Pod naszym patronatem: XIV Międzynarodowy Oławski Turniej Bokserski
reklamaForum

forum
strona główna
forum
logowanie
dodaj
komentarz

2018-10-16 ~ Mieszkaniec Rynku ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Dobry temat?
5 0

Co z kostką brukową w Rynku


Czy ktoś wie, co stanie się z odsłoniętą kostką brukową w Rynku?
Jedni mówią że, zostanie odtworzona inni, że zerwana a jeszcze inni, że zostanie przykryta nową warstwą kostki.

Forum Obywatelskie - Co z kostką brukową w Rynku
ilość ostatnich komentarzy: 42.
2018-10-24 ~ do Agaty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ależ BRZEG , kwitnie że 80% pracuje razem z szoszonami u nas w Oławie ! Natomiast szoszoni mieszkają razem z Brzeskimi ciawaresami wśród kebabów na STARYM MIEŚCIE!

2018-10-24 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
samo widzisz ,że w Oławie nkazami pod groźgbą kary trzeba ludzi zmuszać do korzystania z lokalnej gastronomii ... a Brzeg kwitnie

Oława bije jek chce Brzeg ilością ukraińców ... tutaj Oława jest mocna :) a oni preferują oławski styl życia sami wiecie jaki :)

2018-10-24 ~ do Agaty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Natomiast ty nie zapomnij znajomych na jesienny spacer do Fantastycznego jak z bajki Brzegu! Oczywiście już rezerwuj miejsce w ekskluzywnych restauracjach NA STARÓWCE :D Brzeskiej , bo pękają w szwach i ponoć do wielkanocny brak miejsc !! !!

2018-10-24 ~ gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
jeżeli będziemy rozumować w ten sposób iż każdy wychodzi tylko raz do roku do restauracji to nie utrzyma się nawet przyczepa z hod-dogami w rynku! Oj ludzie , ludzie zawsze nie dogodzi wam w żaden sposób Więc nie biadolcie że w rynku nic nie ma tylko same banki .chyba że tego wam potrzeba

2018-10-24 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
powinni przegłosować demokratycznie uczwałę ,że każdy musi 2 razy w roku zjeść obiad w każdym lokalu w rynku ... pod rygorem kary pieniężnej ... nie odfajkują Cię w lokalu masz prze..... plus ostry mandat ... powiedzmy 200 zeta ...
zadowoleni ?

ilu mamy mieszkańców ... podzielcie przez dni w roku pomnózcie przez 2 ... :)

nie zapomnijcie uchwalić dobrej pogody

2018-10-24 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ja już temat skończyłem i nie zamierzam polemizować się czy mam czy nie mam racji ! Jeszcze raz powtórzę , jest taka możliwość wprowadzenia ustawy . Nie godzi ona w niczyje dobra i własności . Sporo miast to wprowadziło i funkcjonuje do dzisiaj ! Czy utrzyma się czy nie ?, cóż ja od lat słyszę same narzekania nie da rady , własność prywatna itd ,a spróbował ktoś z radnych , burmistrzów wprowadzić taką ustawę ?, nie teraz kolejne 5 lat rządzić będzie BBS , czas to zmienić! Innym się udało nie powstają w pustych lokalach banki, lombardy bo jest ustawa! Nikt nie spróbował! Nie chcę podawać przykładów bo zaraz zostanę obrzucony epitetami ! Sprawdzić sobie można u radcy prawnego , prawnika , w sądzie itd. Na początku w innych miastach były zgrzyty teraz ludzie się przyzwyczaili i koniec ! Napisałem wystarczy chcieć a tymczasem spoglądając na tempo prac od wczoraj ani żywego ducha na placu rewitalizacji w rynku, więc o czym my mówimy!Kontroli nad tym nie ma żadnej!

2018-10-24 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
No to raz do roku wychodzę do restauracji.
Czy z tego Restaurator się utrzyma?

2018-10-24 ~ do Zenka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Zenku aby stołować się codziennie w restauracji to trzeba mieć naprawdę dużo kasy i raczej być kawalerem. Na takie obiady wyskakuje się raz na jakiś czas, nie pozwól żonie się nudzić i niech czasem też coś ugotuje ;) Nie wiem czy prezesi spółki którzy mają w domu " normalne" żony stołują się codziennie w restauracjach, skąd te Twoje wyliczenia ? Kto " normalny " na co dzień jada wyłącznie na mieście ?

2018-10-24 ~ Zenek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Żadna restauracja w Rynku się nie utrzyma. Winne są ceny.
Obiad 25 zł to przez miesiąc wychodzi 750 zł.
Jak bym poszedł z 4 osobową rodziną to wychodzi 3000 zł miesięcznie.
Jak tu żyć?
Dlatego skazany jestem na odgrzewane obiady z dnia poprzedniego lub inne wynalazki.
Piwo w sklepie 2 zł w knajpie 8 zł.
Nie stać nas na takie luksusy.
Zarobki są nieadekwatne do poziomu cen.

2018-10-23 ~ Realistka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
@OŁAWIAK
No dobra, sam tego chciałeś. Wyzwanie: podaj przykład skuteczności wprowadzenia takiego prawa/rozwiązania w miasteczku wielkości Oławy, o podobnej "atrakcyjności" turystycznej, położonego ok. 25 km od dużego miasta. Czekam z niecierpliwością.

2018-10-23 ~ JA też do AGATY ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brzeg?, dziewczyno co tam cię tak podnieca! Smród, brud no zabytków więcej i dwa pseudo disco dla gówniarzerii.Dla mnie atrakcja na spędzenia wolnego czasu żadna! Wrocław i nasza Oława to już lepiej

2018-10-23 ~ Do Ralistki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Chyba się nie zrozumiemy itd , szkoda żebym tu tłumaczył tutaj na forum. Jednak już od dawna takie ustawy obowiązują w kilkudziesięciu miastach , w tym na Dolnym śląsku np, w JELENIEJ GÓRZE , gdzie mieszkańcy mieli dość banków , lombardów szperów itd. Ta ustwa niczego nikomu nie zakazuje i nic nie prowadzi do centralizacji! Zapamiętaj jeżeli ktoś ma jakąś własność w miejscowości itd a tym bardziej jeszcze w centrum owszem to jest jego ale są jeszcze miejscowe plany zagospodarowania i inne obwarowania ale nie będę tego tu tłumaczył ! To nie jest tak ,że mam 2 metry np. pod ratuszem i mogę sobie robić co ze chcę itd, itp, .

2018-10-23 ~ do Agaty ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Weź ty już skończ kobieto, odłóż trochę pieniędzy i jedź ze znajomymi do Wrocławia bo szkoda tych ludzi którym za każdym razem raczysz dziadowski Brzeg. To, że pochodzisz Pasikurowic ( nie obrażając mieszkańców ) i jedyne co zrobiło na Tobie wrażenie do katedra i Zamek w Brzegu to już Twoja sprawa, każdy ma taki Wawel na jaki go stać.

2018-10-23 ~ Realistka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
@OŁAWIAK
Z tego, co piszesz wynika, że jesteś miłośnikiem centralnego planowania: "włodarze uchwalić uchwałę , która by zakazywała lokalizacji np.banków i innych lichw", "wprowadził bym to o czym pisałem z zakazem i uruchomił kilka lokali gastronomicznych". Nie tędy droga. Po pierwsze tego nie wolno władzom zrobić, ponieważ wszystko to, co się dzieje, odbywa się zgodnie z prawem, a wszelkie zmiany pociągnęłyby pozwy o odszkodowania (od tych, którzy wynajmują lokale atrakcyjnym klientom. Po drugie, nawet gdybyś dopiął swego z rynku zostałyby wygnane "banki i inne lichwy", żaden przytomny i myślący biznesowo restaurator nie zainwestowałby pieniędzy w taką (w oławskim rynku) lokalizację. No chyba żebyś dotował mu czynsz i refundował klientom koszty zakupu dań. "Oławiak" (słowo równie okropne co "Oławian" ;) , nawet jeśli w miarę zasobny, nie da zarobić prywaciarzowi i zostanie w sobotni wieczór w domu, gdzie w TV będzie oglądał program dla inteligentnych inaczej typu "Sławomir przedstawia" lub "Marek Sierocki Disco Orgazm". Spożywać będzie przy tym "kiełbasę" z promocji za 12 pln/kg i popijać piwo za 8 pln (za czteropak, żeby nie było, że 8 pln za jedno). W chwili refleksji ponarzeka, że powinni "włodarze uchwalić uchwałę , która by zakazywała lokalizacji np.banków i innych lichw" i "wprowadził bym to o czym pisałem z zakazem i uruchomił kilka lokali gastronomicznych". I da capo al fine. Nie bierz tego personalnie. Ale mnie więcej tak sprawy się mają.

2018-10-23 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Fakt w Oławskim rynku gastronomia NIE ISTNIEJE, jakieś marne tosty na Wrocławskiej . Dawno mówiłem iż powinni włodarze uchwalić uchwałę , która by zakazywała lokalizacji np.banków i innych lichw . Owszem prywatne kamienice , prawo pierwokupu itd , zgoda. Jednak bardzo wiele miast i miasteczek wprowadzając takie rozporządzenie pozbyła się tego typu miejsc w centrum miast. U nas jest odwrotnie niby to na czas zastępczy remontu tajemniczy wielki zabawkowy pozostał w miejscu dawnej ARII ,ADRII , szok. Po bokach pełno banków i tandetnych komisów , sklepów po 5 zł, po ABC . Prywatni właściciele i co z tego , to jak jest to jego to może dom publiczny otworzyć albo sex shop , bo to jego. Taka ustawa nie pozwalała by na tego typu banki i lichwy itd. Kiedy to już mówiono iż w podziemiach ratusza powstanie restauracja po renowacji i co? Zdaje się że to już będzie trzecia kadencja i dalej lipa . Można wiele rzeczy ale trzeba jeszcze chcieć! Co do BRZEGU i fantastycznego klimatu , to nie przesadzał bym jak poniżej . Cóż tam takiego jest STARE MIASTO ?.(fakt stare i zaniedbane) Ja jakoś z rodziną nie muszę do niby to przepięknego Brzegu jechać , bez przesady ! Mamy może mniejszy ale piękny park , który staje się coraz piękniejszy. Na spacer można teraz się wybrać wałem rzeki Oławy od np . drogi na Siedlce , aż do parku przy PKP , zatrzymując się np na basenie , potem dalej koło stawów przy pkp. W sezonie spływ kajakami aż do Radwanic i dalej , popływać kajakami przy stawach .Pójść do jednego z dwóch kin , bo to w Brzegu to wczesna komuna. Dobra mają katedrą a my sanktuarium , które w niczym nie odbiega od Brzegu! Miasteczko ruchu drogowego , które coraz bardziej nabiera nowinek . Wreszcie na Młyńskiej można zjeść na prawdę w kilku lokalach dość przyzwoicie i za dobrą cenę.Skosztować regionalnego piwa z browaru , tego nie ma każde miasto, nawet Brzeg. Można udać się też w sezonie na spacer rowerkiem za Odrę w stronę Ryczyna i dalej . Fakt z życiem rozrywkowym i lokalami typu DISCO , to u nas lipa nie ma nic! Kiedyś były na 3 maja np SPEED , ale on nie podobał się najwięcej jednemu radnemu, którego już nie będzie w tej kadencji! Co do bazy noclegowej to możemy się pochwalić sporo 3 dobrej klasy hotele i dość dobrym menu. Fakt to powinno być częścią serca miasta w rynku ! Może teraz wreszcie coś się zmieni , chociaż wiele wody upłynie . Patrząc na szybkość rewitalizacji jednej części strony rynku ogarnia mnie wielkie rozczarowanie. Zaledwie dwóch robotników od kilku dni , którzy praktycznie nic nie robią albo udają że pracują .W takim tempie to obecnemu burmistrzowi zabraknie 5 lat na rewitalizację tego kawałka . Praca powinna tam tętnić , a tak idzie jesień, zima i co lipa postój itd, itp. Kończąc wcale bym tak aż strasznie nie dramatyzował z tym Brzegiem . Nic mnie tam nie zachwyca a jestem często bo mam rodzinę . To miasto jakby zatrzymało się w czasie i stoi nadal , takie jest moje zdanie . Wydaje mi się iż nasza Oława pomimo iż nie ma az tylu zabytków , to i tak może pochwalić się innymi atutami jak basen kryty (w Brzegu nie do porównania) Otwarcie nowego nowoczesnego basenu odkrytego już w sezonie 2019 , w Brzegu brak . 2 kina , centrum kultury europejskiej , odnowiony park , budowa fantastycznych kortów .Fakt z centrum miasta należało by wyprowadzić ruch samochodów do minimum lu całkiem . Jakoś nie słychać teraz żalów iż brak miejsc do parkowania w ryku jak trwa ten praktycznie nieistniejący remont! Na miejscu burmistrza i władz przypatrzył bym się na tempo prac , które stoi w miejscu , co to za firma ?Oczywiście w nowej kadencji wprowadził bym to o czym pisałem z zakazem i uruchomił kilka lokali gastronomicznych. W tej chwili jest to parking, sypialnia i po godzinie 18 po zamknięciu sklepów wieje ?

2018-10-23 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
i to się zgadza ,,, przyczyna zbyt wysokie podatki branża usługowa jest zaduszona podatkami !
Następna sprawa nie wspominasz bliskość Wrocławia .. auto jest dziś tanie jaki sens siedzieć w Oławie ?

Brzeg już odległość do Opola ...Wrocłąwia znaczna to zatrzymuje ludzi -- pojawia się efektskali :) jest więcej miejscowych klientów więc zaczyna się opłacać coś się rozwija ... plus dojadą Ci z Oławy...
88
Generalnie widać jakie spustoszenie w mózgach zrobił system socjalistyczny ,,, jak czytam ;bo my chcemy w rynku .... "

to sobie jeden z drugim wykup lokal w rynku zapłać podatki i chciej w tym lokalu stworzyć restaurację ... chcieju jeden z drugim :)

2018-10-23 ~ Realistka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
@marzenia
To, o czym piszesz, jest niewykonalne z kilku powodów. Najważniejsze:

1) Lokale w rynku są od dawna wykupione na własność przez tych, którzy mieli prawo do pierwokupu (długoletni dzierżawcy). Wolą wynająć długoterminowo stabilnemu klientowi (typu bank).

2) Gastro w Oławie w tygodniu nie żyje (w weekendy żyje tylko dzięki imprezom), bo ludzie nie mają nawyku wychodzenia z domu na miasto. Wielokrotnie w oławskich "zakładach żywieniowych" słyszałam komentarze "ale drożyzna", gdy ktoś płacił X pln za danie, które we Wro kosztuje co najmniej 2x więcej. Wsad, energia i podatki kosztują tyle samo, praca już niewiele mniej. O efekcie skali nawet nie wspomnę.

3) W dużym związku z 2: ludzie nie doceniają jedzenia dobrej jakości. Oglądają te wszystkie programy z TV o gotowaniu, ale jak przyjdzie co do czego, oczekują dań prostych i - przede wszystkim - tanich. A danie tanie musi mieć tani wsad. Cudów nie ma. Tak samo jak w sklepach rzucają się na "kiełbasę" po 12 pln za kg.


4) Fastfoody - osobny rozdział. Można płacić więcej za markę, niekoniecznie za jakość.

Trochę oczywiście generalizuję, ale tak sytuacja z grubsza wygląda.

2018-10-23 ~ marzenia ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brzeg ma klimat, którego nie ma Oława.Jak przyjeżdżają do mnie latem goście zawsze jeździmy do Brzegu pospacerować po starym mieście, odwiedzić zamek, piękny kościół i katedrę, a potem idziemy coś zjeść i napić się kawy.Gdzie w Oławie w Rynku napiję się kawy? No gdzie?Moim zdaniem miasto powinno pomyśleć jak przyciągnąć restauratorów do centrum.Wyrzucić samochody z Rynku,pozwolić na ogródki letnie, zwolnić z opłaty tytułem zajęcie pasa drogowego.Niech coś się w końcu zacznie dziać.

2018-10-23 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Potwierdzam Brzeg to dziura zabita dechami

2018-10-22 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
co kompleksy ? Oława jest mniejszym biednieszym miastem .. co tu niby się dzieje takiego ?? wieczorami ulicami chodzą tylko ukraińcy ,,, rynek jak w w Wiązowie tylko zaasfaltowanu plackami masy bitumicznej .. Brzeg katedra ogromna ... u nas koścół -- oczu nie macie ratusz w Brzegu to kompleks budynków swierzo odremontowane a u nas jeden budynek w kształcie kostki :) wąskie uliczki bo Brzeg miasto stare zamek siedziba ostatnich Piastów i rynsztoki Sredniowieczne odremontowane --- jesteście hipokrytami ... sobota jedyna impreza TROPIK a tam prawie sami ukraińcy :) W Brzegu w tym czasie kilka klubów pełnych ... parki w Brzegu w centrum miasta ...

wasza wina ,że musicie zaklinać rzeczywistość i bzdety na forum wypisywać? nie no taką pracę macie w urzędach miasta Oława ... durna władza w tej Oławie no ale przecież mieszkańcy sami ją wybrali :)

2018-10-21 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Brzeg to smętne ponure miasto! Co tam się dzieje takiego ? Rynek obskurny i wąskie dziurawe ulice. Basen nedzny po kostki wody , odkrytego długo nie będzie , podupadłą kręgielnia co park , pierdel i zamek którym nie ma się co tak strasznie podniecać Miast kebabów i cyganów oraz szoszonów

2018-10-21 ~ Agata ogarnij się ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Kobieto wyjdź na nowe osiedla w Oławie to zobaczysz młode małżeństwa, młodzież i dzieci. Kto mądrzejszy to zostawił te nory z grzybem w centrum miasta i poszedł na swoje. Wieczorami więcej ludzi spaceruje ulicami osiedli niż Rynku.

2018-10-21 ~ do Agatki ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Poniosło Cię z tym Brzegiem i to dość mocno. Co tam jest takiego, że Cię zauroczyło ? Brzeg stoi w miejscu od lat 90. Uliczki smutne, wąskie i ponure , mieszkaniówka leży i kwiczy, przemysł ledwo dycha... Strzelin który był dziurą jeszcze kilka lat temu teraz bije Brzeg na łeb. No chyba, że Rynek tak się zafascynował i masa cyganów w pobliżu.

2018-10-20 ~ Agata ( gość forum ) zgłoś naruszenie
kto był w Brzegu wie ,że w porównaniu Oława to taki Wiązów biednie -pusto -- wiadomo nikt młody tu nie będzie tracił czasu Wrocłąw blisko stąd tylko emeryci na ulicach Oławy potykający się o rozkopane ulice.
jak można Brzego do Oławy porównać Brzeg ma gospodarza ... a Oława jak zwykle :) propagandzistów i naiwnych wyborców

czas na zmiany i to takie głebokie --ratujmy sie jest szansa na wyborach --po wyborach jak zwykle będą was mieli tam gdzie zawsze

2018-10-19 ~ Obserwator ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Olawa jest super i ma super burmistrza

2018-10-19 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Głosujemy na burmistrza Frischmanna!

2018-10-19 ~ Głosujemy na burmistrza Frischma ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Moi znajomi z Brzegu przeprowadzają się do Oławy. Tu jest najlepszy burmistrz wszechczasów.

2018-10-19 ~ aaa ( gość forum ) zgłoś naruszenie
a gdzie widać rozwój ?? czym się przejawia ?? rozkopanym rynkiem ? proszę porównać Brzeg ... przy nim Oława to wiejska dzióra brzydka rozkopana coś jak Wiązów

Oława nie ma szczęścia do burmistrzów .. ludzie są ogłupiani

2018-10-19 ~ Mieszkaniec ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Super że jest robiony rynek. W ogóle Oława wypiękniała.Super się rozwija.

2018-10-19 ~ do Mańka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Jeżeli jesteś podatny na upadki to wystarczy się solidnie ubezpieczyć, będziesz jedynym w Polsce który utrzymuję rodzinę ze szpagatów na zabytkowej kostce.

2018-10-19 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Pani Konserwator Zabytków nie jest specjalistką od nawierzchni drogowych.
Powinna się dobrze ubezpieczyć od wypadków na krzywym bruku.

2018-10-18 ~ Gość ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Czy ta firma ma tylko 3 pracowników żal patrzeć tempo zabujcze czekamy na prace stop wydaje ruchy szybciej w tym tępie to lodowce się roztopią ch

2018-10-18 ~ oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
maniek - na szczęście na zabytkami czuwa organ państwowy Konserwatora Zabytków i nikt nie będzie słuchać takich łekspertów jak maniuś. W swoim Pierdziszewie zamiast zabytkowego bruku zamontuj nowe klocki brukowe równe jak stół załóż lakierki z filcem i czuj się jak pan na włościach.

2018-10-17 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Ogrodzić Rynek metalowym płotem i skansen zrobić z Rynku. Takie jest Wasze rozumowanie.
Gumofilce jeszcze rozdawać dla zwiedzających.
Ja oczekuję Rynku równego jak stół z eleganckiej równiótkiej kostki granitowej.
Ta kostka ma góra 100 lat, czy to jest od razu zabytek?2018-10-17 ~ oxo ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Wczoraj przed 14 nie pracował NIKT, dziś ok 13 jeden pan trzymał miotłę, a drugi pan przyglądał się. W tym tempie to na remont rynku poczekamy do usr.... śmierci.

2018-10-17 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Praca wre !! !! jedna osoba na zdezelowanej koparce przerzuca z kupki na kupkę piasek !! ! Ile osób liczy ta firma do tego etapu rewitalizacji i jaki mają czas? Jeszcze jedno pewnie od pojawienia się pierwszych przymrozków prace staną do wiosny! To jest skandal !! !!

2018-10-17 ~ do Mańka ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Taflę równą jak stół to zrób u siebie na podwórku bo po deszczu woda zapewne po kostki. Rynek ma być wyłączony z ruchu, wystarczy zrobić szerszą "szpilkostradę" ( nie każda kobieta na co dzień biega na szpilkach ) a na reszcie Rynku zachować oryginalną kostkę.

2018-10-17 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Mamy XXI wiek, jak chcesz się cofnąć do średniowiecza to proszę bardzo.
Ja bym oczekiwał równej, estetycznej nawierzchni.
Na Rynku we Wrocławiu już przerabiali zabytkowe bruki i później przerabiali nawierzchnię na równe kosteczki.
CZy mamy powtórzyć sytuację wrocławskiego Rynku?

2018-10-16 ~ oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
maniek tam u siebie w Pierdziszewie układaj kostkę a tu w Rynku zostaw bruk ułożony kilkaset lat temu, wystarczy uzupełnić i wyrównać, zresztą i tak o wszystkim zdecyduje Konserwator zabytków.

2018-10-16 ~ oławianin ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Spytajcie konserwatora zabytków

2018-10-16 ~ Maniek ( gość forum ) zgłoś naruszenie
Odkryta kostka jest nierówna i badziewna. Tak można podwórko na wsi wybrukować.
W obecnych czasach są płyty granitowe cięte, równiutkie jak stół i takich bym oczekiwał.
Można to zobaczyć przy nowej galerii Wroclavia.
Trzeba to wyrzucić i zrobić taflę równą jak stół.

2018-10-16 ~ OŁAWIAK ( gość forum ) zgłoś naruszenie
W ogóle ten remont idzie jak krew z nosa! Ciekawe ile lat to potrwa , bo nic sie nie dzieje od kilku dni a po godzinie 15 nie widać nikogo z czterech pracowników fest firma !! !

wiadomości
komentowaneOLAWA.TV
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin