu różnych szkodliwych zachowań, tym bardziej, że nie chodzi tu o dywagacje o d… Maryni, lecz o być albo nie być Polski, jako suwerennego, zasobnego i szanowanego w świecie państwa i Narodu.

Tu nie chodzi tylko o stołki w gminie, czy powiecie, czy w ministerstwie. Tu chodzi o zatrzymanie rozgrabiania Polski, okradania Polaków, niszczenia i rozprzedawania polskiej gospodarki, wpędzania polskich rodzin w biedę, robienia z Polski kolonii niemiecko-fransusko-rosyjskiej z tanią i głupią siłą roboczą.

Przeciwnicy rządu Zjednoczonej Prawicy nie chcą tego wszystkiego zatrzymywać, chcą, żeby było, tak jak było, czyli coraz gorzej. Chcą podporządkowania Narodu Polskiego jakimś zewnętrznym władzom, których Polacy nie wybierali, a które mają w d… interesy Polski i Polaków, ale sowicie wynagradzają polskich zdrajców.

Sprawa jest zbyt poważna, żeby ograniczać się jedynie do „kulturalnej dyskusji” z bandą przestępców i zdrajców. Ktoś musi potrafić przywalić im werbalnie tak, żeby naprawdę poczuli, że większość Polaków jest zdeterminowana, żeby ich pogonić, gdzie pieprz rośnie. No właśnie, a`propos – gdzie pieprz rośnie. Erdogan ostatnio pięknie zapozował do wspólnego zdjęcia z najgorszymi kanaliami Europy – Putinem, Merkel i Macron`em, trzymając się za ręce. U ich stóp na tym zdjęciu powinni poddańczo leżeć TuSSki, Komoruski, Schetynescu, Kopaczka smoleńska przynajmniej na metr, Bolek i Gersdorf, a obok w kącie, w charakterze spluwaczki, powinna stać, hrabiowska jej mać, o przepraszam, mość, Róża Thun von Hohenstein.

Ja wiem, „popcorn” wyraziłby to znacznie bardziej subtelnie i chwała mu za to, ale czy wszyscy by to zrozumieli? Nie na darmo POstkomuniści tak zrujnowali polskie szkolnictwo, że kształciło niekumanych i nieświadomych, co się naprawdę wokół nich dzieje.

Na szczęście, wszystko idzie teraz w dobrym kierunku i idzie szybko, a „Fort Trump” zapewni nam pełne bezpieczeństwo w odbudowie i dynamicznym rozwoju Polski. Dlatego POstkomunistyczna hołota podnosi taki dziki wrzask i uruchomiła wszystkie rejestry w organach fałszu, kłamstwa, manipulacji i oszustwa, do ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski z zagranicy włącznie. Nic im to jednak nie pomoże. Są już skończeni.

2018-10-30 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ch** z tą Polską wschodnią-
fragment rozmowy Prezesa PKN Orlen Jacka Krawca z ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim ( '14 )...
sam BKK widzisz, że język polityki jest bardzo "barwny" ( to tak apropo wstrzymywania pieniędzy przez PiS )

SKOKów nie da się łatwo podpiąć pod jeden obóz dlatego nikt tego nie rusza... jakie czasy, taki FOZZ

widziałem takie hasło: "Schetana wygrał wieczór wyborczy, Kaczyński wybory", pewnie Ci co zaraz po exitpollach krzyczeli jak bardzo przegrał PiS teraz patrząc na mapki gryzą się w język... tym bardziej, że prognozy na podstawie tych wyników co do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych na dzisiaj dają dla PiSu samodzielne rządy i słychać ciche głosy, że ciężko tak słabej ( choć maksymalnie zjednoczonej ) opozycji będzie to zmienić... widać to po pierwszych koalicjach lokalnych sld i psl z niekoalicyjnym pisem... tupot małych stupek... narazie...

2018-10-30 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ popcornie, mi bardziej chodziło o kulturę wypowiedzi. Jakoś poza wspominanym przeze mnie osobnikiem, mimo różnic w poglądach, możemy ze sobą dyskutować na poziomie, bez inwektyw, obrażania innych... Niestety jest jeden, który wyznając określony nurt przypisuje sobie monopol na prawdę i tylko prawdę, zachowując się przy tym, jak patentowany cham. Choć w tej chwili obrażam bardzo dużą grupę chamów...
Co do skoków, to chyba jednak zgodzisz się ze mną, że jest to dość zamataczony układ o mocnym zabarwieniu kryminogennym, w który umoczonych jest wiele prominentnych osób. Z obu stron barykady. Niemniej budzi zdziwienie pisu niechęć do utworzenia komisji śledczej w tej, wielokrotnie większej niż amber gold, aferze. To jest symptomatyczne. Tak samo budzi niechęć do doprowadzenia do tzw. komisji reprywatyzacyjnej pewnego pana, rezydującego aktualnie w areszcie, który o kamienicach warszawskich wie bardzo dużo, a sam przyznaje, że jego wiedza na pewno zaszkodzi niejakiemu jakiemu.
Prezentujesz mapkę, a której wynika procentowe zwycięstwo poszczególnych komitetów. Jednak ważniejsze jest pytanie, gdzie, który komitet uzyskał taką przewagę, by rządzić samodzielnie lub gdzie, który komitet ma szansę na koalicję umożliwiającą rządzenie. Ostatnimi czasy pis obrzydził do siebie nawet psl, partię, której jedynym mottem jest - nie ważne z kim, byle u władzy. Bo to ugrupowanie wchodziło w układy ze wszystkimi, byle być u żłoba. Więc jeśli zmówią się komitety przeciwne pisowi, to uzyskają większość spychając aktualnie rządzącą partię do opozycji. I co wtedy? Strona rządząca zastosuje to, o czym przebąkiwała w kilku miejscach przed wyborami? Tam gdzie nie będzie rządzić pis, tam można się pożegnać ze wsparciem państwa -patrz pieniądze na metro, które miały być TYLKO jeśli zwycięży ni(e)jaki jaki. Zdaje się, że trochę to wbrew prawu i konstytucji. Ale tą ostatnio już mało kto szanuje.

2018-10-30 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
po raz kolejny okazuje się, że najmądrzejszy w królestwie jest Stańczyk,
na rozgrzane polityką głowy polecam: www.youtube.com/watch?v=DGcebuG5xmk

sry za wcześniejsze ortografy ( paskudne "pujdą" ) ale brak edycji, robię sobie przerwę, nie pourywajcie sobie głów ;)

2018-10-30 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
do konca starej kadencji samorzadowej jeszcze ponad 2 tyg. a chlopaki od Czarzastego rzucaja legitymacjami... "szwagry" Kosiniaka miekna...

Nie wchodzimy w koalicję z @pisorgpl
w sejmikach, na poziomie politycznym. Tak mówiliśmy od początku. Nie upolityczniajmy problemów lokalnych – @KosiniakKamysz w @tvn24.

samorzad lokalny to 5 lat a za rok pslu ( jak nowoczesnej teraz ) moze juz centralnie nie byc... wtedy wszystkie "smiertelne urazy" pujda w niepamiec...


2018-10-30 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Popcorn to w ilu sejmikach będzie PiS rządziło? Chyba jednak w mniejszości. Tak się kończy opluwanie wszystkich wokół. Najpierw w kampanii wylewali pomyje na PSL a teraz mają czelność się łasić i zabiegać o koalicje. Zero honoru! No ale zachowań honorowych po PiSie można się spodziewać tak jak po Panu Rolfie kulturalnej dyskusji. Ot cały PiS.

2018-10-30 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
odwrót suwerena od PiSu ciąg dalszy...

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Panie Rolf jakiś komentarz? :)

2018-10-30 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK, mówisz o merytorycznych argumentach jakie używa "Ktośka"... komentując wynik prognozy która nijak ma się to tego co czytam na forum jak to suweren odwraca się od PiS napisała "Takie sondaże możesz sobie w TVPiS publikować! Nie wciskaj ciemnoty, to nie Toruń." Gdzie tu merytoryka? Cały czas czekamy na podstawie jakich badań wyciąga swoje wnioski.

Sam często używasz afery SKOK jako tej której boi się PiS... nie dziwię, się, że można temu ulec czytając
"Łączne straty tego układu sięgają 5 mld zł. To zdecydowanie największa afera finansowa po 1989 roku" – podsumował dziś na Twitterze Leszek Balcerowicz. Wskazał też, kto stoi za tym "układem". To świetnie radzący sobie w życiu senator Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Bierecki oraz poseł Janusz Szewczak, były tzw. główny ekonomista organizacji." ( portal Lisa natemat.pl )

Wytłumacz mi jak to się ma do tego co opublikował dziś PB www.pb.pl/rozliczne-biznesy-skok-wolomin-944002
Jak to możliwe, że państwie gdzie strażnikiem prawa było PO/PSL funkcjonował taki wołomiński układ z byłym posłem Władysławem S.?
Naprawdę wiele można przykleić PiSowi ale robienie tego w ten sposób jak Balcerowicz doprowadza jedynie do tego, że "Ktośki" ze swoich "smartfonów na kredyt" komentują tu wszystko emocjonalnie.
Przy stratach afery Skoków szacowanych na 5 mld. straty samego Wołomina to ok 3 mld.
Gdy w kampanii prezydenckiej Komorowski zaczął grać Skokami, ukazały się jego zdjęcia z panami ze zdjęcia poniżej ( zdjęcie z dzisiejszego artykułu )... szybko wycofał się z pomysłu...

Sry, ale nadal podtrzymuję opinie, że najlepszą odpowiedzią na coniektóre komentarze jest ironia ;)

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Panie Rolf jakiś komentarz? :)

2018-10-30 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Niejaki rolf michałowski napisał
"W niej siedzi jeno chciwość, fałsz i głęboka pogarda dla wszystkich, którzy dają się okradać i wyzyskiwać". Faktycznie wypowiedzi tego osobnika są przepełnione miłością bliźniego, szacunkiem, kulturą, elokwencją... Jak to określić? Szczyt hipokryzji? Zdecydowanie wolę dyskusję z ~ktośką lub ~ popcornen i wszystkimi innymi, którzy okazują szacunek interlokutorowi i używają merytorycznych argumentów, niż z pisowskim siepaczem typu wspomnianego indywiduum, który jedyne co ma w wachlarzu swoich wypowiedzi, to buta, chamstwo, obrażanie innych i przekonywanie krzykiem. Swoim zachowaniem przypomina zatwardziałego czekistę, który z nahajką szerzył komunizm, a wszystkich, którzy nie popierają jego zdania najchętniej by w imię bożej miłości rozstrzelał. Naprawdę rozbawiła mnie ta wypowiedź. No, ale jakoś o miejsce w izolatce obok pewnego Antoniego jakoś trzeba zawalczyć...

2018-10-29 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Drogi „popcornie”. Oczywiście, że Koleżanka „ktośka” nie kieruje się emocjami. U niej emocje są zakute w kajdany, zakneblowane i przywiązane do krat izolatki, w której siedzą. Emocje, to rzecz ludzka, a u „ktośki” człowieczeństwa nie uświadczysz ani krzty. W niej siedzi jeno chciwość, fałsz i głęboka pogarda dla wszystkich, którzy dają się okradać i wyzyskiwać. Koleżanka „ktośka” jest zbudowana z nieprzebranych pokładów energii kryminalnej, a zamiast serca ma pompkę ssąco-tłoczącą brunatną ciecz, pełniącą rolę krwi, roznoszącej po całym jej organiźmie jad, fałsz, obłudę i niczym nieposkromioną nienawiść do tych, którzy choćby tylko próbują mówić coś o prawie i sprawiedliwości.

2018-10-29 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
koleżanka "Ktośka" zanim użyła zabójczego argumentu "Toruń" na pewno sprawdziła kim jest Marcin Palade i wie, że od ponad dwudziestu lat bada preferencje wyborcze Polaków, wie także jak niewiele pomylił się w swoich prognozach dotyczących ostatnich wyborów, dla tych co nie wiedzą pokażę:

Wyniki wyborów do sejmików vs moja prognoza z 19 października:
@pisorgpl 34% (34%)
@KObywatelskaPON 27% (26%)
@nowePSL 12% (12%)
@sldpoland 7% (7%)
@Kukiz15 6% (6%)
@bezpartyjni_org 5% (6%)
@_Wolnosc 2% (2%)
@partiarazem 2% (2%)
@RuchNarodowy 1% (1%)
@Zieloni 1% (1%)

Koleżanka swą niewiarę w jego metody badawcze zapewne ma popartą innymi równie świeżymi prognozami z wiarygodnego źródła ( nie z jakiegoś Millward Browna,Indicatora czy CBOSa o błędach ponad 3pp na zamówienie propagandy tvp czy tvn ) i zaraz nam je udostępni bo w dyskusji i własnych komentarzach nie kieruje się emocjami ale faktami uzyskanymi zawsze z wiarygodnego źródła. Czekamy.

2018-10-29 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
To takie prognozy jak te mówiące o tym, że w wyborach do sejmików wojewódzkich PiS będzie miał ponad 40%. Takie sondaże możesz sobie w TVPiS publikować! Nie wciskaj ciemnoty, to nie Toruń.

2018-10-29 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jasne, uproszczenie, ale...
czy nie bawi Was, że o demokrację najgłośniej obecnie walczy "wielkomiejska inteligencja" a ta oto demokracja niewiele sobie z tego robiąc daje mandaty dla "wiejskiego średniowiecza"?

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Panie Rolf jakiś komentarz? :)

2018-10-29 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Panie Rolf mam tylko prośbę. Niech Pan tam jeszcze dopisze, żeby czasem Pani Szydło nie nominował na wójta, bo jak będzie że świtą objeżdżała swoje nowe włości, to strach będzie dzieci na dwór puścić :)

2018-10-29 ~ filip ( gość forum ) zgłoś naruszenie
potwierdzone tysiącami doniesień na prokuraturę itp. z których pozytywnie rozpatrzono kilka ;)

2018-10-29 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Filipie! Te fakty są potwierdzone dowodami dostępnymi na stronie internetowej SMSM – Stanowice-marcinkowice.npage.de - w wielu rubrykach, jak np. „Panie Brezdeń won z PiS”, „Oławska mafia niszczy Stowarzyszenie Mieszkańców”, „WIOŚ o Armetonie i Brezdeniu”, „Skandal z PKS Oława”, „Afera LGD”, „Pałac dla wójta Kownackiego”, „Worwolandia”, „Ubecka kotłownia w J-L” i wiele innych. Tę stronę czyta się jak kryminał, a pokazane tam dokumenty nie pozostawiają żadnych złudzeń, że to wszystko czysta prawda.

2018-10-29 ~ filip ( gość forum ) zgłoś naruszenie
"Oława i cały powiat oławski, włącznie z miastem Jelcz-Laskowice, będącym siedzibą dużych zakładów Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jest jednym z najsilniejszych mateczników POstkomunistów w samorządach. Lokalny PiS jest na usługach lokalnej sitwy POstkomunistycznej i bierze czynny udział w podziale łupów branych przez tę sitwę w drodze rozkradania majątku publicznego i lokalnych budżetów. Na to są również dziesiątki dowodów.

Sprawująca absolutną władzę we wszystkich oławskich samorządach lokalna sitwa POstkomunistyczna powierzyła stanowisko Starosty Oławskiego Zdzisławowi Brezdeniowi z PiS i to już drugą kadencję. Już tylko to świadczy niezbicie o tym, że Zdzisław Brezdeń jest na usługach POstkomunistycznej sitwy i jednocześnie jest kretem tej sitwy w PiS."

to są te bardzo poważne fakty, jeżeli to nie Rolf to cały SMSM ładnie odleciał..

2018-10-29 ~ Agnieszka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Bardzo dobre pismo. Wielkie uznanie dla SMSM. Może wreszcie zakończy się kręcenie lodów w Gminie Oława, o co SMSM dzielnie walczy już od ładnych kilu lat.

2018-10-29 ~ Zarząd SMSM ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Filip! Wyrwałeś się jak „Filip z konopi”. Same jadowite antypisowskie hasła i ani jednego merytorycznego odniesienia się do bardzo ważnych faktów przedstawionych w tym piśmie. „Zapomniałeś” też przedrukować nagłówek tego pisma, bo to nie jest pismo pana Rolfa Michałowskiego, tylko Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców (SMSM). Pan Rolf podpisał to pismo nie w imieniu własnym, tylko jako pełnomocnik tego stowarzyszenia. Oryginał tego pisma jest pokazany na stronie internetowej stowarzyszenia w rubryce Aktualności.

2018-10-29 ~ filip ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Prezes Rady Ministrów
Sz. Pan Mateusz Morawiecki - OSOBIŚCIE Wstępnie faksem
Al. Ujazdowskie 1/3 (22) 694 70 53

00-583 Warszawa

BARDZO PILNE – SPRAWA WYBORCZA

Data: 24 października 2018
Nasz znak: I-5118 (proszę podawać przy wszelkiej korespondencji w tej sprawie)


Dot. ustanowienia komisarza w gminie Oława (woj. Dolnośląskie)Szanowny Panie Premierze,wobec faktu, że w wyborach wójta gminy Oława kandydował i wygrał je w pierwszej turze przestępca Jan Kownacki, sprawujący urząd wójta już od czterech kadencji, z krótką przerwą spowodowaną wyrokami sądowymi za korupcję, oszustwa i fałszowanie dokumentów, szybko zatartymi przez lokalny sąd, a aktualnie sądownie zawieszony w wykonywaniu obowiązków wójta z powodów nowych prokuratorskich zarzutów korupcyjnych, musi dojść do wyznaczenia przez Premiera RP komisarza, który będzie zarządzał gminą do czasu nowych, przedterminowych wyborów.

Pozwalamy sobie zatem wystąpić do Pana Premiera z bardzo pilnym wnioskiem o niedopuszczenie do tego, aby na komisarza gminy Oława został wyznaczony ktoś z polecenia wrocławskiej lub oławskiej struktury Prawa i Sprawiedliwości, bowiem byłaby to taka sama kontynuacja, jaką będzie kontynuacja rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz przez rządy Rafała Trzaskowskiego.

Oławska struktura Prawa i Sprawiedliwości nie ma z prawdziwym PiS nic wspólnego, poza nazwą. Jest to grupa nierobów i cwaniaków, skupiona wokół ich szefa, Zdzisława Brezdenia, będąca na usługach lokalnej sitwy POstkomunistycznej. Grupa ta jest chroniona przez wrocławskie władze PiS. Nasze Stowarzyszenie posiada na to dziesiątki niezbitych dowodów, które chętnie udostępnimy, a które są częściowo przedstawione na naszej stronie internetowej (adres strony znajduje się w stopce). Jest w tej strukturze mała grupa członków PiS, pozostających w opozycji do Zdzisława Brezdenia i jego kliki, jednak nie ma wpływu na nic.- 2 -

Oława i cały powiat oławski, włącznie z miastem Jelcz-Laskowice, będącym siedzibą dużych zakładów Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jest jednym z najsilniejszych mateczników POstkomunistów w samorządach. Lokalny PiS jest na usługach lokalnej sitwy POstkomunistycznej i bierze czynny udział w podziale łupów branych przez tę sitwę w drodze rozkradania majątku publicznego i lokalnych budżetów. Na to są również dziesiątki dowodów.

Sprawująca absolutną władzę we wszystkich oławskich samorządach lokalna sitwa POstkomunistyczna powierzyła stanowisko Starosty Oławskiego Zdzisławowi Brezdeniowi z PiS i to już drugą kadencję. Już tylko to świadczy niezbicie o tym, że Zdzisław Brezdeń jest na usługach POstkomunistycznej sitwy i jednocześnie jest kretem tej sitwy w PiS.

Już sam fakt, że lokalna struktura Prawa i Sprawiedliwości nie wystawiła w ogóle żadnego kandydata, który konkurowałby z wybranym znowu na urząd wójta przestępcą, świadczy o tym, że lokalny PiS czynnie wspomaga lokalną sitwę nawet w ustawianiu wyborów. Podobnie było w wyborach burmistrza Oławy, gdzie lokalny PiS wystawił nieznanego ludności kandydata i nie udzielił mu żadnego wsparcia w kampanii wyborczej, przesądzając tym samym wygraną aktualnego burmistrza z POstkomunistycznej sitwy.

Nie można zatem dopuścić do tego, żeby komisarz został wybrany z tego grona. Musi to być osoba spoza lokalnej sitwy.

Z naszej strony proponujemy powołanie na zarządcę gminy Oława Mariusza Łuczkiewicza, który kandydował z listy PiS na burmistrza Oławy i przegrał, bo był dotychczas publicznie nieznany i nie dostał od lokalnej struktury PiS żadnego wsparcia, ani odpowiednich środków na prowadzenie kampanii wyborczej. Mamy w naszych szeregach również innych godnych zaufania i kompetentnych ludzi, gdyby kandydatura Mariusza Łuczkiewicza z jakichś powodów nie została uwzględniona.

Mariusz Łuczkiewicz (40) cieszy się zaufaniem naszego Stowarzyszenia, posiada odpowiednie kwalifikacje – jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zdobył specjalizację z zakresu administracji publicznej - i z całą pewnością nie jest uwikłany w żadne lokalne układy.

Będziemy się żarliwie modlić o to, żeby Pan Premier przychylił się do naszego wniosku. Czeka na to duża, zasobna (dwie duże strefy przemysłowe) i dotychczas rozkradana gmina Oława.

Z wyrazami glebokiego szacunku

Dr.-Ing.h.c.(UK) Rolf Michałowski
PEŁNOMOCNIK


Pan Rolf w tonie w jakim pisze na forum tak samo wysyła oficjalną korespondencję do Premiera.
Jak przeczytają te wypociny to na pewno potraktują gościa bardzo poważnie :) Wszyscy źli, oszuści, teorie spiskowe, PiS w Oławie zły, PiS na dolnym śląsku zły, to może idąc dalej cały jest zły (tylko Pan Rolf jako że ich dokładnie nie zna to nie wie..) A może tylko Jedyny Pan Rolf jest dobry i on nas uratuje...

2018-10-29 ~ do Rolfa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a co nas obchodzą rządy PO? Miało być lepiej, miała być dobra zmiana, a jest to samo, bo nastała dojna zmiana. Jedyne co ma pis do zaproponowania to to, że za PO kradli bardziej?

2018-10-28 ~ dp wummbat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tusk latał samolotem do domu już w czwartki a wracał we Wtorki.

2018-10-28 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jeszcze o wolnych mediach, onet.pl? niewielu pewnie pamieta kto stworzyl portal, jak postkmuna rekami urzedu skarbowego odebrala mu optimusa, dla ciekawych co aktualnie robi Kluska i jak ocenia obecny rzad:
m.youtube.com/watch?v=vJEU02qSzCo

2018-10-28 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
3 rok trwa zdziwienie coniektorych, ze istnieje partyjna propaganda, wczesniej przekaz byl jednolity o spokoj dbali Komorowski z Dworakiem blokujac media Rydzyka, TVP od lat jest tuba zadzacej partii... prywatne media? Ktoska zapewne mysli, ze kazdy zaraz po '89 posiadal kapital czy mogl z sukcesem ubiegac sie o kredyt i koncesje a jedynie Walter, Solorz czy Michnik wpadli na taki pomysl...

2018-10-28 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Penie Rolf. Nie wspomniał Pan o wyjątkowo obiektywnej TVPiS. Powiem tak. TVN, ONET, czy Polsat to media prywatne nie finansowane z budżetu państwa. Natomiast Tzw Publiczna Telewizja zwana słusznie TVPiS jest utrzymywana z naszych podatków. Nie mam najmniejszej ochoty utrzymywać propagandowej tuby partyjnej !! !!
WON z PiSowską propagandą !! !! !

2018-10-28 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Poproszono mnie tutaj o komentarz do „sromotnej porażki PiS w naszym powiecie”.

Trudno komentować coś, czego nie ma. Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Rady Powiatu jest druzgocące dla wszystkich innych komitetów wyborczych i to pomimo, powiedzmy tym razem bardzo delikatnie, braku zachwytu mieszkańców nad Brezdeniem i jego kliką. Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło wynik prawie 30%, Koalicja POstkomunistyczna niecałe 25%, tzw. „Bezpartyjni” Samorządowcy niecałe 20%, Wspólnota Samorządowa nieco ponad 15%, a reszta się nie liczy.

Ludzie mają dość rządów lokalnej sitwy i chcą, aby Dobra Zmiana dotarła wreszcie do naszego powiatu. To było jedyne wyjście – głosować na kandydatów PiS, nawet jeśli sami kandydaci wystawieni przez lokalny PiS są nic nie warci. PiS może teraz rządzić w powiecie, choć niesamodzielnie, więc rząd i centrala PiS już zadba o to, żeby osoby niegodne zaufania zostały szybko wymienione na uczciwe.

Tu nie chodzi o to, żeby rządziło PiS i tylko PiS, jak niektórzy w panice wołają, czując, że uciekają im przekręty, posadki, przywileje i apanaże. Chodzi o to, żeby rządzili ludzie uczciwi i kompetentni, o nic więcej. Jednak aktualnie tylko PiS może zapewnić, że tak będzie. Wszystkie inne opcje polityczne, lokalne, UBewatelskie, tzw. bezpartyjne, czy inne fiki-miki samorządowe, są umoczone po same uszy w lokalnej sitwie POstkomunistycznej i dlatego wszystkie razem utworzyły jeden front przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, które nie pozwala na rozkradanie majątku publicznego i dba o interesy mieszkańców.

Są oczywiście wyjątki, jak np. w Gminie Domaniów, gdzie POstkomunistyczna sitwa już 4 lata temu została odsunięta od władzy a wójt Głogulski otrzymał teraz ponad 75% głosów.

Problem Oławy, ale nie tylko Oławy, polega na tym, że również tzw. wierchówka lokalnej organizacji PiS też jest umoczona po same uszy w lokalnej sitwie POstkomunistycznej. Mimo to, większość ludzi w powiecie zagłosowała na PiS, słusznie dając wiarę centrali PiS-u, że skoro dotrzymuje obietnic w rządzie, dotrzyma ich również w samorządach.

W samej Oławie, bezspornym mateczniku POstkomuny, lokalna sitwa spod znaku BBS wprawdzie wygrała, ale PiS stał się drugą co do wielkości siłą polityczną w Radzie Miasta, a to już nie przelewki, bo już afery nie będą zamiatane pod dywan, jak dotychczas i nagle okaże się, że takich Kownackich jest również sporo w samej Oławie. Oj, będzie się działo.

W Jelczu-Laskowicach sitwowa „Koalicja 2018-2023” wygrała z PiS-em tylko nieco ponad dwoma punktami procentowymi, choć Jelczanie-Laskowiczanie bardzo nie lubią Dudkowskiego.

Wielu ludzi nie uwierzyło jeszcze, że ktokolwiek może rozwalić lokalną sitwę i prawie połowa nie poszła w ogóle na wybory. Jednak, jak w najbliższej kadencji zobaczą, że PiS faktycznie dba o ich lokalne interesy i zaczyna zamykać tych lokalnych polityków i urzędników, którzy byli dotychczas nietykalni, w następnych wyborach ruszą do urn i pogonią całą tę POstkomunistyczną sitwę na zbity pysk.

Niestety wymaga to czasu, ale trudno liczyć na to, że mentalność ludzi, wypaczana i wykrzywiana przez prawie trzydzieści lat przez rządy POstkomunistycznej, a jeszcze wcześniej komunistycznej mafii, w ciągu trzech lat sprawiedliwych i uczciwych rządów zostanie całkowicie zmieniona, tym bardziej, że POstkomuna ciągle jeszcze miesza ludziom w głowach za pomocą podłej, załganej i fałszywej propagandy, wykorzystując panująca dziś pełną wolność słowa i niemieckie media działające na terenie Polski, z TVN, Polsatem, Gazetą Wyborczą, Newsweek`iem i Onet`em na czele.

Również lokalne gazety są prawie wszystkie w rękach niemieckich, a nasza „Powiatowa”, która podobno nie jest w niemieckich rękach, stosuje zabronioną konstytucyjnie cenzurę prewencyjną.

2018-10-28 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
... Kaczynski zbój, nie zwycięży nas nigdy tralala

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Panie Rolf jakiś komentarz? :)

2018-10-28 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Oj, cieniutkie te wasze zarzuty stawiane rządowi Zjednoczonej Prawicy, oj, cieniutkie! Nawet gdyby były prawdziwe, to nie przykryłyby nawet rąbka gigantycznych afer rządów POstkomuny, rozwalania i rozkradania przez was polskiej gospodarki, szkodzenia Polsce na forum Unii Europejskiej, wpędzania społeczeństwa w skrajną biedę, powszechnej demoralizacji społeczeństwa przez propagowanie zboczeń seksualnych, przez chamskie ataki na wartości chrześcijańskie itd. itd. itd. itd. itd.

Nie ma końca świństw i draństw, jakie wyrządziliście Polsce i Polakom. Powinniście już dawno wszyscy siedzieć w pierdlu, ale rząd Zjednoczonej Prawicy zapewnia wam wolność słowa i prawo do obrony. Wy za to kąsacie rękę, która zamiast was od razu karać, daje wam możliwości poprawy. Wcześniej, czy później przyjdzie „kryska na Matyska”, a wtedy będzie bolało i to bardzo.

2018-10-28 ~ wummbat ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ale ten wypadek byłej premier pokazał jeszcze jedną ciekawą rzecz. Tak ciężko pracują, tak im się te nagrody należały, tyle czasu spędzając z dala od domu, że weekend zaczynają w czwartek o 13, a ty polaku zap******* za miskę ryżu cały tydzień i w weekend. Buta i ignorancja większa niż za złodziei z platformy.

2018-10-28 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
O, znowu się pisowski siepacz rozkręca... Faktycznie nie dorosłem do takiego tuzy umysłowego, jak misiewicz, którzy studiował "normalne prawo" w wielce szacownej szkole pewnego ojca dyrektora. Złoty medal w końcu mu się należał za nocne wejście do CEK NATO. Wypomina się pracę syna premiera Tuska, a praca syna posła "obatela" czarneckiego jest już cacy. Przypomnę tylko, iż europoseł ten jest postacią wybitną, gdyż jako jedyny został karnie pozbawiony swojego stanowiska w reperkusji za swoje wypowiedzi o innej europosłance. I faktycznie, wszyscy dookoła, to komuniści, postkomuniści, obowiązkowo żydzi, Moskwa, Berlin... No piękna postawa "prawdziwego" polaka. Wszyscy dookoła kłamią, dybią na dobre imię, szkalują...
Co do sądownictwa, to też wszyscy się mylą, a wyrok TSUE, to pewnie dla żartu wydał. Jakoś tak bardzo szybko aktualna władza co chwilę zmienia tych prezesów. KGHM, ENERGA, PGZ i wiele innych państwowych strategicznych firm, w których prezesi zagrzali stołki poprzez kilka - kilkanaście miesięcy. Ciekawe, czy byli umoczeni, ty tylko pospolicie nieudaczni? O wspominanych przeze mnie wielokrotnie stadninach, które są idealnym przykładem prawego i sprawiedliwego zarządzania już kolejny raz wspominać nie będę. W tej chwili jaja są z autosanem, bo w imię "ochrony polskiej marki" po raz kolejny przerzuca się zarządzanie firmą w inną branżę. W tej pieczę nad fabryką w Sanoku będzie sprawować energetyka, poprzednio zbrojeniówka. Fajnie, tylko za to wszystko my płacimy... Tak samo, jak za kolejne rozbite auto byłej premier szydło. No, ale w końcu trzeba było BOR zastąpić SOPem, by zrobić miejsca dla swoich. Jak się to skończyło, widać. Zresztą jeszcze za BORu zrobiono tam czystkę przeganiając doświadczonych oficerów, co też spektakularnie się skończyło. Kłamstwa błaszczaka na temat przyznania się kierowcy seicento do spowodowania wypadku są bardzo wymowne.

2018-10-27 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK (Bezczelny Kłamca Komunistyczny). Dlaczego taka interpretacja tego skrótu? To wynika bezpośrednio z tego, co ten bałwan wypisuje. Dlaczego bałwan? Czy mam zamiar go w ten sposób obrazić? Skądże. Wystarczy poczytać w encyklopediach, co to słowo oznacza.

W każdym razie jedną z cech wszystkich znaczeń słowa bałwan jest brak myślenia, bo posąg bóstwa przecież nie myśli, głupiec też nie i o to właśnie chodzi. Gdyby BKK choć odrobinę pomyślał, zamiast ślepo słuchać swoich zleceniodawców spod znaku krzyżówki sierpa i młota ze swastyką, to nie wypisywałby takich niebotycznych farmazonów.

Zacznijmy od 500+. Jest to nic innego, jak dodatek rodzinny stosowany w najbardziej klasycznym kapitalizmie już od dziesiątek lat. Wychowywanie dzieci, to ciężka praca i wysokie koszty. Komu nie chce się wychowywać dzieci, musi w ten sposób wspierać rodziny, którym się chce, a państwo ma to regulować. Ot i cała filozofia, ale dla bałwana niestety za trudna.

W „taśmach prawdy” nie ma absolutnie nic, co mogłoby obciążać aktualnego premiera, ale bałwan powtarza to, co mu każą, nie rozumiejąc z tego ani słowa.

PiS nie robiło żadnych „czystek” w strukturach władzy, a jedynie pogoniło z najwyższych kierowniczych stanowisk ludzi umoczonych w miliardowych aferach i zastąpiło ich uczciwymi. Całe tzw. średnie struktury w urzędach, spółkach Skarbu Państwa itp. pozostały nienaruszone, a szkoda, bo to się teraz mści zwykłym sabotażem w realizacji programu PiS wybranego przez wyborców, jak ten najlepszy.

Nie wycieraj sobie twojej bałwaniej gęby Misiewiczem, bo nie dorosłeś mu nawet do pięt.

To nie żaden świat, ani żadna Europa „krytykuje postępowanie w sprawie sądownictwa” , jak tutaj baławan bezmyślnie powtarza za swoimi zleceniodawcami. To jedynie lewacka „elita” w Komisji Europejskiej, w której zasiada między innymi taka kreatura, jak Bieńkowska i nasza własna postkomuna, próbują ratować sędziów z esbeckiego nadania, którzy uzurpują sobie prawo stania ponad wszelkim prawem, ponad Sejmem i ponad Prezydentem RP, chroniąc interesów zorganizowanej grupy przestępczej spod znaku PO, PSL, SLD, .N, KOD itd. i zapewniając im bezkarność.

Historię „od nowa” napisali mocodawcy naszego bałwana, pod dyktando Moskwy, Berlina a także niektórych organizacji żydowskich, których wstydzą się sami Żydzi. Nowy rząd ujawnia te kłamstwa i odwracanie ról morderców i ich ofiar, jednocześnie przywracając pamięć bohaterów i ofiar. Ale to też przekracza zdolności pojmowania naszego bałwana.

Zabawne jest też „ubieranie” Prawa i Sprawiedliwości”, czy byłego Prezydenta RP śp.prof. Lecha Kaczyńskiego w wielkie afery PO/PSL/SLD. Ten bałwan najwyraźniej w ogóle nie wie, co pisze. Pisze pod dyktando, kompletnie nie rozumiejąc sensu.

Oczywiście, znacznie gorzej byłoby, gdyby okazało się, że to jednak nie jest bezmyślny bałwan i że pisze te wszystkie bezczelne kłamstwa świadomie. A to już byłaby sprawa kryminalna za świadomy sabotaż przeciwko Polsce i służenie obcej agenturze. Jednak nie sądzę, żeby ten bałwan był aż tak podły i aż tak moralnie zgniły. Chociaż? Kto go wie?

2018-10-25 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
2014

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Panie Rolf jakiś komentarz? :)

2018-10-25 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
dane wg. PKW, Polska Powiatowa z możliwością pojedyńczych korekt

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Panie Rolf jakiś komentarz? :)

2018-10-24 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ agii, ~ do BKK (czort wie, kim jesteś), ja wcale nie twierdzę, że PO jest alternatywą dla pisu. Daleki jestem od tego. W zasadzie nie jestem w stanie wskazać jakiejkolwiek partii, która nadawałaby się do rozsądnego rządzenia. Niemniej to, co w tej chwili wyczynia partia rządząca przekroczyło już dawno normy dobrego smaku i przyzwoitości. Założenia programu 500+ są chwalebne. Jego realizacja jest karygodna. Państwo aby dać, musi zabrać. Bo z pustego nikt nie naleje. Więc zamiast dawać lekką ręką gotówkę, niech to będzie odpis od podatku, wyrównanie do pensji, czy jakakolwiek inna forma, ale punktująca ludzi pracujących, którzy dają coś od siebie. I można to było zrobić tak, by nie trzeba było kombinować z zatrudnianiem się na najniższą krajową, by nie przekroczyć progu dochodowego. A tak wychowuje się grupę, która żyje w przekonaniu, że im się należy, bo tak. I chyba każdy potrafi wskazać gdzieś w swoim otoczeniu takich, którzy świetnie sobie radzą wykorzystując instytucje państwowe.
Reforma szkolnictwa i jej przeprowadzenie. Jak likwidację gimnazjów uważam za ruch słuszny, bo stary system sprawdzał się doskonale, nie wymagał zmian, a jedynie dbałości o szkoły kierunkowe, tak formę, w jakiej tą reformę przeprowadzono uważam za karygodną. A wszystko to skupiło się na dzieciach, które niejednokrotnie przesiadują w szkołach dłużej, niż ich rodzice w pracy.
Nagrania, które kiedyś były "taśmami prawdy", a kiedy okazało się że zapisy dotyczą też obecnego premiera i stawiają go w bardzo niekorzystnym świetle pokazując, jak cyniczną osobą jest, nagle stały się "odgrzewanymi kotletami sprzed kilku sezonów". Taka mentalność Kalego - dobrze, jak my im dowalimy. Źle, jak oni nam dowalą. Do tego dochodzą indywidua typu Misiewicz i jemu podobni, którzy są lansowani na wysokie stanowiska w ministerstwach, urzędach, spółkach skarbu państwa i innych państwowych firmach. Jak się kończy "dobra zmiana" pokazały stadniny, wieczna rotacja na stanowiskach prezesów kilku kluczowych spółek, np w KGHM, gdzie zasiada już czwarta osoba wskazana z klucza partyjnego.
Pewnie zaraz się dowiem, że sytuacje takie miały miejsce za poprzedniej władzy, czemu nie zaprzeczę. Jednak nie odbywało się to w tak bezczelny, by nie rzec chamski sposób i na taką skalę. Jednak za PO minister Nowak stracił posadę za zegarek za 12 tysięcy. Za rządów pisu ministrowi Szyszko włos z głowy nie spadł, kiedy "pomylił się" w zeznaniu majątkowym na dobre kilkaset tysięcy za sprawą "stodoły" i posiadanego areału.
Cały, jeśli nie świat, to przynajmniej Europa krytykuje postępowanie w sprawie sądownictwa, a nasi decydenci uparcie brną w swoje udowadniając, że tylko ich jest racja, choć wszyscy dookoła mają zgoła odmienne zdanie. Pisanie historii od nowa, zastępowanie niewygodnych osób nowymi i przypisywanie sobie zasług już pominę, bo na szczęście to nie przejdzie.
Generalnie - aktualną władzę uważam za rządy chamów i nieudaczników, którzy nawet jeśli planują jakieś pozytywne działania, to i tak to spieprzą.

2018-10-23 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
wyboru w maju 2020 wygra PIS i to prawdopodobnie z przewagą umozliwiającą zmiany w konstytucji jak Orban na Węgrzech ,,, to juz widać ... obecne wybory to przeszkole rozdanie stanowisk w terenie i tak PIS nie wypadł słabo --
--- nie przepadam za Kaczyńskim to dla mnie sanacja przedwojenna ... niemal kopia sanacyjnych układów jakie stworzył towarzysz Piłsudski --- socjalista jak o sobie mówił :)

2018-10-23 ~ do BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chłopie kiedy Ty w końcu zrozumiesz, że tego 500 + nie zabierze ani PO, ani PiS ani Polska Partia Przyjaciół Piwa... To strzał w kolano. Łatwo było dać ludziom ale nie znajdzie się odważny który to zabierze. Nic nie dadzą dyrdymały i wymysły. PO wygrało w wielkich miastach teraz, bo zwykły mieszkaniec ma w dupiie czy on będzie z PO , PiS czy PSL, tu chodzi wyłącznie o "miasto". Uwierz mi, że PiS swoim rozdawnictwem zyskało sobie elektorat na lata i nie znajdziesz wielodzietnej rodziny która zagłosuje przeciwko ręce która ją karmi ( w tym wypadku lekko rozdaje pieniądze ). PO musiało byś się zwalić w kalesony wymyślając 1000 zł na każde dziecko aby liczyć na głos. Powiem Ci szczerze, że jest to mocno prawdopodobne bo znając wcześniejsze akcje tej partii nie zdziwiłbym się, że dadzą a zaraz odbiorą pacyfikując przy tym potencjalne demonstracje.

2018-10-23 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
no lecisz grubo ... czy ktoś za czasów władzy PIS wpadał z rana do mieszkań internautów bo coś napisali ..? człowieku takie numery jak odwala opozycja za czasów PO strzelano by do nich ... lecisz grubo :) Polska dzisiaj jest w Europie najbardziej wolnym krajem ... stań w Niemczech przez Bundestagiem zorganizuj taką chece jak w Polsce ... zrób to w Brukseli :) a w Polsce wszelkiej maści kodomici ...feministki wprost szaleją bezkarnie ... lecą bluzgi na włądzę ale Tobie się to podoba więc niech lecą PIS jest winien :)

Pisałem wyraźnie nie ma sensu bawić się w wyliczanki demokracja jest chorym systemem ...masy oddają głos ... masy musisz przekupić więc musisz rozdawać bo przegrasz z kimś kto obieca więcej .. ! tylko mi tu nie wyliczaj a ten temu coś powiedział a ten gorszy ... rozmawiamy o systemie --- żadnego zawłaszczania sądownictwa nie ma 80 % społeczeństwa jest niezadowolona z systemu sądowniczego w PL ...2018-10-23 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK,
"Podstawowy program 500+ też powinien wyglądać całkowicie inaczej, bo powinno to być np odliczenie od podatku, który każdy pracujący odprowadza tej kwoty lub jakaś forma bonów o ścisłym przeznaczeniu, handel którymi byłby zabroniony. A tak rozdaje się lekką ręką olbrzymie pieniądze tylko po to, by przekupić ludzi."

Obliczyłeś ile musiałaby zarabiać najmniej rodzina z dwójką dzieci, żeby po wspólnym odliczeniu ulg jakie przysługują każdemu dodatkowo otrzymać 12 tys. ulgi z tytułu 500+? Ile wynosiłaby wtedy płaca minimalna w kraju?
Łatwo się pisze slogany zaciągnięte z mediów przeciwnych temu programowi na którym PiS zbił tyle punktów, nie ma idealnych rozwiązań na poprawienie deficytu urodzeń w kraju, to jest próba, socjal jaki otrzymują wszyscy w dobrze rozwiniętych gospodarkach a nasza podobno weszła do 25tki takich...

Komisje do rozliczania afer to łapanie punktów poparcia, jeżeli można coś ugrać dla siebie, najczęściej przed wyborami to gra jest warta świeczki, haki to część polityki która śmierdzi wszędzie.

Policja u nas przeprowadza łapanki? Żartujesz? Zobacz jak "delikatnie" robią to na zachodzie, przykład pacyfikacji ekologów w Niemczech coś Ci mówi?

2018-10-23 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ agii no właśnie to rozdawnictwo jest najgorsze. Bo jest to czyste marnotrawstwo i rodzenie patologii. Państwo nie ma takich pieniędzy, a co chwilę oferuje się nam jakiś nowy, często absurdalny program typu plus. W tej chwili jest to kolej plus. Wielokrotnie udowodniono, że proponowany powrót na niektóre szlaki kolejowe jest całkowicie nieopłacalny i jest to zwykłe marnotrawienie pieniędzy. Ale poszło w świat, to trzeba spełnić. Podstawowy program 500+ też powinien wyglądać całkowicie inaczej, bo powinno to być np odliczenie od podatku, który każdy pracujący odprowadza tej kwoty lub jakaś forma bonów o ścisłym przeznaczeniu, handel którymi byłby zabroniony. A tak rozdaje się lekką ręką olbrzymie pieniądze tylko po to, by przekupić ludzi.
Nie przeczę, że walka z przestępczością, w tym gospodarczą, jest słuszna. Tylko w tej chwili ma ona bardzo mocną podbudowę polityczną i służy do takiej walki. Choćby warszawska afera reprywatyzacyjna. W areszcie siedzi człowiek, który o sprawie wie bardzo dużo, ale swoimi zeznaniami mógłby zaszkodzić pisowi, bo na kamienicach przecież też oszukiwano za czasów prezydentury Kaczyńskiego w Warszawie. Do tej pory nie został przesłuchany. Wspomniałeś o amber gold. Jest komisja, szukają winnych. A co ze SKOK'ami? Tam przewaliły się znacznie większe pieniądze. Ale wiadomo, kto za nimi stoi, więc proponowanej komisji śledczej w tej sprawie nie będzie. I tak dalej i tym podobne. Tutaj jest potrzebna niezależna siła, która osądzać będzie sprawiedliwie wszystkich. Ale niestety aktualna władza bezczelnie zagarnia dla siebie sądownictwo, wymiar sprawiedliwości, prewencję... Policja już częściej, niż "akcję znicz" przeprowadza polityczne łapanki na manifestacjach niepopierających władzę.

2018-10-23 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK idąc Twoim tokiem mślenia ---a co z tego ,że złapali tych od skoku stulecia (konwojent przebieraniec ... 8 milionów)... jak kasy nie odzyskali za 4 latka powychodzą i każdy po kilka milionów w kieszeni po wyściu przecież już setki młodych kalkuluje ,,,i wniosek prosty opłaało im się więc dla czego mnie się nie może udać ? --- co z tego ,że złąpali ?? ? a tutaj sytuacja odwrorna posadzili niewielu ale kasę z nawiązką odzyskali więc ,która sytuacja Twoim zdaniem korzystniejsza dla kraju ?
Socjalizm jak najbardziej rozdawnictwo należy tępić ono degeneruje ... ale system mamy taki ,że kto nie rozdaje ten przegrywa wybory !

2018-10-23 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK, wzrost cen energii to nie wina jedynie obecnego zarządzania ale jednoczesny wysoki wzrost zapotrzebowania na nią wraz z brakiem inwestycji w infrastrukturę ( zapytaj pana Grada co udało mu się zbudować? ), prognozy tak wysokich wzrostów znane były już dziesięć lat temu... magiczne uszczelnianie luki VATowskiej? skoro to tylko bajka jak sugerujesz to o czym rozmawiał z Morawieckim premier Hiszpanii Sanchez mający te same problemy?

głosy liczy, koalicje układają, prognoza poranna dla zainteresowanych:

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Panie Rolf jakiś komentarz? :)

2018-10-23 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
~ agii podaj jeden przykład tego spektakularnie ogłaszanego go uszczelnienia vat'u. Miały być procesy dla oszustów, zatrzymania, kary... Do tej pory z wielkiego szumu niewiele wynikło. Brak konkretnych informacji. Dane, które podano kiedyś chwaląc się zwiększeniem wpływów z tego podatku skrytykowali analitycy, bo pochodziły z okresu spłaty vatu przez firmy, a wtedy wpływy są zawsze wyższe.A rozdawnictwo pieniędzy już sprowadziło kraj do bardzo niepewnej pozycji. Pamiętaj, że państwo żeby dać, to musi komuś zabrać. A ile można zabierać? W końcu ci, którzy są zmuszeni do dawania się zbuntują. Chcesz przykład? Nie miało być podwyżek cen energii dla obywateli w przyszłym roku. Już będą. A ci najubożsi mają dostać wyrównanie, czyli jest już program prąd +. Tylko kto im na to wyrównanie da? Bo przecież nie wydrukuje się pustych pieniędzy bez pokrycia. Tak swoją drogą, to czym innym, niż wprowadzaniem pełnego socjalizmu jest ta urawniłowka, gdzie zabiera się bogatym, by dać biednym, żeby wszyscy mieli po równo bez względu na to, czy im się należy, czy nie?

2018-10-22 ~ Do agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
PiS przegrał przekonasz się po ogłoszeniu oficjalnych wyników dostanie się PiS może 2,3 sejmiki z 16 i drugą turę w Gdańsku czy Krakowie przegra okrutnie

2018-10-22 ~ agii ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BBK bzdury piszesz ...!
pis ma lepsze notowania jak na poprzednich wyborach .... uwalenie złodziejstwa załatanie vat ... dało więcej kasy jak kosztowało 500+ ... liczyć nie umiesz ? czy złodziejem jesteś ? i nie pasuje ,że złodziejsto po łbie dostało ?
a system taki ,że kto boerze władze ten obsadza stanowiusa ... co Twoim zdanie m mieli zrobiić zostawić postkomune PO PSL SLD na stołkach i co dalej ? ?

2018-10-22 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
BKK bzdury piszesz, sprawdź wyniki do sejmu z 2015 i porównaj z tegorocznymi do sejmików, nie ma wielkiej różnicy a nawet z prognoz wychodzi że PiS stracił mniej poparcia niż koalicja PO, Nowoczesna.
PiS rządzi w sejmie samodzielnie bo miał dobry wynik swój i dobry układ wyników pozostałych kandydatów.
Spokojnie poczekajmy kto zyska a kto straci ze stanu posiadania w samorządach w wyniku wyborów i zawiązanych koalicji.

2018-10-22 ~ popcorn ( gość forum ) zgłoś naruszenie
z komentarzami do wyników wyborów chyba dobrze się wstrzymać do zakończenia zliczania głosów oraz zawiązania koalicji rządzących


w międzyczasie warto też przypomnieć sobie jakie kompetencje ma wojewoda, marszałek, starosta, jakie wójt, burmistrz, oraz sytuację jaka była w sejmikach do wczoraj:

Oławskie Forum Obywatelskie - foto w komentarzu do tematu - Panie Rolf jakiś komentarz? :)

2018-10-22 ~ BKK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No jaki ten suweren się okazał niewdzięczny! Nie przekonało go 500+ rozdawane lekką ręką z pieniędzy pracujących. Nie ujęła doskonale przeprowadzona reforma szkolnictwa, która wybitnie odciążyła uczniów. Nie spodobała się reforma sądownictwa, po której czas rozpatrywania spraw "skrócił się" z około czterech miesięcy do ośmiu. Nie zachwyciło ograniczenie handlu. Zmęczyło sobiepaństwo sił kościelnych. Nie przekonali misiewicze, krewni i znajomi umieszczani hurtem na stanowiskach zwalnianych z klucza politycznego. No niedobry ten suweren, niedobry. Na szczęście ludzie mają jeszcze rozum i pokazali, co myślą o dojnej zmianie aktualnej partii niestety rządzącej.

2018-10-22 ~ Rolf Michałowski ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Nie będę niczego komentował zanim PKW nie ogłosi oficjalnych wyników i zanim RKW nie ogłosi swojego raportu końcowego.

Jednak już dziś można powiedzieć, że największym przegranym w tych wyborach jest Polska. Połowa Polaków nie poszła na te wybory, bo uznała, że z lokalnymi mafiami nie da się wygrać. Większość tych, którzy poszli na wybory, w wielu samorządach powybierała przestępców na wójtów, prezydentów i burmistrzów miast. Co tu komentować?

2018-10-22 ~ Ola ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Tak przy okazji to gdzie znajdę pełne wyniki wyborów? Znajduję tych co się dostali np. do rady miasta, ale nie znajduję pozostałych. Chciałbym wiedzieć komi i ile brakło.

2018-10-22 ~ Ktośka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Stolica przegrana, największe miasta przegrane, w sejmikach niby zwycięstwo, ale o władzy raczej można zapomnieć. Tak to się kończy jak się pluje na wszystkich wokół! DRAMAT aż miło patrzeć :) ))))))))))))))))))
DOŚĆ DOJNEJ ZMIANY!

2018-10-22 ~ do Janka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Janku chłopcze, grunt, że w Sejmie większość.

2018-10-22 ~ opolak ( gość forum ) zgłoś naruszenie
[b]czekamy[/b]

2018-10-22 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Super PIS ! będzie miał jeszcze mniej głosów w Radzie Miejskiej niż w poprzedniej kadencji , brawo!

Reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin